İçeriğe Yönlendir

Android Tv Mi Smart Tv Mi

Osman Uslu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Lg derken ufak bir hatırlatma, Lg tv ler 700 lü seriden başlar, daha alt seriler hem panel hemde her açıdan daha kırpılmıştır, bunu unutmayın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bende full hd alıp bir kaç yıl sonra değiştirmek istemiyorum.

Büyük ihtimalle digitürk kullanacağım. biraz araştırdım digitürk 4K yayın çalışmalarına başlamış bir kaç seneye biraz daha yaygın olur herhalde.

Ama gerçekten çok kararsız kaldım.

Şunu anladım bu araştırma sürecinde. teknolojiye ne kadar düşkün olursan bir şeyleri ne kadar çok araştırırsan seçmen ve beğenmen o kadar zorlaşıyor.

tepkime süresini bilmeyen banding sorununu bilmeyen insanlar alıyor televizyonu izleyip geçiyor hiç girmiyor bu toplara.

Aslında araştırıp iyisini almak isterken kendimize kötülük yapıyoruz galiba :)

Daha once de birkac kere yazmistim. Grundig ve vestel tv'leri de inceleyin. Arada bazi seriler cok kaliteli oluyor. Fiyatlar tabi daha uygun. 4k tv'lerin hepsi su anda upscailing yaptiklari icin aslinda hd kalitesini dah yasayamiyoruz. Tabi aslinda kullanicilar da rahat durmuyor. Simdi hdr pesinde kosuyor herkes. Mesela bizim ju7000 destekliyormus ama samsung buna ozellik olarak 8500, 9500 serilerinde yer veriyor. 7000, 7500 kullanicilari olarak deyip cslistigini gorunce mutlu olduk diyebiliriz.tv'de ozellikten cok ekran buyuklugune onem vermek yerinde olur. Hd ya da 4k yayinda koselerden isii sizmasi ga da bulutlanma olmazsa zaten axen dahi cok guzel gosteriyor ki, bu tv'yi iyi ki aldik diyenler de var. Ben de mutfaktaki grundikten cok memnunum. Ju7000'i ise 700tl pahali sony xd8500 modeli ile kiyaslayarak forumdasimiz Murat Yildiz'in da sahitliginde Sony'den cok daha fazla begenerek aldim.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Lg derken ufak bir hatırlatma, Lg tv ler 700 lü seriden başlar, daha alt seriler hem panel hemde her açıdan daha kırpılmıştır, bunu unutmayın :)

bu ürün olur mu Ali abi :)

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Daha once de birkac kere yazmistim. Grundig ve vestel tv'leri de inceleyin. Arada bazi seriler cok kaliteli oluyor. Fiyatlar tabi daha uygun. 4k tv'lerin hepsi su anda upscailing yaptiklari icin aslinda hd kalitesini dah yasayamiyoruz. Tabi aslinda kullanicilar da rahat durmuyor. Simdi hdr pesinde kosuyor herkes. Mesela bizim ju7000 destekliyormus ama samsung buna ozellik olarak 8500, 9500 serilerinde yer veriyor. 7000, 7500 kullanicilari olarak deyip cslistigini gorunce mutlu olduk diyebiliriz.tv'de ozellikten cok ekran buyuklugune onem vermek yerinde olur. Hd ya da 4k yayinda koselerden isii sizmasi ga da bulutlanma olmazsa zaten axen dahi cok guzel gosteriyor ki, bu tv'yi iyi ki aldik diyenler de var. Ben de mutfaktaki grundikten cok memnunum. Ju7000'i ise 700tl pahali sony xd8500 modeli ile kiyaslayarak forumdasimiz Murat Yildiz'in da sahitliginde Sony'den cok daha fazla begenerek aldim.

Saygilarimla.

bizim evde de Vestel var abi. Gerçekten iyi televizyon. Bir sorun yaşamadık çok şükür. 4 yıldır kullanıyoruz.Onlarında fiyatlarına baktım gerçekten çok uygunlar. 

Birde vestelin fabrikasında çalışan arkadaşım var onlar kendilerine alabiliyorlarmış personel indirimi ile. Öyle bir şey denk getirirsem daha da iyi olur düşüncesindeyim ama görüntü kalitesi gerçekten çok fark ediyor. 

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Bende full hd alıp bir kaç yıl sonra değiştirmek istemiyorum.

Büyük ihtimalle digitürk kullanacağım. biraz araştırdım digitürk 4K yayın çalışmalarına başlamış bir kaç seneye biraz daha yaygın olur herhalde.

Ama gerçekten çok kararsız kaldım.

Şunu anladım bu araştırma sürecinde. teknolojiye ne kadar düşkün olursan bir şeyleri ne kadar çok araştırırsan seçmen ve beğenmen o kadar zorlaşıyor.

tepkime süresini bilmeyen banding sorununu bilmeyen insanlar alıyor televizyonu izleyip geçiyor hiç girmiyor bu toplara. 

Aslında araştırıp iyisini almak isterken kendimize kötülük yapıyoruz galiba :)

Aynen öyle :)

Ben de alırken müthiş araştırırım. Hertzi kaçmış, bilmemnesi neymiş diye günlerce bakarım. Aldıktan 3 ay sonra yenisi çıkar :D

Sonunda şuna karar verdim. Mevcutun en iyilerinden birisini alıp seveceksin. Gözün dışarıda olmayacak ;) Yoksa mutlu olamıyorsun.

Dedim ya laptop bağlayınca işletim sisteminin bir anlamı kalmıyor. Androidler için açılıp kapanmada sorunlardan söz ediliyor. Bence iyi bir smart Samsung alıp geçip gitmek en iyisi.

4K ya gelince: Elimdeki Samsunng Galaxy S5 telefonum yaklaşık üçüncü yılına giriyor. Şimdi çok daha iyileri var. Ama bu telefonun en yüksek çözünürlüğünde çektiğim videoları televizyonumda izleyemiyorum. Çözünürlüğü yetmiyor. Digiturk bazı maçları 399. kanalından 4K yayınlıyor zaten. Bence bugün alınacak tv de 4K olmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

bu ürünü buldum en son Ali abinin LG 700 serisinden sonra başlar demesi üzerine. 

Ne diyorsunuz alınır mı?

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Mesafe ne kadar olacak? Görüntü kalitesi arttıkça, televizyonları yakından izlemek keyifli hale geldi. Mümkün olduğunca büyük ekran olmalı.

Bu LG televizyonda truemotion aolmadığı söyleniyor. Yani maç gibi hareketli görüntülerde kırılma oluyormuş.

Ayrıca başka bir forumda şunu okudum:

bu 48uf7787 tv yi almadan önce samsung kullanıyordum.samsung kırılınca paneli tabiki,bende yeni bir samsung tv alayım dedim.teknosaya gittim tabi bir arkadaşım ile magaza müdürünü tanıyormuş kendisi neyse gittik tanıştık samsung almayı düşünüyorum sizce mantıklımı sorusunu sormadan adam bana abi lg 49uf7787 10 numara tv samsung neki görüntü kalitesi samsungu ezer geçer dedi.hadiya dedim ve aklıma benim bir arkadaşim geldi aynı meslektaşim kendisi lg servisinde mühendis ama bulunduğum ilin disinda benden çok uzaklarda neyse onunlada konuştum kanka nasıl bu lg tv diye sordum samsungmu lg mi die.bana moruk lg görüntüsü parlak süper samsung soluk biraz lg al dedi.magaza müdürü ve kankamadan da teyit alınca tamam ver dedim 49 Uf7787 yi aldım servisi aradım benim evde aldığım teknosa bayisine 5 dk mesafe aradım servisi mağazadayken daha eve kıçımı oturtmadan servis kapımda bitti.ben kıllandım işin gerçeği.servis geldi kurdu abi tamam hayrlı olsun dedi çıktı gitti.sonra ilk işim görüntü kalitesini incelemek oldu SONUÇmu !!! Tam bir facia yemin ediyorum samsungun eline yüzüne bile su dökemez yanından bile geçemez.evet ekran parlak sorun yok hatta gereğinden de parlak ama bu parlaklık öyle rahatsız edici boyuttaki anlatamam bir samsung tv izleyicisi ve şahsen olarak.şimdi bu cihazda gördüğüm sorunları yazayım

1-ekran çok parlak,arka plan ışığını kıssan bu kez görüntü berbat oluyor orta yapsan yine bir şeye benzemiyor yani parlak izlemeye mecbursun!!
2-kontrast olayı çok düşük 100 kadar getirsende görüntü tam net değil hafifsi soluk. adamlar dinamik kontrast yapmışlar bide hikaye yüksek yapsanda görntü klitsi düşüyor yani o ayrda düşükte veya kapalı olması gerekiyor.
3-keskinlik tam açınca ekranda dikey hayalimse çizgiler mevcut yani tam kırımlık insanın parcalamsı geliyor tvyi.kıstığın zamnda yine görüntü çok kötü oluyor.yanii onuda mecburen kısık yapmak zorundasın buda görüntü kalitesini çok düşürüyor!!!
4-gece tv izlerken kanal değişim geçişinde önce siyah ekran gelirya işte o siyah ekran florasan lamba gibi tv çayır çayır yanıyor işil işil maşallah !!!!! yani alda kumandayı ekrana fırlat sende kurtul oda.ayrıca sinyal olmayan bir kanala at gelen siyah ekranda bulutlanma var sanki işemişler panele su sızıntısı var gibi!!!
5-servisi çağırdım yazdıklarımı sıraldım hatta gösterdim normal dediler.
6-lg.com.müşteri hizmetlrini aradım mesaj attım hatta video gönderdim normal dendi.
7.müşteri memnuniyeti yok.
8-değişim yok.
9-pişmanım hemde hayatımda ilk kez bir şeyde pişman oldum.aslında yorum yazmam genelde iyi analiz yapar ve ne alırsam alaym sorun çıkmaz veya ürünün kötü çıkması halinde de beni aşırı derecede rahatsız etmezse de yazmam.amaaa baktım olay rahatsızlığın dibine vurmuş o zamn kralını yazarım.PİŞMANIM s7.gif

önerim tv almadan diğer markalara da bakarak göz zevkinize hitap edeni alın izleyin sonra karar verin başınıza dert alırsınız.ben eninde sonunda bu tv parçalayacağim taksitleride ödeyeceğim çatır çatır hemde.çünkü hak ettim neden kendi sesimi dinlemedim de bşkasını dinledim s20.gif
10-NOT: BURADA LG BAYİLERİ,SATIŞCILARI,SERVİSLERİ,MÜSTERİ TEMSİLCİLERİNE HİÇ BİR HAKARETTTE BULUNMADIĞIMI,KARALAMADIĞIMI HATTA BU YAZIMIN ( LG BAYİLERİ,SATIŞCILARI,SERVİSLERİ,MÜSTERİ TEMSİLCİLERİNE ) HEDEF ALMADIĞIMIN ALTINI KALIN ÇİZMEK İSTERİM.BU SADECE BENİM ŞAHSİ FİKRİM VE TV YE BAKIŞ AÇIM.VE FORM DA TV VEYA ALDIĞIN ÜRÜN HAKKINDA ÖZGÜRCE FİKRİMİ BEYAN ETME HAKKINA SAHİP OLDUĞUMDAN SEBEP FİKİRLERİMİ GÖRDÜKLERİMİ YAZMIŞ BULUNMAKTAYIM.
11-yani işin kısacası arkadaşlar TV almadan iyi analiz yapın kendiniz karar verin.. lg tvnin yeterli kalitede görüntüsünün olmadığını gördüm s9.gifs12.gif
aslında yazılacak daha çok şey varda!! banane kanal geçiş hızından webosundan 2,0 dan internetinden görüntü kalitesi iyi olmadıktan sonra.

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Mesafe ne kadar olacak? Görüntü kalitesi arttıkça, televizyonları yakından izlemek keyifli hale geldi. Mümkün olduğunca büyük ekran olmalı.

Bu LG televizyonda truemotion aolmadığı söyleniyor. Yani maç gibi hareketli görüntülerde kırılma oluyormuş.

Ayrıca başka bir forumda şunu okudum:

bu 48uf7787 tv yi almadan önce samsung kullanıyordum.samsung kırılınca paneli tabiki,bende yeni bir samsung tv alayım dedim.teknosaya gittim tabi bir arkadaşım ile magaza müdürünü tanıyormuş kendisi neyse gittik tanıştık samsung almayı düşünüyorum sizce mantıklımı sorusunu sormadan adam bana abi lg 49uf7787 10 numara tv samsung neki görüntü kalitesi samsungu ezer geçer dedi.hadiya dedim ve aklıma benim bir arkadaşim geldi aynı meslektaşim kendisi lg servisinde mühendis ama bulunduğum ilin disinda benden çok uzaklarda neyse onunlada konuştum kanka nasıl bu lg tv diye sordum samsungmu lg mi die.bana moruk lg görüntüsü parlak süper samsung soluk biraz lg al dedi.magaza müdürü ve kankamadan da teyit alınca tamam ver dedim 49 Uf7787 yi aldım servisi aradım benim evde aldığım teknosa bayisine 5 dk mesafe aradım servisi mağazadayken daha eve kıçımı oturtmadan servis kapımda bitti.ben kıllandım işin gerçeği.servis geldi kurdu abi tamam hayrlı olsun dedi çıktı gitti.sonra ilk işim görüntü kalitesini incelemek oldu SONUÇmu !!! Tam bir facia yemin ediyorum samsungun eline yüzüne bile su dökemez yanından bile geçemez.evet ekran parlak sorun yok hatta gereğinden de parlak ama bu parlaklık öyle rahatsız edici boyuttaki anlatamam bir samsung tv izleyicisi ve şahsen olarak.şimdi bu cihazda gördüğüm sorunları yazayım

1-ekran çok parlak,arka plan ışığını kıssan bu kez görüntü berbat oluyor orta yapsan yine bir şeye benzemiyor yani parlak izlemeye mecbursun!!

2-kontrast olayı çok düşük 100 kadar getirsende görüntü tam net değil hafifsi soluk. adamlar dinamik kontrast yapmışlar bide hikaye yüksek yapsanda görntü klitsi düşüyor yani o ayrda düşükte veya kapalı olması gerekiyor.

3-keskinlik tam açınca ekranda dikey hayalimse çizgiler mevcut yani tam kırımlık insanın parcalamsı geliyor tvyi.kıstığın zamnda yine görüntü çok kötü oluyor.yanii onuda mecburen kısık yapmak zorundasın buda görüntü kalitesini çok düşürüyor!!!

4-gece tv izlerken kanal değişim geçişinde önce siyah ekran gelirya işte o siyah ekran florasan lamba gibi tv çayır çayır yanıyor işil işil maşallah !!!!! yani alda kumandayı ekrana fırlat sende kurtul oda.ayrıca sinyal olmayan bir kanala at gelen siyah ekranda bulutlanma var sanki işemişler panele su sızıntısı var gibi!!!

5-servisi çağırdım yazdıklarımı sıraldım hatta gösterdim normal dediler.

6-lg.com.müşteri hizmetlrini aradım mesaj attım hatta video gönderdim normal dendi.

7.müşteri memnuniyeti yok.

8-değişim yok.

9-pişmanım hemde hayatımda ilk kez bir şeyde pişman oldum.aslında yorum yazmam genelde iyi analiz yapar ve ne alırsam alaym sorun çıkmaz veya ürünün kötü çıkması halinde de beni aşırı derecede rahatsız etmezse de yazmam.amaaa baktım olay rahatsızlığın dibine vurmuş o zamn kralını yazarım.PİŞMANIM s7.gif

önerim tv almadan diğer markalara da bakarak göz zevkinize hitap edeni alın izleyin sonra karar verin başınıza dert alırsınız.ben eninde sonunda bu tv parçalayacağim taksitleride ödeyeceğim çatır çatır hemde.çünkü hak ettim neden kendi sesimi dinlemedim de bşkasını dinledim s20.gif

10-NOT: BURADA LG BAYİLERİ,SATIŞCILARI,SERVİSLERİ,MÜSTERİ TEMSİLCİLERİNE HİÇ BİR HAKARETTTE BULUNMADIĞIMI,KARALAMADIĞIMI HATTA BU YAZIMIN ( LG BAYİLERİ,SATIŞCILARI,SERVİSLERİ,MÜSTERİ TEMSİLCİLERİNE ) HEDEF ALMADIĞIMIN ALTINI KALIN ÇİZMEK İSTERİM.BU SADECE BENİM ŞAHSİ FİKRİM VE TV YE BAKIŞ AÇIM.VE FORM DA TV VEYA ALDIĞIN ÜRÜN HAKKINDA ÖZGÜRCE FİKRİMİ BEYAN ETME HAKKINA SAHİP OLDUĞUMDAN SEBEP FİKİRLERİMİ GÖRDÜKLERİMİ YAZMIŞ BULUNMAKTAYIM.

11-yani işin kısacası arkadaşlar TV almadan iyi analiz yapın kendiniz karar verin.. lg tvnin yeterli kalitede görüntüsünün olmadığını gördüm s9.gifs12.gif

aslında yazılacak daha çok şey varda!! banane kanal geçiş hızından webosundan 2,0 dan internetinden görüntü kalitesi iyi olmadıktan sonra.

bu gidişle tv alamıcam galiba  :(

aynı tv ye çok iyi yorumu yapanda  var, böyle yerin dibine sokan da var. Hangisine inanacağını şaşırıyor insan yeminle. 

elektronik şans işi derler hep gerçekte öyle galiba 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

televizyon almak cok zor bir is. Ben de yakin zamanda lg 65ug870v aldim. Ilk actigimda görüntü hayal kirikligi idi. Ayar yapmak gerekiyor. ayar yapipta trt4k yi acitiniz mi görüntünün ne kadar güzel oldugunu anliyorsunuz,Hd ler de cok güzel... bu ayari tutturana kadar bir kac gün gecti.

hazir ayarlarin hepsi kötü. led seritler tv nin 4 yaninda benimkinde. Karartmasi güzel ancak mac izlerken karanlik bölgeler göze carpiyor. Ekranin büyük olmasi bunda büyük bir etken. isik sizmasi yok. 

Kanal gecisleri fena degil yanliz tek seferde kanal degistirme dügmesine üst üste basinca ilk basta bir afallayip sonra topluyor. Bu arada diger tv lerin kanal gecisi nasil bilmiyorum.

Televizyonumdan genel olarak memnunum isletim sistemi fena degil, görüntü kalitesi cok iyi, Ses fena degil

uygulama magazasi cok fakir.

Anladigim sudur televizyon islemcilerinin daha güclü olmasi lazim ki günümüzde böyle degil.

led tv ise öyle ya da böyle mac sirasinda ekrandaki koyu cizgiler belli oluyor(cogu insan nedense farketmiyor ama ben farkediyorum) (bu bugune kadar inceledigim her led tv de böyle, kücüklerde dikkatle bakinca belli oluyor)

Bazi tvlerde arka plan komple led kapli ama onda da bölgesel karanlik lekeler oluyor. Öteki teknolojiye göre daha iyi ama cok az model var ve pahali

En güzel teknoloji su an icin oled bence. Ama normal fiyata gelmesi icin bir kac sene daha lazim. 

Bence su anda panellerin cogu cok iyi ama led aydinlatma basarisiz bir teknoloji...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

televizyon almak cok zor bir is. Ben de yakin zamanda lg 65ug870v aldim. Ilk actigimda görüntü hayal kirikligi idi. Ayar yapmak gerekiyor. ayar yapipta trt4k yi acitiniz mi görüntünün ne kadar güzel oldugunu anliyorsunuz,Hd ler de cok güzel... bu ayari tutturana kadar bir kac gün gecti.

hazir ayarlarin hepsi kötü. led seritler tv nin 4 yaninda benimkinde. Karartmasi güzel ancak mac izlerken karanlik bölgeler göze carpiyor. Ekranin büyük olmasi bunda büyük bir etken. isik sizmasi yok. 

Kanal gecisleri fena degil yanliz tek seferde kanal degistirme dügmesine üst üste basinca ilk basta bir afallayip sonra topluyor. Bu arada diger tv lerin kanal gecisi nasil bilmiyorum.

Televizyonumdan genel olarak memnunum isletim sistemi fena degil, görüntü kalitesi cok iyi, Ses fena degil

uygulama magazasi cok fakir.

Anladigim sudur televizyon islemcilerinin daha güclü olmasi lazim ki günümüzde böyle degil.

led tv ise öyle ya da böyle mac sirasinda ekrandaki koyu cizgiler belli oluyor(cogu insan nedense farketmiyor ama ben farkediyorum) (bu bugune kadar inceledigim her led tv de böyle, kücüklerde dikkatle bakinca belli oluyor)

Bazi tvlerde arka plan komple led kapli ama onda da bölgesel karanlik lekeler oluyor. Öteki teknolojiye göre daha iyi ama cok az model var ve pahali

En güzel teknoloji su an icin oled bence. Ama normal fiyata gelmesi icin bir kac sene daha lazim. 

Bence su anda panellerin cogu cok iyi ama led aydinlatma basarisiz bir teknoloji...

Gördüğüm kadarıyla sizin tv nin arayüzü webos 2.0 

Memnun musunuz hızından?

uygulamalar arası geçişleri nasıl?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Gördüğüm kadarıyla sizin tv nin arayüzü webos 2.0 

Memnun musunuz hızından?

uygulamalar arası geçişleri nasıl?

acikcasi diger televizyonlarda durum nasil tam olarak bilmiyorum. kanallar ve uygulamalar arasi gecisler bence fena degil. bunun icin youtube da arastirma yapabilirsiniz. kesin videolar vardir böyle. Ama televizyonu almadan önceki yorumlara göre webos1 e göre cag atlamis diyorlar. Ayrica webos2 arayüz olarak kullanmasi kolay

uygulama gecisleri degil de dedigim gibi kanal degistirme dügmesine bir anda birkac kere hizli basinca bir süre bekliyor sonra görüntü vermeden önce kanal ismlerini gösteriyor, siz hizla gidip istediginiz kanali bulunca hemen aciliyor. (anlatmasi uzun sürüyor tabi ama cok kisa süreler bunlar)

Bu arada webos2 lere webos3ün özelliklerini ve bazi iyilestirmeleri katacak güncelleme gelecek diye okumustum

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
(düzenlendi)

LG 49UH850V bu model nasıl bilen varmı..?

tarihinde Kemal Korkmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Tam ben de onu önermek için girmiştim.

Sezonun en iyisi denilebilecek bir ürün. Srs sistemi de Harman Kardondan alınma.

Yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Aynı üründe 49UH8507 diye başka bir versiyon var. O çok sorunlu ve satıcılar onları eritmek için bu daha iyi versiyon diye kakalamaya çalışıyorlarmış.

Mutlaka V modelini almak lazım.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Harman kardon lg nin ses sistemini tasarlamis. Yani hoparlorler lg. Ama ug870v de ses guzel cikiyor. Tam olmasa da surround etkisi yaratiyor. Mesela arka pllanda birisi konusunca ses gercekten ana sesten ayri, arka plandan geliyor. İlk duydugumda gercekten cok sasirmistim

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

:shok:  :shok:  :shok:  çok pahalı

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Zamanında 4 renk içeriyor diye SHARP almıştım 47" görüntü kalitesinden memnundum ama boyutuna alıştık 5-6 yıl önce en iyisi bu diye 4500 TL vermiştim. Yeğenim samsung 55" en son versiyonunu almıştı, samsung artık işin çok janjanlısına kaçıp işe yaramayan bir çok özellik koyuyor, misal yeğenimin aldığında kamera var kapatılmıyor bir sonraki modelde bir itmeyle arkaya kapananı yapmışlar, insan kamera açıkken huylanıyor [emoji2] hiç kullanmadı. El ile kontrol, kafanı kaşıyınca yada elini sallayınca devreye girip sinir bozuyor, yeğenim en son 65" vestel aldı fiyatı çok iyiydi ama şimdi neden biraz daha verip 4K almadığına pişman bende görüntü kalitesini beğendim sonuç sonu yok smart yada android uygulamalarının kaçını tv başına geçip kullanacaksınız ? Diğiturk IQ Plus kullanıyorum her türlü dizi film erişebiliyorum bazı uygulamaları açabiliyorum hatta samsung dvd den netflix e girip filim izleyebiliyorum. Eviniz ve bütçeniz müsaitse 65" den ve 4K dan şaşmayın diğer özellikleri iyi inceleyip karar verin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Tam ben de onu önermek için girmiştim.

Sezonun en iyisi denilebilecek bir ürün. Srs sistemi de Harman Kardondan alınma.

Yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Aynı üründe 49UH8507 diye başka bir versiyon var. O çok sorunlu ve satıcılar onları eritmek için bu daha iyi versiyon diye kakalamaya çalışıyorlarmış.

Mutlaka V modelini almak lazım.

Aynen. Vatan bilgisayarda 850v yok nereden gördünüz dediler. 8507 ısrarla onerince yok dedim. LG alacağımdan değil ama ovulunce görmek istemiştim. Sonra zaten Samsung aldım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Ben de 55" veya daha büyük bir TV almak için aylardır takipteyim.

Kafam yorum okumaktan karmakarısık oldu.

Philips 7101 55" serisine karar vermiş gibiydim, uygun fiyatlı kampanya kovalıyordum.

Buradaki android yorumlarını okuyunca resetledim başa döndüm.

Kimi Lg diyor kimi aman ha Samsungdan şaşma diyor, evdeki 2 philips 6 yıldır hiç sorun çıkarmadı gönlüm hala philips diyor.

Beklemeye devam, acelemiz yok nasılsa, yaza kadar vaktim var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Ben de 55" veya daha büyük bir TV almak için aylardır takipteyim.

Kafam yorum okumaktan karmakarısık oldu.

Philips 7101 55" serisine karar vermiş gibiydim, uygun fiyatlı kampanya kovalıyordum.

Buradaki android yorumlarını okuyunca resetledim başa döndüm.

Kimi Lg diyor kimi aman ha Samsungdan şaşma diyor, evdeki 2 philips 6 yıldır hiç sorun çıkarmadı gönlüm hala philips diyor.

Beklemeye devam, acelemiz yok nasılsa, yaza kadar vaktim var.

İbrahim abi aynı bende öyle oldum. Bir karar verdim android alayım diye insanların tecrübelerini okudukça aklım karıştı. 

Şuan en baştayım hala hiç bir fikrim yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Android Philips alacaksanız 7100 7101 eleyin 7150 son sürüm 7150 de önde dahili surround hoparlor de var

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Bu ürünü tv ye bağladıktan sora digitürk d-smart gibi cihazları da bağlayıp aynı anda ikisini de aktif edebiliyor muyuz? 

İçinde bildiğiniz android çalışıyor. Android bir tableti yada notebooku tv ye bağladığınızı düşünün. Takılma donma, uygulama seçme, onu açma bunu açmama gibi bir sıkıntı kalmıyor. Tv sadece monitör oluyor. 

Lg 7 serisi bir tv vardı bende gayet iyi idi. Hatırı sayılır bir para ödemiştim. Kaza sonucu gitti. 4.000 tl ye kadar tv baktım bende. Sonra size söylediğim fikir geldi aklıma. A101 den 49" tv yi 1.200 tl ye aldım görüntüsü v.s verdiğiniz paraya göre müthiş iyi. Android kutusunu boş verip 2500 tl ye iyi bir notebook alsanız yine kardasınız. En akıllı tv bile bu kombinasyona yaklamaşaz ;)

tarihinde Mehmet YILDZ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

İçinde bildiğiniz android çalışıyor. Android bir tableti yada notebooku tv ye bağladığınızı düşünün. Takılma donma, uygulama seçme, onu açma bunu açmama gibi bir sıkıntı kalmıyor. Tv sadece monitör oluyor. 

Lg 7 serisi bir tv vardı bende gayet iyi idi. Hatırı sayılır bir para ödemiştim. Kaza sonucu gitti. 4.000 tl ye kadar tv baktım bende. Sonra size söylediğim fikir geldi aklıma. A101 den 49" tv yi 1.200 tl ye aldım görüntüsü v.s verdiğiniz paraya göre müthiş iyi. Android kutusunu boş verip 2500 tl ye iyi bir notebook alsanız yine kardasınız. En akıllı tv bile bu kombinasyona yaklamaşaz ;)

Bilgisayar işi daha çok yattı kafama. Gayet iyi bir laptopum var zaten en olmazsa ikisinin kombin ederiz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Bilgisayar işi daha çok yattı kafama. Gayet iyi bir laptopum var zaten en olmazsa ikisinin kombin ederiz.

A101 den aldım hocam. Önce görüntü kalitesine baktım alan bir arkadaşta. 70 serisi LG vardı. İnanın onu aratmıyor. Çok da uygun. Notebook yada eski bir pcye bağlayın. Yok anroid yok smart v.s. hikaye. 1250 tl ye 9 taksit yapmışlardı :D

http://www.aktuelmarketurunleri.com/Upload/Haberler/a101-hi-level-49hl500-uydu-alicili-led-tv-142.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Osman Uslu

Biraz önce vatan bilgisayarın sitesinden bu ürünü 2399 TL ye satın aldım. 

Webe özel kampanyaydı geçen hafta 2499 TL ye almayıp pişman olmuştum her şeyde bir hayır varmış demek ki 100 TL kâr ettim.

Şuan 2899 TL ye satıyorlar. 40- 45 dakikada 15 tane ürün tükendi.

Geçen hafta çarşambadan beri 4 gün farklı farklı mağazalara gidip mağazada inceledim tv yi gerçekten çok beğendim. İçime de çok sindi. 

Her satış temsilcisinden farklı farklı bilgiler öğrendim. Araştırıp doğruluğunu teyit ettim ve indirime girmesini bekledim Sonunda o da oldu ve satın aldım biraz önce.

TV almak isteyen herkes bence mutlaka özelliklerine baksın ve biraz araştırsın bu televizyonu derim. 

Cevap veren yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Allah inşallah pişman etmez güzel günlerde kullanmayı nasip eder. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...