İçeriğe Yönlendir

Kia Ceed Ilk Uzun Yol Izlenimlerim Ve Focus Karşılaştırması

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür
(düzenlendi)

Merhaba kia ceed 1,6 CRDİ Manuel ile ilk uzun yol izlenimlerim

600 KM kat ettim ortalama yakıt 5,6 lt uzun yol. araç dolu gitti dolu geldi (bagaj dahil ) köprü trafiği dahil.

Yol tutuş : esp siz focus ile neredeyse aynı , yoldaki kasistlerde süratli iken focusa nazaran daha uzun sürede toparlıyor amortisörleri daha yumuşak olduğundan Örnek: Focus 2 salınımla aracı toparlarken kasiste göre 3 yada 4 salınım ile ancak toparlıyor burdada esp olması aracın savrulmasını önlüyor.

Konfor : Motor sesi olarak focus dan daha sessiz , koltukları focusun daha rahat. Vites geçisleri ve direksiyon daha konforlu ve rahat. Donanım olarak focus 2 den daha üstün. 

Serilik : Focus 2 den daha seri + 19 bg in bunda etkili olduğu aşikar. Sıfır yüzü hemen hemen aynı . Araç ful dolu iken maksimum 200 km yaptım dahada gideri vardı bıraktım.

Trafik : Trafik de her türlü focus 2 den çok daha kullanışlı ve rahat.

Motor : Motor olarak size gelen motor sesi 1 gömlek daha az focus 2 ye nazaran . Gaza 2200 2500 devir altında değilseniz tepkisi iyi çabuk hızlanıp devrini alıyor bu konuda sıkıntı yaşamadım .

Güvenlik : Virajlı ve bozuk yolda (köy yolunda ) 60 km kadar kullandım focus dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Fren mesafesi daha iyi .Virajlarda kasist  yok ise daha çabuk aracı toparlıyor var ise focus daha iyi. Ani hareketlerde kendini çabuk topluyor hemen yola giriyorsunuz örnek: göremediğiniz bir rampanın sonunda çukur olduğunda son anda fark etseniz bile fren + sol sağ veya sağ sol direksiyon hareketinde kendini topluyor.

Şimdilik ilk izlenimlerim bunlar fırsat buldukça sizinle paylaşmaya çalışacağım...

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Paylaşım için teşekkürler..

Kullandığınız ceed kaç model? Focus2 ile karşılaştırmışsınız anladığım kadarıyla..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

Murat Bey kaç model kullandığınız kia ? Her türlü focustan iyi görünüyor yazdığınız yoruma bakacak olursak.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Daha önce kullandığım focus 2 2008 model dizel 109 bg collection.

Şimdiki Kia ceed 2012 Model Yeni kasa crdi 1,6 manuel.

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

4 yıl iki otomobil için çok uzun bir aralık değil mi. neden böyle bir karşılaştırmaya gerek duydunuz? en azından yakın tarihli bir model araç seçseydiniz

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

4 yıl iki otomobil için çok uzun bir aralık değil mi. neden böyle bir karşılaştırmaya gerek duydunuz? en azından yakın tarihli bir model araç seçseydiniz

En son kullandığım araç focus 2 olduğu için .Kendi deneyimlerimi paylaşıyorum 2 araçta da 

+ olarak yol tutuş ve konforda yeni aldığım goodyear eff.performance lastiklerinin de payı var diye düşünüyorum

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Kullaıcının kendi araçları arasında karşılaştırma yapması son derece doğal. 4 yılda da Kia'nın Focus'a göre daha öne geçmesi normal. Yeni aracını seçmek isteyenler için güzel bir karşılaştırma olmuş. Elinize sağlık.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ahmet Sarıca

Araç yorumları gerçekten çok faydalı oluyor.teşekkürler

Tabi her araç her kişide farklı etki bırakıyor bunu da unutmamak gerekli. :)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Araç yorumları gerçekten çok faydalı oluyor.teşekkürler

Tabi her araç her kişide farklı etki bırakıyor bunu da unutmamak gerekli. :)

Zaten adı üstünde yorum. Spesifik şeyler dışında izlenimler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.  Bu tip paylaşımların en iyi tarafı bazen hiç farkında olunmayan bir durum başka bir kişinin dikkatini çekebiliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

her ne kadar model farkı da olsa focus 2'nin ceed'e yakın olması beni mutlu etti aracınızada maşallah :nazar:  :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...