İçeriğe Yönlendir

2016 Clio1.5 Dci 75 Bg Joy

Osman Uslu

Recommended Posts

Osman Uslu
(düzenlendi)

Merhaba,

Şirketteki araçlardan bir tanesinin taahhütü son erdiği için yeni araç olarak Clio kiraladık.

2 tane 2015 clio joy var şirkette. Bildiğimiz hemen hemen hergün bindiğimiz araçlar.

Aracı teslim almaya gittim. Uzaktan gördüm getirirlerken bir şeylerin değiştiği gündüz farlarının tampona taşınmasından belli oluyordu.

Sonradan geldi aklıma teklifi onaylarken görmüştüm araç 2016 modeldi. TV de reklamı dönüyordu yeni clio diye.

Öncelikle biraz izlenimlerimi aktarayım. İlk olarak dışından başlıyayım.

Yenilenen ön tarafını ben daha çok beğendim. sis farı yuvaları eskilerinde yuvarlak yeri belli bunda biraz daha kare gibi.

Eskisinin farlarında halagone x2 gibi birşey yazıyordu bunda yok.

Eskisinin renault amblemi arkasındaki ızgara da dikine de çizgiler varken yenisinde sadece yatay aralıklar var.

Amblemin altında clio yazmıyor artık.

Ön farların altındaki siyah yer düz plastikti yenisinde izler var.

Gündüz farları havalndırma ızgarasından alınıp tamponun sağ ve sol alt köşelerine yerleştirilmiş ki bence daha iyi olmuş.

Ön tampondaki hava ızgarasının şeklide değişmiş ve çok daha iyi olmuş.

OEPjD0.jpg

405Nz0.jpg

İçine geçecek olursak radyo ve kumandasının olduğu ver  baştan yaratılmış resmen.

Ekran falan yok bunda da ama çok daha havalı görünüyor. 

Eskisinde olan mat plastik malzemeyi piano black ile değiştirmişler ki çok iyi bir kara bu.

Sağ ve solda bulunan ses açma kapama ve frekans ayarlama düğmelerinin boyutu değişmiş.

Yan yana olan usb ve aux girişi ses açma kapama ve frekans ayarlama düğmelerinin altına gelecek şekilde yerleştirilmiş. 

ikinci bir usb girişi tam radyo panelinin ortasına yerleştirilmiş ve çevrilerek açılan bir kapakla gizlenmiş.

Ortadaki hava kanallarını etrafı krom şeritle çerçeve edilmiş.

Klima kumandalarında herhangi bir değişiklik olmamış. 

Radyo ve klima kumandalarının olduğu piano black kısımın etrafı krom ile çerçeve edilmiş. 

Yol bilgisayarına lastik basınç göstergesi eklenmiş diyorum ama eskisinde yok diye biliyorum varda olabilir emin değilim. 

Direksiyonda değişiklikler olmuş.

Gelen çağrıı kabul etmek için bir düğme koymuşlar.

Ve direksiyonun alt taraftaki kolu önceden metal gibi görünümü olan bir madde ile kaplı gibiydi şimdi ise içi boş bir hal almış.

Yükseklik ve derinlik ayarı var. Ya tamamen elektrikli ya da elektrik destekli ama bana tamamen elektrikli gibi geldi.

Vites topuzu tamamen değişmiş. İyi mi olmuş kötü mü bilemedim. 

Vites geçişleri çok kemikli yeni olduğu için mi bilmiyorum.

Sağ ve sol aynaların ayar kumandaları değişmiş.

Ayna ayar kumandalarının altı ve kapı açma kolunun olduğu alan yumuşak bir malzeme ama açma kolunun üstündeki yer tahta gibi.

byWP6Y.jpg

A3pjz7.jpg

dXR9BZ.jpg

5YBjyM.jpg

0yQ3zD.jpg

Arka tampondaki siyah alandaki çizgiler dalgalı dalgalı geliyordu bundakiler düz şekilde. 

Lastikleri goodyear duragrip. 195/55/16 yanılmıyorsam. 

J3vjDq.jpg

Kullanım olarak zevkli bir araç. yada ben hatchback sevdiğim için bana öyle gelmiş olabilir. 

Süspansiyonları çok beğendim. Çukurlara girip çıkarken gayet iyi çalışıyorlar ve gayet tok sesleri var.

Yalıtımı da güzel motor sesini ve yol sesini çok fazla almıyor içeriye.

Ben teslim aldığımda 6 KM de idi. 10.3 ortalama yakıt tüketimi vardı. Sıfırladım binince.

İzmir çevre yolunda zorladım biraz çok yüksek devirlerde kullandım en erken 3500 de vites değiştirdim. 150 KM ye kadar hızlandım.

Şehir içinde dolaştım biraz ve bu kullanım süresince klima 1.seviyede açıktı. Usta eller servisinden bayraklıya giderken ki yolu bilen bilir trafik eksik olmaz ve gene öyleydi. İç fotoğrafları o zaman çektim. Çevre yolunda kullanma, şehir içinde kullanma ve o trafiğe girdim araçtan inerken ortalama 7 litre gösteriyordu.

Şirkette bir tanede 1.5 110 HP dizel otomatik fluance var onun ortalaması genel olarak 6,6 civarında. 

Genel olarak beğendim fiyatı finansman kampanyalı anahtar teslim olarak 60.300 TL  nakit alım indirimli anahtar teslim fiyatı 58.800 TL olarak görünüyor. 

Param olsa ve sıfır bir araba alacak olsam tercihlerim arasına ekler miyim sanırım eklemem ama hakkını yiyemem kullanırken kötü hissetmiyor araba.

tarihinde Osman USLU tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ön göğüs şimdi birşeye benzemiş. ön tampon üst modelde daha havalı olmalı umarım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

ön göğüs şimdi birşeye benzemiş. ön tampon üst modelde daha havalı olmalı umarım

evet Çağlar abi kesinlikle daha iyi görünüyor artık içi. Üst paketlerde gerçekten havalı görünüyor :)

Bu para bu arabaya verilir mi? Ben vermem.

Kesinlikle bende vermem. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Degisiklikler yerinde ve guzel olmus. Ama artik ucuz araba kalmadi malesef.

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Arabalar pahalı değil hepimizin bildiği gibi vergiler yüzünden böyle. Aslında hiçbirimiz sıfır araba almamalıyız biz sustukça vergiler de fiyatlar da daha da artar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Öyle "Yeni Clio" denilecek kadar bir değişim yok. Çok ufak ve basit dokunuşlar yapmışlar. karoserde hiçbir değişiklik yok. Elle tutulur bi teyp değiştirmişler. Kasanın komple değişmemesine bir nebze sevindim. 40 binlik Clio mun değeri pek düşmez.. :seytan:

Yorum bağlantısı
Misafir

Öyle "Yeni Clio" denilecek kadar bir değişim yok. Çok ufak ve basit dokunuşlar yapmışlar. karoserde hiçbir değişiklik yok. Elle tutulur bi teyp değiştirmişler. Kasanın komple değişmemesine bir nebze sevindim. 40 binlik Clio mun değeri pek düşmez.. :seytan:

Eminim ki motoru da olduğunda senin araç süper olacak ..

Yorum bağlantısı
Misafir

Eminim ki motoru da olduğunda senin araç süper olacak ..

Kendinden emin insanları severim. Aferim.  :good1:

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Arabalar pahalı değil hepimizin bildiği gibi vergiler yüzünden böyle. Aslında hiçbirimiz sıfır araba almamalıyız biz sustukça vergiler de fiyatlar da daha da artar.

Kesinlikle katılıyorum Eray. 

Yorum bağlantısı
Serkan Erden

gereksiz derecede pahalı satıyor aracı reno. türkiye piyasasının hakimiyim diye ederinden fazla abartı rakam belirlemek fırsatçılık geliyor bana. oldum olası renoya soğuğum bu yüzden. motorunu (dizel) saymazsak para etmez marka.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Değişim kasa değişimidir bence. Ornek Honda civic.

Focus gibi

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

arka camların hala gırgırlı olmalı resmen kullanıcısına hakaret arabada CC var ama arka camlar hala manuel nasıl bir mantıktır bu...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...