İçeriğe Yönlendir

Wrc Dünya Rally Şampiyonası Son Durum Ve Türkiye Sesleri

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Kemal Korkmaz
(düzenlendi)

Wrc Dünya Şampiyonasının sondan bir önceki Yarış olan Galler Etabı bügün başladı 27-30 Ekim tarihleri arasında koşulacak olan rally de  Volkswagen takimının pilotu Sebatian Ogier 4. Şampiyonluğunu ilan etmişti.Zorlu etapları bulanan  Galler rallisi sürücüleri epeyce zorlayacak.

Diğer taraftan geçen hafta koşulan Barcelona rallisinde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu yetkilileri de hazır bulundu geçici 2017 takviminde yer alan Türkiye, Çin veya Polonya'dan bir yada ikisinin 2017 takviminde yer alması bekleniyor. 

Ama WRC'nin son şampiyonu Sebastien Ogier, terör endişesi ve darbe girişimi sonucu ülkede yaşanan siyasi istikrarsızlığı öne sürerek Türkiye Rallisi'ne karşı çıktı.

Fransız pilot şöyle konuştu "Türkiye'de siyası durum şu anda çok karmaşık. Oraya gitmek istemiyorum, oraya gitmenin akıllıca olduğunu sanmıyorum."

Citroen takım patronu Yves Matton da benzer şekilde konuştu.

"Türkiye takvim için ilginç bir ralli olabilir ancak zamanlaması iyi değil."

"Bir yıl içinde oraya gitmenin güvenli olup olmayacağını bilmiyorum. Belki 2017 yerine 2018 daha iyi bir seçenek olabilir." 

Ancak WRC organizatörü Oliver Ciesla Türkiye'nin geçici takvimdeki yerini koruyacağını açıkladı. 

"Son zamanlara bakarsak turizm sezonu tüm akışıyla devam ediyor. Yanlış giden hiçbir şey histemedik."

"Türkiye'de UEFA Şampiyonlar Ligi yapılıyor. Başka önemli organizasyonlar da yapılıyor. Örneğin büyük bir basketbol olayı İstanbul'a gidiyor."

"Yarın orada olacağımızı söylemiyoruz, 12 aylık bir süreden bahsediyoruz."  açıklamaları olmuş...

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı, Sebastien Ogier'in sözleri ile ilgili şöyle konuştu "Biz, organizatör Oliver Ciesla ile bir anlaşma imzaladık ve şimdi FIA'nın bize takvimde yer açmasını bekliyoruz."

"Sebastien Ogier'in sözleri sadece kendisini bağlar, şahsi düşüncesidir. Türkiye, WRC'yi düzenlemek için gereken bütün özelliklere sahiptir."

"Ülkemiz son derece güvenlidir ve organizatör Ciesla'nın da ifade ettiği üzere ülkemizde çok sayıda uluslararası müsabaka sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Federasyon olarak gerekli kişi ve kurumlarla temaslara başladık. 1-2 hafta içinde WRC'deki durumumuz netleşir." dedi.  Bakalım ne olacak ?

tarihinde Kemal Korkmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fransız pilot şöyle konuştu "Türkiye'de siyası durum şu anda çok karmaşık. Oraya gitmek istemiyorum, oraya gitmenin akıllıca olduğunu sanmıyorum."

"Türkiye takvim için ilginç bir ralli olabilir ancak zamanlaması iyi değil."........................................

2 yıl önceden bu algıyı pompalamaya başlamışlardı... hiç gelmesinler ben de paris e gitmiyoırum zaten güvensiz yer....

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Fransa çok güvenli bir yer sanki de bize laf ediyorlar. Tıpış tıpış gelecekler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

"Türkiye takvim için ilginç bir ralli olabilir ancak zamanlaması iyi değil."........................................

2 yıl önceden bu algıyı pompalamaya başlamışlardı... hiç gelmesinler ben de paris e gitmiyoırum zaten güvensiz yer....

Evet Fransa daha güvensiz bence de...

Fransa çok güvenli bir yer sanki de bize laf ediyorlar. Tıpış tıpış gelecekler...

WRC yarış direktörü zaten söylemiş Türkiye'nin geçici yerini koruduğunu konuşulanların yarışçıların kendi beyanatları olduğunu...

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Fransızların açıklamalrı banada çok taraflı geldi bu mantıkla bakarsak dünyanın hiçbir kenti güvenli değil denir. Sonuçta bu söylemler terörün ekmeğine yağ sürmekten öteye gitmez diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Klasik Avrupalı zihniyeti. Her zaman Türkiyeyi kötü görecekler. Ama gün gelecek Türkiyeye muhtaç olacaklar. O gün de yakındır inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Kemal Korkmaz

Çok güzel görüntüler seyirciler acayip yardımsever. Klasik eski arabaların kazası kötü arabalar perişan oluyor...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yuh be, resmen araçlar kaza yapsın da peşinden koşalım diye bekleyen bir kitle var gibi. İnsanlar kazalı aracın yanına ilk kim varacak diye yarışıyor gibiler.

biri, daha araba takla atarken koşmaya başladı,

biri, arabanın yoldan çıktığını görünce eldivenini giyerek koşmaya başladı (görevli falan mı acaba)

biri, yoldan çıkan araç kendi kendine yola dönünce suratı düşük bir şekilde geri döndü

Ayrıca

volvolar çok fena yoldan çıkıyor

2017'de hiç asfalt pistte yarış yapılmamış

1,5 ağaç deviren subaru fena

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Yardimseverliklerine diyecek yok 😀 

Kaza aninda sevinen bir grup,bi sekilde toplayip gidebildiginde uzulen ekip bile var 😁 ama en komik bence 1.09 da adama tampon sifir geciyor😁😁 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kaza yapan arabalardan 2 tane seat var ki sanki pilot bilerek devirmiş gibi.

Kaza yapanlara koşanlar da zombiler gibi saldırıyor 😬

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...