İçeriğe Yönlendir

Detay Ürünleri Hakkında Sorular

Buğra Höngül

Recommended Posts

Buğra Höngül

Arkadaşlar bu bölümde istediğiniz ürünlerle ilgili soruları cevaplayacağım merak ettiğiniz herşeyi paylaşabilirsiniz

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Arkadaşlar bu bölümde istediğiniz ürünlerle ilgili soruları cevaplayacağım merak ettiğiniz herşeyi paylaşabilirsiniz

İlk soru benden.

Camlarda autoglym Liquid Hard Wax (perakende adı ile Ultra Deep Shine) kullanarak yağmur kaydırıyorum. Sence yeterli mi yoksa direk yağmur kaydırıcı olarak satılan ürünlerden mi almak lazım? 

F/P bazında hangisini almak lazım?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

İlk soru benden.

Camlarda autoglym Liquid Hard Wax (perakende adı ile Ultra Deep Shine) kullanarak yağmur kaydırıyorum. Sence yeterli mi yoksa direk yağmur kaydırıcı olarak satılan ürünlerden mi almak lazım?

F/P bazında hangisini almak lazım?

Semih ben o konuda nano ürünlerin tarafından yanayım örnek verecek olursam soft99 ultra 13-18 öncam 5araç komple camlarına su kaydırıcı olarak yeterli yani bi uygulama 5-6ay dayanıyor 13öncam x 6ay =fuzuli olmayan masraf diyeyim sana artı olarak farlarada kullanabilirsin kışın etkisi olur o yüzden nano diyorum
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

ikinci soru:geçen sene aracıma pasta cila attırdım aradan geçen zaman sonra tekrardan boya ilgili uygulama yapmak istiyorum,uygulama konusunda elimde ekipman yok,bireysel anlamda hangi ürünleri tavsiye edersin? uygulama vs..... renk beyaz.....

Yorum bağlantısı
Misafir

Buğra bey araç koltuklarını kendim temizlemek istiyorum koltuklarla beraber kapı döşemelerini de hangi ürünü tavsiye edersiniz.Teşekkür ederim şimdiden.

Yorum bağlantısı
Süleyman Türker

İyi akşamlar Buğra bey soft99 ultra glaco ürününü alıp cama uyguladım. Ancak silecekler eskisine göre daha çok zorlanıyor gibi oldu. Tam tersi olması gerekmez miydi? Sileceklerin daha kayarcasına hareket etmesi gerekmez miydi? Hatta büyük sileceğin alt ucunda çalışırken ufak ufak atlamalar meydana geliyor. Acaba uygulamada hata yapmış olabilir miyim? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Bence onun ürünle ilgisi yoktur isterseniz bi sileceklerin kontrolünü yaptırın ürün uygulaması, ürünün uygulanacağı cam yüzeyde kir yağ gibi atıklardan temizliğinden sonra şişeyi çalkalayıp( ki bu bütün detay ürünlerinde geçerli) cama yatay ve ya dikey şekilde hafif baskıyla uygulanması ve daha sonra 10dk kurumaya bırakıp temiz bir bezle silinmesi daha sonra 12saat su değmemesi şeklinde olmalı 2.katı geçmek isteyen arkadaşlar ise 10dk bekledikten sonra silmeden ürünün 2.katını geçip 10dk sonra silmesi şeklinde olmalıdır bu söylediklerim ultra glaco için geçerlidir glaco45 km/h olan ise kesinlikle bu kadar beklemeye gelmiyor

ikinci soru:geçen sene aracıma pasta cila attırdım aradan geçen zaman sonra tekrardan boya ilgili uygulama yapmak istiyorum,uygulama konusunda elimde ekipman yok,bireysel anlamda hangi ürünleri tavsiye edersin? uygulama vs..... renk beyaz.....

Aracınızın uygulama sonrası boyasının kaç mikron inceldiğini bilemediğim için ve kendiniz yapacağınız için (polisaj makinesinin olmadığını farz ederek) elle uygulama ürünlerinden http://www.kimyasaladamlar.com/coatingve-cleaning-liquid-wax-wvewp-pearl-white-ve-white-parlatici-ve-temizleyici-sivi-wax-wvewp-inci-beyazi-ve-beyaz500ml-pmu471 bu ürünü tavsiye ederim

Buğra bey araç koltuklarını kendim temizlemek istiyorum koltuklarla beraber kapı döşemelerini de hangi ürünü tavsiye edersiniz.Teşekkür ederim şimdiden.

Piyasada bunlar için bir çok ürün firmasının bir çok ürünü var ama memnum olduğum ürünlerden valet pro carpet cleaner tavsiye ederim

http://www.otomaniax.com/valet-pro-classic-carpet-cleaner-kumas-doseme-koltuk-ve-tavan-temizleyici-500ml-pmu769

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

tavsiyen üzerine sonax npt yaptıktan sonra aracıma brilliant shine detailer yaptım. brilliant shine detaileri ne kadar sıklıkla uygulamam lazım :) sonax npt 6ay gider deniyor aslı var mı sizce ?

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

tavsiyen üzerine sonax npt yaptıktan sonra aracıma brilliant shine detailer yaptım. brilliant shine detaileri ne kadar sıklıkla uygulamam lazım :) sonax npt 6ay gider deniyor aslı var mı sizce ?

Gider uygun şampuanla ph nötr ben ürünlere şu kadar giderde diyemez oldum benim kaputun üstüne ne attığımı unuttum :) ama yan panele atmıştım hala devam ediyor brillant shine detailer bile tek başına 2 haft rahat gidiyor kötü şampuanla bile
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Polisaj makineleri ile gerçekten boya yakmak mümkün mü ? Hep merak etmişimdir ? Yani wax belli alan belli nasıl yakarlar boyayı ?

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Tabi aynı bölgede yüksek devir ve yüksek baskı boyaya kadar iner

Yorum bağlantısı
Kani Kaya

kılcal için a.f ultra glaze yeterli olur mu? glaze üstü sonax hybrit npt olur mu?

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

kılcal için a.f ultra glaze yeterli olur mu? glaze üstü sonax hybrit npt olur mu?

Glaze mikron gözle göremediğimiz çizikleri doldurur resim olmadığı için bişey demem doğru değil ama dolgu yapar. Glaze üstüne npt olur ancak tutunma süresi glazenin yağlı yapısından dolayı azalacaktır
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Bugra bey merhaba.

Aracım aytozu grı.Malumm kılcal fırca ızlerı var.profesyonellık gerektırmeyen basıt olarak ne yapabılırım,

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Bugra bey merhaba.

Aracım aytozu grı.Malumm kılcal fırca ızlerı var.profesyonellık gerektırmeyen basıt olarak ne yapabılırım,

Beklentiniz nedir hani parlaklık su iticiliği vs?
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Merhabalar Buğra bey.

Az evvel amcanın biri ileride bekleyen arkadaşını almak için saçma bir şekilde erken manevra yapıp geçici duraklama halindeyken tamponuma sürttü hangi ürün ile ne şekilde bir uygulama yapmalıyım ya da müdahale etmeli miyim?

32228944e8dca214012d8a3c1509726d.jpg

2320a8f2987649987408864ca7bc4610.jpg

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Yan camların yüzeyinde küçük küçük noktalar var.agac reçinesi galiba.ne yaptı isem çıkartamadım.Nasil kirtulabilirim bunlardan?

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Yan camların yüzeyinde küçük küçük noktalar var.agac reçinesi galiba.ne yaptı isem çıkartamadım.Nasil kirtulabilirim bunlardan?

Fotoğraf görürsem daha iyi olur
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

9ccdb8bbba1433d249ee31c596c7e282.jpg

Çocuklar babamın araca yazı yazmışlar. Tavsiyeniz nedir dostlar [emoji19]

Zımpara işlemi yapılırsa biraz daha iyi olcaktır konularımda ford focusa zımpara işlemş yapmıştım bakabilirsiniz
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Zımpara işlemi yapılırsa biraz daha iyi olcaktır konularımda ford focusa zımpara işlemş yapmıştım bakabilirsiniz

Riskli değil mi?

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Riskli değil mi?

Ben boyasız giderme azaltma yolunu söyledim :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Beklentiniz nedir hani parlaklık su iticiliği vs?

Öncelık parlaklık.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Aytozu gri için kendimde kullandığım soft99 luxury gloss beya sonax brillant shine detailer tavsiye ederim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...