İçeriğe Yönlendir

Detay Ürünleri Hakkında Sorular

Buğra Höngül

Recommended Posts

Buğra Höngül

Aracıma neden pasta cila uygulaması yapmalıyım diyenler için yaptığım uygulamalardan bi araç hiç işlem yapılmamış boyası ne kadar yorgun

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Tesekkur ederım.pekı kurulama bezı fark edermı?

Ayrıca ne kadar sure gıder cıla.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Tesekkur ederım.pekı kurulama bezı fark edermı?

Ayrıca ne kadar sure gıder cıla.

Yani ürünler bereketli her yıkamada kullanabilirsiniz ilk yıkamada kuru panele ikinci yıkamada durulama suyu üstündeyken aracın yeterli olur
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Seçkin Kaçar

merhaba,yan camın yüzeyinde çizilmeler var derin değil ne tavsiye edersiniz.Sanırım camı indirip kaldırırken olmuş.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

merhaba,yan camın yüzeyinde çizilmeler var derin değil ne tavsiye edersiniz.Sanırım camı indirip kaldırırken olmuş.

Seçkin abi camı yenileyin, emin olun en ucuz çözüm bu.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Seçkin Kaçar

Teşekkür ederim Köksal, o zaman böyle devam edeyim  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Teşekkür ederim Köksal, o zaman böyle devam edeyim  :)

Abi özetle nedeni şöyle, camdaki çiziği normal pastalar almıyor, cam için seryum oksit denen bir ürünle uygulama yapılıyor o da yan camdaki nispeten tırnağa takılan/takılmaya yakın çiziklerde etkisi yok gibi. Yani bir yan camda tırnağa takılan çizik için hem polisaj makinesi+elyaf ped vs gibi ürünler gerekli, hem de uygulama tecrübesi olmalı. Hepsi olsa bile bir yan cam çiziği için belki 2-3 saat makineyle uygulama yapmalısınız, bunlara değmeyeceği için yenisi daha makul her zaman :)

Ben bizim kangoonun ön camına uyguladım, derin olanlar kaldı mesela ama karşıdan gelenin farı vs olunca ortaya çıkan örümcek ağından kurtuldum. Amacıma ulaştım ama sıfır cam gibi olmadı tabi ki.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Ender

Merhaba,

Arabanın cilasını kendim yapmak istiyorum. Şimdiye kadar birkaç kez yaptırdım ama çok bir yatırım yapmadım açıkçası dolayısıyla fazla uzun ömürlü de olmadı. Cila-parlatma-koruma işlemleri, sonuçları çok güzel olsa da premium olanlarında pahalı bulduğum uygulamalar, ayrıca bir adam ayakkabı boyayabiliyorsa, arabasını da kendi cilalayabilmeli diye düşünürüm. 

Bu konuda sahip olunması gereken donanım ve malzemeler ne olmalı?

1. Fiyat/fayda oranı başarılı olan ve aksesuarları da rahat bulunabilen hangi

polisaj makinesi?

2. 10 yaşında bir otomobil için en azından başlangıç seviyesinde kullanılması gereken hangi cila-pasta-vernik ürünü? İki kriter var: Dayanıklılık ve iyi görünüm. (Önümüz kış ayrıca, yağmura, kara, tuza da dayanıklılık önemli.)

3. Bu uygulamalar için gerekli olan diğer ürünler. (fırça türü, sünger türü, bez türü vs.)

4. Uygulama koşulları? Açık hava-kapalı ortam, garaj çok farkeder mi?

5. İç mekanda döşemeler ve ön panel ve kapı plastiklerinde kullanılması uygun olan ürünler nedir? Kriter: Temizlik ve iyi görünüm olacak ama parıl parıl değil, mat bir temizlik.

Yanıtlayan herkese şimdiden teşekkürler. :flowers:

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Merhaba,

Arabanın cilasını kendim yapmak istiyorum. Şimdiye kadar birkaç kez yaptırdım ama çok bir yatırım yapmadım açıkçası dolayısıyla fazla uzun ömürlü de olmadı. Cila-parlatma-koruma işlemleri, sonuçları çok güzel olsa da premium olanlarında pahalı bulduğum uygulamalar, ayrıca bir adam ayakkabı boyayabiliyorsa, arabasını da kendi cilalayabilmeli diye düşünürüm.

Bu konuda sahip olunması gereken donanım ve malzemeler ne olmalı?

1. Fiyat/fayda oranı başarılı olan ve aksesuarları da rahat bulunabilen hangi

polisaj makinesi?

2. 10 yaşında bir otomobil için en azından başlangıç seviyesinde kullanılması gereken hangi cila-pasta-vernik ürünü? İki kriter var: Dayanıklılık ve iyi görünüm. (Önümüz kış ayrıca, yağmura, kara, tuza da dayanıklılık önemli.)

3. Bu uygulamalar için gerekli olan diğer ürünler. (fırça türü, sünger türü, bez türü vs.)

4. Uygulama koşulları? Açık hava-kapalı ortam, garaj çok farkeder mi?

5. İç mekanda döşemeler ve ön panel ve kapı plastiklerinde kullanılması uygun olan ürünler nedir? Kriter: Temizlik ve iyi görünüm olacak ama parıl parıl değil, mat bir temizlik.

Yanıtlayan herkese şimdiden teşekkürler. :flowers:

Açık havada uygulama yapılmaz tozlar pede yapışır düzeltiyim derken daha kötü olabilir hiç tecrübeniz yoksa 10yıllık aracın çiziklerini alayım derken verniğini yakabilirsiniz, şöyle böyle başlangıç seti kursanız 600-700arası oynar benim şahsi görüşüm profesyonel yardım almanız konusunda olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Seçkin Kaçar

Abi özetle nedeni şöyle, camdaki çiziği normal pastalar almıyor, cam için seryum oksit denen bir ürünle uygulama yapılıyor o da yan camdaki nispeten tırnağa takılan/takılmaya yakın çiziklerde etkisi yok gibi. Yani bir yan camda tırnağa takılan çizik için hem polisaj makinesi+elyaf ped vs gibi ürünler gerekli, hem de uygulama tecrübesi olmalı. Hepsi olsa bile bir yan cam çiziği için belki 2-3 saat makineyle uygulama yapmalısınız, bunlara değmeyeceği için yenisi daha makul her zaman :)

Ben bizim kangoonun ön camına uyguladım, derin olanlar kaldı mesela ama karşıdan gelenin farı vs olunca ortaya çıkan örümcek ağından kurtuldum. Amacıma ulaştım ama sıfır cam gibi olmadı tabi ki.

Çok teşekkür, cam filmi yaptıracam o zaman değişirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğukan Aydın

Merhaba ben koyu renk aracımı parlatmak ve kılcak çizikleri azaltabildiğim kadar azaltmak istiyorum amatör olduğu için el ile uygulama yapacağım acaba hangi ürünleri önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Merhaba ben koyu renk aracımı parlatmak ve kılcak çizikleri azaltabildiğim kadar azaltmak istiyorum amatör olduğu için el ile uygulama yapacağım acaba hangi ürünleri önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Güzel bi kil uygulaması üstüne soft99 9800,auto gylm super reshin polish srp kullanabilrisiniz
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Buğra Höngül

Elimde lake county en yumuşak pedinden var opak kırmızı renkteki vw poloda birşeyler yapayım diyorum. Çizikleri çok alamasamda o pedle çizikleri biraz yok etmek istiyorum hangi pastayı cilayı alsam ?

En yumuşak pedle olmaz en yumuşak ped son kata uygulanır sarı pedle menzerna 1000 scholl s3 tarzı ürünler kullanabilrisiniz
Yorum bağlantısı
Doğukan Aydın

Güzel bi kil uygulaması üstüne soft99 9800,auto gylm super reshin polish srp kullanabilrisiniz

Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Açık gri koltuk döşemelerim en ufak su damlasında kuruyunca leke bırakıyor. Koltuklar da en ufak toz, kir yok.

Sadece su lekesi olan yerlerde kullanmak üzere koltuğu ıslatmadan yıpratmadan nasıl alabiliriz bu su lekelerini?

Temizledikten sonra önlere atlet kılıf arkalarada çarşaf serecem çok sınırimi bozuyor leke olunca..

Discovery Elite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Açık gri koltuk döşemelerim en ufak su damlasında kuruyunca leke bırakıyor. Koltuklar da en ufak toz, kir yok.

Sadece su lekesi olan yerlerde kullanmak üzere koltuğu ıslatmadan yıpratmadan nasıl alabiliriz bu su lekelerini?

Temizledikten sonra önlere atlet kılıf arkalarada çarşaf serecem çok sınırimi bozuyor leke olunca..

Temizledikten sonra fabric guard kullanabilirsin yasin oturduğun bölümlere 1 günde kürleşmesi tam anlamıyla oluyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Temizledikten sonra fabric guard kullanabilirsin yasin oturduğun bölümlere 1 günde kürleşmesi tam anlamıyla oluyor

Abi bahsettiğim lekeler sadece oturduğum bölümlerde olmuyor.Misal yağmur yağarken araca binmek için kapıyı açtığımda küçük su damlalarının geldiği her yerde oluyor.Oturduğum ve sırtımı dayadığım bölüm kumaş değil daha kalın burada fazla leke olmuyor kenarlar ve kafalık yani kumaş olan heryerde leke kalıyor.

Bu linkteki ürün sanırım.250 gram tüm koltuklara yeter mi?  bahsettiğim sorun çözülür mü acaba?

http://www.detailingdukkani.com/urun/gtechniq-i1-fabriq-guard-kumas-koruyucu---250ml-bolunmus_1400.aspx

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

Bana pasta cila ve posilaj makinası önerebilir misiniz? Tam profesyonel olmaktan ziyade kendi garajında kendim yapabilecegim ürünler olması önemli?

Ayrıca bej koltuklari nasıl ve hangi urun ile temizleyen bilirim?

tarihinde ersin özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Abi bahsettiğim lekeler sadece oturduğum bölümlerde olmuyor.Misal yağmur yağarken araca binmek için kapıyı açtığımda küçük su damlalarının geldiği her yerde oluyor.Oturduğum ve sırtımı dayadığım bölüm kumaş değil daha kalın burada fazla leke olmuyor kenarlar ve kafalık yani kumaş olan heryerde leke kalıyor.

Bu linkteki ürün sanırım.250 gram tüm koltuklara yeter mi? bahsettiğim sorun çözülür mü acaba?

http://www.detailingdukkani.com/urun/gtechniq-i1-fabriq-guard-kumas-koruyucu---250ml-bolunmus_1400.aspx

Bu fiyata 750ml bulabilirsin yasin araştır biraz daha

Bana pasta cila ve posilaj makinası önerebilir misiniz? Tam profesyonel olmaktan ziyade kendi garajında kendim yapabilecegim ürünler olması önemli?

Ayrıca bej koltuklari nasıl ve hangi urun ile temizleyen bilirim?

Menzerna pastaları olabilir makina olarak skill olur ucuz yollu
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Tamamdır abi şu vize haftam bir bitsin araştırıp alayım. Teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Tamamdır abi şu vize haftam bir bitsin araştırıp alayım. Teşekkürler

Başarılar sana alacağın zaman yine bakarız link vs..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Peki posilaj makinasının yerine ispirel makimasinin ucuma uygun pedleri takarakta kullanabilir miyiz? Merak ettiğim bbu islerde kullanan makinaların dk-devir oranları nedir? Mesela bazı yerlerde patkap ucuna uygun pedleri takılarak posilaj makinası şeklinde kullanmaya başlamışlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...