İçeriğe Yönlendir

Airsoft Tavsiye

Misafir

Recommended Posts

İyi günler arkadaşlar;

Bu aralar bu airsoft tabancalara sardım.

Aramızda mutlaka anlayan vardır.

Çok büyük bir bütçe ayıramam ilk etapta. F/P oranı iyi bir makina var mı tavsiye edebileceğiniz.

umarex p30 var fiyatı çok uygun...103 tl civarında

Birde ekol es 66 var  175 tl  civarında

maksimum bütçe 200 tl başlangıç için...

Aramızda bir kaç arkadaş var bu işlerden anlayan sanırsam ....

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

bir ara bayağı havalı silahlarla uğraştım

bende crossman 357w vardı bilya atıyor ve isabeti çok kötüydü 10-15 metre sonrası nereye vuracağı belli değil,  birde stoeger supressor tüfek vardı onun isabeti dürbünle çok başarılıydı 50 metrede şişeyi boğazından vurabiliyor, açık alanda rüzgarsız havada 100 metreye  kadar etkili oluyordu.

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

İyi günler arkadaşlar;

Bu aralar bu airsoft tabancalara sardım.

Aramızda mutlaka anlayan vardır.

Çok büyük bir bütçe ayıramam ilk etapta. F/P oranı iyi bir makina var mı tavsiye edebileceğiniz.

umarex p30 var fiyatı çok uygun...103 tl civarında

Birde ekol es 66 var  175 tl  civarında

maksimum bütçe 200 tl başlangıç için...

Aramızda bir kaç arkadaş var bu işlerden anlayan sanırsam ....

Veli Bey Merhaba,

Uzun yıllardır işin içindeyim, Kalashnikov modellerinin üçü (Sig-002, 003, 005) premium seridir, Blowback li ve lipo readydir, bu yüzden kesinlikle tavsiye ediyorum.

F/P öncelikliysek, H&K G36 güzel bir opsiyondur. Ama :)  eğer bulabilirseniz, MK18 F/P için en iyisidir, çünkü kişiselleştirilebilirlik çok yüksek, tedarik sıkıntısı olduğu için bu modeli ilk başta önermedim bulabilirseniz çok iyidir.

Tedarik sorunu yaşarsanız benimle DM'den irtibata geçebilirsiniz ben yardımcı olurum.

Yorum bağlantısı

Son zamanlarda oyunlara katılamasamda bir dönem ben de oynadım. Oyunlara katılmak için mi istiyorsunuz? Eğer öyle ise guzel bir tüfekte edinmelisiniz. Ben m4a1 kullandım çok memnundum

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Veli Bey Merhaba,

Uzun yıllardır işin içindeyim, Kalashnikov modellerinin üçü (Sig-002, 003, 005) premium seridir, Blowback li ve lipo readydir, bu yüzden kesinlikle tavsiye ediyorum.

F/P öncelikliysek, H&K G36 güzel bir opsiyondur. Ama :)  eğer bulabilirseniz, MK18 F/P için en iyisidir, çünkü kişiselleştirilebilirlik çok yüksek, tedarik sıkıntısı olduğu için bu modeli ilk başta önermedim bulabilirseniz çok iyidir.

Tedarik sorunu yaşarsanız benimle DM'den irtibata geçebilirsiniz ben yardımcı olurum.

Hocam tabanca olanlardan arıyorum şimdilik bunar beni biraz aşar ilk etapta. mk18 fiyatı nedir acaba...

Son zamanlarda oyunlara katılamasamda bir dönem ben de oynadım. Oyunlara katılmak için mi istiyorsunuz? Eğer öyle ise guzel bir tüfekte edinmelisiniz. Ben m4a1 kullandım çok memnundum

Bizim buralarda sanmıyorum takım ki olupta oyunların düzenlendiğini... Bana tehlikeli gelir zaten .Ben arada bir pikniğe falan gidince kullanırım.

tarihinde Veli Uncu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Tamam Veli Bey daha beginner için bakacağım size, döneceğim öğle arasından sonra.

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya
(düzenlendi)

Veli Bey,

Madem takıma falan girmeyeceksiniz, piknikte arada atarım diyorsanız o zaman Airsoft a girmeye gerek yok, onun tabancaları daha pahalı. Size havalı tabanca bakmamız daha makul olacaktır, havalıda da yerli değil, ithale yönelmek daha doğru maalesef bu konuda imalatlarımız henüz beklenen düzeyde değil. 

Maksimum bütçeyi 250-300TL'ye çıkarmak koşulu ile; size tavsiye edebileceğim en iyi havalı tabanca, ASG Steyr M9A1'dir.

tarihinde Ozlem Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Semih.. 

Tabanca resmi paylaştığın mesajını kaldırdım.. Yasalara göre yasak olduğu bilgisini aldım.. 

Tekrar yükleme lütfen.. 

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

havalı tabanca ile airsoft arasındaki fark nedir acaba

Havalı tabanca metal boncuk atar, airsoft plastik boncuk atar, ve mühimmat basınçları farklıdır. 

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Semih.. 

Tabanca resmi paylaştığın mesajını kaldırdım.. Yasalara göre yasak olduğu bilgisini aldım.. 

Tekrar yükleme lütfen.. 

Acaba sadece fotoğrafı kaldırsak daha mı iyiydi abi.   Tamam dikkat ederim, airsoft'lar hobi oyuncak kategorisine girdiği için temsili paylaşmıştım yinede pardon. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Acaba sadece fotoğrafı kaldırsak daha mı iyiydi abi.   Tamam dikkat ederim, airsoft'lar hobi oyuncak kategorisine girdiği için temsili paylaşmıştım yinede pardon. :good1:

Semih geçmişte yaşadığımız olumsuzluklar sebebi ile mesaj içeriğine müdahale etmiyoruz.. 

Bu mesaj bana ait değil, siz değiştirmişsiniz cevaplarına maruz kaldık ve bir karar sonucu mesaj içeriğine dokunmuyoruz.. 

Metnin bu  yeniden yaz sen, ben kendi mesajımdaki kısmı silerim.. 

BB yenide CO2  4.5 cal  tabanca alsanız ?   BB boncuklar bir süre sonra tatmin etmeyecektir. Yön değişimi çok olur.

Saçmalar ise paletli oldugu için ve çoğu tabanca yivli oldugu için atışlar daha gerçekçi ve verimli olacaktır. Yüzlerce çeşit saçma ile atış stil ve amacınıza uygun daha profesyonel ve tatminkar atışlar yapabilirsiniz.

Bütçeyi aşacaktır haklısınız ama ömürlük olur. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

+1, sadece fotoğraflar kaldırılıp bilgi verilebilirdi, bu içeriğe müdahele olmazdı üye bilgisi dahilinde. Geçmiş geçmiştir her zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Veli Bey,

Madem takıma falan girmeyeceksiniz, piknikte arada atarım diyorsanız o zaman Airsoft a girmeye gerek yok, onun tabancaları daha pahalı. Size havalı tabanca bakmamız daha makul olacaktır, havalıda da yerli değil, ithale yönelmek daha doğru maalesef bu konuda imalatlarımız henüz beklenen düzeyde değil. 

Maksimum bütçeyi 250-300TL'ye çıkarmak koşulu ile; size tavsiye edebileceğim en iyi havalı tabanca, ASG Steyr M9A1'dir.

ASG Steyr M9A1 da seri atış var mı tetiğe basınca şarjörü boşaltıyor mu acaba...Bİrde satınalma için önerebileceğiniz yer var mı internet üzerinden...

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
(düzenlendi)

Ben'de meraklıyım bu tarz oyuncaklara . asg glock 18c ve swiss arms 1911 modeli airsoft tabancalarım var . 

ASG Steyr M9A1 da seri atış var mı tetiğe basınca şarjörü boşaltıyor mu acaba...Bİrde satınalma için önerebileceğiniz yer var mı internet üzerinden...

Glock 18c modeli seri atışa müsait . Bir şarjör 20-25 arası boncuk alıyor ver seri atış ile hepsi atılabiliyor .

tarihinde Ali Gürsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

havalı tüfenkle tabancam vardı modifiye de etmiştim. clint eastwood dirty harry modeli idi... çalınmıştı. namlu hiç sapma yapmazdı

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Veli Bey, maalesef havalılarda seri atış yok. http://www.silahsorairsoft.com/Buradan modellere bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı

havalı tüfenkle tabancam vardı modifiye de etmiştim. clint eastwood dirty harry modeli idi... çalınmıştı. namlu hiç sapma yapmazdı

Modifiye derken ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

daha hızlı kapsül çıkış hızı :f1: taam tüp hemen bitiyordu kabul. konserveyi tam delip çıkıyordu arkadan

Yorum bağlantısı

daha hızlı kapsül çıkış hızı :f1: taam tüp hemen bitiyordu kabul. konserveyi tam delip çıkıyordu arkadan

Vuuuu [emoji23]

İyi ki çalmışlar [emoji23]

Yorum bağlantısı
Ahmet Emirhan Bal

Hocam tabanca olanlardan arıyorum şimdilik bunar beni biraz aşar ilk etapta. mk18 fiyatı nedir acaba...

Bizim buralarda sanmıyorum takım ki olupta oyunların düzenlendiğini... Bana tehlikeli gelir zaten .Ben arada bir pikniğe falan gidince kullanırım.

o zaman hocam havalı tüfek daha ideal bi zaman sonra  tüp derdi ve hedef mesafesinin kısa oluşu sıkacak.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hoooorttt :) 

airsoft değil ama olsun, buda havalı sonuçta...

bu aralar şantiyede fazla kalınca havalı silah tutkum depreşti, dedim tüfek alayım, baktım aldımmı tam almalıyım, takriben 390 m/s hızlı 6.35 kalibreli çekirdekle 310m. den şişe patlatan, bu mesafeden 5lt, lk su şişesini duman edenlerden, sonra dedim 5 kiloluk dev PCP havalı tüfek, dolum pompası yada 10kg. luk scuba tüp, araba Fiesta :D nereye koyacağım ben bu aleti dedim vazgeçtim :)

tabii havalıdan vazgeçmedim, bende Tüfek yerine tabanca alayım dedim ama tabanca tüfek gücünde olsun, bu durumda şekil şemal sağlamlık aksesuar açısından avantajlı Tüfenca lakaplı olanı aldım, Zoraki (isim süper :D yabancıların kullandığı ad Webley Alecto) Hp 01-2 Ultra

Yivli namlulu bu alet, 4.5 kalibre pelet ile 4 pompada 225 m/s namlu çıkış hızına sahip, normal bir havalı tüfek gibi mübarek, ağır grainli uygun pelet kullandığımda 100m. de nokta atış yapabiliyorum, tabii sadece hedefe ve hobi amaçlı, asla canlıya atmak yok, bununla tek pompada evde bile yaptığım kutu hedefe atış yapabilirim, susturucu olmadan hemde, güzel vallahi...

Uzun yıllar kullanmadığımdan hamlamışım, 2-3 günden sonra açıldım, tabii önce sıfırlama falan yaptık, 10mt. de atışlar sonra 25 mt. de vs.  şimdi 45-50m. den gez göz arpacık yapıp 2 pompada soda şişesini boğazından vurup parçalıyorum, 4 pompa tam güçte tahribat yapan pelet kullandığımda paramparça oluyor, eski hassaslığım aynen duruyormuş o he be dedim, şimdi 100mt. atışlarına geçeceğim, bu kadarı yeter, daha ötesi pcp havalı tüfeğe girer zaten, o sonra diyim...

şimdi stabil atış için dipçik aldım, baya iyi oldu, 4x32 stoer ışıklı dürbünde alayım diyorum, böylece 100mt. den şişe vurmaca, az daha yakından zırh delici peletle tava delmece oynarım artık :D dürbünsüz 100mt. atış imkansız gibi, ufak hedef zaten bu mesafeden görünmüyor, grupman denemelerine başlayacağım, nasılsa mekan ve zaman uygun...

yahu ne güzel şeymiş bu atıcılık, stres atıyorum valla, tepem atığında şişe patlatıp rahatlıyorum ohh beaa :)

http://www.zoraki.com.tr/?bL=sH1&gR=oK&id=21&cat=9&sid=309211919&l=tr

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ekol s66 aldık bir iki kurcaladım hevesimi aldım artık. Hem kış geldiği için hem de vakit ayıramadığım için rafta duruyor. havalar ısınsın piknik miknik bahanesiylen kullanırım artık :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...