İçeriğe Yönlendir

Fiat Coupe 2.0 16V Yenileme Çalışmaları - Fakir Ferrarisi -

Saim Ulaş Yılmaz

Recommended Posts

V.Ceyhun Emir

Kesinlikle.

Böylesi çok daha iyi, renk değişimi işin başarısını riske atabilirdi üstelik.

Milletin hevesini kırmayın bence. Keşke şu ya da bu renk olsaydı diye.

Çok güzel olmuş. Araç yeniden doğmuş resmen. Motoru ve yürüyeni de elden geçti mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bir solukta okudum. Çok güzel olmuş, hem de hızlı bitmiş maşallah. Rengi de çok güzel. Belki ileride size geçerse bir spoyler ve jant lastik sayesinde araç tamamen degişir ;)

Toplam harcanan nedir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Kaporta - 600

Döşeme + Kaput izolasyonu - 1000

Boya işleri (gövde,jant, orta konsol, göğüs vb) - 1500

Taban kaplama ve diğer işlemler (çok sayıda yapılan iş var genel olarak yazdım) işçilik - 300

Çift far + Ayna + Jant kapakları + logolar + yurtdışı kargolar - 1200

4 Lastik - 585

4 jant doğrultma - 100

Keçe, pütür, siyah boya, tiner - 115

Lastik balans, takılma, sibop - 50

Yıkamacı parça parça - 50

Toplam 5500

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Birden kendimi sahibindende fiat coupe bakarken yakaladım.

Güle güle kullanın!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Maliyet hiçbirşey değilmiş. Ben boyaya çok şaşırdım açıkçası, burda üstten atılacak boyaya bile 2-3 bin liradan kapı açılıyor en dandik şekildeki işlemlerde.. Sizinki hem fırın hem astarlı sıfırdan boyama olmasına rağmen rakam çok güzel.

Ellerinize sağlık, araç hiç yoksa en az 10 yıl daha uzattı ömrünü..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

maliyet çok uygun bence emeğinize sonuna kadar değdi.

kazasiz belasız sürüşler dilerm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:nazar: daha da İStanbul da araba toplatmam. sırtlar antalyaya gelir 1 ay da kalırım. hayırlı olsun

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Fiyat bedava olmuş gerçekten. Ben tanusu yaptırmak istedim burdaki vadantaş kaporta boyaya sadece 4 lira istedi. Bende tanusu 1 liraya sattım [emoji3]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

:nazar: daha da İStanbul da araba toplatmam. sırtlar antalyaya gelir 1 ay da kalırım. hayırlı olsun

Geçerken de ayvalığa uğra abi. Servet abinin hesap var temizelde yazdırırız :D 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Uygun otel buluruz :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Yapılan işlemler müşteri fiyatlarıyla olmadı aslında. Antalya Varsak'ta İş çıkışlarında ve akşamları vakit geçirdiğim Ömer Usta'nın tamirhanesi var. Ustalara Ömer Usta yönlendirdi, pazarlıkları beraber yaptık. Jant doğrultma dışında bütün işlemleri sanayi dışına yaptırdık. Sadece boya için sanayiden bende 4-5 bin fiyatlar almıştım. 

Takibi tamamiyle kendim yaptım. Gün gün ustaları sıkıştırdım eksik olan yerleri bir bir düzelttirdim. Bu arabayı sanayide yaptırsaydım eminim masraf 2,5 - 3 kat daha fazla çıkacaktı.

Tam içime sindi mi ? Yine yüzde 90 sindi, yüzde 10 hoşuma gitmeyen yerler var. Onlar da araç sahibinin acele teslim istemesinden kaynaklandı.

Boya ile ilgili bir sorum var.

26 Kasımda boya atılmış. Pasta cila boya koruma uygulaması yaptırmayı düşünüyorum. Ne kadar bekleyerek yapmalıyım ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Boya koruma yapacaksanız 2 ay kadar bekleyin boya içindeki gazları salsın sonra uygulama yapın.

Maşallah pırıl pırıl olmuş.

Cevap yukarıdaki mesajda ;)

Boya ile ilgili bir sorum var.

26 Kasımda boya atılmış. Pasta cila boya koruma uygulaması yaptırmayı düşünüyorum. Ne kadar bekleyerek yapmalıyım ?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Baştan sona büyük bir merak ve çok büyük bir keyifle okudum. Elinize emeğinize cebinize sağlık . İyi günlerde sağlıcak ile kullanın . 41 kere :nazar::)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Saim Ulaş Yılmaz

Boya 2 ayını doldurunca pasta ve seramik uygulaması yapıldı. Bu arada mekanik bir iki sorunu düzeltildi. %100 içime sinerek babama teslim ettim. Güzel günlerde kullanır inşallah. Bu güne kadar yapılan yorumlara ve verilen desteğe tek tek teşekkür ederim.

Yazın bu konunun Volume 2'si olabilir ama bu sefer FORD olur :yes:

njpRBg.jpgVPN0bV.jpg

l3pdVk.jpg

• Beğen 25
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

çok harika olmuş maşallah:nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Ercan Turgay

Mükemmel olmuş, güzel günlerde kullanın :nazar:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...