İçeriğe Yönlendir

Sahte Ve Yönetmelik Dışındaki Plakalarda Cezalar Arttırıldı

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

güzel plaka... hala anlamadım.

ben değişik plaka görünce (app) genelde içinde arabasına çok meraklı her an patlayıp taşkınlık yapma olasılığı olan gençler vardır diye düşünüyorum ister istemez. Çok bulaşmamaya çalışıyorum. O yönden iyi herhalde.

not: sizi kastetmedim, genelde yani.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Mühürlü plaka da sorun olmaz diye düşünüyorum. Resmiyet plaka da değil muhurde saklı. Mühür olmayan plaka sahtedir bir anlamda. Kazada kaybedilen plakalar yerine dışardan nasıl plaka yaptırılır taktirilamiyorsa, bagajda plaka da olsa artık kamera ile tespitlerde fiili kontrol imkanı olmadığı için bün kurtarıcı olamayabilir.

Saygılarımla.

gerçek plakada bir reflektör boya var, radar vs görmesi bu şekilde oluyor app yapılan yerde bu reflektör boya var mıdır muamma.

Yorum bağlantısı

Yerinde bir karar olmuş...

Vakti zamanında ceza yemiştim App plakadan ve hemen mühürlü Beşiktaş baskı plaka yaptırmıştım.bu font bütün araçlara yakışıyor diyebilirim.

0b9e47c29245bbfc5343aa4dec3d6b98.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Konuda tam anlamadıgim: zaten plakanin özellikleri kanunda yaziyor. Kanunda plakanin konumlanacagi yer ve hatta en ufak bir değişiklik olmayacagi dahi belirtilmisti. Simdi ne degisti ki?

Yorum bağlantısı

App plaka olayını hakikaten anlamıyorum harfler kalın olsa ne olur olmasa ne olur ne gerek var stres olmaya bunun için 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

App plaka olayını hakikaten anlamıyorum harfler kalın olsa ne olur olmasa ne olur ne gerek var stres olmaya bunun için 

Plaka okunamama, sahte plaka hazırlama vs, bunların önüne geçilmeye çalışılıyor.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

bu app plaka işinden iyice gözüm korktu . Montaj yaparken hunharca siyah silikon kullanarak montajı yaptım sökerken hiç uğraşmayıp yeni 2 tampon alsam daha iyi olacak sanırım :D :D

115a755324267bc20eca6bc278477191.jpg

9d5f8e0b871fb3a179271a9ba012bf6f.jpg
Yorum bağlantısı

Plaka okunamama, sahte plaka hazırlama vs, bunların önüne geçilmeye çalışılıyor.

app yaparakmı bunların önüne geçiliyor?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

app yaparakmı bunların önüne geçiliyor?

Hayır, APP'ye karşı çıkılarak önüne geçiliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Hayır, APP'ye karşı çıkılarak önüne geçiliyor.

APP yaptırmasin kimse işte onu diyorum bende
Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Sebeplerden biri kendi fikrimce, artık bildiginiz üzere heryerde kontrol ve güvenlik adına kameralı otomasyonlu sistemler kullanılıyor. Bu sebepten orjinal plaka fontu dışında görsel olarak güzel başka bir font kullanmak belki bu sistemlerin calışmasını güçleştirmekte veya suçsuz bir şekilde başkasına ceza kesilmesine sebep vererek devlet ve güvenlik adına birton karışıklığa sebep vermek olabilir. Olayı basite almamak ve kurallara uymak gerekir. Plakalar bir aracın kimliğidir. Kafamıza göre fontuyla, boyutuyla, yeriyle oynamayalım!..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Sebeplerden biri kendi fikrimce, artık bildiginiz üzere heryerde kontrol ve güvenlik adına kameralı otomasyonlu sistemler kullanılıyor. Bu sebepten orjinal plaka fontu dışında görsel olarak güzel başka bir font kullanmak belki bu sistemlerin calışmasını güçleştirmekte veya suçsuz bir şekilde başkasına ceza kesilmesine sebep vererek devlet ve güvenlik adına birton karışıklığa sebep vermek olabilir. Olayı basite almamak ve kurallara uymak gerekir. Plakalar bir aracın kimliğidir. Kafamıza göre fontuyla, boyutuyla, yeriyle oynamayalım!..

Bence en büyük sebep bu. Otomatik sistemin calismasi. Sonra diger nedenler de var ama bunu öyle söyleyemez kimse. Ayni zamanda yanlis cezalar kesiliyor

Aynen katiliyorum bu arada plaka kimliktir bencede. App Nüfus kagidi olur mu?  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

APP yaptırmasin kimse işte onu diyorum bende

Tamam, şimdi anladım :)

Kişisel fikrim, varolan plaka karakterleri zamanla siliniyor. Ben bu yüzden APP'ye geçiyorum. İkinci görüşüm ise, bence aracın çehresini çok değiştiriyor. Öbür türlü filo arabası gibi duruyor arabanın üstünde. Bu özenildiği ortada oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy

Otomatik sistemle alakası bence yok üstüne basa basa söylüyorum 2 kere ceza yedim plakada tertemiz çekip atmışlar

Burdaki temel amaç sahte plaka basımını önlemek ben plakalarımı verdim şimdi bana ceza yazabiliceklermi gerçekten yazarlarsa çok saçma sapan bişey olur bunları verip hangi plakayı alıcaz??

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Otomatik sistemle alakası bence yok üstüne basa basa söylüyorum 2 kere ceza yedim plakada tertemiz çekip atmışlar

Burdaki temel amaç sahte plaka basımını önlemek ben plakalarımı verdim şimdi bana ceza yazabiliceklermi gerçekten yazarlarsa çok saçma sapan bişey olur bunları verip hangi plakayı alıcaz??

bazen çeker bazen çekmez. sizinki öyledir ama kuralı bozarsan okunup okunmayacağını bilemezsin. her algoritma aynı çalışmaz. Tek firma da yok zaten.

otomatik sistemlerin okumaması için şeffaf bir sprey vardı bir zamanlar.

https://youtu.be/cBUza_Qp-N4

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

Plaka tek çeşit ve sadece belirli yerlerde ciddi denetim altında basılmalı.

Yetkisiz basanlara ceza ağır olmalı

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

ve RFID ile ek kontrol yapılmalı. mesela otoyollarda köprülerde vs. belli yerlerde karşılaştırma sistemleri olmalı. çevirmelerde de otomatik dedektörü çevirmeden önce bir yere koyup plakası sorunlu arası çevirmeli zaten.

Plaka tek çeşit ve sadece belirli yerlerde ciddi denetim altında basılmalı.
Yetkisiz basanlara ceza ağır olmalı

plakayı basma yetkisini birçok yere vermek mümkün olabilir. VAtandaşı zorlamamak lazım. Önemli olan değiştirilmemesi (başka araçla) ve silinmemesi.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ve RFID ile ek kontrol yapılmalı. mesela otoyollarda köprülerde vs. belli yerlerde karşılaştırma sistemleri olmalı. çevirmelerde de otomatik dedektörü çevirmeden önce bir yere koyup plakası sorunlu arası çevirmeli zaten.

plakayı basma yetkisini birçok yere vermek mümkün olabilir. VAtandaşı zorlamamak lazım. Önemli olan değiştirilmemesi (başka araçla) ve silinmemesi.

Terör saldırılarında çoğu aracın plakası sahte çıkıyormuş. Demekki bu plaka yı önüne gelen basıyor şuan
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Amerikada birçok eyalette motorlu taşıtlar ofisi (ehliyet plaka aldığın) üstüne para verince bir sürü desenli plaka verebiliyor. Seçiyorsun. Hem de muameleye gittiğinde soruyor. şu olsun diyorsun. 50 dolar daha ver diyor. çeki yazıyorsun. aşağıdaki raftan hemen sana plakanı veriyor, git arabana tak hayırlı olsun diyor. ben yaptım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Amerikada birçok eyalette motorlu taşıtlar ofisi (ehliyet plaka aldığın) üstüne para verince bir sürü desenli plaka verebiliyor. Seçiyorsun. Hem de muameleye gittiğinde soruyor. şu olsun diyorsun. 50 dolar daha ver diyor. çeki yazıyorsun. aşağıdaki raftan hemen sana plakanı veriyor, git arabana tak hayırlı olsun diyor. ben yaptım.

Amerika yapar Mehmet bey, terörün babası onlar. Bizim gibi diken üstünde yaşamıyorlar.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...