İçeriğe Yönlendir

VAG-COM

Misafir
Çözüme git Servet Aydın tarafından,

Recommended Posts

(düzenlendi)

Arkadaşlar Merhaba, Vag grubu araçlara Vag-Com ile neler yapılabildiğini görmemiz ve tek bir başlık altında toplanabilmesi amacıyla konuyu açtım. Audi, Vw, Seat, Skoda olması farketmez. Sadece kodları paylaşırken hangi araca ait olduğunu ve modelini belirtmeniz yeterli. Kolay Gelsin,

Saygılarımla...

DİKKAT : Vag-Com ile aracınızda yapacağınız değişiklikler sonucu oluşabilecek hatalardan paylaşım yapan kişiler veya www.otoclubturkiye.com sorumlu değildir.

*Seat Ibiza 6J Kodlamalar...

*Amerikan Park

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?/topic/286741-Vag-Com-Fantazilerim#entry3079104

*Far Sensörü Olmayan Araçlar İçin Coming-Leaving Home Özelliğini Aktif Etme

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?/topic/286741-Vag-Com-Fantazilerim#entry3079126

*Araç menüsünden DRL Aktif & Deaktif Etme.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/286741-vag-com-fantazilerim/page-4#entry3117328

*Leon 5F Kodlamalar...

*Seat Leon 5F Vag-Com Gündüz Sürüş LEDlerini Kapatma.(Seat Leon 5F Vag-Com Gündüz Sürüş LEDlerini Teyp üzerinden kapatıp açabilirsiniz.)

*Seat Leon 5F Vag-Com Gündüz Ledleri ile arka ledleri aktif hale getirmek.

*Seat Leon 5F Vag-Com Yokuş Kalkış Süresi

*Seat Leon 5F Vag-Com Lap Timer ODB ekranda sürüş bilgileri.

*Seat Leon 5F Vag-Com Dönüşe duyarlı sis lambaları.)

*Seat Leon 5F Vag-Com sis lambasının sinyal olarak kullanması.)

*Seat Leon 5F Vag-Com Kapı kilitlenince aynalar katlanır.(Madem katlanan ayna aldık ve her defasında kapatmak için anahtara basılı tutmaya gerek duymadan aynaları katlamak mümkün.)

*Seat Leon 5F Vag-Com Far sunum modu.(Aracınızın orjinalinde olan bir ayardır fakat motor çalışınca farlar aşağı inip normal düzene geri gelir. Bu olayı aşağıdaki ayarla kontağı açtığınızda yapacaktır.)

*Seat Leon 5F Vag-Com Kapı kilitleme ve açma sırasında sesli uyarı.(Güzel bir özellik işitsel olarak kapının kilitlediğini duymak sizi daha rahat hissettirecek ama geceleri gürültü kirliliği yaratabilir.)

*Seat Leon 5F Vag-Com Gündüz Ledlerini Sinyal olarak kullanmak.(Gündüz LEDleri ve sinyaller zıt şekilde çalışır.)

*Seat Leon 5F Vag-Com El freni çekince gündüz LEDi söner)

*Seat Leon 5F Vag-Com OPS aktif etme.(Optik Park Sensörü Aktif Edilmesi.)

*Seat Leon 5F Vag-Com Coming Home – Leaving Home Sis Farlarını aktifleştirme.(Coming Home – Leaving Home Sis Farlarına Alınması.)

*Seat Leon 5F Vag-Com Coming Home – Leaving Home da 3. stopu aktif etme.

*Seat Leon 5F Vag-Com 5.8 media arkaplan karbon görünüm.(5.8" ekranda arka planı düz siyah yerine karbon fiber görünüm kazandırmak isterseniz.)

*Seat Leon 5F Vag-Com Klima auto modda fan hızı.(Klimayı açtığınızda ve auto moda aldığınızda ne hangi hızda üflediğini göremezsiniz)

*Seat Leon 5F Vag-Com Konfor Sinyali.(Seat Leon 5F aracınızı aldığınızda sinyal koluna bir kez dokunduğunuzda 3 defa dokunduğunuz tarafa sinyal verir. Bu sayıyı 5 e yükseltebiliyoruz.)

*Seat Leon 5F Vag-Com Selektörde sislerin yanıp sönmesi.

*Seat Leon 5F Vag-Com Yağmurda Camların Otomatik Kapanması.

(Kapıları Kilitlediğinizde camları açık unutursanız ve bu sırada yağmur yağarsa aracınız camlarını kapatır. Teyp de Car menüsünden açma kapama seçeneğine girdiğiniz aktif yada pasif yapmak için seçenek sunulur. Vag-com v.14.???den sonrasında yapılabilir.)

*Seat Leon 5F Vag-Com ODB ekranda mod.(ODB ekranda aracınız hangi modda olduğunu gösterir.)

*Seat Leon 5F Vag-Com Welcome Mod

(Kontağı çevirdiğinizde göstergelerin sona gidip gelmesi "Welcome Mod" olarak bilinir.)

*Seat Leon 5F Vag-Com Depo Ne Kadar Lt Yakıt Alır

(Seat Leon 5F aracınızda ODB ekranda sürüş bilgileri kısmında ek yakıt olarak gösterilir.)

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww%2Efordclubtr%2Ecom%2Fforum%2Findex%2Ephp%3F%2Ftopic%2F286741-Vag-Com-Fantazilerim%23entry3076462&share_tid=286741&share_fid=65199&share_type=t&share_pid=3076462

.

tarihinde Murat Sağdaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Servet Aydın

Mazdanın cam düğmelerine led yapabilmek için debelenip dur, elin adamı iki tuşla arabayı diskoya çevirsin. Adaletin batsın dünya

• Beğen 18
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

bir kaç şeyde ben yazıyorum aklıma gelenlerden:)

*kapılar kitliyken ve kontak üzerinde yokken yağmur yağması durumunda camların ve varsa eğer sunroofun kapatılması

*selektör atınca sislerin çakması

*geri vitese alınca sağ aynanın alta inmesi 

*DWA onay sesini açıp/kapatabilme

*yol bilgisayarına depoda kaç LT yakıt kaldığının ve kaç LT yakıt alınabileceğinin gösterilmesi

*Elektronik diferansiyel kilidinin açılması(XDS)

*ani fren yapınca dörtlülerin kendiliğinden yanması

*araç hareket ettikten ve 20km yi geçtikten sonra kapıların otomatik olarak kilitlenmesi kontağı çıkarınca otm. olarak açılması 

*gündüz farının açılıp kapatılabilmesi

*Ani kalkışlarda direksiyondaki titremenin kapatılması(TSC)

*Gündüz farları ile birlikte sis farlarının yanması

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Mazdanın cam düğmelerine led yapabilmek için debelenip dur, elin adamı iki tuşla arabayı diskoya çevirsin. Adaletin batsın dünya

Aydınlatma yok mu cam düğmelerinde?

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Ben leon icin olan kodlamalari a4 sayfalarina çıkarttım yaklaşık 15 sayfa falan var :) iş yerinde word dosyasında mevcut gerekirse konu açarım,, leonda olan kodlamalar skoda fabiada da birebir aynı değişen birşey yok açıkcası

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Takip edelim evde 1 adet 2015 Ibıza var onunla da oynarız kabloyu bulursak.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Ben yaptırmadım ancak golf 5te park lambalarını gündüz farı olarak kodlayan var ve park lambası şiddetini % olarak ayarlayabiliyorlar , aynı şekilde amerikan park açılıp ışık şiddeti ayarlanabiliyor. 

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

:D  :D  :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aydınlatma yok mu cam düğmelerinde?

Otomatik cam bile yok desem evet evet desem yinede mazdayı severmisin amca?

:D:D:D

Gül bakalım gül. Son gülen iyi güler. Kötü gülme nasıl bişey merak ettim şimdi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Gül bakalım gül. Son gülen iyi güler. Kötü gülme nasıl bişey merak ettim şimdi

Disko lafına koptum, :D  yoksa seninde Mazda'yı yanarlı dönerli yapacağından hiç süphem yok.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Otomatik cam sorun değil ben yaparım benim bir uno vardı ona yapmıştım kapı pandizotunu kesip düşme de koyarız hem de ışıklı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

bir kaç şeyde ben yazıyorum aklıma gelenlerden:)

*kapılar kitliyken ve kontak üzerinde yokken yağmur yağması durumunda camların ve varsa eğer sunroofun kapatılması

*selektör atınca sislerin çakması

*geri vitese alınca sağ aynanın alta inmesi

*DWA onay sesini açıp/kapatabilme

*yol bilgisayarına depoda kaç LT yakıt kaldığının ve kaç LT yakıt alınabileceğinin gösterilmesi

*Elektronik diferansiyel kilidinin açılması(XDS)

*ani fren yapınca dörtlülerin kendiliğinden yanması

*araç hareket ettikten ve 20km yi geçtikten sonra kapıların otomatik olarak kilitlenmesi kontağı çıkarınca otm. olarak açılması

*gündüz farının açılıp kapatılabilmesi

*Ani kalkışlarda direksiyondaki titremenin kapatılması(TSC)

*Gündüz farları ile birlikte sis farlarının yanması

Emre bu şekilde madde madde değilde her bir özelliği bir mesajla ve mümkünse koduyla paylaşalım olur mu ? [emoji106] Ben hepsini ilk sayfaya ekleyeceğim.. Düzenli dursun. ;)

Ben leon icin olan kodlamalari a4 sayfalarina çıkarttım yaklaşık 15 sayfa falan var :) iş yerinde word dosyasında mevcut gerekirse konu açarım,, leonda olan kodlamalar skoda fabiada da birebir aynı değişen birşey yok açıkcası

Zahmet olacak. Leon kaç modeldi ? Ayrıca direk tek mesajda hepsinin fotoğrafını veya kodları paylaşır mısınız. İlk mesaja sayfaya ekleyeceğim. [emoji106]

Ben yaptırmadım ancak golf 5te park lambalarını gündüz farı olarak kodlayan var ve park lambası şiddetini % olarak ayarlayabiliyorlar , aynı şekilde amerikan park açılıp ışık şiddeti ayarlanabiliyor.

3-4 gün önce birine kodladım. Arka stopları halka şeklinde gösterme ve amerikan park. :)

7d5b593934d2ff7d1567e8d607d15f68.jpg

9d5c01f2db343eda9fe79e2e47c245fc.jpg

Getir abi deneyelim belki ona da olur [emoji13]

Kodları ilk mesajda paylaştım :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Niye gizliyorlar ki özellikleri. Madem ufak tefek programlamalarla aktif olabiliyor bu tip şeyler. Açın tüm özelliklerini kullanıcılar faydalansın. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arif Aydın

VW kumandada panic düğmesi için 50 kuruşluk switch koymuyorken bu özelliklerin tüm araçlarda gelmesi hayal olur. Bende Vag-Com kablosu var. 12.12 Samsun da işine yarayan olursa kullanabilir.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Niye gizliyorlar ki özellikleri. Madem ufak tefek programlamalarla aktif olabiliyor bu tip şeyler. Açın tüm özelliklerini kullanıcılar faydalansın.

Abi her kullanıcı tercih etmez ki. Mesela Amerikan park. Türkiye de yasak mesela. Seyir halinde kapı kilitlenmesini istemeyenler olabilir , mesela bizimkinde yol bilgisayarından açılabiliyor kilit özelliği vag coma gerek yok, aynı şekilde ayna indirip kaldırma da bazı vw lerde yol bilgisayarından aktif ediliyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben benim aracın hiçbir özelliğini açtırmadım, ne oldujlarını tam bilmiyorum. Bir liste olsa hangisinin açık ya da kapalı olduğunu biliriz.

Buradan okuduklarıma bakarak bunlar gizli özellikse bende durum şöyle...

-Coming-Leaving Home Özelliği bende aktif.

-Sağ ayna geri vitese takınca geri iniyor.

-Sesli komut sistemi var benim araçta, ama Türkiye'de aktif değilmiş????

-kapılar kitliyken ve kontak üzerinde yokken yağmur yağması durumunda camların ve varsa eğer sunroofun kapatılması var mı bilmiyorum, ama kilitleme yapınca hepsi kapanıyor.

-selektör atınca sislerin çakmıyor, xenonlar çakıyor.

-DWA onay sesini açıp/kapatabilme- Bu nedir? Bilmiyorum.

-yol bilgisayarına depoda kaç LT yakıt kaldığının ve kaç LT yakıt alınabileceğinin gösterilmesi-bende görünmüyor.

-Elektronik diferansiyel kilidinin açılması(XDS) -Görünmüyor.

-ani fren yapınca dörtlülerin kendiliğinden yanması-Şu anda yok...

-araç hareket ettikten ve 20km yi geçtikten sonra kapıların otomatik olarak kilitlenmesi kontağı çıkarınca otm. olarak açılması- Bende aktif.

-gündüz farının açılıp kapatılabilmesi-Benimkiler sürekli açık ama menüden yapılabiliyor galiba...

-Ani kalkışlarda direksiyondaki titremenin kapatılması(TSC)-Bundan haberim yok.

-Gündüz farları ile birlikte sis farlarının yanması-Şu anda yok..

Servise hiç sormadım, açmak için ne kadar ücret alıyorlar, ya da kablo ile ben yapabilir miyim?

İlk defa haklısın Tahir...:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

2008 yılında tiguan viraj aydınlatmaya servis 500 tl civraı rakam istiyordu

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Ben benim aracın hiçbir özelliğini açtırmadım, ne oldujlarını tam bilmiyorum. Bir liste olsa hangisinin açık ya da kapalı olduğunu biliriz.

Buradan okuduklarıma bakarak bunlar gizli özellikse bende durum şöyle...

-Coming-Leaving Home Özelliği bende aktif.

-Sağ ayna geri vitese takınca geri iniyor.

-Sesli komut sistemi var benim araçta, ama Türkiye'de aktif değilmiş????

-kapılar kitliyken ve kontak üzerinde yokken yağmur yağması durumunda camların ve varsa eğer sunroofun kapatılması var mı bilmiyorum, ama kilitleme yapınca hepsi kapanıyor.

-selektör atınca sislerin çakmıyor, xenonlar çakıyor.

-DWA onay sesini açıp/kapatabilme- Bu nedir? Bilmiyorum.

-yol bilgisayarına depoda kaç LT yakıt kaldığının ve kaç LT yakıt alınabileceğinin gösterilmesi-bende görünmüyor.

-Elektronik diferansiyel kilidinin açılması(XDS) -Görünmüyor.

-ani fren yapınca dörtlülerin kendiliğinden yanması-Şu anda yok...

-araç hareket ettikten ve 20km yi geçtikten sonra kapıların otomatik olarak kilitlenmesi kontağı çıkarınca otm. olarak açılması- Bende aktif.

-gündüz farının açılıp kapatılabilmesi-Benimkiler sürekli açık ama menüden yapılabiliyor galiba...

-Ani kalkışlarda direksiyondaki titremenin kapatılması(TSC)-Bundan haberim yok.

-Gündüz farları ile birlikte sis farlarının yanması-Şu anda yok..

Servise hiç sormadım, açmak için ne kadar ücret alıyorlar, ya da kablo ile ben yapabilir miyim?

İlk defa haklısın Tahir...:D

Hocam servisler açmıyor, kadran selamlamayi sormuştum sakın acma araba yanar dedi :D

Yorum bağlantısı

Hocam servisler açmıyor, kadran selamlamayi sormuştum sakın acma araba yanar dedi :D

İyi sallamış [emoji23]
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Bende açılabileceklerin hepsi açık , sag ayna inmesi falan fabrikadan standart olarak geldi

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bende açılabileceklerin hepsi açık , sag ayna inmesi falan fabrikadan standart olarak geldi

Bende de çoğu fabrika çıkışı geldi, ama mesela ani frenlemede halime yanması iyi olur. Ya da açık ben farkında değilim.
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Yapacağım ilk iş gizli özellikleri açtırmak :good1:

2. Iş de plaka almaya amasya ya gel. Suluova ilcesi 05 FR.... plaka veriyor suan...
Yorum bağlantısı

2. Iş de plaka almaya amasya ya gel. Suluova ilcesi 05 FR.... plaka veriyor suan...

Yok abi FR plaka istemiyorum :) özel plaka alayım dedim 3 harfi onada bir şahin parası istediler vazgectim [emoji23]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...