İçeriğe Yönlendir

Kaza Sonrası Tamirat

Münir Nurettin Taşova

Recommended Posts

Münir Nurettin Taşova

Bugün 'gözü görmeyen bir amca' duran aracıma geri manevra yaparken çarptı. Kornaya bastığım halde göz göre göre. Fotoğrafları çektim, evrakları aldım, kaza tespit tutanağını doldurduk. Kusurun tamamı bana ait yazdı, evrak işinde sıkıntı yok. Bilgi sahibi olmadığım konu bundan sonrası. Yetkili servise gittim plastik parçalar tamire gönderiliyor, biz sadece sökme takma ve boyama yapıyoruz dediler. Araç üç beş gün kalır dendi. Aracı bırakmadan özel serviste bu işlemi hızlıca nasıl yaptırabiliriz? Plastik aksamda değişim olmuyor mu? İzmir Bornova veya Çiğli civarında ehil boya-tamirat yapan yer tavsiyesi yapabilir misiniz?

Karşı tarafın trafik sigortası Anadolu Sigorta

NkMAO5.jpg

byNDV8.jpg

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Geçmiş olsun, belki otoking aynı günde yapabilir

Teşekkür ederim. Daha önce gittiniz mi tavsiye eder misiniz? Anadolu Sigortayla anlaşması varmış.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Önce anlaşmalı plastik tamir firmasına gidiyor özel yetkili fark etmez. Onarılmaz yazısı ordan çıkarsa tedarik geliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Önce anlaşmalı plastik tamir firmasına gidiyor özel yetkili fark etmez. Onarılmaz yazısı ordan çıkarsa tedarik geliyor

Sence bu tampon onarılır mı abi? Yukarıdaki parçalar kopuk durumda düşmesin diye çıkardım.

Yorum bağlantısı

Oncelikle gecmis olsun. Mk2 mondeo'nun cips kivamindaki tamponunun azizligi bu kirilmalar. Baska servise gitmek icin once Anadolu sigorta ile gorusun. Onlarin servis kisitlamasi yoksa istediginiz yere gidersiniz. Anlasmali servisten farki odemeyi siz yaparsiniz, hasar tutari hesaba gelir.

Plastik aksamdaki proseduru Caglar Bey anlatmis zaten.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Oncelikle gecmis olsun. Mk2 mondeo'nun cips kivamindaki tamponunun azizligi bu kirilmalar. Baska servise gitmek icin once Anadolu sigorta ile gorusun. Onlarin servis kisitlamasi yoksa istediginiz yere gidersiniz. Anlasmali servisten farki odemeyi siz yaparsiniz, hasar tutari hesaba gelir.

Plastik aksamdaki proseduru Caglar Bey anlatmis zaten.

Saygilarimla.

Teşekkür ederim Evren Bey. Dediğiniz gibi yapıp arayayım sonra program oluştururum. Tek sıkıntı, bu aralar araçla işim var, üç beş gün kalması can sıkıcı. Gitmesi getirmesi ayrı dert.

Yorum bağlantısı
Hami Erışık
(düzenlendi)

Münir bey..çigli atasanayide tampona plastik kaynak yapan,benim tamircim var..isterseniz özelden cep nosunu veririm..bizzat konuşursunuz..ben çok memnun kalmıştım işçiliginden..fotosunu watşaptan arkadaşa atarsınız,size sigorta hakkinda falan açıklamayı yapar..

tarihinde Hami Erışık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

iki kere değiştirdim 4-5 sene önce 60 liraya almıştım boyası da 100 civarıydı, hatta birisi de sizin ki gibi bir olaydan kırıldı, geri geri gelerek kırmıştı bir tanıdığım, ufak bir hesap yaptılar sonra sigortayı bozmamak daha mantıklı geldi ve parayla satın alarak kendileri yaptı.. Sizde bu şekilde bir teklif sunabilirsiniz

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

iki kere değiştirdim 4-5 sene önce 60 liraya almıştım boyası da 100 civarıydı, hatta birisi de sizin ki gibi bir olaydan kırıldı, geri geri gelerek kırmıştı bir tanıdığım, ufak bir hesap yaptılar sonra sigortayı bozmamak daha mantıklı geldi ve parayla satın alarak kendileri yaptı.. Sizde bu şekilde bir teklif sunabilirsiniz

Değişim, orijinal olmayacaksa taraf değilim. Karşı tarafla diyalog kurmak da istemiyorum. Araca vurdu, sakince çıktım. Öyle bir yerde duruyorsun ki park sensörü görmüyor falan dedi. Tepem attı.

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Değişim, orijinal olmayacaksa taraf değilim. Karşı tarafla diyalog kurmak da istemiyorum. Araca vurdu, sakince çıktım. Öyle bir yerde duruyorsun ki park sensörü görmüyor falan dedi. Tepem attı.

Teşekkür ederim.

Geçmiş olsun, bu yaitaki bir araba için orjinal tampon biraz zor bulunur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Teşekkür ederim. Bende öyle tahmin ediyorum piyasada yok. Belki yetkili servis yurt dışı siparişle getirebilir, onu sormadım.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

bulunur da aracın 5 de 1 fiyatını bulur, tabi tercih meselesi... 

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Sigorta karşılasın, o kadar para veriyoruz.  :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

trafik sigortası muadil parça tedarik eder. özel yetkili fark etmez dosyayı isterseniz evden bile açabilir siniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

2005 model Ford araçların tamponlarının basıldığı yeri bliyorum kalıplar Ford'un satın almışlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Münir Bey geçmiş olsun.... 

Arkadaşlar tutanakta dikkat etmek gereken kısım şu... : Suçu kabul etmek bişey ifade etmez.. Kroki ve ifadenin geri kalanı suçluyum ifadesini desteklemelidir.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Geçmiş olsun. Sabri ustayla yada Salih ustayla görüştün mü? (usta eller) 

Belki iyi bir fikir verirler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Teşekkür ederim Emmi.

Tutanağa yazılan buna benzer bir şey: Şu plaka nolu aracımla geri manevra yaparken şu plaka nolu duran aracın sol ön tamponuna çarptım. Tüm kusur bana aittir. Krokiyi de basit şekilde çizdim, oklar falan. 

Geçmiş olsun. Sabri ustayla yada Salih ustayla görüştün mü? (usta eller) 

Belki iyi bir fikir verirler. 

Teşekkür ederim Osman.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...