İçeriğe Yönlendir

Lpg

Cihan Zorlu

Recommended Posts

Cihan Zorlu

Arabam focus1.6 trend 2005 100HP arabayı yeni aldım fazlada dilinden anlamıyorum yolda giderken vites düşürmelerde titreme yapıyordu ustaya götürdüm bujiden dedi bujileri değiştik sonra tüp beynini değiştik düzeldi şimdi ise sabahları benzinden lpgye geçince stop ediyor bu sorun çıktı sabah yolda gelirken hızım 170ken birden LPGikaz lambası yandı ötmeye başladı arabayı stop ettim tekrar çalıştı devam ettim bir şey yoktu şu an 60 liraya dolduruyorum depoyu 200 km zor gidiyor tüp kırmızı ışık yanıyor bu arabalar bu kadar yakıyor mu yoksa ben hızlı gittiğim için mi böyle

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yüksek devir çevirdiğinizde LPG 'nin yetersiz gelmesi sonrası sinyal verip gazı kapatıp benzine geçmesi gayet normaldir.Normal devirlere indiğinizde tekrar benzinden lpg'ye geçiş yaparsanız düzelecektir. 

Sürekli böyle yüksek devir- süratlerde kullanıyorsanız tüketimin artması da gayet normal..

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

gaz sistemi atiker mi ? 

Eğer atiker ise sıkıntı neresinde olabilir.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Eğer atiker ise sıkıntı neresinde olabilir.

Atiker sıkıntılar baya ugrastiriyo bundan önce iki aracım fa da vardı baya uğramıştim
Yorum bağlantısı
Cihan Zorlu

Zavoli lpg benimki bilemedim arabayı aldım alali sürekli birşey çıkıyor benim tüp 25 litre genelde 23 litre alıyor 200 km zorla gidiyor ne bilim bu araba ile 80~90 gidemem ki

Genelde hep uzun yol gidiyorum bu muhabbetler çok konuşulur çoğu tanıdık benim arabam 170 Kr yakıyor diyor 2000 ghia var diyor 190 Kr yakıyor diyor bunlara bakınca benim araba çok yakıyor 270 Kr geliyor neredeyse

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Atiker sıkıntılar baya ugrastiriyo bundan önce iki aracım fa da vardı baya uğramıştim çözüm bulamamistim

Bende biliyorsun diye sevinmiştim.Bendede atiker var ısı sensörünü değiştirmiştim düzeldi 2-3 ay sonra tekrar aynı oldu.

Yorum bağlantısı
Emre Akbas

Bende 2000 ghia var 50 tl lik gaz ile ortalama 270-290 gidiyorum sizin degerler kesinlikle normal degil yüksek hızlarda bazı sistemlerde benzine geçmesi normal diye duydum lpg ayarıylada ilgili bir durum.Dediğiniz şeyleri benzinde hiç denedinizmi eğer benzindede yaparsa sorunu lpg de degil araçta aramak gerekir.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Bende biliyorsun diye sevinmiştim.Bendede atiker var ısı sensörünü değiştirmiştim düzeldi 2-3 ay sonra tekrar aynı oldu.

Anlattığınız durum az çok düşürünsek basınç yeterli gelmiyor olabilir bide enjeksiyon memelerinin delikleri ufak geliyor olabilir basınç bastığında yeterli yakıtı yanma odasına gönderemiyor olabilir

Bide ateşleme sistemi kontrol edilmeli ortalama 1.1 ila 1.3 arasi çalıştiddiriyordum benim era da basın ci regülatör un çekişi iyiydi olmadı bide buji aralıkların ı daraltarak deneyim 0.7 ila 0.8 arası na düşürmeyi deneyin derim

Yorum bağlantısı
Cihan Zorlu

Arıza lambası ve benzin lambası sürekli yanıyor ustaya götürdüm bunun normal olduğunu genelde lpgli araçlarda olduğunu söyledi önemli bir şey olmadığını söyledi

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Araç üreticileri ortalama tüketimi 90 km/saat olarak ölçer. Ve derler ki, 90 km üstü her 1 km de %1 yakıt tüketimi artar. 
Diğer sıkıtılar ise tüple ilgili. Ayar yapmayı   :unsure2: bilen usta ayarlayabilir.

Zavoli lpg benimki bilemedim arabayı aldım alali sürekli birşey çıkıyor benim tüp 25 litre genelde 23 litre alıyor 200 km zorla gidiyor ne bilim bu araba ile 80~90 gidemem ki
Genelde hep uzun yol gidiyorum bu muhabbetler çok konuşulur çoğu tanıdık benim arabam 170 Kr yakıyor diyor 2000 ghia var diyor 190 Kr yakıyor diyor bunlara bakınca benim araba çok yakıyor 270 Kr geliyor neredeyse

Tanıdığın araba mavi mondeo mu?

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

O hızda okadar yakması normal bence.

Değil bendeki era 1.4 aşırı gazlama da 2 veya 3 kuruş oluyo du

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Araç üreticileri ortalama tüketimi 90 km/saat olarak ölçer. Ve derler ki, 90 km üstü her 1 km de %1 yakıt tüketimi artar. 

Diğer sıkıtılar ise tüple ilgili. Ayar yapmayı   :unsure2: bilen usta ayarlayabilir.

Tanıdığın araba mavi mondeo mu?

Öyle ölçmez.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...