İçeriğe Yönlendir

A3 İnceleme

Ozlem Kaya

Recommended Posts

Ertan Çabuk

Güzel araba. İnceleme de güzel ve faydalı. Ancak bir sorum olacak.

Ön cam ısıtma var mı araçta. Ya da bu grubun hangi donanım listelerinde ön cam ısıtma bulunuyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

özlem hanım gerçekten çok başarılı bir anlatım olmuş. ancak daha öncede bahsettiğim gibi 1.4 tfsı 150 hp olan aracı keşke test etseydiniz. benim aracım 125 hp olmasına rağmen ikisi arasında çok fark var. yakıt tüketimi olarak şehir dışı 5,5 lt ve şehir içi sıkışık trafikte 7,6 lt gibi değerler gördüm İstanbul da trafikte. 150 hp olan araçla yaklaşık 1 ay kadar kullandım ve gerçekten çok fark aralarında.

şu aracım tekrar serviste ve tahsis edilen 140 hp lik bir araç var bununla bile aralarında çok fark var. 

birde koltuk seçimini keşke sport paket koltukları ile değişim yapsaydınız. aracımı yenileme gibi bir düşüncem var ve eğer a3 alırsam kesinlikle bu koltukları tercih edeceğim. koltukların arka kısmı çok güzel sırtı kavrıyor. iki farklı kolla yükseklik ayarı var, ön tarafı kaldırıp arka tarafı biraz daha indirince çok rahat bir kullanım sunuyor. ayrıca önde bulunan uzatmayı uzatarak uzun yolda diz altı boşluğunu tam dolduruyor ve araç kullanmak daha az yoruyor insanı.

aracınız tekrar hayırlı olsun. Rabbim kaza bela vermesin inşallah.  :nazar:

Tebrikler :bravo:

A3 alasım geldi  :unsure2:

bu gün belki alırsın  :p

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Yazı çok güzel olmuş... Çok güzel bilgiler ve deneyimler mevcut... Nedendir bilmem ama A3 ü hiç bir zaman beğenmedim ben tabi ki zevkler ve renkler tartışılmaz... :) Emeğinize sağlık...

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Tebrikler Özlem. Mükemmel bir konu olmuş, Ellerine sağlık... Bu kadar bilgi wikipediada bile yoktu :)

Teşekkür ederim Mehmet Bey, tecrübe + nedir? gibi bir prensiple yazımı kaleme aldım, ve 3-4 haftada hazırladım amacım tecrübelerim yanı sıra, aracı tanımayanlara en doğru bilgiyi sunmaktı.

Çok güzel bir inceleme yazısı olmuş. Güle güle ağız tadıyla binersiniz umarım.

Teşekkür ederim Sami Bey, daha iyisi size nasip olsun inşallah :)

20 yıllık sürücü olup bi xenon bilmeyen beyler gelin buraya doğru :D

:biggrin:

Maşallah kazasız belasız :)

Teşekkür ederim Ebrar Bey :blush:

Güzel yazı.

İş hayatım bitip şirket arabasını bırakınca almayı düşündüğüm 2 arabadan biri audi a3.

Benim tercihim sedan, herhalde bu yazılanların hepsi sedan için de gecerlidir.

İbrahim Bey teşekkür ederim, umarım size de en kısa zaman da nasip olur.

Evet kuzenime de Sedan A3 bakmıştık, teknik spekler; "aynı donanım ve ek paket" olduğu takdirde Sedan için de geçerlidir. Sadece şunu belirtmek isterim, Sedan Macaristan üretimi.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Tekrardan güle güle kullanın. Elinize sağlık güzel konu olmuş

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Özlem hanım yanıtladığınız mesajın sonundaki emojiyi neden atmış olabilirsiniz diye düşünüyordum ki kendi yazdığım mesaja baktım kafam gitmiş dalgınlıkla hayırlı olsun yazmışım :D Çok pardon :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Merak ettiğim bir soru vardı şimdi benim kullandığım araç Renault. Otomatik Edc şanzımana sahip Manuel e aldığımda devir sonuna geldiğinde vitesi kendisi yükseltiyor. Sizin S tronicte böylemi manuelde gazı diplediğinizde kendisi atıyormu ?

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

İyi günlerde kullanın. Ayrıca belgesel tadında inceleme ve bilgilendirme için teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

Güzel bir inceleme yazısı olmuş. Belki konfor başlığı altında soğuk havalarda araç içi ısıtmasına dair bir kaç satır yazı ilave edilebilir diye düşünüyorum.  Ben Eskişehir'in ayazından bıkıp dizelden benzinliye geçmiştim. :)

Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Tekrardan hayırlı olsun.

Aracın farları led sanırım? Xenon plus dediği bu oluyor galiba.

Bir de donanım detayı nedir araçta?

Sani, öncelikle çok teşekkür ederim. Teknik kısma o kadar odaklanmışım ki, donanım bana sanki tanıtım gibi geldi, araç tanıtım konuma da eklememişim vesile ile ekliyorum teşekkürler, soru için

Donanım: Ambiente  

- Servo direksyion
- Isofix çocuk koltuğu hazırlığı
- Uzaktan kumandanlı merkezi kilitleme
- Sürücü ve ön yolcu için tam boy hava yastığı, sürücü diz hava yastığı dahil
- Gövde renginde aynalar
- Siyah plastik kapı eşik kaplamaları
- Yağmur ve far sensörü
- Ön ve arka sis farları
- Işıklı makyaj aynaları
- Isıtmalı ön cam silecek fıskiyesi
- Velür paspaslar
- Regatta cloth/mono.pur (yarı deri yari kumaş koltuk döşemeleri)
- Yokuş destek asistanı
- İlk yardım çantası ve reflektör
- Manuel yükselik ayarlı ön koltuklar
- Isı yalıtımlı camlar
- Parlaklık paketi
- Elektrikli, ayarlayanabilir ve ısıtmalı led sinyalli yan aynalar
- 3 boyutlu luv iç dekor
- Pasif hoparlör
- 4 kollu yükseklik ve derinlik ayarlı deri direksiyon
- Dinamik süspansiyon
- Katlanabilir arka koltuk
- Otomatik kararan iç ayna
- Ön kol dayama
- Start/Stop sistemi
- Arka park sensörü
- Hız sabitleme sistemi
- İç aydınlatma paketi

Ek: Premium Paket

- Xenon Plus
- Led gündüz sürüş farları
- Seçici göstergeli park sensörü plus
- Ön park sensörleri
- Katlanabilir yan aynalar

Ek: Advance Paket

- Deluxe Otomatik Klima
- Sürücü bilgilendirme sistemi (renkli ekran)
- 4 kollu çok fonksiyonlu deri direksiyon
- Bluetooth arayüzü
- MMI Radio
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Far ayari otomatik degil demiş kendileri?

Sani, otomatik fark yükseklik ayarı mevcut, kendisi ayarlıyor yani.

Süper bir inceleme olmuş Özlem Hanım. Güle güle iyi günlerde SAĞLIKLA kullanın.

Cem Bey çok teşekkürler sözleriniz ve dilekleriniz için.

Eline sağlık Özlem hanım harika bir inceleme olmuş. Ayrıca rica ederim. :)

Marikan teşekkürler:) Asıl ben teşekkür ederim sayende kablolarım ve çakmak girişlerim tamam  :flowers:

Kim ne derse desin, audi bu işi biliyor, mercedes ve bmw arasında kendine güzel bir yer açtı. Aracın kalite hissi ve detaylarındaki ayrıntılar çok başarılı..

Allah kaza bela göstermesin,sıradaki canavar s3 olsun inşallah:)

Teşekkürler Cem Bey, olmuşken RS3 olsun hazır vergiler de yükselmişken  :D

abla bi tur verde yakıt tüketimini bi artırayım :biggrin:

Vallahi Furkan o kısma hiç girmeyelim, tam bir tüketim canavarıyım:)

S3? Bi susarmısın?

S3 benim :p

O artırıyor merak etme :)

Kim demiş  :p

A3 bu sınıfta çok güçlü bir alternatif. Benim de en sona bıraktığım iki seçenekten biriydi. Makyaj öncesi güzel bir indirim de kopardıysanız tadından yenmez :)

Alanın kesinlikle pişman olmayacağından, severek bineceğinden eminim. Güle güle kullanın.

Teşekkür ederim Oğuz Bey aracı almadan aylarca araştırma yaptım, o paraya alınabilecek en iyi araçtı, ve kararımdan ötürü çok mutluyum. Dediğiniz gibi makyaj geliyor diye kampanya da yapıldı, gerçekten cazip fiyata aldım özellikle şimdi bu yeni ÖTV zamları gelirse aracımın değeri haylı artacak gibi, bakalım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Bunların hepsini siz mi yazdınız.Kişisel izlenimler öylemi?

Erol Bey, yazının tamamını ben kalem aldım, ve hazırlamam 3-4 haftamı aldı. Tecrübelerim tamamen kendi tecrübelerimdir, ama  tabiki örneğin; bir S tronic şanzımanın veya Start/Stop'un çalışma prensiplerini kullanarak anlayabilmem mümkün olmadığı için, yurt dışı dahil bir çok kaynaktan bilgi topladım, bunları Audi'den teyit ettim ve kendim derledim.

Güzel anlatım olmuş güle güle kullanın.

Teşekkür ederim Hüseyin Bey.

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

bagaj iki kademe. 425 doğrudur. 

ince stepne olunca kapak aşağıdaki oyuğa kaydırılıyor.

Teşekkürler Hocam bilgi teyidi için.

Tekrardan gulerekten kullan acil jant.

Bide caktirmadan 2 tane 3 siralamasi yapmissin kimse hata bulmadan duzelt ;)

Kazasiz belasiz cezasiz.

Ceza demisken aklima geldi :D

Teşekkürler Metin Hocam:)

Jantlar yaza 17 inche dönüşecek inşallah. Aman ceza deme garip garip yanlış cezalar beni buluyor, bakalım ne zaman sonuçlanacak.

Güzel bir inceleme olmuş, dizel olması haricinde aynı karakteristiğe sahip araçlarımız, eğer dar bir yere parkedeceksem auto hold özelliğini kapatıyorum ben. Yoksa hassas yanaşamıyorsunuz. Kazasız belasız güle güle kullanın tekrardan. :nazar:

Teşekkürler Cenk Bey dilekleriniz için:) Audi hold konusunda ben çok sert manevra yaptığım için mi diyordum ama, demek subjektif değilmiş gözlem ve tecrübem çünkü manevraya ve hafif gaz frene ciddi engel, rahat edemiyorum.

Güzel ve bilgilendirici bir inceleme olmuş iyi günlerde kullan maşallahı var :nazar:

Teşekkürler Sertaç Bey.

Tebrikler :bravo:

A3 alasım geldi  :unsure2:

Çok saolun Emin Bey, arzu ettiğiniz araca ulaşmanız dileği ile...

Güzel araba. İnceleme de güzel ve faydalı. Ancak bir sorum olacak.

Ön cam ısıtma var mı araçta. Ya da bu grubun hangi donanım listelerinde ön cam ısıtma bulunuyor.

Ertan Bey teşekkürler.

Ön cam ısıtma mevcut aracımda, ve maalesef Ankara soğuklarında geçen hafta eksiye düştüğünde camdaki buzlanmayı çözdürmek için denedim, 2-3 dakika içerisinde çözüldü.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

audinin stronic dediği şanzımanın vw deki dsg ismi ile anılandan farkı var mı?

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

audinin stronic dediği şanzımanın vw deki dsg ismi ile anılandan farkı var mı?

Hibir farkı yok, aynısı. Stronic = DSG. Sadece isimlendirme farkı. Aynı sekilde TFSI motorlar da TSI ile aynı. Zaten o motorların bence dogru ismi Audi de kullanılan TFSI, çünkü FSI motorların beslemeli hali.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hibir farkı yok, aynısı. Stronic = DSG. Sadece isimlendirme farkı. Aynı sekilde TFSI motorlar da TSI ile aynı. Zaten o motorların bence dogru ismi Audi de kullanılan TFSI, çünkü FSI motorların beslemeli hali.

Ufak tefek farklar var diye biliyorum.
Yorum bağlantısı

Erol Bey, yazının tamamını ben kalem aldım, ve hazırlamam 3-4 haftamı aldı. Tecrübelerim tamamen kendi tecrübelerimdir, ama tabiki örneğin; bir S tronic şanzımanın veya Start/Stop'un çalışma prensiplerini kullanarak anlayabilmem mümkün olmadığı için, yurt dışı dahil bir çok kaynaktan bilgi topladım, bunları Audi'den teyit ettim ve kendim derledim.

Teşekkür ederim Hüseyin Bey.

Elinize Sağlık audi tam olarak ne dedi?
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Elinize Sağlık audi tam olarak ne dedi?

Tesekkurler Erol Bey, sorunuzu daha acik sormanizi rica edecegim, Audi neye ne dedi?

Yorum bağlantısı

Tesekkurler Erol Bey, sorunuzu daha acik sormanizi rica edecegim, Audi neye ne dedi?

Audi den teyit ettim dediğin için yazmış Sanırım audiyle birebir görüşme mi var anlamında [emoji5]
Yorum bağlantısı

Audi den teyit ettim dediğin için yazmış Sanırım audiyle birebir görüşme mi var anlamında [emoji5]

+1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...