İçeriğe Yönlendir

Telekom Internet Hız Sorunu ?

Metin Mankal

Recommended Posts

Metin Mankal

Herkese merhabalar..

TTnet ten taahhütüm bitince Dsmart tv internet paketine geçtim.8 mb 50 gb akk..TTnet te hızım 16 mb 75 gb akk idi. Şimdi kafama takılan şu.TTnet te 16 mb hızla 360 p videoları zor izliyordum.720 - 480 p hayaldi zaten.Bir kez arıza bildirdim geldiler.Apartman içi tesisat kablolarının çok adi olduğunu hızın bu nedenle düşük olduğunu söyleyip gittiler. Ancak şu anda Dsmart  8 mb hız ile 720 p videoları çok rahat izleyebiliyorum.Hatta akk dolduktan sonra hızım 2 mb e  düştüğü halde bile tt netten hızlı.Ayrıca şu anda videoları 720-480 p izlediğim halde akk daha geç doluyor.

(sıkıntı teşkil edecekse firma isimleri kapatılabilir.)

Saygılar....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

hız kontrolunu kaçlık video izlediğiniz ile değil speedtest ile yapın.

speedtest iyi veriyor ama video izlenemiyor ise:

1- video sitesi aşırı yüklüdür

2- telekom çıkışı aşırı yüklüdür

3- birisi sizin paketleri inceliyordur

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Yanlış bilmiyorsam TTnet 16mbit değil   16mbit'e kadar   hız sunuyor.  Bu durumda yine haklı duruma düşebiliyorlar.  :nea:

50mbit Superonline fiber kullanıyorum (eski gece kuşu kampanyası)   memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Superonlinenin tek gıcık olduğum yanı faturayı aman geciktirmeye görün hemen neti kapatıyorlar sonra üzerine de 26 lira açma parası alıyorlar 

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

1- video sitesi aşırı yüklüdür

2- telekom çıkışı aşırı yüklüdür

Hocam benim kafama takılan da bu zaten. Speedtest te her şey normal görünüyordu.Kullandığım siteler bir kaç dizi sitesi ve youtube. İzlediğim saatler de aynı saatler.Ama ciddi fark var arada.

Yanlış bilmiyorsam TTnet 16mbit değil   16mbit'e kadar   hız sunuyor.  Bu durumda yine haklı duruma düşebiliyorlar.  :nea:

50mbit Superonline fiber kullanıyorum (eski gece kuşu kampanyası)   memnunum.

Evet zaten testte 13 mb üstüne pek çıkmıyor .Ne yazık ki bizim sokağa bir türlü fiber gelemedi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Bende de aynı sorun var,AKK aşınca hız bildiğin kağnı gibi evde nete giremiyorum,çoğunlukla mobil veri kullanıyorum,bağlantı hızım AKK olmadığında 24 mbps alıyorum net olarak lakin AKK devreye girince kağnıyı bile geçiyor yavaşlıkta,kaçkere şikayet ettim netice yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yalnız dsmartta ttnet alt yapısını kullanmıyor mu

Altyapı hepsinde Turkcell Süperonline dahil Adsl olanlarda TürkTelekom' un... Modem farkından kaynaklanabilir, ben Dsmart' tan memnun olmadığımdan Superonline' a geçtim ama daha kötü çıktı. En yüksek hızı TTnet' te görüyordum yıllar önce..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Ülkede zaten herkes tuttuğunu kandırıyor...

+1

Telekom tuttuğunu kandırır. Affetmez...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Altyapı hepsinde Turkcell Süperonline dahil Adsl olanlarda TürkTelekom' un... Modem farkından kaynaklanabilir, ben Dsmart' tan memnun olmadığımdan Superonline' a geçtim ama daha kötü çıktı. En yüksek hızı TTnet' te görüyordum yıllar önce..

modem değil. bu adamların gateway kuvveti. Superonline sanıyorum biraz daha güçlü. Türk telekom özellikle bu son krizler ve personel sorunları ile boğuşurken sistemlerini yenilemekte güçlük çekiyor. Overbooking yapıyor.  Yani olmayan kapasiteyi satıyor hepiniz aynı anda kullanmazsınız diye. Bu tamam ama oranını yüksek tutuyor. bu sefer de kullanılan saatlerde performans düşüyor. Gece 04 te daha iyi performans alıyorsanız kesin bu.

speedtest düzgün çıkıyorsa yazıcıdan çıktı alın gelen elemanın burnuna sokun. Profesör arkadaş bunu yap dedi dersiniz.

Altyapı çok ayrı anlama gelebilir. Nerdeki altyapı? Mahalledeki kablo derseniz tamam.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Aynı sıkıntı bende de var, 25 mb hız alıyorum güya, ama YouTube da ufak bir video da bile donma yapıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

modem değil. bu adamların gateway kuvveti. Superonline sanıyorum biraz daha güçlü. Türk telekom özellikle bu son krizler ve personel sorunları ile boğuşurken sistemlerini yenilemekte güçlük çekiyor. Overbooking yapıyor.  Yani olmayan kapasiteyi satıyor hepiniz aynı anda kullanmazsınız diye. Bu tamam ama oranını yüksek tutuyor. bu sefer de kullanılan saatlerde performans düşüyor. Gece 04 te daha iyi performans alıyorsanız kesin bu.

speedtest düzgün çıkıyorsa yazıcıdan çıktı alın gelen elemanın burnuna sokun. Profesör arkadaş bunu yap dedi dersiniz.

Altyapı çok ayrı anlama gelebilir. Nerdeki altyapı? Mahalledeki kablo derseniz tamam.

Mahalledeki altyapı, binaya kadar gelen. Telekomdan aradılar sinyali verdik gelip bağlayabilirler dediler, gelen süperonline yetkilisi eski modemin kablosunu yeni modeme takıp gitti. Adaptörü değiştirdi birde tabi.. Overbooking yapmayan yok..

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Yalnız dsmartta ttnet alt yapısını kullanmıyor mu

Tüm İnternet sağlayıcısı firmalar Türk Telekomun alt yapısını kullanmakta.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tüm İnternet sağlayıcısı firmalar Türk Telekomun alt yapısını kullanmakta.

mahalle altyapısını sadece.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

arkadaşlar Allaha şükür kendi evimde internet  iyi ancak ben başka bir konuya değineyim.çocuğum kyk yurdunda kalıyor.kyk yurtlarunda internet var.son bir haftadır çocuğum internete bir türlü bağlanamadıkları uzaktan eğitim görmesi gereken derslere giremediği yurt yetkilileri bir sorun olmadığını söylüyorlarmış ancak sadece benim çocuk değil kimse bilgisayardan bağlanamıyorlarmış.kız çocuğu  olduğu için akşam vakti internet kafelerde uzaktan eğitim dersine giremediği için ileride mutlaka sorun yaşayacak formda yurtlarla ilgili arkadaş varsa yardımcı olabilirlermi teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Fibere geçince evdeki telefon hattıno kapatayım dedim her ay 26 tl ödüyorum havaya her yer zaten telekom bayisi oldu ama yıllların telekom bayisine gittim yinede diyor ki genel merkeze gitmeniz lazım diyor ne iş anlamadım

Türk telekom bölge müdürlüğüne gideceksin, sonra 444 1 444 den arayacaklar, kapatmayalım donduralım aboneliğinizi diyecekler. İstemiyorum diye ısrar edeceksin sonra sinirli bir şekilde tamam kapatıyoruz en son bir fatura gelecek onu ödemeyi unutma diyip telefonu kapatacaklar. ;)

arkadaşlar Allaha şükür kendi evimde internet iyi ancak ben başka bir konuya değineyim.

Dizüstü bilgisayarsa kendi cep telefonunu modem gibi kullanıp bağlanabilir ama kotaya dikkat.. Ortak kullanılan bilgisayarlarsa içinde her türlü program virüs falan doludur bu yüzden bağlantı problemi yaşıyor olabilir..

Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan
Dizüstü bilgisayarsa kendi cep telefonunu modem gibi kullanıp bağlanabilir ama kotaya dikkat.. Ortak kullanılan bilgisayarlarsa içinde her türlü program virüs falan doludur bu yüzden bağlantı problemi yaşıyor olabilir..

cevap için teşekkürler arkadaşım.kendine ait dizüstü bilgisayarı var.cep telefonunu bağlar ancak iki saat + iki saat internetten uzaktan eğitim için kota yetmez.ayrıca yurtta internet var ancak dizüstü bilgisayarlar bağlanmıyormuş.cep telefonu bağlanıyormuş.anlamadım nasıl bir durum.yurt geçen yıl 12 ayda açılmış ve internet bağlantısı 4.ayda yapılmıştı.sorun sadece bu yurttamı var yoksa genel kyk yurtlarında mı.zaten yurtta çalışanlar var deyip başlarından savıyorlar muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

arkadaşlar Allaha şükür kendi evimde internet  iyi ancak ben başka bir konuya değineyim.çocuğum kyk yurdunda kalıyor.kyk yurtlarunda internet var.son bir haftadır çocuğum internete bir türlü bağlanamadıkları uzaktan eğitim görmesi gereken derslere giremediği yurt yetkilileri bir sorun olmadığını söylüyorlarmış ancak sadece benim çocuk değil kimse bilgisayardan bağlanamıyorlarmış.kız çocuğu  olduğu için akşam vakti internet kafelerde uzaktan eğitim dersine giremediği için ileride mutlaka sorun yaşayacak formda yurtlarla ilgili arkadaş varsa yardımcı olabilirlermi teşekkürler.

Fetö şebekesi yurt sistemini (yapımı ve işletimi) ciddi yönde baltaladı 20 senedir. Cumhurbaşkanmız her üniversitenin içine yeteri kadar yurt yapacağız demişti ama yürümedi unutuldu. Yurtları KYK dan bağımsız olması lazım. Üniversite yönetimine devredilmesi lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

3- yani  BBG mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

bence modeme bağlanan kişi sayısı ile ilgili bir sorun var. maksimum sayı dolduğunda , yeni bağlantıya izin vermiyordur. Birde yurtta firewall gibi bir güvenlik sistemi var ise DNS değiştirdiğinizde bağlanamyorsunuz. onu da bir kontrol edin. Eğer modem yakında ise ethernet kablosu edinip , kablo ile bağlanmayı denesin. muhtemelen sorun çözülecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aşkın Konuk

https://www.dsmart.com.tr/Kampanyalar/d-smart-dunyasi-ve-sinirsiz-internet-bir-arada-cok-daha-uygun-fiyata

2012 yılından beri dsmart tv ve internet paketi kullanıyorum, hem kanallardan hemde internetten memnunum. linki verdiğim kampanyayı yeni gördüm ve mevcut paketimi 

film dizi paketi + 50gb AKK limitsiz pakete telefon hattımı da yalın nete çevirerek başvuruda bulundum.

haftaya yeni paket başlamış olur büyük ihtimalle. 50 gb büyük ihtimalle sorun teşkil edeceği için 10 fark seçeneği ile 77tl ye hem dizi sinema belgesel kanallarını hemde 100gb AKK internet kullanacağım. tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alparslan Özaslan

iyi  akşamlar arkadaşlar.TTnet  24 MB kadar 75 gb adil kullanımlı sınırsız internet kullanıyorum.yaklaşık iki saattir hızım çok yavaşladı.bugüne kadar kullandığım 37 gb.ttnet hız testinden ölçüyorum.18 gb.gibi bir hız alıyorum.başka bir hız testinde  https://hiztesti.co/ ise 3,75 mb ile 16 mb arasında değişk tutarlar alıyorum ve çok sabit değil sürekli aşağı yukarı çıkıyor.daha önceleri ölçümlerimde her iki testtede laptopta bağlantı wifi ile 23 mb görüyordum.TTnet müşteri hizmetleri sorun yok diyor.ancak ilk ölçmede ttnet hız testinde 4 mb ti son ölçtüğümde 18 mb gösteriyor.anlamadığım yukarıdaki hız testi ile ttnet hız testi aynı hızlarda olması gerekmez mi yoksa ttnet yüksek olarakmı gösteriyor.iki saat öncesinde hiçbir düşük hız sorunu yaşamıyordum.hangi hız testi sonucuna güvenmemiz gerekiyor.

Yorum bağlantısı

iyi  akşamlar arkadaşlar.TTnet  24 MB kadar 75 gb adil kullanımlı sınırsız internet kullanıyorum.yaklaşık iki saattir hızım çok yavaşladı.bugüne kadar kullandığım 37 gb.ttnet hız testinden ölçüyorum.18 gb.gibi bir hız alıyorum.başka bir hız testinde  https://hiztesti.co/ ise 3,75 mb ile 16 mb arasında değişk tutarlar alıyorum ve çok sabit değil sürekli aşağı yukarı çıkıyor.daha önceleri ölçümlerimde her iki testtede laptopta bağlantı wifi ile 23 mb görüyordum.TTnet müşteri hizmetleri sorun yok diyor.ancak ilk ölçmede ttnet hız testinde 4 mb ti son ölçtüğümde 18 mb gösteriyor.anlamadığım yukarıdaki hız testi ile ttnet hız testi aynı hızlarda olması gerekmez mi yoksa ttnet yüksek olarakmı gösteriyor.iki saat öncesinde hiçbir düşük hız sorunu yaşamıyordum.hangi hız testi sonucuna güvenmemiz gerekiyor.

Cumartesi ofiste bana da aynısı oldu hız çok yavaşladı, bu sabah normal gözüküyor 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...