İçeriğe Yönlendir

Focus 1 Ses Sistemim Nasıl Olmalı Sizce?

Alperen Kaya

Recommended Posts

Alperen Kaya

s.a öncelikle aracıma inşallah biraz para biriktip ses sistemi yapmak istiyorum ama nasıl bişey yapacağım konusunda pek bilgim yok .sizce nasıl bi sitem yapmalıyım .Benim istediğim şey bası kuvvetlı olsun gençliğin getirdiği bi heyecan var üstümüzde  :biggrin: sizce kapılardaki hoparlörleri değiştireyimmi yoksa arka kapıları iptal edip arkaya pandizot yaptırıp 2 oval koyup bi bas bi anfi mi ekliyeyim tavsiyelerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Ahmet Emirhan Bal

s.a öncelikle aracıma inşallah biraz para biriktip ses sistemi yapmak istiyorum ama nasıl bişey yapacağım konusunda pek bilgim yok .sizce nasıl bi sitem yapmalıyım .Benim istediğim şey bası kuvvetlı olsun gençliğin getirdiği bi heyecan var üstümüzde  :biggrin: sizce kapılardaki hoparlörleri değiştireyimmi yoksa arka kapıları iptal edip arkaya pandizot yaptırıp 2 oval koyup bi bas bi anfi mi ekliyeyim tavsiyelerinizi bekliyorum

aleykümselam hocam, teyp ne durumda teypten başlamalısın daha yüksek çıkışlı eğer yetmezse diğerlerinede bakarsın ve  ovaldense bir mid takımı daha temiz ses verecektir kabin olacasa seste yüksek olacak o zaman ovalde coşacağı için ses bozulur ama  tweeter(tiz) net ses verir diye düşünüyorum , bende yeni alacağıma yapmayı düşünüyorum iki takım hopalor bi adet mono(bas) anfisi bide kabinden oluşacak  :)  önemli olan bütçe yoksa ses işi dipsiz kuyu  :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çağlar Bayur

çok güzel oluyor. teybin çıkış baslarını kısıp anfiden sub a yükleniyorsunz. zevk meselesi ancak ön kapıya bir harici tweeter da gerekiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alperen Kaya

Tamamen bütçe ile alakalı bir durum. Bütçenizi belirtirseniz daha net tavsiyeler gelir.

butce 1000-1500 max

Yorum bağlantısı
Onur Boga

navigasyonsuz pioneer veya sony double dinler 800 tl civarında.

5x7 veya 16cm 60rms bi çift ön kapılara hoparlör 200-250 tl

birde alpine swe 815 (20 cm 150 rms) subwoofer  400 tl 

bütçenize uygun, sesi yeterince kaliteli be dolgun, ciks bir sisteminiz olur..

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

C-max Tit-X ime şunları uyguladım.

1 ad şu set: http://urun.n11.com/amplifikator/sony-xm-n1004xs-nw1202-set-P134060962

Sony playerın arkası açıldı.

Arka hoparlorler kesildi.

Player ın çıkışı dönüştürücüye, dönüştürücüden amfiye girildi.

Amfinin arka hoparlor çıkışından player a 2 çift kablo getirildi ve teybin arkasındaki arka hoparlorlere giden kablolara bağlandı.

Sonuç olarak amfi nin deck çıkışından Y kablo ile subwoofer ve norma çıkışından arka hoparlorler beslenmiş oldu.

Gerekli ayarlamalar yapıldı.

Ne oldu? Olan iç organlara oldu.  :D

Ses 20 lere geldiğinde adamın içi dışı birbirine karışıyor..

N1004ozellik.jpg

NW1202ozellik.jpg

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Aydın Akdeniz
On 15.12.2016 at 21:27, Alperen Kaya yazdı:

Alperen Bey konunuz açtığınız aynı konu ile birleştirilmiştir. Keyifli paylaşımlar.

Yorum bağlantısı
Alperen Kaya
(düzenlendi)

Focus mk1 2002 makyajlı kasa araca ön kapılara nasıl bir hoparlör takabiliriz bunu internette baya bi araştırdım ama tam net bir bilgi bulamadım .

hoparlör çapı enterasan oldugu için. Bu hoparlör çapını büyültebilirmiyiz?

Benim aklımda bu compenant takımı var sizce nasıldır ön kapılara montajı kolaymıdır?

http://urun.n11.com/hoparlor/jbl-gto-6508c-16-cm-compenant-takimi-P93369272?cid=604001&gclid=CPGI8-7f69ECFRMW0wodSbkL7Q&gclsrc=aw.ds

Sizinde Baska Tavsiyeleriniz varsa ön kapılara tavsiyede Bulunabilirsiniz

tarihinde Alperen Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
48 dakika önce, Alperen Kaya yazdı:

Alperen Bey konunuz daha önce açtığınız ses sistemi konusu ile birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Alperen Kaya yazdı:

Focus mk1 2002 makyajlı kasa araca ön kapılara nasıl bir hoparlör takabiliriz bunu internette baya bi araştırdım ama tam net bir bilgi bulamadım .

hoparlör çapı enterasan oldugu için. Bu hoparlör çapını büyültebilirmiyiz?

Benim aklımda bu compenant takımı var sizce nasıldır ön kapılara montajı kolaymıdır?

http://urun.n11.com/hoparlor/jbl-gto-6508c-16-cm-compenant-takimi-P93369272?cid=604001&gclid=CPGI8-7f69ECFRMW0wodSbkL7Q&gclsrc=aw.ds

Sizinde Baska Tavsiyeleriniz varsa ön kapılara tavsiyede Bulunabilirsiniz

yapısı aynı ancak farklı modele Ka ya taktım. kolay denemez uzun sürebilir. 3 kasnak yaptım kapı döşemesini sorunsuz oturtana kadar deneme yanılma ile. ORjinali 5x7 olan tavsiye ederim. anfi bağlanmayacak ise yetelri gelir bunların yerine.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...