İçeriğe Yönlendir

Ürün Hakkında Yorum: Seramik Araç Kaplama

Serkan Aktay

Recommended Posts

Çağlar Bayur

kaplama öncesinini zemin hazırlığı önemli gerçek seramikte. ve uygulama için yüksek basınçlı tozsuz odada bekleme süesi gibi teferrualar vardır. gerçek kaplama için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

:nea:  :i-ih:

ZR 53 hazır indirimdeyken yapıştırın gitsin.   Bu ne olduğu belirsiz ürünü almayın derim. 

http://www.erdemboya.net/NASIOL-ZR53-SERAMIK-NANO-BOYA-KORUMA-50-ML-KARGO-UCRETSIZ,PR-752.html

kaplama öncesinini zemin hazırlığı önemli gerçek seramikte. ve uygulama için yüksek basınçlı tozsuz odada bekleme süesi gibi teferrualar vardır. gerçek kaplama için

Kesinlikle. 

Saçma olan şey fotoğraflarda öncesi ve sonrası yapmışlar lakin tanıtılan ürün pasta malzemesi değil  seramik kaplama. :D  Hileli bir marketing söz konusu :D

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Seramik kaplama bi kere yapılıyomuş araç ömrü boyunca aynı kalıyomuş ne kadar doğru acaba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Seramik kaplama bi kere yapılıyomuş araç ömrü boyunca aynı kalıyomuş ne kadar doğru acaba.

Abi 1 yıl ile 3 yıl gibi ömür biçiliyor genelde. 

Bu işin en can alıcı noktası yıkama yöntemleri ve yıkamada kullanılan malzemeler. + olarak hızlı cila gibi destekleyiciler ile eminim çok daha uzun ömürler alınabilir.

Misal bilinçli yıkama + Nötr PH değerine sahip cilalı şampuanlar + hızlı cila vb son kat koruyucular ile seramik etkisinin yıllarca kalacağına inanıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ben passatı aldığımda saçlarım siyahtı. şu an beyazlaştı. şimdi ben napcam? seramik kaplama iş görür mü?

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

ben passatı aldığımda saçlarım siyahtı. şu an beyazlaştı. şimdi ben napcam? seramik kaplama iş görür mü?

Hocam, bizim zamanımızda seramik kaplama olsaydı saçlara yaptırırdık ne güzel olurdu.  :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Kaplama öncesi zemin temizliği önce kil uygulaması, daha sonra pasta mı oluyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kullanılacak son kata göre alt malzemelerin markası bile sonucu etkiliyor. pasta-cila dan farklı hadiseler oluşuyor kimyasalda.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

ürün tanınmıyor.riskli -

Zr53 bozdu eskisi gibi değil.

işin ehli burak ve köksalım net bilgi verirler.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

ürün tanınmıyor.riskli -

Zr53 bozdu eskisi gibi değil.

işin ehli burak ve köksalım net bilgi verirler.

Okan abi selamlar. ZR53 bozdu demişsiniz. Ürünü son zamanlarda farklı araçlar için sık bir şekilde kullandık.  Acaba bozulan kısmı, eskisi gibi olmayan tarafı nedir tecrübelerinizi paylaşırmısınız?

Nasiol'ün bazı forum sayfalarında (donanımhaber  techturkey vb) formülünün yenilendiği, daha parlak daha kalıcı olduğu bu nedenle yeni kutusu ve yeni fiyatıyla satıldığını yazanları görmüştüm. 

Bizim yaptığımız uygulamalarda (en eskisi sanırım 4 ay oldu) şu an parlaklık ve su iticiliği açısından hiç bir eksilme yok. Çiziklere karşı durabilitesi nasıl bilmiyorum ama sürten bir araç kaçmış ve beyaz boyası bizim seramiğe yapışmış. Silince geçti gitti izi kalmadı.

Eğer bilinen gerçekler varsa sanırım farklı marka seramiklere göz atarım. :good1:

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Okan abi selamlar. ZR53 bozdu demişsiniz. Ürünü son zamanlarda farklı araçlar için sık bir şekilde kullandık. Acaba bozulan kısmı, eskisi gibi olmayan tarafı nedir tecrübelerinizi paylaşırmısınız?

Nasiol'ün bazı forum sayfalarında (donanımhaber techturkey vb) formülünün yenilendiği, daha parlak daha kalıcı olduğu bu nedenle yeni kutusu ve yeni fiyatıyla satıldığını yazanları görmüştüm.

Bizim yaptığımız uygulamalarda (en eskisi sanırım 4 ay oldu) şu an parlaklık ve su iticiliği açısından hiç bir eksilme yok. Çiziklere karşı durabilitesi nasıl bilmiyorum ama sürten bir araç kaçmış ve beyaz boyası bizim seramiğe yapışmış. Silince geçti gitti izi kalmadı.

Eğer bilinen gerçekler varsa sanırım farklı marka seramiklere göz atarım. :good1:

Bırak tabi çıtayı yükselt biraz :) hikariye geçiş yap ürünün kürleşmesinden sonraki görüntüsü iç açıcı değildi buğulu kaldı ben kullanmadım ama kullancağım bi marka değil
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Okan abi selamlar. ZR53 bozdu demişsiniz. Ürünü son zamanlarda farklı araçlar için sık bir şekilde kullandık.  Acaba bozulan kısmı, eskisi gibi olmayan tarafı nedir tecrübelerinizi paylaşırmısınız?

Nasiol'ün bazı forum sayfalarında (donanımhaber  techturkey vb) formülünün yenilendiği, daha parlak daha kalıcı olduğu bu nedenle yeni kutusu ve yeni fiyatıyla satıldığını yazanları görmüştüm. 

Dayanımı ve kalitesi düştü hali hazırda bazı sitelerde eski stoklar var onlar hala iyi lakin zr53 devri kapandı.hiç olmadı evo devirine gir derim.daha ömürlü daha kolay uygulamalı .

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Nasiol ü ilk çıktığı zamanlarda daha yakın takip ediyordum, zr53 uygulamayalı 2-3 yıl olmuştur, pek uygularım gibi de görünmüyor. İlk çıktığında tam bir fiyat performans ürünüydü ancak zamanla süslü kutular, artan fiyatlar ile cazibesini kaybetti. Argelerinin bi kısmını detailturkey yapmıştır muhtemelen kendi araçlarında deneyerek. zr53 uygulama riski/koruma süresine bakınca cazip gelmiyor artık. Bu forumda herkes cila atmıştır rahatlıkla da atabilir ancak kaç kişinin zımpara tecrübesi var? İlk tecrübenin bilen biri ile kazanılması gerekli. Hem de uygun garaj, aydınlatma ortamında. Ben yaparım demekle olmuyor, kişi kendi hatasını kabul ediyor mecburen ama başkası yapsa sıkıntı olur.

Ben son dönemde G Techniq ürünlerine yöneldim, ürünlerini oldukça beğeniyorum. Serum black benim yaptığım en güzel seramik ürün şu ana kadar. Sürerken bile boyada koyu ton farkını gösteriyor. Hikari ve modestayı merak ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Markalar ın modası vardır gelir geçer tek markaya takılı kalmayın. Polytop hariç tabii

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Markalar ın modası vardır gelir geçer tek markaya takılı kalmayın. Polytop hariç tabii

Abi sende polytop var mı? Varsa buluşmalarda denemelik 20-30 ml alabilirim :)

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...