İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Krom Aksesuar Ve Cam Rüzgarlığı

Emin Onuk

Recommended Posts

Emin Onuk

Arkadaşlar aracım gördüğünüz gibi cam rüzgarlığı ve kapı kolları ile bagaj çıtasını krom yapmayı düşünüyorum. Sizlerinde fikrini almak istedim. Nasıl olur sizce

6h6nbn.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Cam rüzgarlığını ben sevemedim, tabii ki zevk ile ilgili. Gözüme pek hoş gelmedi. 

Kapı kollarını yan çıtaları ve bagaj çıtasını krom yerine söküp kendi rengine boyatırsanız, cam kenarlarını da krom yaparsanız bence araç daha ağır duracaktır.

Dediğim gibi tamamen zevkle ilgili. Kolay gelsin şimdiden.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alperen Artam

Krom çıtalar güzeldir genelde lakin aracın rengini göze alırsak kendi rengine boyanırsa daha şık ve sade olur düşüncesindeyim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Hocam bu fiesta jantlarının et değeri bizim araçlar için uygun değil  .ön fren balatası değişimi sonrası sürtme yapmıştı  ghia jantları ile takas etmiştik sorun çözülmüştü bilginize :)

Yorum bağlantısı
Emin Onuk

aracı yeni aldım balata değişimi yaptım ama herhangi bir sorunla karşılaşmadım

Yorum bağlantısı
Emin Onuk

Hocam bu fiesta jantlarının et değeri bizim araçlar için uygun değil  .ön fren balatası değişimi sonrası sürtme yapmıştı  ghia jantları ile takas etmiştik sorun çözülmüştü bilginize :)

195/65 R15 ölçüsü sorun olacağını sanmıyorum ama içime kuşku düştü :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aracın ghia donanımında nasılsa o şekilde yapabilirsiniz.. Başka bir şeye gerek yok bence..

Yorum bağlantısı
Emin Onuk

Aracın ghia donanımında nasılsa o şekilde yapabilirsiniz.. Başka bir şeye gerek yok bence..

anlamadım abi ? araç comfort

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

anlamadım abi ? araç comfort

Focus 1 ghia orjinal dış görünüm nasılsa o şekilde yapmanı tavsiye ederim. Yani cam kenarları krom , bagaj çıtası krom.. Kapı kollarında krom yok mesela..

Yorum bağlantısı
Emin Onuk

o zaman satılık kapı kolları var krom :)

Focus 1 ghia orjinal dış görünüm nasılsa o şekilde yapmanı tavsiye ederim. Yani cam kenarları krom , bagaj çıtası krom.. Kapı kollarında krom yok mesela..

ghia da camlarda krom yok zaten dimi

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

o zaman satılık kapı kolları var krom :)

ghia da camlarda krom yok zaten dimi

Valla ghia f1 imi satalı 5-6 yıl olmuş tam hatırlayamadım :):D Cam kenarında sanırım krom vardı.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Stock haldeki ghia da yalnızca ön tamponda far ve ızgara altı üç parça ile arka bagaj kapağında vardır krom detay.

Valla ghia f1 imi satalı 5-6 yıl olmuş tam hatırlayamadım :):D Cam kenarında sanırım krom vardı.

Cam plastikler ve kapı kollarında yoktur.
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Ben olsam sadece krom cam çıtası takar geri kalanların hepsini arabanın rengine boyatırdım daha orjinal durduğunu düşünüyorum. :)

Yorum bağlantısı
Batuhan Yüksel

Cam rüzgarlıkları uçuyor kırılıyor hep bir sıkıntı ve civic'lerde olduğu gibi güzel durmuyor bence takdım denedim yani çıtalara gelince yapılabilir, fakat aşağıdaki beyaz focus efsaneymiş farlar filan boncuk tabir-i caizse  :biggrin:  :good1:

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Cam rüzgarlıkları uçuyor kırılıyor hep bir sıkıntı ve civic'lerde olduğu gibi güzel durmuyor bence takdım denedim yani çıtalara gelince yapılabilir, fakat aşağıdaki beyaz focus efsaneymiş farlar filan boncuk tabir-i caizse [emoji3] :good1:

Emminin eski focusu o eşi benzeri yoktur.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alptuğ Özcan

Hakketen esi benzeri olmayan bi Focus emminin eski focusu. Arkadaşlar benimde soyle bir sıkıntım var Arac Focus HB benim sağ plaka aydınlatma lambasına su giriyor bi yerden ampulü patlatıyor sürekli. Bu sabah baktım yine içine su kaçmış ve gece Ankara'nın soğuğunda donmuş. Sol taraftaki lambaya su gelmiyor hiç hep sağ taraftaki ampule su giriyor. Bu tam olarak nerden giriyordur bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim kaç defa ampul değiştirdim bu yüzden.

Birde krom çitanın sökülmesi gerekiyorsa Nasıl sökülür bu parça

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Hakketen esi benzeri olmayan bi Focus emminin eski focusu. Arkadaşlar benimde soyle bir sıkıntım var Arac Focus HB benim sağ plaka aydınlatma lambasına su giriyor bi yerden ampulü patlatıyor sürekli. Bu sabah baktım yine içine su kaçmış ve gece Ankara'nın soğuğunda donmuş. Sol taraftaki lambaya su gelmiyor hiç hep sağ taraftaki ampule su giriyor. Bu tam olarak nerden giriyordur bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim kaç defa ampul değiştirdim bu yüzden.

Birde krom çitanın sökülmesi gerekiyorsa Nasıl sökülür bu parça

Bagaj çıtasından alıyor suyu kroniktir silikonla iyi bir yalıtım sorunu çözer.
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Krom çitadan dimi, peki Nasıl sokuluyor bu parça Neresinden yalıtımı yapacam silikonla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Krom çitadan dimi, peki Nasıl sokuluyor bu parça Neresinden yalıtımı yapacam silikonla

Sökülmesini bilmiyorum kaportacılar yapıyor siyah silikonla.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sezgin Yılmaz

195/65 R15 ölçüsü sorun olacağını sanmıyorum ama içime kuşku düştü :)

195/65/15 kesinlikle önermiyorum kışlık lastiklerimin ebatı 65/15 bedava geldiği için kullanıyorum zaten senede 5 6 bin km anca yaptığından katlanıyorum 60/15 almanızı tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Özcan Keskin

ben aldığımda yaptırmıştım cam rüzgarlığı ve krom kapı kollarını  cam rüzgarlığı bazı yerleri açıldı siyah cam silikonuyla yapıştırdım yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum bagajdaki aldığımda vardı 

qjG04Z.jpg

ModQ6M.jpg

Yorum bağlantısı
Emin Onuk
(düzenlendi)

ben aldığımda yaptırmıştım cam rüzgarlığı ve krom kapı kollarını  cam rüzgarlığı bazı yerleri açıldı siyah cam silikonuyla yapıştırdım yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum bagajdaki aldığımda vardı 

qjG04Z.jpg

ModQ6M.jpg

tam istediğim gibi bir fotoğraf atmışsın abi allah razı olsun. kapı kollarını bagaj çıtasını cam rüzgarlığını kesin yapacağım cam çıtasında soru işareti kaldı artık. :)

farları sen mi değiştirdin abi önden fotoğraf atabilirmisin? sen değiştirdiysen nerden aldın ve ne kadara aldın

tarihinde Emin ONUK tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...