İçeriğe Yönlendir

Toyota Ch-R Hybrid

Bayram Aktaş

Recommended Posts

Evren Erakçora

Tasarım bana özgün geldi. Şöyle ki tavan basık gibi, arka kapıların açma kolu yukarıya alınarak tek kapı hissi verilmeye çalışılmış. Yüksek bir coupe tasarlanmış bana göre. Yani yeni bir sınıf yaratıcısı olabilir. Bildiğim kadarıyla bu tip bir araç yok. Güzel veya çirkin o tartışılır tabii, o ayrı konu. İsim de buradan geliyor olsa gerek coupe high rider 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yeni corsa;

bütün paketler eklenmiş (full+full dediklerinden) dizel otomatiği (ki otomatiği de dandik olandan) 87 bin lira ve arka camlar kollu! seçenek, sana kalmış  :tongue:

arka camların kollu olması bence kritik öneme sahip. tüm araçlarda öyle olmalı. bir sürü çocuk ölüyor. ayrıca araç suya sele kapılınca insanlar çıkamıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hiçkimse "bu araçta sakarya'da çalışan işçinin tedarikçinin alın teri var" diye düşünmüyor mu?

dışarı satışta evet, içeride işçiler kusura bakmasın, zaten olursada 1.8 hybride olacak ancak, diğerinin anlamı yok bence, olay hybrid olmasında sadece, yoksa o parayı vermem, bu tür araçlar ucuz olmalı, bunada en az 35 senemiz daha olduğuna göre bu iş yatar...

ancak ötv acaip azalırsa, belki, onun dışında vursan 100 kaat vermem buna, hybridi ne diye alıyoruz, tasarruf olsun diye, eee bu parayı verdikten sonra ne tassarufu, dizel alır geçerim, ithalat hayırlı olsun, içerde satış tabanda kalır.

Petrol bitene kadar yarım yamalak bu tarz araçlarla işi geçiştirecekler, isteseler şuan full elektirikli korkunç menzilli ve kısa şarjlı aracı anında piyasaya sürerler, ama olmaz şuan,  hatta ileri düzey solar panellerde hazır (verimide korkunç sadece panelle pil olmadan araba rahatça gider bu yeter sanırım, hemde 1200 kiloluk bir araç, biz yarışmayla şuyla buyla keşfetmeye çalışıyoruz, halbuki keşfedeli yılllaaaar oldu :rolleyes: ) hemde ne hazır, nereden duyduğumu söyleyemem ama adamların seviyesi bizden çooook ilerde, biz daha araştırmada yanına yaklaşamamış durumdayız, neyse tam elektrik olan dek normal arabaya devam, zaten ömrümüzde yetmeyeccek gibi :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

arka camların kollu olması bence kritik öneme sahip. tüm araçlarda öyle olmalı. bir sürü çocuk ölüyor. ayrıca araç suya sele kapılınca insanlar çıkamıyor.

Niye böyle insanlar profesör oluyor, milyon kişi bunları dinliyor anlıyorum böylelikle
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

dışarı satışta evet, içeride işçiler kusura bakmasın, zaten olursada 1.8 hybride olacak ancak, diğerinin anlamı yok bence, olay hybrid olmasında sadece, yoksa o parayı vermem, bu tür araçlar ucuz olmalı, bunada en az 35 senemiz daha olduğuna göre bu iş yatar...

ancak ötv acaip azalırsa, belki, onun dışında vursan 100 kaat vermem buna, hybridi ne diye alıyoruz, tasarruf olsun diye, eee bu parayı verdikten sonra ne tassarufu, dizel alır geçerim, ithalat hayırlı olsun, içerde satış tabanda kalır.

Petrol bitene kadar yarım yamalak bu tarz araçlarla işi geçiştirecekler, isteseler şuan full elektirikli korkunç menzilli ve kısa şarjlı aracı anında piyasaya sürerler, ama olmaz şuan,  hatta ileri düzey solar panellerde hazır (verimide korkunç sadece panelle pil olmadan araba rahatça gider bu yeter sanırım, hemde 1200 kiloluk bir araç) hemde ne hazır, nereden duyduğumu söyleyemem ama adamların seviyesi bizden çooook ilerde, biz daha araştırmada yanına yaklaşamamış durumdayız, neyse tam elektrik olan dek normal arabaya devam, zaten ömrümüzde yetmeyeccek gibi :)

öğretilmiş çaresizlik. kimmiş bu adamlar?

Niye böyle insanlar profesör oluyor, milyon kişi bunları dinliyor anlıyorum böylelikle

Jeremy clarkson önler de manuel olsun diyordu özellikle supercar türü araçlarda çünkü ağırlık yapıyor diyordu. Çağlar da aynı düşünüyor.

olabildiğince elektroniksiz cartcurt olmayan bir araç olmalı.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ben olsam şanzuman denen nesneyi hiç kullanmazdım. Hala 4 tekerde bağımsız motor ve dizel jeneratör fikrimde ısrarcıyım hocam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Safkan sporcularda klima , otomatik cam, vs olmamalı. ABS bile olmasa da olur. Dozlama mükemmel olacak nasıl olsa. 

Ben olsam şanzuman denen nesneyi hiç kullanmazdım. Hala 4 tekerde bağımsız motor ve dizel jeneratör fikrimde ısrarcıyım hocam.

dizel çevreci değil ya , asıl konu çevre değil mi? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

"unsprung weight"    (yay üstüne alınmamış ağırlık)  sorunu var o işte.

seri hibrit plug in zaten aklın yolu. motoru nereye koyarsın? muhtemelen arkaya reno twingo gibi. (türkiyeye gelmeyen).

birazdan facebookda bir video paylaşacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

rafineriden çıkıp denize mi akıtsınlar satılmayan benzini....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

öğretilmiş çaresizlik. kimmiş bu adamlar?

hocam 1 el bombası ile bir tankı sadece içindekileri çoklu iç kanaması ve aşırı doku bozulması sonucumu diye anlatsam bilemiyorum, devre dışı bırakan bir silahı bizim yaptığımızı, kullanıma hazır olduğunu söylesem yetermi, tankta hasar sıfır, içeriyi temizle gir kullan, kaynak sağlam,  bu sadece küçük bir örnek ve bizimkilerin yaptığı şeylerden sadece birisi, emin ol gerçek :D  dediğim pilli araba olayı basit iş-miş  :tongue:

kim bu adamlar? illuminatimi desem, ne desem şimdi, ama olduğuna inan, çaresizlik değil, neden olsun, zaten var, zamanı değil sadece, çaresizlik derken şöyle olur ancak, biz bu arabaya binemeyeceğiz, çaresisiz ömrümüz yetmeyecek, çocukların varsa not ettir, haklı olduğumu görecekler ama biz olmayacağız büyük ihtimal :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Safkan sporcularda klima , otomatik cam, vs olmamalı. ABS bile olmasa da olur. Dozlama mükemmel olacak nasıl olsa.

dizel çevreci değil ya , asıl konu çevre değil mi?

"unsprung weight" (yay üstüne alınmamış ağırlık) sorunu var o işte.

seri hibrit plug in zaten aklın yolu. motoru nereye koyarsın? muhtemelen arkaya reno twingo gibi. (türkiyeye gelmeyen).

birazdan facebookda bir video paylaşacağım.

rafineriden çıkıp denize mi akıtsınlar satılmayan benzini....

Combo cevap vereyim. Benzin ile en fazla 2500 devirde 300 nm alınır ise neden olmasın. Mis gibi olur.

Motor arkada olacak zaten, jeneratör önde. Motor sesi duyulmaz, jeneratör osilatör sesi tahrik eder gazlarken

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

hocam 1 el bombası ile bir tankı sadece içindekileri çoklu iç kanaması ve aşırı doku bozulması sonucumu diye anlatsam bilemiyorum, devre dışı bırakan bir silahı bizim yaptığımızı, kullanıma hazır olduğunu söylesem yetermi, tankta hasar sıfır, içeriyi temizle gir kullan, kaynak sağlam,  bu sadece küçük bir örnek ve bizimkilerin yaptığı şeylerden sadece birisi, emin ol gerçek :D  dediğim pilli araba olayı basit iş-miş  :tongue:

kim bu adamlar? illuminatimi desem, ne desem şimdi, ama olduğuna inan, çaresizlik değil, neden olsun, zaten var, zamanı değil sadece, çaresizlik derken şöyle olur ancak, biz bu arabaya binemeyeceğiz, çaresisiz ömrümüz yetmeyecek, çocukların varsa not ettir, haklı olduğumu görecekler ama biz olmayacağız büyük ihtimal :)

teknolojik gelişmeyi pazarda (sektör pazarı) ve fuarlarda takip ederseniz bu algıya elbette ulaşırsınız. Bugün misal bulut bilişim dediğimiz şeyleri 1980 lerde biz derste görüyorduk.

bahsettiğin silah iyonize radyasyon yayan bir bombacık olmalı. olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alperen Artam

Türkiye'de hibrit araba malesef gitmiyor gitmeside bir kaç yılı bulur, arka stoplar civic hb ile birebir gibi bu kadar benzememesi lazım  :i-ih:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

teknolojik gelişmeyi pazarda (sektör pazarı) ve fuarlarda takip ederseniz bu algıya elbette ulaşırsınız. Bugün misal bulut bilişim dediğimiz şeyleri 1980 lerde biz derste görüyorduk.

bahsettiğin silah iyonize radyasyon yayan bir bombacık olmalı. olabilir.

takip etmeme gerek yok, soruyorum azıcık ucundan anlatıveriyorlar, ama azıcık, senin bu tarz işlerde çalışan bilim adamı arkadaşın yokmu yahu :biggrin:  neyse, algı değil yani, fuarlaları zaten geçiniz, ancak araba ve motorsiklet fuarlarına bakarım zaten, ileri teknoloji için soruyorum bir iki kelime ediyorlar dumur oluyorum yetiyor bana :) boşa yaşıyoruz gibime geliyor, keşke bende bu tarz işler yapan adamlardan olsam, varsın yerin dibinde çalışayım, birşeyler bulmamanın zevkini alayım yeterdi bana..... 1980 e gelince, derste siz görürken o zamanlar zaten mümkün olan şeyleri gördünüz yada 2000 li yıllara gelene dek bu adamlar ne bulduysa teknolojide çok çok büyük bir adım attılar, esas soru ne buldular da attılar.... gömü buldular diye düşün, yoksa labratuvarda araştırıp bulmadılar sanki, büyük bir adım attılar ama nasıl?  başka bir iş var bu işte.. şimdi gerçekten çok acaip şeyler var, elektrikli araç derken bu yüzden çoktaaan hazır diyorum...

silaha gelince, yaklaştın evet, bir çeşit ışıkmış, radyasyon durumunu bilmiyorum, ama etkisi korkunç, ne bu yahu dediğimde sana bu yeter daha sorma dediler  :D abd gibi bir ülkeyle savaştığımızı düşünüyorumda, tank top alayı yalan... bildiğimiz silahlar işe yaramaz, tank top devri hatta uçak devri , uçaklar bile yalan olmak üzre, bakma sen orta doğuya, bu arada bizide yabana atma, nükleer silah zaten zor kullanılır, ona gelene dek daha neleeer varmış neler, ah bir anlatsalar, dur hele biraz sıkıştırayım şunları :) yenilerden birşeyler çıtlasınlarda geyiğini yaparız :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

takip etmeme gerek yok, soruyorum azıcık ucundan anlatıveriyorlar, ama azıcık, algı değil yani, fuarlaları zaten geçiniz, ancak araba ve motorsiklet fuarlarına bakarım zaten, iler teknoloji için soruyorum bir iki kelime ediyorlar dumur oluyorum yetiyor bana :)  1980 e gelince, derste siz görürken o zamanlar zaten mümkün olan şeyleri gördünüz diyim, şimdi gerçekten çok acaip şeyler var, elektrikli araç derken bu yüzden çoktaaan hazır diyorum...

silaha gelince, yaklaştın evet, bir çeşit ışıkmış, radyasyon durumunu bilmiyorum, ama etkisi korkunç, ne bu yahu dediğimde sana bu yeter daha sorma dediler  :D abd gibi bir ülkeyle savaştığımızı düşünüyorumda, tank top alayı yalan... bilidiğimiz silahlar işe yaramaz, bakma sen orta doğuya, bu arada bizide yabana atma, nükleer silah zaten zor kullanılır, ona gelene dek daha neleeer varmış neler, ah bir anlatsalar, dur hele biraz sıkıştırayım şunları :)

şimdi de acayip şeyleri anlatıyoruz derste makalelerde.

Akü ömrü için ne diyorsunuz , 10 sene  idare eder mi? 

valla dün bir test okudum 2001 priusu 2010 da test etmişler. aynı performans. 200 bin mil mi ne.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

sürmemiz lazım. çok tangır tungur olabilir. hafif araç. 18 jant hata olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Türkiye'de hibrit araba malesef gitmiyor gitmeside bir kaç yılı bulur, arka stoplar civic hb ile birebir gibi bu kadar benzememesi lazım  :i-ih:

tam elektrikli olacak, ucuz olacak gelişmiş olacak uzun menzile ve kısa hatta şarj süresi gündüz hiç olmayacak, gündüz güneş yetecek, bu olmadıktan sonra ne hibrit alırım nede başka şey, zaten petrol bitmedende bunu göremeyiz, bakalım ömrümüz yetecekmi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

metrekareye ekvatorda 12:00 da düşen ham enerji miktarı 1200W dır. tepe tepe kullanın.,

hibrit olayı turbo gibi, enjeksiyon gibi, kapalı loop stokiyometrik ölçüm gibi bir yakıt düşürme tekniği. 

"Her şöför bir gün hibriti tadacaktır."

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

şimdi de acayip şeyleri anlatıyoruz derste makalelerde.

valla dün bir test okudum 2001 priusu 2010 da test etmişler. aynı performans. 200 bin mil mi ne.

Çok severim böyle şeyleri, derslere konuk olarak katılsam iyi olurdu benim için  :)  anlarmıyım peki, fazla formüle olmasın, açık açık anlatın ama :D

not: hibriti tatalımda bu fiyatlar ne böyle, önce şu ötv yi yokeden bir teknoloji bulalım, varmıdır ders notlarında, uygulasak hemen  :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

dünya ve türkiye çok olaya gebe. merakla bekliyorum.

spiritüel şeylerle ilgilenirmisin, bu aralar acaip bir devreye girmişiz, çağmı desem boyutmu, çok büyük şeyler olacakmış, bende merakla bekliyorum....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...