İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Yan Hava Üfleme Izgarasının Çerçevesini Boyama

Tolgahan Doğru

Recommended Posts

Tolgahan Doğru

İyi akşamlar.

Bu parçayı yuvasından çıkarıp çerçeve kısımlarını boyamak istiyorum. Daha önce sökmüş olan var mı? Sökerken dikkat edeceğim bir nokta var mı? Ben biraz denedim ama parçalamak istemiyorum. Sökmeden boyayamıyorum çünkü ne kadar iyi maskeleme yapsamda kullanacağım sprey boyanın etrafı boya etme durumu var.

X975W5.jpg

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Ben söktüm ama yılların etkisiyle güneşten iyice sertlesmistir. Sökerken tırnak tutucular kırılır yüksek ihtimal. Içeride metal tırnaklar vardı sanırım . Alttan hafifçe bir tornavidayla kanirtip eşit şekilde her köşesinden kaldırın. Kirilirsa japon yapıştırıcıyi döküp üzerine küçük küçük strafor koyarak saglamlastirin. Japon straforu asit gibi eritip plastik gibi sertleştiriyor.

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Bu açıklamadan sonra biraz korktum   :unsure2: 2 kişinin birlikte el atması daha iyi olacak gibi. Bu fotodaki renge boyamayı planlıyorum hayırlısı bakalım

Nl6v6Q.jpg

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Öyle zor çıkan bir yapısı yok. O yüzden tornavida demiştim ama varsa tabi sizin öneriniz daha mantıklı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan İşli

Kullanılmayan bir kredi kartı ile sökebilirsiniz.! iki tane metal tırnak tutuyor ızgaraları sağdaki ızgaranın sağında soldaki ızgaranın solunda kalıyor bu tırnaklar. Ama boyamanızı tavsiye etmem zamanla dökülebilir boyası ve hareketli bölümü boyarsanız yapışıp kalır istediğiniz yöne çeviremezsiniz havayı !

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enis Çokal

Arkadaslar benim sag kalorifer izgarasi kirik nereden bulabilirim yardimci olurmusunuz? 98 model fiesta flair

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Tavsiyelerinizi dikkate alarak boyama işlemini gerçekleştirdim. Plastik astarı, boya ve vernik kullandığım için uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. Önceden gösterge panelini ve klima teyp bölgesini de boyamıştım.

LZ23aZ.jpg

77YvXL.jpg

1V4dM5.jpg

MoXJJk.jpg

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Izgaranın ortasındaki yönlendirme çubuğuda boyanabilirmiş bence. Çok güzel olmuş güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mustafa Kaya33

sağ sol ve orta ızgaraları nerden bulabılırım yardım edersenız cok sevınırım ve mutlu olurum =) 

Yorum bağlantısı
Utku Solak

Onu bulması baya zor. Bulsan bile çok pahalı . Ayrıca Mersinde bulma ihtimalin hiç yok .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...