İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2016 Trend X Usb Bağlantı Sorunları

Mustafa bayraktar

Recommended Posts

Mustafa bayraktar

Merhaba,

Fiestamda sadece USB girişi mevcut.. girişe samsung telefonu bağlayınca sanki takıp çıkarıyor gibi oluyor iphone takıncada şarj oluyor ama spotifydan müzik açınca parçaları 1 saniye çaldıktan sonra geçiyor.. yani dinlenmiyor.. araçta bluetooth veya AUX girişi yok.

Samsung cıhazını bağlama yada iPhone/iPod tan spotifyı dügün çalıştırma veya USB girişini kullanarak AUX veya Bluetooth bağlantısı sağlanabilirmi? 

Ford servisi AUX takmak için 400-500 lira istedi pahalı deyincede FM transmitter önerdiler, FM transmitterde boş sinyal bulunamadığından düzgün çalışmıyor...

Bu sorunu yaşayan çözebilen var mı?

Teşekkürler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

2016 larda neden aux'u kaldırmışlar çok enteresan. 2015 aralık broşüründe görünüyor. aracın üretim tarihi nedir?

benim araçta şöyle

bk4Aam.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa bayraktar
(düzenlendi)

2016 larda neden aux'u kaldırmışlar çok enteresan. 2015 aralık broşüründe görünüyor. aracın üretim tarihi nedir?

benim araçta şöyle

bk4Aam.jpg

Üretim tarihi 2016 diye biliyorum 

9gR2Jk.jpg

tarihinde Mustafa bayraktar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Üretim tarihi 2016 diye biliyorum 

evet malesef aux koymamışlar, sağlık olsun.

Gökhan Erken bu alanlarda uzmandır, onun tavsiyelerine kulak verin.

bu arada https://www.etis.ford.com/vehicleSelection.do adresinden şasi no girerek aracın üretim tarihini ve daha birçok detayını görebilirsiniz. kırmızı işaretlediğim yer mesela.

X9yEaD.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Semih Keskin

2017 mk7.5 Fiesta aracımı aldıktan sonra farkettim aux girişi olmayışını. Şok oldum. Daha 2 ay olmadı ama hala şoku atlatamıyorum. Usb dongle denedim 3 tane, olmadı. Geçersiz format dedi.

Bluetooth modül bakıyorum aliexpress'ten. Soketli, teybin arkasına takılıyor. Ama mk7-7.5 için bulamadım henüz modül. Bir de ek soket vs gerekebilir diye araştırıyorum ama çözüme ulaşamadım. 

80-120TL arası modüller. Bugün bir yer 400TL'ye yaparım dedi.

Hangi modül bilsem kendim alır takarım ama onu da bilemiyorum. 

Çözelim şu işi hep beraber lütfen.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Semih Keskin yazdı:

2017 mk7.5 Fiesta aracımı aldıktan sonra farkettim aux girişi olmayışını. Şok oldum. Daha 2 ay olmadı ama hala şoku atlatamıyorum. Usb dongle denedim 3 tane, olmadı. Geçersiz format dedi.

Bluetooth modül bakıyorum aliexpress'ten. Soketli, teybin arkasına takılıyor. Ama mk7-7.5 için bulamadım henüz modül. Bir de ek soket vs gerekebilir diye araştırıyorum ama çözüme ulaşamadım. 

80-120TL arası modüller. Bugün bir yer 400TL'ye yaparım dedi.

Hangi modül bilsem kendim alır takarım ama onu da bilemiyorum. 

Çözelim şu işi hep beraber lütfen.

Orjinal aux kablosunu alıyorsunuz, usb yuvasını aux tiple değişiyorsunuz iş bitiyor. 

Usb çalışmamasının sebebi fat 32 olmamasıdır muhtemelen. 

Yorum bağlantısı
Semih Keskin
Ü.Emre Kartal yazdı:

Orjinal aux kablosunu alıyorsunuz, usb yuvasını aux tiple değişiyorsunuz iş bitiyor. 

Usb çalışmamasının sebebi fat 32 olmamasıdır muhtemelen. 

Orijinal aux kablosu için araştırma yapayım. USB yuvasını aux tiple nasıl değiştireceğim, bunu bilmiyorum. 

USB Bluetooth dongle bahsettiğim. Fat32 olmasına rağmen çalıştırmadı. Bir çok Fiesta'da çalıştığını bir çok videoda görmüştüm.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Semih Keskin yazdı:

Orijinal aux kablosu için araştırma yapayım. USB yuvasını aux tiple nasıl değiştireceğim, bunu bilmiyorum. 

USB Bluetooth dongle bahsettiğim. Fat32 olmasına rağmen çalıştırmadı. Bir çok Fiesta'da çalıştığını bir çok videoda görmüştüm.

Flash belleğin kapasitesi 16 gb üzeri olmasın, ayırma birimi boyutu varsayılan olsun

Yorum bağlantısı
Semih Keskin
Ü.Emre Kartal yazdı:

Flash belleğin kapasitesi 16 gb üzeri olmasın, ayırma birimi boyutu varsayılan olsun

USB Bluetooth dediğim cihaz, düz içine mp3 at, tak araca çalıştır şeklinde değil. Bildiğimiz usb bluetooth. O nedenle format seçimi, biçimlendirme yapılmıyor. Bir ihtimal aracın teybinde aux özelliği fabrikadan kapalı çıkmış diyorum ben. Teybin aux özelliğini açarsam ki araştırıyorum nasıl açabilirim diye, bilen yazarsa sevinirim, usb bluetooth dongle cihazını algılayabilir. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Semih Keskin yazdı:

USB Bluetooth dediğim cihaz, düz içine mp3 at, tak araca çalıştır şeklinde değil. Bildiğimiz usb bluetooth. O nedenle format seçimi, biçimlendirme yapılmıyor. Bir ihtimal aracın teybinde aux özelliği fabrikadan kapalı çıkmış diyorum ben. Teybin aux özelliğini açarsam ki araştırıyorum nasıl açabilirim diye, bilen yazarsa sevinirim, usb bluetooth dongle cihazını algılayabilir. 

usb üzerinden bluetooth olmaz. 

Diğer konuya gelirsek aracın şasisini görmem lazım ama eğer ünite aux destekli ünite ise aux soketi takılır ve forscan ile 2 dk lık bir işlemle aktifleştirilir. 

Ancak aux olmayan multimedyalar var, benim aracımda vardı mesela ben başka ünite taktım boşta. Sizinkinde yok ise böyle bir ünite de almanız veya soketlerde biraz kurcalama lazım. 

Yorum bağlantısı
Semih Keskin
(düzenlendi)
Ü.Emre Kartal yazdı:

usb üzerinden bluetooth olmaz. 

Diğer konuya gelirsek aracın şasisini görmem lazım ama eğer ünite aux destekli ünite ise aux soketi takılır ve forscan ile 2 dk lık bir işlemle aktifleştirilir. 

Ancak aux olmayan multimedyalar var, benim aracımda vardı mesela ben başka ünite taktım boşta. Sizinkinde yok ise böyle bir ünite de almanız veya soketlerde biraz kurcalama lazım. 

Teşekkür ederim bilgilendirmeler için. 

İnternetten görseldeki bluetooth modülü alacağım. Bilginiz var mı bu modül hakkında? https://www.hepsiburada.com/autoline-ford-focus-fiesta-2011-2017-uyumlu-mikrofonlu-bluetooth-modul-p-HBV00001AR3S4?magaza=Autoline

Bağlantısını yapabilirsem ki bazı yerlerde anlatmışlar biraz, yapıp, Aux özelliğini de forscan ile aktif hale getirmem gerek. Denemek istiyorum sonucu. 

Dışarıda bir montaj 400TL. Çok geldi.

tarihinde Semih Keskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...