İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3- Mondeo Sarsıntı Ve Vuruntu

Ersin Alan

Recommended Posts

Ersin Alan

Mondeomda bugünlerde motor rölanti halinde çalışırken motordaki tüm sarsıntı ve hareketler koltuk ve ayak altımda hissediyorum rölanti ibresinde sorun yok hareket etmiyor araç hareket halindeyken hissedilmiyor ancak bazı anlar bir kararsızlık vuruntu gibi saniyelik hareketler oluyor beraberinde gaza bastığımda sanki aracı bağlamışlarda bağı koparıp hareket etmeye çalışıyor gibi sonra hızlanıyor devirleniyor

İnt baktığım kadarıyla motor takoz kulağı Şanzıman alt takozu sorunu olabilir deniyor enjektör olma ihtimali olabilir mi

Yorum bağlantısı

Mondeomda bugünlerde motor rölanti halinde çalışırken motordaki tüm sarsıntı ve hareketler koltuk ve ayak altımda hissediyorum rölanti ibresinde sorun yok hareket etmiyor araç hareket halindeyken hissedilmiyor ancak bazı anlar bir kararsızlık vuruntu gibi saniyelik hareketler oluyor beraberinde gaza bastığımda sanki aracı bağlamışlarda bağı koparıp hareket etmeye çalışıyor gibi sonra hızlanıyor devirleniyor

İnt baktığım kadarıyla motor takoz kulağı Şanzıman alt takozu sorunu olabilir deniyor enjektör olma ihtimali olabilir mi

Oncelikle elektriksel problemlere bakin. Buji, buji kablosu ve ateşleme bobini. Bunlarda yeni degisim yapildiysa ya da sorun yoksa ve vuruntu soguk motorda bariz isininca azaliyorsa akla subaplar gelir.

Tabi bunlari araciniz benzinli/lpgli ise yaziyorum.

Yorum bağlantısı
Ersin Alan

cevabını kendiniz vermişsiniz zaten..

Araştırmalarım takoz diyor lakin yinede burdaki arkadaşlardan fikir almak istedim

Birde bu işlem maliyet nasıldır

Yorum bağlantısı
Ali Can Ebren

enjektör olabilir bence şu an bizim jettada da aynı sorun var motor soğukken sarsıntı falan oluyor

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Aldığından beri var mı? yoksa yeni yeni mi yapmaya başladı? Benim 2014 dizel fiestada arasira hafif bir vuruntu oluyor ama sanki Ford larda zaten var bu olay. 

Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Son bir aydır diyelim yapıyor önceden yoktu normal dizel sarsıntısıydı şimdi ışıkta duruyorum sanki motorun yaptığı herşey ayağımın altında

Vuruntu ise nadir olan birşey devamlı değil bu sarsıntı mütemadiyen

Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Kızdırma bujileri de bi kontrol edilmeli derim.

Bunu da kontrol edilecek maddelere ekleyeyim
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Bence bi maf sensörü temizliğide yapmak faydalı olur, internete okuduğum kadarı ile maf sensörü kirlenince aracın çalışması ve performansı çok değişiyormuş

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mehmet Furkan Cıbıl

Konuyu hortlatmak gibi oldu ama, vuruntu olayı bende de var.
Videosunu çektim aşağıdaki linkte mevcut.
Arabanın çalışmasında girmesinde hiç bir Problem yok ama motorun çalışma sesiyle birlikte bi vuruntu sesi geliyor. Videonun 35. Saniyesinden sonra net bir şekilde duyulabiliyor. Rolantide dalgalanma falan da olmuyor hiç.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...