İçeriğe Yönlendir

App Plaka Ve Plakaya Müdahelede Ceza Var Mı?

Furkan Egemen Akın

Recommended Posts

Sani Gerşon
Bir saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Geçmiş olsun, benimde Antalya plaka ve 7 aynı, nasıl cemiyet bunlar anlamadım

Karakter aynı ama kalınlıklar farklı.

Yorum bağlantısı
Serhat Emre

Normal plaka uzerine karakter yapistirmaya da cezai islem uygulaniyor mu?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Serhat Emre yazdı:

Plakaya bulunacağınız her türlü müdahele yasaktır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
29 dakika önce, Serhat Emre yazdı:

Evet ve söküyorlar gördüklerinde.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Tarsusta hala TR kısmı kırmızıya boyanmış plaka görüyorum çokça nasıl oluyorda polis bişey demiyor orda istanbulda yapsam her çevirmeye girerim heralde

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mert Yeldan

Golf ü aldığımda plaka için şoförler odası fotoğraftakinden bastı verdi, şimdi bu yasak mı oldu.

771d050f84b1a7fe9c916bd9f2f85b75.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Golf ü aldığımda plaka için şoförler odası fotoğraftakinden bastı verdi, şimdi bu yasak mı oldu.
771d050f84b1a7fe9c916bd9f2f85b75.jpg

Ben olsam makbuzunu koyarım ruhsata, lâzım olursa diye...
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben olsam makbuzunu koyarım ruhsata, lâzım olursa diye...

Aldım duruyor zaten, plaka yüzüne bir şey gelsin başıma o basım yapılan yerdeki herkesi yaktım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İyi o zaman bana hiç sormadı eleman bastı verdi al dedi yolda 06 plaka araç görünce farkettim bu biraz kalın diye dedim acep kural dışımı

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

app plakaya bu kadar para dökenlerin beklentisi nedir? Ceza yememek mi yoksa güzel görüntü mü?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu kadar para derken hocam? Normal plakanın 1.5 katını vermiştim. Benim amacım güzel görüntü :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

%50 de olsa geeksiz değil mi?

Yok valla, bence göze gayet güzel gözüküyor. Ama APP den APP ye fark var. Abartlığı değil benimki.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

şimdi muayenede plaka da incelenecekmiş. bende 2 adet vida ile bağlanmış plakam orjinal plaka olmasına rağmen geçmicekmiş

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

0(sıfır) in ortasında 8 gibi görünmesine neden olan siyah vidaları kastediyorlar bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
On 28.05.2017 at 23:14, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

http://aa.com.tr/tr/turkiye/plakalara-agir-kusur-ayari/827641

Plaka işi epey ciddiye bindi sanırım. Bende değiştireyim bari Beşiktaş cemiyet baskı dediklerinden takayım sıkıntı yoksa onda.

Yasak. Polis çevirdi ve beni uyardı :)

47 dakika önce, Ali Gök yazdı:

şimdi muayenede plaka da incelenecekmiş. bende 2 adet vida ile bağlanmış plakam orjinal plaka olmasına rağmen geçmicekmiş

4 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

0(sıfır) in ortasında 8 gibi görünmesine neden olan siyah vidaları kastediyorlar bence.

Aynen öyle :good1:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Kangooda mühürlü app vardı, babam emniyete söküp götürdü sormaya memur sorun olmaz gibi duruyor demiş ama kesin de konuşamamış, babam da yeni plaka bastırdı,

Emniyet:Ücretsiz plaka değişim kağıdı yazmış

Plaka basımı:31 tl

Plakalık çifti:10 tl (güzel para)

Eskisi

e5e63399311c7390e257ce3a476c69c9.jpg

Yenisi

47a311623beede04f7eccedb150dd254.jpg

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

http://www.milliyet.com.tr/standart-disi-plakali-araca-gundem-2465310/

Standart dışı plakalı araca trafikten men cezası

Yeni düzenlemeye göre standart dışı plaka kullanan araç sürücülerine 5 bin TL’yi bulan cezalar verilecek

Araç standartlara uygun plaka kullanıncaya kadar ise trafiğe çıkamayacak...

CROPY

0Sitene Ekle

HABER ARAŞTIRMA

Yeni yapılan düzenleme ile standart dışı plaka kullanan araç sürücülerine 427 TL’den 5 bin 191 TL’ye kadar ceza verilecek. Aracın plakası standartlara uygun hale getirilinceye kadar araç trafikten men edilecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, 3 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere araç muayenesine dair değişiklik yaptı. Düzenlemeye göre araç plakalarında rakamların arasında vida bulunması, yazıların silik, bold (kalın), italik veya kapatma şeklinde olması ‘ağır kusur’ kapsamına alındı. 11 santimetre genişliğinde, 52 santimetre uzunluğunda olmayan plakaların bulunduğu araçlar da TÜVTÜRK tarafından yapılan araç muayenesinden geçemeyecek. 

53 bin ceza kesildi

Standart dışı plakaların değiştirilmesi ise oldukça kolay. Araç sahipleri, önce trafik şube müdürlüklerine başvuracak. Buradan temin edecekleri formları doldurarak il ve ilçelerdeki Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) büroları ile kayıt tescil bürolarından yeni plakalarını hızlı ve kolayca değiştirebilecek. 

Öte geçtiğimiz günlerde hayat geçen yeni düzenlemenin ardından yapılan trafik kontrollerinde toplam 53 bin 110 cezai işlem uygulanırken, 6 bin 282 araç da otoparka çekildi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...