İçeriğe Yönlendir

App Plaka Ve Plakaya Müdahelede Ceza Var Mı?

Furkan Egemen Akın

Recommended Posts

Furkan Egemen Akın

Aracımda APP Plaka var ama cezası 412TL

ve aracı parka cekiyolar bu doğrumu sizce?

Orjinal mühürlü plakaların çerçevesini silsek trafikte ceza veya sorun olurmu?

Cevaplarınızı bekliyorum...

Yorum bağlantısı

Normalde eskiden Beşiktaş cemiyet mühürü olanlarda sorun olmazdı, ancak şu an yasa değiştiyse yasak olabilir. Arkadaşımın aracında var bir kez bakan olmadı. Tabi bu birazda şans meselesi olabilir,

Yorum bağlantısı
Furkan Egemen Akın

Peki orjinal plakanın çerçevesini silsem sıkıntı

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Gecenlerde haberlerde gormustum plaka cevirmesine yakalanan damada 412 tl ceza kesmislerdi anladigim ozellikle plaka icin kontrol yapiliyorsa ceza kacinilmaz baglama durumunu bilmiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Peki orjinal plakanın çerçevesini silsem sıkıntı

çerçevesine kimsenin bakacağını ya da dikkate alacağını sanmam. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Egemen Akın

Acaba kaldırılırmı bu ceza ??

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Acaba kaldırılırmı bu ceza ??

kaldırılacağını sanmıyorum, bence doğru ve hatta geç kalınmış bir karar. demek ki sakıncalı görüşmüş ki cezai müeyyide uygulanmış. 

app plaka kullanan arkadaşlar belki kızacak ama benim düşüncem bu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bazı plakalar çok abartı derecede kalın yapıyorlardı doğru düzgün okunmuyordu.

Plakanın nasıl olacağı açık ve net belirtilmiş kanunda onun dışında en küçük bir oynama varsa tamamiyle durduran memurun insafina kalmış bir durum ceza yazma olayı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

Benim aracın onu normal arkası app plaka.arkadakini sokecegim ama yapıştırılmış.orijinal plakayi arkaya ne ile yapistirmaliyim ki dusme olayı olmasın?yardımcı olabilecek olan var mı?

tarihinde ersin özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Benim aracın onu normal arkası app plaka.arkadakini sokecegim ama yapıştırılmış.orijinal plakayi arkaya ne ile yapistirmaliyim ki dusme olayı olmasın?yardımcı olabilecek olan var mı?

misina ile slikonu keserek çıkartırsın. çift taraflı bant ve siyah cam slikonu ile yeni plakayı yapıştırırsın. ilk etapta düşmesin diye plakanın kenarlarından cam bantı ile yapıştırın. 1-2 gün sonra bantı sökersiniz. ( oto camcısına gidin 2 dk.da yapıştırsınlar malzemeniz yoksa)

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy
Batuhan Yüksel

Arkadaşlar düz app yani kalın harflere bişey yok fakat çizikli oluyor bazıları ve özellikle bunu şundan dolayı çıkardılar şuan epey bi moda böyle plakanın siyahlarını tinerle silip üstüne kalın görünsün diye siyah pleksi şeklinde sayıları kesdirip yapıyorlar ve bunlar bildiğim kadarıyla mobesada bazen parlıyor okunmuyor bu yüzden çıkarıldı bu kanun tabiki sahte app filan basıp sahte mühür atan var onlar ayrı ama çokda sıkıntı yaşancağını düşünmüyorum dediğim tipden başkasının bende app kullanıyorum mühürlü 67 plaka İstanbuldayım bir kere bile sıkıntı yaşamadım 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Bu plaka olayına neden bu kadar kafa yorulup, zaman ve para harcanır diye bir soru sorsam ?

Not: bu soru yoruma açık değildir :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Sahin

Çerçeveye birşey demezler sanırım. Benim çerçeve de silik. Orjinal plakamın harflerini kalemle kalınlaştırmıştım kolonyayla temizledim. Eski haline döndü.

Çerçeveye niye karışmazlar söyleyim; bilirsiniz servise gittiğinizde plakalık takarlar, zaten plakalık takınca plastik plakalığın kenarları plakanın çerçevesini kapatıyor. Eğer sakıncalı bir durum olsaydı plastik plakalıklar da yasak olurdu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çerçeveye niye karışmazlar söyleyim; bilirsiniz servise gittiğinizde plakalık takarlar, zaten plakalık takınca plastik plakalığın kenarları plakanın çerçevesini kapatıyor. Eğer sakıncalı bir durum olsaydı plastik plakalıklar da yasak olurdu.

Kanun plakaya dokunulmayacak diyor. Plastik plakalığı ceza yazılırken anlatamazsınız ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Sahin
(düzenlendi)

Kanun plakaya dokunulmayacak diyor. Plastik plakalığı ceza yazılırken anlatamazsınız ;)

Haklısın kanuna karşı boynumuz kıldan ince zaten yapacak birşey yok :) itiraz etsen mantık çerçevesinde gerekçeni sunsan kime edeceksin o da ayrı bir dert :)

tarihinde Mustafa Sahin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

App neyse de, şu kesme harf ve sayılarla yapılan plakaların neyini estetik buluyorlar anlamıyorum. Bir de yeni model BMW, Audi gibi araçlarda görüyorum. 200 bine araç al resim iş dersinde yapılmış gibi plakan olsun.

Çerçeve silme işini sordum trafikçi arkadaşa plaka orjinalse çoğu memur bundan yazmaz dedi. Yazarsa vebali boynuna. :)

Yorum bağlantısı
Hakan Daşpınar

çerçevesine kimsenin bakacağını ya da dikkate alacağını sanmam.

O ayki prim kazanımları az olsun bak bakalım nasıl dikkat ediyorlar bizim muayenesi olan arabayı bağladılar park yasağı olmayan ara yoldan çekip memurlar hata yaptık tutanakla mağduriyetinizi giderelim demesini beklemeyin bence...

thor cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

O ayki prim kazanımları az olsun bak bakalım nasıl dikkat ediyorlar

Prim kazanımı ne demek ilk defa duydum.

Yorum bağlantısı
Hakan Daşpınar

Şırınga şeklinde epoksi al 8lira Herşey de kullan uzun ömürlüdür a01b62435308c06ac0caa948bb383522.jpg

Sanki biraz reklam gibi oldu.

DİKKAT Çok kuvvetli bir yapıştıcı fazla sürülürse plaka tampondan zor sökülür :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aydın

İsmini hatırlayamadım ama soyadı Ö yada Ü ile başlayan bir futbolcu hatırlıyorum Ö ile başlıyor diyelim. Plakası 34 GO 5656 (örnek) şeklinde almıştı. Akıllı soyadı Ö ile başlıyor diye plakadakı O 'nun üstüne 2 nokta koyup Ö yapmıştı ve sahtecilikten hapis cezası ile yargılanmıştı. Tabi bir ceza aldı mı hatırlamıyorum ama siz cevabınızı aldınız sanırım.

Yorum bağlantısı
Hakan Daşpınar

Prim kazanımı ne demek ilk defa duydum.

Bütçede ceza gelirleri azalınca yapılan uygulamadır.

Ceza gelirleri tamamen toplumsal eğitime ayrılırsa destekleyeceğim doğru bir uygulama ama bütçenin açıklarını kapatmak için kullanılan önemli bir yöntem olması adaletsiz bir uygulama mağduriyeti oluşturuyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İsmini hatırlayamadım ama soyadı Ö yada Ü ile başlayan bir futbolcu hatırlıyorum Ö ile başlıyor diyelim. Plakası 34 GO 5656 (örnek) şeklinde almıştı. Akıllı soyadı Ö ile başlıyor diye plakadakı O 'nun üstüne 2 nokta koyup Ö yapmıştı ve sahtecilikten hapis cezası ile yargılanmıştı. Tabi bir ceza aldı mı hatırlamıyorum ama siz cevabınızı aldınız sanırım.

İki nokta koyacağına plakaya o kısımlardan 2 vida atsaymış hiç bir şey olmazmışş.. Kafa basmıyor demek ki :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...