İçeriğe Yönlendir

Focus II - TDCI Rölanti Dalgalanması

Cumhur Oguzhan

Recommended Posts

Hakkı Doğan
7 saat önce, Cemil Akyol yazdı:

Aynı sorunu ben de yaşıyorum özellikle kızmızı ışıklarda durmaya yakın rolanti iyice düşüyor ardından birden topluyor. Bence yazılımsal bir konu.

daha önce yoktu ama sonradan meydana geldi rolantiye birçok sensör etki ediyor map olsun maf olsun ya bunların hepsini değiştirilecek yada ölçüm aletiyle ölçümler yapılacak

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Erhan Mersin

Bu arıza ile ilgili bir çözüm bulan varmı acaba bendede rolantide dalgalanma var ışıklarda durunca oluyor yada arabayla hareket edip durduğumda devir düşüyor araç 136.000 km de 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erhan Mersin yazdı:

Bu arıza ile ilgili bir çözüm bulan varmı acaba bendede rolantide dalgalanma var ışıklarda durunca oluyor yada arabayla hareket edip durduğumda devir düşüyor araç 136.000 km de 

Foruma diğer konularda da çok konuşuldu buna benzer sorunlar. 

Pc'den açınca üstte gördüğünüz google aramasını kullanın.. 

Araçda rolanti dalgalanması dışında bir sorun belirtisi var mı ? geç çalışma, değişik renkte duman vs. ?

Yorum bağlantısı
Erhan Mersin

Sabahları soğukta özellikle  Baya sarsıntılı çalışıyor. Birde araçla yürüp durduğumuzda devir saati düşüyor araç titriyor  tekrar düzeliyor hemen 

Yorum bağlantısı
Mustafa Öztürk35

Öncelikle merhaba dalgalanma motor ısınınca geçmiyorsa oksijen sensörü kirlenmiş veya arızalı olabilir veya dpf dolu olabilir kısa mesafeler veya dur kalklı kullanıyorsanız

Yorum bağlantısı
Erhan Mersin

Arıza kodu vermiyor araç dpf yıkandı jenerasyon yapıldı 3 bin km önce 

Yorum bağlantısı
Erhan Mersin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Foruma diğer konularda da çok konuşuldu buna benzer sorunlar. 

Pc'den açınca üstte gördüğünüz google aramasını kullanın.. 

Araçda rolanti dalgalanması dışında bir sorun belirtisi var mı ? geç çalışma, değişik renkte duman vs. ?

Mehmet abi araçı enjektörcüye götürdüm aracı kontrol etti duman atma yok enjektörleri gözle kontrol etti aracın çalışmasına baktı dediki bu arabanın motorunun üstüne bir bardak su koysam dökülmez dedi.enjektörlerinde sıkıntı yok bosch enjektör bu dedi kolay kolay bozulmaz helede bu km lerde hiç olmaz dedi 

Yorum bağlantısı
Erhan Mersin
Cemil Akyol yazdı:

Aynı sorunu ben de yaşıyorum özellikle kızmızı ışıklarda durmaya yakın rolanti iyice düşüyor ardından birden topluyor. Bence yazılımsal bir konu.

Sorunu cözebildinizmi acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erhan Mersin yazdı:

dediki bu arabanın motorunun üstüne bir bardak su koysam dökülmez dedi.

Rolantide dalgalanıyor, dökülüyor deseydin :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serdar Barutçu

rolanti sorununu çözen varmı acaba birde yaklaşık 5 yıldır hiç mazot filitresi değiştirmedim kırşehirde bulamıyorum mecburen parçaları internetten sipariş ediyorum usta deseniz kırşehirde civata sıkmaya bile gitseniz dünyanın masrafını çıkarıyorlar böyle pislik bir memleketteyim buradan yardım almasam vallahi perişan oluyorum şuan nedendir bilmiyorum mazot hava yapıyor araç marşa basıyorum çalışmıyor havasını alıyor sprey falan sıkıyor sonra çalışıyor araç 2 3 gün sonra sabah yine aynı sıkıntıyı yaptı çalıştı sonra tekrar istop etti sonra marşa basa basa çalıştı neden oluyor aracı fazla kullanmıyorum garajda duruyor genelde allah rızası için yardım edin  kırşehirde usta yok serviste kapandı perişan ediyorlar beni bir yeri yapıyor bir yeri bozuyorlar şimdiye kadar hiç sorun olmamıştı mazot bitti mazot aldım hava bile yapmadı şhellden bi mazot aldım sonra böyle oldu sürekli hava yaıyor mazot flitreden olma ihtimali nedir acaba flitre değişsem sorun düzelir mi birde hangi marka flitre önerirsiniz 200 tl den aşağı flitre yok fui marka orijinal olanu galiba farklı marka alsam sorun yaşarmyım

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

5 senedir aynı filtreyi kullanıp hala muadili mi araştırıyorsunuz 🤔 orijinal alın geçin derim, 5 senede iyice şişmiştir muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Filtrenizi değiştirin. 

Enjektörleriniz de bozulmuştur muhtemelen. Yazık etmişsiniz.

Bundan sonrası için de en geç iki yağ değişiminde bir yakıt filtresini değiştirin. 

Tozlu ortamlarda kullanıyorsanız, yağ değişimi yarısı kilometresinde hava filtresini de değişin. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erhan Mersin

Bu rolanti konusunda sorunu çözen kimse yokmu bu kadar zaman oldu kimseden ses seda yok 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

rölanti sorunu olan çok yok demek ki mesela ben hiç rsastlamadım çevremde.

Yorum bağlantısı
Erhan Mersin

Araç soğukken gaza basıp bıraktığımda araç titriyor volant baskı balata bilya dün değişti ondan öncede vardı.volanttan olur demişlerdi değiştik düzelmedi fikri olan varmı acaba bide arada araçla yürüyüp durduğumuzda rolantide dalgalanma devam ediyor. Yardım edicek başına daha önce böyle bişey gelen yokmu? Koca forumda 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Emre şener

aynı sorun bende de var.

baskı balata-volant, mazot filtresi, rail müşürü falan hepsi değişti.   dpf temizlendi ama hala sorun çözülmedi.

varmı sorunu halleden ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...