İçeriğe Yönlendir

S Max - Sol Ön Far Altında Iki Dişli Soket Nereye Ait Olabilir?

Mustafa Yanar

Recommended Posts

Servet Aydın

Tamam yok ama tesisatı vardır hali hazırda. Mondeo'da görmüştüm. Tamponda bir yerde sabit idi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Abi bu boşta bir soket değil bağlı olduğu girişle birlikte kırılmış ben bağlı olduğu yeri tespite çalışıyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Diğer tarafta yok abi.Far yıkama çalışıyor.Arka dingil Seviye sensörü çalışmıyor.

Yorum bağlantısı
Bülent BEKTAŞ
(düzenlendi)

Mustafa Bey Merhaba,

Far yıkama bidonu çok temiz duruyor değişim filan oldu mu? Üst tarafa doğru seviye sensörü var belki olabilir mi?  Su azalınca uyarı var mı?

Kablolar da çok kalın gözüküyor sensör için ama?

jXvzDW.jpg

2nYvlE.jpg

tarihinde Bülent BEKTAŞ tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sis farı için duy diyor abi o kodla.

Sis farı ayrı, sis farının köşesinde dipsiz ampül var. Bu kod o dipsiz ampülün duyu..

Yorum bağlantısı

Sis farı ayrı, sis farının köşesinde dipsiz ampül var. Bu kod o dipsiz ampülün duyu..

Öte tarafta yokmuş ama. ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Bidonu boşaltayım.Önce bidonda delik varkken uyarı veriyotdu.Far yıkama bidonunu küçük bir delik için değiştirdik.Sökünce anladık küçük olduğunu.Yoksa tamir olabilirdi belki.Ama far yıkama çalışmıyordu değişimden sonra çalışır hale geldi.Motoru bozukmuş.Far yıkama motoru bidonun üzerinde geldi.

Eğer seviye sensörü ise servisle işimiz var.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bidonu boşaltayım.Önce bidonda delik varkken uyarı veriyotdu.Far yıkama bidonunu küçük bir delik için değiştirdik.Sökünce anladık küçük olduğunu.Yoksa tamir olabilirdi belki.Ama far yıkama çalışmıyordu değişimden sonra çalışır hale geldi.Motoru bozukmuş.Far yıkama motoru bidonun üzerinde geldi.

iste o bidonun üzerinde bir de seviye sensörü var. Su bitmeden uyari veriyor. Yeni taktiginizin üstünde yeri yoksa usta kenarda birakmistir sensörü öylece. far seviye sensörü ise farkli bir olay. xenonlar kendisini otomatik ayarlar. Arka aks üzerinde sensörü var. Ona ayrica baktirmanizda fayda var. Cünkü bildigim kadariyla xenon kendi kendisini ayarlamiyorsa muayanede agir kusur olarak geciyor.  sizin farlar arabayi calistirinca asagidan yukariya dogru cikarak otomatik kontrol yapiyor mu?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Yapıyor.Far seviye sensörü bir önde bir de arkads var bildiğim kadarıyla.Arkadaki için hata veriyor.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Yapıyor.Far seviye sensörü bir önde bir de arkads var bildiğim kadarıyla.Arkadaki için hata veriyor.

Belki olmasi gerektigi seviyede durmuyordur. aslinda forda gidip ids ye baglatsaniz arizanin nerede oldugunu tam söylerler ama para alirlar tabiki.

Soket bence su seviyesi sensörünün

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Yıkama suyu seviye sensörü çalışıyor.O değil yani.

tutturamadik o zaman :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Servis arka dingil far seviye sensörü bozuk diyor zaten 300tl parça.Ben de öneeki kırık soketten şüpheleniyorum ama sonuç alamadık hala.Soketin yerini bulsam emin olacağım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Yazdığınız yorumlarla yardımcı olmaya çalıştınız.Hepinize çok teşekkür ederim.Sonuca ulaşırsam burada paylaşacağım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Yanar

Konu hortluyor ama bu soketi hala bulamadım.S max sahibi bir arkadaşımız yardımcı olursa sevinirim.Sol farını söküp bu kablonun bağlı olduğu yerin fotosunu çekip buradan veya whatssaptan paylaşırsa sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...