İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Kalorifer Musluk Arizasi

Enis Çokal

Recommended Posts

Enis Çokal

Arkadaslar 1998 modek fiesta flair 1.25 aracimi yeni aldim ; fakat on konsoldaki sicak-soguk cevirme ayari calismiyor. Satan kisi,kaput altina mini vana seklinde basmali buton yapmis basinca sicak , kaldirinca soguk ufluyor. Sorunu nasil cozebiliriz? Karttami sikinti var sizce?

Yorum bağlantısı
Enis Çokal

Sicak soguk kaput altindan secebiliyorum.. Mesela hava suanda sicak soguk arasinda yokda giderken cok sicak oldugunda her seferinde kaputu acip butona basmak istemiyoeum acikcasi ?

Sıcak soğuk seçebiliyorsanız o şekilde devam edin.

Sicak soguk kaput altindan secebiliyorum.. Mesela hava suanda sicak soguk arasinda yokda giderken cok sicak oldugunda her seferinde kaputu acip butona basmak istemiyoeum acikcasi ?

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

söylemiş olduğunuz paneldeki sıcak soğuk çevirme düğmesinin arkasında role var. bu parçanın tamiri yok. benim de arızalı, içeri sıcak hava üflüyor. bende çözümü yazın musluğu iptal ederek kışın tekrar musluklu kullanarak çözdüm olayı. istanbul aksaray esnafında bu role yok. zaten bulamazsın çok zor dediler. çıkma falan ara dendi . bende henüz daha ghia aracın hurdasını bulamadığımdan yaptıramadım. 

5aee5d42c524560e254b55b0de855e8d.jpg

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu resim sizin aracın hurdası, bi arayın belki bulursunuz, kompesini alın rolenin

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Genelde elektriksel panel arızalanıyor. Vanayı tam sıcağa çevirip sonra az sıkın.. İçerden hava hızı ile sıcaklık ayarı daha konforlu olabilir

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Durmuş Dinçel

kalorifer musluğu arızalanınca muhtemelen kontol panelindeki güç elektroniği yarı iletkeni yakmış ikisi kontollü bir şekilde değişimi ya da tamiri gerekli.kalorifer musluğunun kontrol panelinden çekebileceği maksimum akım değeri aşılırsa panel tekrar yanar.

Yorum bağlantısı
Rasim Can Mafratoğlu

Bende de 2000 model var aynı şekilde bi sistem var bende de. Kronik arıza demekki bu modellerde. İçindeki kartın elektronik aksamı yandığı için ve bulunmadığı için böyle bi çözüm yolu getirmişler.

Yorum bağlantısı
Durmuş Dinçel

1. Öncelik soğutma suyu temiz olacak ideal antfriz su karışımı olmalı pas kireç olmamalı.çünkü soğutma suyu standartlarda olmaz ise arıza kronik demek yanlış olur,2. Olarak yeni takılan Musluk kumanda paneline elektriksel olarak uygun mu?eğer değil ise bu sefer kumanda paneli arıza verir.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Murat Karaoğlu
(düzenlendi)

Bu kronik arıza benimde başıma geldi...2000 fiestamı aldığımda vardı hatta...yaz ayı olduğu için aldığım kişi kalorifer musluğunu iptal edip U şeklinde hortum ile klimalayı aktıf hale getirmişti...Ben kışın musluğuda söktürüp tamamen düz bağlatıp sıcağa aldırmıştım...İçeriden sıcak soğuk kumandasının arızalı olduğunu öğrenince elektrikçi panelin bulunmasının çok zor olduğunu 2. elinin bile bulunsa çok pahalı olduğunu söyledi ve 15 tl ye çift girişli vanalı musluk bağlatıp işi öyle çözdü...Artık kışın vanayı açıp yazın kapatma yapıcaz en kolay ve pratik çözüm bu...

tarihinde Murat Karaoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...