İçeriğe Yönlendir

C-Max 1.6 Tdci Titanium X

Ahmet İhsan Akşen

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Keşke kendime baksan ama şimdilik Sakarya da oturan arkadaşım için bakınıyorum

Bir iki ilan attı, sizce nasıl, bilindik olan var mı? Tavsiye edeceğiniz araç var mı?

Şimdiden teşekkürler

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-opel-gercek-2012-c-max-1.6-tdci-titanium-69.360-km-de-365449492/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ogretmenden-cok-temiz-tam-donanimli-c-max-313334895/detay/

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

hocam çok çirkin araba bir önceki kasa buna kıyasla daha iyi duruyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

hocam çok çirkin araba bir önceki kasa buna kıyasla daha iyi duruyor.

Sanırım sizden başka böyle bir değerlendirme yapan çıkmayacaktır. :) Çünkü eski kasa gerçekten tasarım faciası ancak bu kasa bir nebze olsun c-max i çoğu insanın seveceği hale getirmiştir.Bence mpv sınıfında en güzel görünen araçlardan biri.

Ben 2010 ve 2012 iki c-max kasasınıda kullandım, bariz olarak 2012 model daha iyi ve güzel.

İlk ilan daha alınabilir duruyor zaten sırf sony teyp sistemi için bile 2012 modeli alınır.2011 lerde sony teyp bulunmuyor buna özellikle dikkat etmeniz lazım.Tavan taşıyıcı çıtalarıda çok çirkin duruyor minibüs gibi.Tamam belki çıkartılabilir ama yinede çirkin görünüyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
YASİN YORULMAZ

Sanırım sizden başka böyle bir değerlendirme yapan çıkmayacaktır. :) Çünkü eski kasa gerçekten tasarım faciası ancak bu kasa bir nebze olsun c-max i çoğu insanın seveceği hale getirmiştir.Bence mpv sınıfında en güzel görünen araçlardan biri.

Ben 2010 ve 2012 iki c-max kasasınıda kullandım, bariz olarak 2012 model daha iyi ve güzel.

İlk ilan daha alınabilir duruyor zaten sırf sony teyp sistemi için bile 2012 modeli alınır.2011 lerde sony teyp bulunmuyor buna özellikle dikkat etmeniz lazım.Tavan taşıyıcı çıtalarıda çok çirkin duruyor minibüs gibi.Tamam belki çıkartılabilir ama yinede çirkin görünüyor.

Kesinlikle katılıyorum size yeni cmaxlar çok daha yakışıklı

Yorum bağlantısı

Gri olan aracın kapı aralıkları bi değişik duruyor sanki boşluk fazla gibi yada bana öyle geldi

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Aslında bende almayı dusunuyorum ama sanki 2. eli biraz ağır gibi.Belli bir kesime hitap ediyor sanırım focus kadar hızlı satılmadığı düşüncesindeyim.

Dediğiniz gibi eski kasalar özellikle iç plaktik aksam konusunda feciydi.Güneşte kalınca genleşme mi dersiniz gıcırtımı dersiniz hepsi vardı.Ancak iç hacim ve bagaj eskide daha büyük sanki.Yeni kasa araç dıştan büyük gözükmesine rağmen iç hacim eski kasaya göre birazcık ufak gibi.

Yorum bağlantısı

Tasarım faciası olarak neyi kastettiniz? Yüzü eskimiş olabilir ama tasarımı döneminin en iyilerinden. Hatta 2012 kasalar daha yumurtamsı hatlara sahip olduğu için bana da o kasa itici gelmişti. Ama donanım olarak gerçekten güzel bir araba.
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Hocam güzel çirkin olması göreceli birşeydir. Eski kasayıda çirkin bulan vardır illaki.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Tasarım faciası olarak neyi kastettiniz? Yüzü eskimiş olabilir ama tasarımı döneminin en iyilerinden. Hatta 2012 kasalar daha yumurtamsı hatlara sahip olduğu için bana da o kasa itici gelmişti. Ama donanım olarak gerçekten güzel bir araba.

Eski kasa bildiğin küçük ford transit gibi bişey detay yok kutuya benziyor.Tasarımı gerçekten 100 kişinin 95 beğenmeyecek türden.Bende 1 sene kullandım zaten araç kötü bir araç değil kesinlikle ama tasarım olarak ya sev ya terket cinsinden.Hitap ettiği kesim az.Ancak yeni kasalar daha modern ve estetik duruyor.Açıkcası yeni kasa her yönüyle güzel bence Allah herkese iyilerini nasip etsin.

Yorum bağlantısı
Hasen Kara

Eski kasa bildiğin küçük ford transit gibi bişey detay yok kutuya benziyor.Tasarımı gerçekten 100 kişinin 95 beğenmeyecek türden.Bende 1 sene kullandım zaten araç kötü bir araç değil kesinlikle ama tasarım olarak ya sev ya terket cinsinden.Hitap ettiği kesim az.Ancak yeni kasalar daha modern ve estetik duruyor.Açıkcası yeni kasa her yönüyle güzel bence Allah herkese iyilerini nasip etsin.

Ben şimdi o 100 kişi içindeki 5 kişiden biri mi oluyorum. Yorumlarınızı okuyunca, acba bahsettiğiniz kasa ile aynı arabayı mı kullanıyorum diye düşünmeden edemedim. Çok beğenerek aldığım ve her baktığım da maşallah çektiğim, aynı 98 mondeo'mda olduğu gibi bu para bu arabaya az dediğim bir model. Kendi düşüncenizi genele yaymanız, 100 kişidenn 95 i beğenmez felan... hiç hoş olmamış kusura bakmayın. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Ben şimdi o 100 kişi içindeki 5 kişiden biri mi oluyorum. Yorumlarınızı okuyunca, acba bahsettiğiniz kasa ile aynı arabayı mı kullanıyorum diye düşünmeden edemedim. Çok beğenerek aldığım ve her baktığım da maşallah çektiğim, aynı 98 mondeo'mda olduğu gibi bu para bu arabaya az dediğim bir model. Kendi düşüncenizi genele yaymanız, 100 kişidenn 95 i beğenmez felan... hiç hoş olmamış kusura bakmayın. 

Bende o 5 kişi içindeyim sonuçta bu aracı bende zamanında aldım ve kullandım.Çokta memnun kaldım.Tasarımı konusunda ben objektif değerlendirme yaptım sadece.Çevremde aldığım yorumlar ve kendi gözlemlerimin sonucu bu.Bilmiyorum size aracınız ile ilgili tasarım yönünden nasıl eleştiriler geliyor ama bana çevremde kimse bu ne güzel araçmış çok hoş dizaynı var falan demedi.Sonuç itibari ile yeni kasaya geçiş yaptım.O zamanki bütçem ona yetiyordu ve o bütçeyle alınabilecek en iyi araçlardan biriydi.Ancak yeni kasayı alacak duruma geldiğim gibi değiştirdim.

Yorumlarımı yanlış anlamayın aracınız kötü demek istemiyorum sadece toplumun çoğunluğu tarafından sevilen bir şekli yok bu bir gerçek.Bu neredeyse tüm MPV ler için geçerli.Sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz siz severek biniyorsunuz buna kimsenin bir itirazı olamaz.

Konu başlığın çok dışına çıktı konuyu açan arkadaş okuyunca ne oluyoruz diyecek kesin :)

Yorum bağlantısı

İlk ilan açılmıyor.

İkinci ilandaki aracın arka kapılarında bir anormallik var. Aralıklar çok fazla! :unsure2:

Yorum bağlantısı

Eren kasa cmax iyidir bence de yakışıklı ben yenisini kurbağa ya benzetiyorum

Okadar da degil[emoji229]
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Reno, pejo, citroen ve Toyota daki ekiplerine göre (s max kadar olmasa da) yakışıklı bence c max, özellikle arkadaşın almak istediği kasa ve makyajlı hali.

Bildiğiniz araç olursa tavsiyelere açığız :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

2011 sonrasının arka görüntüsü dışında beğeniyorum, 2011 altı kasalar efsanedir arka led stopları yeter 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Eren kasa cmax iyidir bence de yakışıklı ben yenisini kurbağa ya benzetiyorum

biri kurbağa demiş adım geçmiş  ;)

2nYZmL.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Gri olan aracın kapı aralıkları bi değişik duruyor sanki boşluk fazla gibi yada bana öyle geldi

Arkadaş sormuş, garaj dar olduğu için plastik fitil varmış duvara vurmasın diye.

Sony yok ama maalesef.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Arkadaş sormuş, garaj dar olduğu için plastik fitil varmış duvara vurmasın diye.

Sony yok ama maalesef.

o benim de aklıma geldi fotoları büyütüp baktım, fitil değil de boşluk var gibi duruyor.

Yorum bağlantısı

o benim de aklıma geldi fotoları büyütüp baktım, fitil değil de boşluk var gibi duruyor.

Kapı kapanmamış gibi duruyor
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...