İçeriğe Yönlendir

Saat Engeli Olan Siteler..

Hüseyin Kuvvet

Recommended Posts

Hüseyin Kuvvet
(düzenlendi)

Başlıktan belki anlayamayabilirsiniz konunun içeriğini :)
Özet geçmek gerekirse ; diyelim sitede bir işlem yapıyorsunuz işleminiz sınırlı sayıya kadar , sınıra ulaştığınızda size örnek 1 saat sonra tekrar deneyiniz diye engel çıkartıyor. 
Benim sorum bu saat engelini kaldırma şansımız var mı ? Ne biliyim script tarzı bi uygulamayla falan ? 

tarihinde Hüseyin Kuvvet. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Modemi aç kapa olsun bitsin, ek bir programa gerek yok sanırım.

deneyim hemen :)

Olmadı abi : )

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

öyle olmaz, IP bloklaması yapılıyor sonuçta evden girdiğimiz IP numarası hep aynı 

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hüseyin bey,

Ne amaçla istediğiniz bilgisini gizledim. Lütfen işin teknik boyutunu konuşalım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Hüseyin bey,

Ne amaçla istediğiniz bilgisini gizledim. Lütfen işin teknik boyutunu konuşalım.

ajanlık yapacam abi  :tongue: 

gizlenecek bir durum yok abi sayfam için beğeniye ihtiyacım var kullandığım site , kısıtlama koyuyor  bu yani :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ajanlık yapacam abi  :tongue: 

gizlenecek bir durum yok abi sayfam için beğeniye ihtiyacım var kullandığım site , kısıtlama koyuyor  bu yani :)

Anladım, yukarıdaki mesajınızda bi programdan bahsettiniz de, o yüzden gizledim onu.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

evlerde hep statik IP mi var ?

bu seçeneği internet hizmeti almak için servis sağlayıcılarla anlaşma imzalarken seçebiliyoruz.

kullanıcı isteğine kalmış bir durum yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

tüm yolları denedim ama olmadı malesef.
bütün yolları google choromede denedim.
internet edge falan deseydim sonuç farklı olabilr miydi ?

Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci

Çerezleri kapatıp yada privete bağlantı birde vpn kullanıp denediniz mi k-tunel tarzı siteler üzerinden

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

1. zenMate krom eklentisini kurun.

2. DeepFreeze kurun

3. Modemi ulaşılabilir bir yere koyun.

4. Birden fazla üyelik için 10 kadar e-posta adresi edinin.

Aksiyon.

1. E-postaları kullanarak yeni üyelikler alın. Her üyelik alımından sonra. Bilgisayarı kapatın---modemi kapatın. Modemi açın bilgisayarı açın.

Siteler genelde 3 lü kontrol yaparlar

1. ip kontrolü bu modem tarafından alınan bir kimliktir. Modem aç kapa ve zenmate türü programlar sayesinde aşılır.

2. Çerezler de bilgisayarınıza en son aktifleştiğiniz zamanı yükler.  deepfreeze bu çerezlerin kalıcı olmamasını sağlar.

3. Değişik e postalarla yapılan üyelik. Anlatmama gerek yok her girişte e posta değişecek.

Not: Toplu halde üyelik alma işlemi yapmayın her üyelik alımından sonra modem ve bilgisayar açılıp kapanacak.

Not2: Her bilgisayar açılışında da ip-tracker.org sitesinden modem ve bilgisayarın aldığı ip yi kontrol edin. 

Not3: Yine de başaramaya bilirsiniz. Bunun nedeni her ülke ve bölgelerin aldığı ip bloklarının benzer oluşudur. Bilgisayarınızın aldığı ip 197.200.040.xxx ise xxx değişse de sunucular zamanla 197.200.040 ile başlayan ip den gelenlere özel prosedürler uygular.

Örneğin ben sunucu güvenliğinde bir blok ipden aynı saatte kaç farklı kişi gelmiş bunu tespit ederim. Eğer aynı blok ipden 5 den fazla giriş isteği almışsam ve bu istekler 20 sn den az sürede sonlanıyorsa o blok ip yi engellerim. Yani 1 saat içinde 197.200.040.020 ve 197.200.040.025 iki istek almışsam bunlar ard arda 20 snden önce isteklerini sonlandırmışsa bunu ip değiştirerek saldırı yapılıyor olarak algılarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

1. zenMate krom eklentisini kurun.

ibrahim abi, normal ev kullanıcısıyım. chrome kullanıyorum. zenmate zaten yüklüydü bilgisayarda, son günlerde vpn adres kısıtlamalarından sonra zen mate açık olduğu zaman hiçbir internet sayfasını açamıyorum, zen mateyi kapatınca siteleri açıyor.

demisin ki zenmate kur. bu eklentiyle sen nette dolaşabiliyor musun? var mı bu işin bir çözümü?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İbrahim Çelik

ibrahim abi, normal ev kullanıcısıyım. chrome kullanıyorum. zenmate zaten yüklüydü bilgisayarda, son günlerde vpn adres kısıtlamalarından sonra zen mate açık olduğu zaman hiçbir internet sayfasını açamıyorum, zen mateyi kapatınca siteleri açıyor.

demisin ki zenmate kur. bu eklentiyle sen nette dolaşabiliyor musun? var mı bu işin bir çözümü?

cevap çok geç kaldı özür dilerim.

Zen mate bir ara sorun yaptı fakat bu aralar sorunsuz giriş yapılabiliyor.

Zenmate şart değil. Başla vpn programları yada siteler de iş görür.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

cevap çok geç kaldı özür dilerim.

Zen mate bir ara sorun yaptı fakat bu aralar sorunsuz giriş yapılabiliyor.

Zenmate şart değil. Başla vpn programları yada siteler de iş görür.

gecikme sorun değil,

diğer uygulamaları deneyeceğiz artık.

zenmate ücretli olmuş, sanırım hiç kimse para vermek istemiyor.

Yq484j.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...