İçeriğe Yönlendir

Hangi Suv (Kuga,tucson,sportage,kadjar,vitara,mokka,yeti,3008)

Turkay Enez

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

ben de 2009 da passatı aldığımda 30bin de idi servisi bilgisayarda. Kitabı da 30 bin diyordu. Ama ilk servisten sonra 15 demeye başladı.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum. Kafamı iyice karıştırdınız. :) :) :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Bende karıştırayım [emoji51] jeep renegade listeye girebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

HRV

Honda-HRV-2015-2.jpg

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

2004 model pejo 206da bile 30bin km yağ değişim aralığı. ( Avrupa için)  Ama adamlar yağ seviye göstergesi koymuş, büyük ihtimal 10-15binde bir eklemek gerekiyordur. 

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum. Kafamı iyice karıştırdınız. :) :) :)

Doblo al kurtul, ben öyle yaptım.A3 ü bile sattırdı bana namıssız :) Ucuz ,güçlü, ekonomik ..290 nm tork boru diil

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Bana göre SUV araç 4 çeker, otomatik ve açılır cam tavan olmalı.

Diğer donanımlar zaten neredeyse tüm araçlarda mevcut.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Berk Karatan

Hondaaaaaa hayat onda abicim CRV bak derim 1.6 motor seçeneği ve içerisindeki bir çok özellik ile fiyat performans oranı bence iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

2004 model pejo 206da bile 30bin km yağ değişim aralığı. ( Avrupa için)  Ama adamlar yağ seviye göstergesi koymuş, büyük ihtimal 10-15binde bir eklemek gerekiyordur. 

pejo larin cogunda gösterge var ama pejo motorlar kolay kolay yag eksiltmiyor. Ayni motoru farkli donanimlarla kullanan markalarin motorlari da yag eksiltmiyor pek. Daha önce 1.6 tdci focus2 de 22000 de degistirdim yagi. pek eksilmemisti ama ufaktan özelligi kaybolmaya baslamisti (mobil fe 5w30). Simdiki 3008 2.0 HDI de 22000km kadar oldu, yine eksilttigi söylenemez

Bakima 30000 deniliyor da 30000 gidecek yag var mi bilmiyorum. Mobil castrol veya orjinal yag kullandiktan sonra 15000 den önce degistirmek de israf oluyor bence. 20bin ideali bence. 

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Doblo al kurtul, ben öyle yaptım.A3 ü bile sattırdı bana namıssız :) Ucuz ,güçlü, ekonomik ..290 nm tork boru diil

Doblo da alırım ama, sonra eve nasıl girecem? Tork mork kurtaramaz beni valla... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Duster 4x2 dizel edc :good1:

Dacia edc henüz gelmedi ama, gelse de ilgimi çekmiyor.

Kendi aracınızın otomatik tabiki 4×2 olacaksa.

Sıfır veya 2. el olarak 1,4 tsi dsg Yeti her zaman aklımda. Çünkü 4 yıldır en küçük bir problem yaşatmadı bana Yeti...

Mazda cx 3  der kaçarım...

Turkay, power sense Cx3 incele sonra yine konuşalım :)

Bagaj çok küçük, tip olarak eşimin elediği araçlardan.

Yeni Vitara'ya da bakmak lazım. Otomatik 4x2.. Donanım ve fiyat olarak iyi..

Çıplak gözle görmedim, bu hafta sonu inceleyeceğim araçlardan...

mokka, vitara, cx3 hafif siklet , diğerleri orta siklet

Mokkayı inceledim. Hem eskisi hem de yeni Mokka x fena değil ama, dış görüntü anlamında albenisi yok gibi...

yeni yetiyi bekle hocam.

Yeni Yeti (Kodiak)  çok büyük olduğunu düşünüyorum. Geçen hafta sonu atecayı inceledim. Çok beğenmedim. Üstelik fiyatta gereksiz yüksek geldi. Kodiakın fiyatı çok daha yüksek olacaktır diye düşünüyorum.

Benzin sorun değil gibi anladım içlerinde en yakışıklısı tucson hatta 1,6 dizeli olsa fena gaz keserim ama şu aralar x trail den kendimi alamıyorum

X Rail fiyat anlamında beni aşıyor. Gönlüm ve gözüm (eşimin de) hep tucsona takılıp kalıyor. Geçen hafta inceledik. Çok beğendik.Tüketim fazla olmasına rağmen şu anda ilk sırada...

benzin sorun değilmiş, o zaman tucson

İlk sırada.

Yeni kasa kia sportage canlı gördüm, bayıldım. Tekniğini bilemem ama dizayn çok güzel olmuş.

Hafta sonu inceleyeceğim araçlardan biri...

KUGA varken  :)

Kuganın sıfırını alamam. Yüzü de eskidi ve en çok tüketen olduğundan elediklerimizden...

Dün arkadaşıma 2016 model 12 binde sky pack dizel otomatik kaşkayiyi 98 500 liraya aldık...  5 aydır da ben kullanıyorum...memnunum...

Ben beğeniyorum ama eşim qashqai artık çok fazla var ve sıradan oldu diyor...

madem benzin dizel farketmiyor bence de tucson çok karızma duruyor

İlk tercih...

Vitara 1.4s kullanıyorum, incelemenizi tavsiye ederim.

İnceleyeceğim.

Tucson

Honda CRV veya Qasgai  

Crv Sıfır fiyatı çok yüksek...

peki ya C-HR hibrit 

Tip olarak en son sırada bile kendine yer bulamıyor eşim açısından, arka oturma alanı dar ve basık ve bagaj çok küçük...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Kimse tiguan demiyor ama Yen'i tiguanı eşim kullanıyor çok ama çok memnun. Çocuklarım bile bir yere gidecekleri zaman benim 5.20 d yerine tiguanla gitmek istiyorlar. İkinci eli de cabası ben 87 aldım aracı 6 ay önce şimdi araca 90 bin tl veriyorlar. Sıfırı yanlış hatırlamıyorsam 96 bin civarı. Tuscon güzel araç ancak alıp binince ve yakıtı gördükten sonra arabadan soğuyacağına eminim. Tiguan 7.5 lt benzinde dolanıyor. Tuscon ise 11 lt dolaşıyor 100 km de (şehiriçi verileri. Tuscon kullanan arkadaşımın söylediği rakamdır.) kısaca tiguan 100 km de 37.5 tl benzin tüketirken tuscon 100 km 50 ile 55 tl benzin tüketecek. Yılda 10.000 km yol yapsanız tiguan 3.750 benzin tüketecek tuscon ise 5.250 tl tüketecek yani yılda 1.500 tl fazla vereceksiniz. Birde ikinci eldeki değer kaybını düşünemiyorum. Birde bu açıdan düşünmenizi istedim. Sonuçta para sizin kararı verecek olan sizsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Doblo da alırım ama, sonra eve nasıl girecem? Tork mork kurtaramaz beni valla... :)

Dobloyu aşağıda bırakır eve öyle girersin :) Aslında porşedir fakat kendini doblo sanıyo dersin..şaka bi yana benim  Cmaxı sattıktan sonra ki vaziyettesin sanırım Allah kolaylık versin..Ben olsam seatın yeni getirdiği suv'a bakardım.İçi leon ama dışı yakışıklı en azından

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Tucson 4x4 Turbo 10-11 lt tüketimlerde. İlaveten şanzuman yağı ısınması gibi kronik bir sorunu da var. Bir araştırın derim. Tamam Kuga istemiyorsunuz. O zaman yeni Tiguanı mutlaka inceleyin derim.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Aslında işin özü şu arkadaşlar.

Geldim nerdeyse 50 yaşına. Artık, tüketim hesabıyla uğraşmak istemiyorum. Ne yakarsa yaksın. O yüzden (özellikle eşim) artık ekonomik, az yakan, 2. eli iyi gibi hesaplara girmeden gözümüze en güzel görünen Tucsonu almak istiyoruz.. Ki görüntü olarak en iyilerden biri tuscon. Bunu bir çok arkadaş da yazmış yukarda. Eşim de kullanacağı için mutlaka otomatik olacak. 4*4 olması gerekmiyor. Zaten çoğunluğu şehiriçi kullanacağız.. Çok çok seri olmasına da gerek yok. Yıllardır kullandığım Yetinin 0-100 ü ile aynı değere (12,1 sn) sahip. Eşimin aracı İ10 un 0-100 ü ise 15-16 sn civarında. O bile yeterli şehiriçinde...

Gdi motorlu 132 bglik klasik tork konvektörlü şanzımanın sorunsuz olduğunu duyuyorum. Bu bize yetecektir. Donanım da çok önemli değil. Olmazsa olmazımız navigasyon ve geri görüş kamerası ve basamak. Zaten en baz donanımda bile bir sürü donanım var. Ben sadece basamak ve navigasyon ilave ettireceğim. Son kararımız bu şimdilik. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Dobloyu aşağıda bırakır eve öyle girersin :) Aslında porşedir fakat kendini doblo sanıyo dersin..şaka bi yana benim  Cmaxı sattıktan sonra ki vaziyettesin sanırım Allah kolaylık versin..Ben olsam seatın yeni getirdiği suv'a bakardım.İçi leon ama dışı yakışıklı en azından

Atecaya baktık. Leonun biraz yükseği diyebiliriz. Bagaj hacmi fena değil. Seat, şu anda elimizde yok, fiyatta veremiyoruz dedi. Ki 1,4 tsi dsg nin fiyatının uygun olacağını düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Yeti suv mu geçiyor?

Küçük suv diye geçiyor. Ancak gerçek olan bişey var. Yetiden vazgeçmek kolay değil. Kendine bağlıyor insanı. Büyük desem değil, küçük desem değil. İç hacim ve ferahlık olarak hiç bir c sınıfı araç yetiden daha iyi değil. Arka koltukların çok farklı kombinasyonuyla mükemmel bagaj alanına sahip oluyor. Nerdeyse ticariler kadar bir hacim oluyor. Düşünün buzdolabı bile taşıdım Yetiyle. Yerden yüksekliği tümseklerden geçişlerde hiç korkutmuyor.

Tucsonda karar kıldık ama, 1.4 tsi  dsg yeti sıfır olarak hep aklımın bir kenarında... 

Hondaaaaaa hayat onda abicim CRV bak derim 1.6 motor seçeneği ve içerisindeki bir çok özellik ile fiyat performans oranı bence iyi

Fiyat olarak beni aşıyor...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gdi ve otomatik seçeneği uzun zaandır hyundai ve kia da görev yapan bir kombinasyon herhangi bir olumsuzluğunu duymadım ancak şehir içi 10 ltden kesinlikle aşağı olmaz

Test için gittim e kullandım. Öldür parçala 12 litre yaktım Gebze Çayırova arasında. Kendi kendine 10 saniye direksiyona hüküm etmesi güzel,

. Koltuk ve iç yapı hüsran. Gerçi oraya land ile gitmek en büyük hata idi. Eğer liberty varken gitsem almıştım hyundai

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Aslında işin özü şu arkadaşlar.

Geldim nerdeyse 50 yaşına. Artık, tüketim hesabıyla uğraşmak istemiyorum. Ne yakarsa yaksın. O yüzden (özellikle eşim) artık ekonomik, az yakan, 2. eli iyi gibi hesaplara girmeden gözümüze en güzel görünen Tucsonu almak istiyoruz.. Ki görüntü olarak en iyilerden biri tuscon. Bunu bir çok arkadaş da yazmış yukarda. Eşim de kullanacağı için mutlaka otomatik olacak. 4*4 olması gerekmiyor. Zaten çoğunluğu şehiriçi kullanacağız.. Çok çok seri olmasına da gerek yok. Yıllardır kullandığım Yetinin 0-100 ü ile aynı değere (12,1 sn) sahip. Eşimin aracı İ10 un 0-100 ü ise 15-16 sn civarında. O bile yeterli şehiriçinde...

Gdi motorlu 132 bglik klasik tork konvektörlü şanzımanın sorunsuz olduğunu duyuyorum. Bu bize yetecektir. Donanım da çok önemli değil. Olmazsa olmazımız navigasyon ve geri görüş kamerası ve basamak. Zaten en baz donanımda bile bir sürü donanım var. Ben sadece basamak ve navigasyon ilave ettireceğim. Son kararımız bu şimdilik.

siz karar vermişsiniz zaten sadece uzatmaları oynuyorsunuz bence. Gönlünüzün şampiyonu belli
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sen abi turbo benzini test ettin sanırıım Turkay ben 135 hplik atmosferik alma niyetinde

O daha çok yakar, aynı kasa zayıf motor ile
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...