İçeriğe Yönlendir

Hangi Suv (Kuga,tucson,sportage,kadjar,vitara,mokka,yeti,3008)

Turkay Enez

Recommended Posts

Turkay Enez
(düzenlendi)

Turkay hocam hayırlı olsun bir yetinin satılık ilanını görsek :)

Hiç bir zaman ilan açmadım ki.

Benden daha hızlı araç satan var mıdır bilmiyorum. 2012 de sıfır aldığım yeti 52 bin km deydi. Eşim de de 2014 İ 10 vardı.

İ10 için 38 bin yazdım. İlk gelen kişi 38000 lira verdi aldı gitti. Avm de alışverişteyken bir telefon geldi. Arayan öğretmen arkadaşımdı. Arkadaşı Yeti arıyormuş.Hocam yetiyi satar mısın diye sordu. Parayı verirsen satarım dedim. Kaç para dedi. Ağzımdan 55 çıktı. Bu konuşmadan birkaç gün sonra öğretmen arkadaşım Yeti arayan arkadaşıyla geldi. Arabayı incelediler. Adam hiç bir yere göstermeden ertesi gün 55 bin lirayı hesabıma yatırdı. Daha sonra noter satışını yaptık. Noter satışını yaptıktan sonra adam bana, hocam ne zaman araç alırsan yetiyi bana o zaman ver dedi. Bugün teslim ettim yetiyi. Arkasından bakarken hüzünlendim açıkçası...

tarihinde Turkay Enez tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Hayırlı olsun Turkay bey. Güle güle kullanın. Özel değilse ne kadara aldınız?

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Hayırlı olsun. Araç güzel. Sadece dizel sonrası yakıt-performans üzebilir.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Aracı bugün teslim aldım. 45-50 km yol yaptım. Çok sıkışık trafikte 10-15 dk geçirdim. Geri kalan akıcı trafik, eve geldiğimde ortalama 10 gösteriyordu bilgisayar. Benim için süper bir değer. Ben 13-14 leri göze almış durumdayım.

İlk izlenimim araç kesinlikle çok sessiz. Yalıtımı çok başarılı. Kısa ve uzun aydınlatmasını beğenmedim. Kısalar mercekli halojen H7, uzunlarda reflektörlerlü h7 var. İlk iş olarak 2 takım osram unlimited siparişi vereceğim.

Detaylı bir konu açıp paylaşırım. Eşim önce araç çok büyük kullanamam dese de direksiyona geçince çok kolaymış, i10 dan farkı yok dedi. Aracın hızlanması bence gayet yeterli. Uzun zamandır devir çevirmeyi özlemişim. Gerçi çok sıkıştırmadım ama atmosferik benzinli bana tatlı geldi...

Çocuklar da arkadaki koltuk ısıtmaya bayıldılar....

Hayırlı olsun. Araç güzel. Sadece dizel sonrası yakıt-performans üzebilir.

Teşekkür ederim. Yakıt sorun teşkil etmiyor benim için.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hocam far ayarına bak derim öncelikle. Mercekli farları adam gibi ayarlayan üretici görmedim daha

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Hocam far ayarına bak derim öncelikle. Mercekli farları adam gibi ayarlayan üretici görmedim daha

Sabah olsun mıncıklayacağım. Çizgisi fena değil ama aydınlatma zayıf. Büyük ihtimalle orj bir h7 vardır üstünde. Unlimited yeterli olur gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Muhtemel, uzun ömürlü halojen ampül var. Onların zaten ışık gücü 1100 lm civarı. Nb unlimited 1600 olması lazım. Mutlaka fark eder. Tahminim seviye ayarı düşük, birde son uzak noktada kesilme çizgisi yerde tek görülmeli. Onada dikkat ediver hocam

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Hayırlı olsun hocam,ağız tadı ile kullanın inşaallah. :nazar:

Teşekkür ederim. Eyvallah kardeşim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Philips flaman koparmıyor ama içten kararma yapıyor. Ciddi ısı var. Tavsiye etmem. Reflektör için iyi olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Basamak olarak şu ikisi arasında kaldım...

İkincisi daha güzel sanki...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turkay Enez
(düzenlendi)

Philips flaman koparmıyor ama içten kararma yapıyor. Ciddi ısı var. Tavsiye etmem. Reflektör için iyi olmaz

Okey, sen öyle diyorsan Osram unlimited alayım...

Ampul tipi olarak H7 değil de,  H7LL yazıyor. H7 ile H7LL arasında bir fark var mı? Farklı bir ampul mü H7LL?

Aslında soru herkese arkadaşlar...

Basamak konusunda da fikirleri bekliyorum arkadaşlar...

tarihinde Turkay Enez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

2. Daha güzel

Arac 4*2 mi

Acaba philips exrem 130 luğu mu denesem?

Phipis extravision %100 1 sene kullandım biri bozuldu karardı

Sonra %130 aldm o dahada güçlü aydınlatıyordu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Basamak olarak şu ikisi arasında kaldım...

o0rAYR.jpg

bu daha güzel duruyor ve daha işlevsel gibi. siyah kısımlar kauçuk ise en azından ayak bastığınız da kaymaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

2 numara bence de daha guzel ama toplam goruntude siritabilir de. 1numarada da kaucuk var sanirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Okey, sen öyle diyorsan Osram unlimited alayım...

Ampul tipi olarak H7 değil de, H7LL yazıyor. H7 ile H7LL arasında bir fark var mı? Farklı bir ampul mü H7LL?

Aslında soru herkese arkadaşlar...

Basamak konusunda da fikirleri bekliyorum arkadaşlar...

Long live
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Uzun ömürlü mü demek?

Yani H7 Osram Unlimited alabilirim... Yetide 2 yıldan fazla kullandım, hala güzel aydınlatıyordu...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Turkay Enez

Bugün itibariyle 400 km olduk. Cuma akşamı 9 km yolu 1 saat 10 dakikada geldim. Eve geldiğimde 14 küsür lt gösteriyordu. Sabah (akıcı), akşam (yoğun trafik) okula git gel kullanımda 10 litreyi hiç geçmedim. Yakıtı düşündüğümden daha iyi gidiyor. Üstelik hem motor yeni, hem hava sıcaklığı 6-7 derecelerde, hem de kışlık lastiklerle. Henüz uzun yol yok...

Basamak olarak, üstte 2. sırada olan basamağı takdırdım. Ayrıca, 4 d paspas ve bagaj havuzu aldım. Bir de ön ampulleri Osram Unlimitedlerle değiştirdim.

Şimdilik memnunum diyebilirim. En çok sessizliğini sevdim.

Ancak henüz nerden geldiğini bulamadığım bir titreşim sesi var. Arka bölümden geliyor. Parke tarzı yollarda saliselik titreme zırıltı şeklinde. Arka koltuklardan ve tavan perdesinden şüpheleniyorum. Bu arada sesi sadece ben duyuyorum, başkaları duymuyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Bugün itibariyle 400 km olduk. Cuma akşamı 9 km yolu 1 saat 10 dakikada geldim. Eve geldiğimde 14 küsür lt gösteriyordu. Sabah (akıcı), akşam (yoğun trafik) okula git gel kullanımda 10 litreyi hiç geçmedim. Yakıtı düşündüğümden daha iyi gidiyor. Üstelik hem motor yeni, hem hava sıcaklığı 6-7 derecelerde, hem de kışlık lastiklerle. Henüz uzun yol yok...

Basamak olarak, üstte 2. sırada olan basamağı takdırdım. Ayrıca, 4 d paspas ve bagaj havuzu aldım. Bir de ön ampulleri Osram Unlimitedlerle değiştirdim.

Şimdilik memnunum diyebilirim. En çok sessizliğini sevdim.

Ancak henüz nerden geldiğini bulamadığım bir titreşim sesi var. Arka bölümden geliyor. Parke tarzı yollarda saliselik titreme zırıltı şeklinde. Arka koltuklardan ve tavan perdesinden şüpheleniyorum. Bu arada sesi sadece ben duyuyorum, başkaları duymuyor...

Tüketim değerleri gayet iyi..Ses gelmeyen araç mı olurmuş  :nea:  Bence tavan perdesinden ve havalar ısınınca  kesilecek..Kışın sesler artabilir kafaya takmamak lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...