İçeriğe Yönlendir

Vw Cc Bitirildi, Yeni Vw Arteon Geliyor...

Abdussamed Acar

Recommended Posts

Abdussamed Acar
karsinizda-volkswagen-in-yeni-krali-arte

2015-549703-volkswagen-sport-coupe-conce

Geçen yıl Super Coupe Concept adıyla fuarda yüzünü gösteren aracı yakında yeni adıyla yollarda görmeye başlayacağız; Yeni VW ARTEON

Passat'ın kısmen daha spor ve genç görünümlü bir modeli olan CC üretiminin geçen hafta itibariyle sonlandırıldığı açıklandı. Yani artık VW CC ismi tarihe karışıyor. Aslında tarihe karışan sadece ismi desek yeridir. Zira yerini alacak olan yeni VW ARTEON, VW CC ile aynı anlayış ile üretilmiş bir araç. VW grubunun artık hemen her aracını üretmeye başladığı meşhur esnek MQB platformu üzerinde yükselecek aracın güncel B8 Passat ile çok benzer bir altyapıyı paylaşacağı konuşuluyor.

Yeni ismiyle VW ARTEON resmen ilk kez Mart 2017 Cenevre otomobil fuarında karşımıza çıkacak, muhtemelen 2017 2. çeyreğinde yollarda görmeye başlayacağız. Öngörüm o ki 2017 Haziran gibi Türkiye'de bayilerde görmeye başlarız sanıyorum. VW CC düşünen kullanıcıların bu durumdan haberdar olmalarında yarar var. Zira bayiler mevcut CC leri bitirmeden bu durumdan pek bahsetmeyeceklerdir. ,)

Şahsi kanaatim o ki daha genç ve spor bir potansiyel Passat müşterisi için keyifli bir seçenek olacaktır. Şayet 240 Hp 2.0 TDI 4 Motion DSG seçeneği ile birlikte güncel Passat niteliklerine ilaveten kabin için ses yalıtımı konusunda daha iyi bir araç olmayı başarırsa, premiumlardan nispeten daha iyi fiyatıyla çok mantıklı bir alternatif olacaktır.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ön tasarım çok güzel olmuş. İç tasarım vw vazgeçemediği iç tasarım olmaz inşallah. 10 yıldır nerdeyse aynı kokpit.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Araç dış tasarım olarak çok güzel olmuş.

İç tasarımı konusuna gelince, eski kokpit çok değişikliğe uğramadan gelecek gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

çok güzel araba. cc ye pek kanım kaynamadı ama bu hoş olmuş

inşallah arka koltuk 2 kişilik saçmalığı bunda yoktur

Yorum bağlantısı

Öndeki vw logosunun yerine renault logosu koysaydık bu defa kaç kişi çok abartı olmuş ben beğenmedim derdi merak ediyorum?

Not: Bende beğendim.

Yorum bağlantısı

O burnu biraz daha kaba yapsalarmis daha hoş olacakmış [emoji3] Güzel olmuş neden bilmiyorum ama talisman canlandı gözümde

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Öndeki vw logosunun yerine renault logosu koysaydık bu defa kaç kişi çok abartı olmuş ben beğenmedim derdi merak ediyorum?

Not: Bende beğendim.

ayrica bu önce cikmis olsaydi talisman cakma arteon olmus da denirdi. yerden yere de vurulurdu

ikisi de güzel

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Nisan 2015 te çıktı. 

2015 Geneva Motor Show

evet ilk göründügü zaman nisan 2015 mis. Yanlis degilse Talisman da eylül 2015te ilk kez görünmüs. Talisman simdi piyasada. Arteon henüz cikmadi galiba

Farketmez mesajin özü anlasildi zaten :)

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök

bu arabaya 1.0 tsi koyarlarsa satılır yoksa Türkiyede 350 bin tl verip vw alacak adam sayısı 100 ü geçmez

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Güzel bir tasarım. Ama fiyat yüksek olur muhtemelen ki, kimse tercih etmeyebilir. Ya da çok az satılır.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Audi A7 ile Cc kırması olmuş ama olsun Vw amblemi var satar nasılsa...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yeni tasarım aşırı kromlu ızgara stilini sevmedim ben.. Passatta da sevmedim.

Onun dışında güzel.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Aşırı elektronik geldi bana.

Direksiyondaki tuşların dokunmatik olması mantıksız mesela. Bir gözüm yoldayken acaba yanlış tuşa dokunur muyum diye düşünmek istemem açıkcası. Sürüş güvenliğini riske atar. Aynı şekilde havalandırma menfezlerinin şiddeti de dokunmatik yapılmış. Teknolojik olmak demek dokunmatik olmak demek değildir. Hissiyatı ve kullanışlılığı öldürmüşler. Gereksiz kasmışlar. 

Vitesin etrafının piyano black olması parmak izi ve çizik demek. Videoyu izleyince daha şimdide ufak ufak çizildiği görünüyor. Oraya anahtar, telefon vb konulduktan sonraki halini düşünemiyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Onun dışında güzel.. 

Yeni araçların çoğu öyle abi.Izgaralar çok ön planda.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Cc, Vw' de tek beğendiğim araç. Yeni modeli de henüz consept. Yol versiyonu daha alışagelmiş halde olur.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Aynı fikirdeyim. Gereksiz şekilde vurguluyorlar o krom ızgarayı. 

Onun dışında güzel.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...