İçeriğe Yönlendir

Akhisar - Edremit Arası Tavsiye.

Selim Kaya

Recommended Posts

Selim Kaya

Merhaba arkadaşlar.

Kısmet olursa pazar sabahı Antalya - Çanakkale yolculuğum olacak.

Çanakkale - Antalya yolculuğumu Edremit- Bergama - Soma - Akhisar istikametinde yaptım. Dönüş yolunda Akhisar - Balıkesir - Edremit güzergahını mı kullansam diye düşünüyorum. Yolu daha kalitelidir diye umut ediyorum. Lakin bu istikamette maksimum rakım nedir bilemiyorum. Öncelikli amaç yakıttan tasarruf. Sonra konfor arıyoruz. Bu güzergahlar hakkında olumlu ya da olumsuz tavsiyelere ihtiyacım var.

Şimdiden görüş bildiren arkadaşlara teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Merhaba arkadaşlar.

Kısmet olursa pazar sabahı Antalya - Çanakkale yolculuğum olacak.

Çanakkale - Antalya yolculuğumu Edremit- Bergama - Soma - Akhisar istikametinde yaptım. Dönüş yolunda Akhisar - Balıkesir - Edremit güzergahını mı kullansam diye düşünüyorum. Yolu daha kalitelidir diye umut ediyorum. Lakin bu istikamette maksimum rakım nedir bilemiyorum. Öncelikli amaç yakıttan tasarruf. Sonra konfor arıyoruz. Bu güzergahlar hakkında olumlu ya da olumsuz tavsiyelere ihtiyacım var.

Şimdiden görüş bildiren arkadaşlara teşekkür ederim.

Akhisar Bergama hattını kullanmayın. Ben Bergama'dan Ankara yönüne gideceğim zaman, yolu uzatma pahasına İzmir üzerinden gidiyorum o derece.  :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Edremit - Balikesir ve Balıkesir - Akhisar her iki yolda asfalt olarak güzel ama her ikisi de iniş çıkışlı.

Ben olsam yine de bu güzergahı kullanırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

evreşe üzerinden giderseniz manzara güzel. ayrıca allanoi nin olduğu barajın ordan geçiliyor. yol dar.  (zaten evreşe yolları dar diyor şarkı)

not: pardon o yol da dar da ben ivrindi diyecektim.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

evreşe üzerinden giderseniz manzara güzel. ayrıca allanoi nin olduğu barajın ordan geçiliyor. yol dar.  (zaten evreşe yolları dar diyor şarkı)

not: pardon o yol da dar da ben ivrindi diyecektim.

Ben de haritadan Evreşe arıyorum :) Benim bildiğim Evreşe Koru Dağları eteğinde :)

Bu yollar pek tasarruf ettirecek gibi değil :)

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Akhisar istikametini şu anda kullanmayın bence. Bergama Ayvalık arasında heyelan olmuş, sel felaketinden dolayı. Balıkesirden Havrana kadar yolda virajlı yerler var ve her yer çift şerit değil. Ama manzara iyidir. Zaman olarak Balıkesir Edremit daha uzun sürer. Çünkü Akhisar'dan sonra Kırkağaç Soma Bergama istikametinde yol yokuş ama çift şerit.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

tasarruf için kalabalık olmayan bir saatte lastik havaları 34 olarak istanbul izmir yoluna çıkmaya çalışın. edremit ekseninden ise balıkesir yolundan çıkın. süratli gitmeyin. zaten tasarruf edeceksiniz. bir de pahalı restoranda yemeyin. o da çok farkediyor. sıcak asfalt çok daha az yakıt harcatıyor. düz sabit hızla gitmek çok farkediyor.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

tasarruf için kalabalık olmayan bir saatte lastik havaları 34 olarak istanbul izmir yoluna çıkmaya çalışın. edremit ekseninden ise balıkesir yolundan çıkın. süratli gitmeyin. zaten tasarruf edeceksiniz. bir de pahalı restoranda yemeyin. o da çok farkediyor. sıcak asfalt çok daha az yakıt harcatıyor. düz sabit hızla gitmek çok farkediyor.

Sabah en geç 9 gibi çıkmam gerekecek. 6 aylık bebekle her türlü sürpriz yaşayabiliriz. Pazartesi malum mesai başlıyor.

Akhisar istikametini şu anda kullanmayın bence. Bergama Ayvalık arasında heyelan olmuş, sel felaketinden dolayı. Balıkesirden Havrana kadar yolda virajlı yerler var ve her yer çift şerit değil. Ama manzara iyidir. Zaman olarak Balıkesir Edremit daha uzun sürer. Çünkü Akhisar'dan sonra Kırkağaç Soma Bergama istikametinde yol yokuş ama çift şerit.

Antalya - Akhisar arası çok fazla alternatifim yok. Akhisar 'dan sonra iki seçeneğim var. Soma üzeri ya da Balıkesir üzeri. Artı ve eksilerini değerlendiriyorum tavsiye ve yorumlarınızla. Muhtemelen Balıkesir üzeri Edremit yapacak gibiyim. Mesafe olarak 15-20 km gibi bir avantajı oluyor.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Zaten Ayvalık tarafını sel felaketinden dolayı önermem. Edremit'ten sonra güre, Akçay, Altınoluk ve Küçükkuyu geçilince Çanakkaleye bir şey kalmıyor. Antalya Burdur güzergahından sonra nasıl gideceksiniz Akhisar'a? Denizli, Alaşehir, Salihli, Gölmarmara Akhisar mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Akhisar Balıkesir Edremit tercih

Edilmeli. .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Zaten Ayvalık tarafını sel felaketinden dolayı önermem. Edremit'ten sonra güre, Akçay, Altınoluk ve Küçükkuyu geçilince Çanakkaleye bir şey kalmıyor. Antalya Burdur güzergahından sonra nasıl gideceksiniz Akhisar'a? Denizli, Alaşehir, Salihli, Gölmarmara Akhisar mı?

Denizli istikametine devam etmeyi planlıyorum. Burdur 'a geçmeyeceğim hiç.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Tabi ben kendime göre düşündüm, tabi doğrudan Denizli'ye devam edebilirisiniz Korkuteli Acıpayam üzerinden...[emoji1]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yokuş falan fark etmez, yavaş gidilen yolda daha az yakarsınız( yokuş aşağı gazlamamak kaydıyla) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Yokuş falan fark etmez, yavaş gidilen yolda daha az yakarsınız( yokuş aşağı gazlamamak kaydıyla) 

Elimden geldiğince tasarruflu olmaya çalışıyorum. Geliş yolculuğum 765 km mesafede 51 - 52 lt LPG ile oldu.

Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak

Balıkesir-Edremit arası yapıldı şu an duble. Bergama-Ayvalık arasında heyelan olduğunu duymamıştım şaşırdım zaten iki ilçe arası dağlık olmadığı için sıkıntı olmamıştır geçici bi yol bile yapmışlardır en kötü. Burhaniye-Küçükkuyu arasında sıkıntı olursa iletişime geçebilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım hayırlı yolculuklar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

Denizli üzerinden, sağa Buldan yoluna sapın. Buldan'a girmeden, Alaşehir, Gölmarmara, Akhisar sırasıyla devam edin. Akhisardan sonra, Soma-Bergama tarafına DÖNMEYİN. Direk olarak Balıkesir üzerinden Edremit yapın. Şahsi Fikrim. Denizli-Akhisar, Akhisar-Akçay yolculuğunu yılda birden çok kez, sürekli bu güzergahlar üzerinden yaparım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

dün ayvalıkta metrekareye 215 kilogram yağış oldu. bergama dikili altınova ayvalık arası trafik durdu. heyelanlar oldu ve dereler taştı su baskınları oldu. bilginiz olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

motor haaa  :good1:

alacağım valla, yetti gari :)

2:55 finikeye yakın, en pis virajlardan biri, Ranger la dönmek kolay, arkadan çekiş basit iş, motorla ise yavaaaşş...

Edremit-Finike gidip geliyorum,  Balıkesir den Denizliye doğru yollar sanırım Salihli Akisar arasımıydı...henüz bitmemiş, duble adlı uyduruk yollar halen yapılmakta, onun dışında sıkıntı yok gibi...

http://www.yol-haritasi.com/edremit-balikesir-ile-finike-antalya/

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Şuan yollar açık ayvalıkta.  edremit ayvalık izmir ... gitmenizi öneririm.

İzmir istikametine girmek istemiyorum. Malum trafik vs. 

2:55 finikeye yakın, en pis virajlardan biri, Ranger la dönmek kolay, arkadan çekiş basit iş, motorla ise yavaaaşş...

Bana her yer 2:55. Hep yavaş hep yavaş :) Az yaksın diye inip itesim geliyor bazen :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hele motorla gayet yavaş, bariyer tecrübem var, sadece asfalt yanığı idi, 15 gün acısından adam gibi uyuyamadım, sen düşün artık...

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Edremit - Balıkesir yolu güzel geniş ancak çok virajlı. Ne zaman Ayvalık a gitsem İzmir üzerinden giderim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Hele motorla gayet yavaş, bariyer tecrübem var, sadece asfalt yanığı idi, 15 gün acısından adam gibi uyuyamadım, sen düşün artık...

Aman Allah korusun. Hem motor hem bariyer. Verilmiş sadakanız varmış. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...