İçeriğe Yönlendir

İlk Aracım

Murat Gedik

Recommended Posts

moral bozacak bişey yok 2 parça boya yapılacak mis gibi olacak. rutuş vs uğraşmayın boyatın tertemiz olsun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
moral bozacak bişey yok 2 parça boya yapılacak mis gibi olacak. rutuş vs uğraşmayın boyatın tertemiz olsun. 

İki parça derken Tampon ve çamurluk mu? Haklısınız öyle olacak büyük ihtimal.
Yorum bağlantısı
Şimdi, Murat Gedik yazdı:

İki parça derken Tampon ve çamurluk mu? Haklısınız öyle olacak büyük ihtimal.

başka bi yerinde bişey yokki zaten.  tampon boyanınca temizde olur illaki başla yerlerindede vardır önceden çizik sürtük vs . benim arabanın tamponlarının heryerine sağolsun komşular sürtüp kaçıyorlar. mahallede bitane iğrenç yeşil corsası olan komşu var önümde duruodu sabah baktım boyası çıkmış benimkine diğer gün dedim nie sürttün çok mesafe vardı ben yapmadım diyince sinirlendim tutamadım kendimi bu kadar iğrenç bi yeşil senden başka kimde var mahallede diyince o sakinleşti hemen. velasıl pastayla çıkardık boyayı

takmayın kafaya boşverin  heleki kayınbaba sürtmüşse hiç takmayın :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
başka bi yerinde bişey yokki zaten.  tampon boyanınca temizde olur illaki başla yerlerindede vardır önceden çizik sürtük vs . benim arabanın tamponlarının heryerine sağolsun komşular sürtüp kaçıyorlar. mahallede bitane iğrenç yeşil corsası olan komşu var önümde duruodu sabah baktım boyası çıkmış benimkine diğer gün dedim nie sürttün çok mesafe vardı ben yapmadım diyince sinirlendim tutamadım kendimi bu kadar iğrenç bi yeşil senden başka kimde var mahallede diyince o sakinleşti hemen. velasıl pastayla çıkardık boyayı

takmayın kafaya boşverin  heleki kayınbaba sürtmüşse hiç takmayın :bravo:

Doğru söylüyorsunuz. İlk araba ve daha ilk sürtme olunca oluyor işte [emoji3]. Sizin başınıza çok gelmiş böyle olaylar. İnşallah tekrar yaşamazsınız.

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Arkadaşlar bu aralar ya bende yada arabada birşey var. Arabayı park ettim gölge diye köşede durdum. İki saat sonra kızımın çantası kalmış. Onu almak için gittim arabanın yanına ve birinin vurduğunu gördüm. Galiba çift tekerli bi kamyon vurmuş. Komşu apartmanın kamerasına bakacaz akşam. Bir kamyon vardı yanda ben döndüm ama vurmadım dedi. O ara çocuklar beyaz bir arabadan bahsetti ama pek çocuklara güvenmedim. Hasar kamyona çok uyuyor. Lastik izi de var.

Var bu aralar bir şey hadi hayırlısı.

3db74489e7784e37e619ba3e16481d5f.jpg4747803180c276e6007f77133ca00be3.jpg91a370acb31cdb6e77d34502c3585026.jpg5cbc56163d9ee7aaa2886656aa668e37.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Görmemiştir.. Dolayısı ile vurmadığını sanmaktadır :) Geçmiş olsun. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok geçmiş olsun. Standart binek araç kaputa kadar vuramaz. Bana da kamyon gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Sağolun arkadaşlar. Allah kimsenin başına kaza bela vermesin. Aslına bakarsak bunlar pek önemli değil.

Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Her iki durum icinde gecmis olsun.

Teşekkür ederim Metin Bey.
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Dün bahsettiğim olayda güvenlik kamerası kayıtlarına ulaştım. Ben vurmadım diyen kamyon şoförü bariz dokunmuş. Ama az vurduğu için farketmemiş.

Dün akşam görüntüleri gönderdim. Benim araç ticari dedi. Sigortası çok pahalı, o yüzden tutanak tutmayalım. Ne gerekiyorsa ben yaptırayım dedi. Bende hasar az olduğu için kabul ettim. İnşallah sıkıntı olmaz. Eğer eskisi gibi olmazsa kabul etmem zaten.

Hayırlısı olsun pazar müsait olacakmış. Buluşup yaptırmak için gidecez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Vurmuş ve farkında değil... [emoji4]

İyi niyetli düşünüyorum [emoji3] araba büyük. Çok az dokunmuş. Hatasını hemen kabul etti. Ne gerekiyorsa yaptıracağını söyledi.
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

bunlarla geçmiş olsun, tavsiyemdir; köşelere park etmek her halükarda çok riskli. 100 mt öte park et, aklın arabanda kalmasın. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
bunlarla geçmiş olsun, tavsiyemdir; köşelere park etmek her halükarda çok riskli. 100 mt öte park et, aklın arabanda kalmasın. 

Teşekkür ederim sadık bey. İlk defa başıma geliyor bir daha böyle riskli yerlere bırakmam aracımı.
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Maalesef yine iyi niyet karşılık bulamadı. Güya bugün hasarı yaptırmak için buluşacaktık. Dün aradım bir kez sonuna kadar çaldı telefon ama açmadı. İkinci kez aradığımda ulaşamadım. 7 kez daha aradım ama yine ulaşamadım. Mesaj gönderdim lütfen telefonunuzu açtığınızda ulaşın diye okumasına rağmen aramadı.

Belki sabah arar diye bekledim aramadı. Ben aradım açmadı artık sabır kalmadı. Sinirlendim ve işlem başlatacağımı anlatan bir mesaj attım. 10 dk sonra aradı açmadım [emoji3] tekrar aradı gene meşgule attım. Çok zevkli oluyor [emoji1] .

Yarın sigortacım ile konuşup ne gerekiyorsa yapacağım.

Tavsiye vermek isteyen arkadaşların önerilerini alabilirim. Gelişmelerden haberdar ederim. İyi günler.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Geçmiş olsun, kaşınmış kamyoncu....

bu arada aklınızda bulunsun, kaportada kaza sonrası , sizin araçtaki gibi çökmeler oldu macun gerekti diyelim, macuna gerek yok, bizim serviste lehim dolgu diyim adına, bir tür lehimle o kısım güzelce doldurulduktan sonra fazla kısım önce ince uçlu rende ile alınıp daha sonra zımpara uygulanarak metal aksam orjinal hale getiriliyor, macun olayı yok yani, sonra astar ve boya atılıyor, boyacıda çok iyi olunca kontrolde boya kalınlığıda düzgün çıkıyor, tamir anlaşılamıyor, paslanma, elektro punto ile çektirme sonrası sacın arkasında galvanizin yanması sonucu paslanma, sonradan sıkıntı çıkarma macun çatlama vs. derdide yok :) kaportacınızıdan ısrarla isteyiniz :D 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kamyoncu icin guzel laflarim var ama kural dışı burada. Allah kolaylik versin size. Kamera goruntusu ile tahsil yapabiliyorsunuz. Abimin basina bir tunelde vur kac geldi ve mahkemede kazandı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
49 dakika önce, Murat Gedik yazdı:

Maalesef yine iyi niyet karşılık bulamadı. Güya bugün hasarı yaptırmak için buluşacaktık. Dün aradım bir kez sonuna kadar çaldı telefon ama açmadı. İkinci kez aradığımda ulaşamadım. 7 kez daha aradım ama yine ulaşamadım. Mesaj gönderdim lütfen telefonunuzu açtığınızda ulaşın diye okumasına rağmen aramadı.

Belki sabah arar diye bekledim aramadı. Ben aradım açmadı artık sabır kalmadı. Sinirlendim ve işlem başlatacağımı anlatan bir mesaj attım. 10 dk sonra aradı açmadım emoji3.png tekrar aradı gene meşgule attım. Çok zevkli oluyor emoji1.png .

Yarın sigortacım ile konuşup ne gerekiyorsa yapacağım.

Tavsiye vermek isteyen arkadaşların önerilerini alabilirim. Gelişmelerden haberdar ederim. İyi günler.

İşte böyle yapmak gerekiyor demekki. Siz aradığınızda açsaydı siz ezilecektiniz belki, yazık falan diyecektiniz ama şimdi hasarı cebinden memnuniyetle karşılayacak kıvama gelmiş.

Nankör insanlara böyle davranmak lazımmış. Tebrik ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Çok teşekkür ederim Ali bey ilk defa duydum ve israrla isteyeceğim.

Evet Sani bey küçük bi hasar ama yinede tavrı yüzünden bu kadar sinirlendim ve gerçekten gereği neyse yapacağım. Yaptıracak durumum yok dese gerçekten vazgeçerdim.

Evet Emre bey aynen öyle oldu. Saat 4'te WhatsAppdan yazmış yoldaydım görmedim filan diye. Buluşalım yaptıralım diyor ama ben artık güvenmiyorum. Hiç muhatap olmayacam ve gereğini yapacam. Bir daha tecrübe sahibi olduğu için bu şekilde davranmaz. Başkasının canını yakmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Siz bilirsiniz tabi, belli bir gün belli bir saat verip istediğiniz kaportacıya da çağırabilirsiniz son defa. Gelmezse uğurlar olsun diyerekten.

Yalnız arayarak değil mesajla, emrivaki olarak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Günaydın arkadaşlar. Bugün sigortacıma gittim. Kendi tuttuğum tutanağın geçerli olmadığını söyledi. Polis karakolunda tutanağın tutulması gerektiğini söyledi. Ve ben daha bu şekilde hasarın parasını alanı görmedim dedi. Kasko olsaydı kasko yaptırıp hasarı bir şekilde karşı taraftan alırdı ama sizin mahkemeye vermeniz gerekiyor dedi.

Mahkemeye vermeden hasarı alabilir miyim? Başına böyle bir olay gelmiş olan var mı?

Mahkeme bile olsa verecem ders olması için ama kısa yoldan halletmek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Günaydın arkadaşlar. Bugün sigortacıma gittim. Kendi tuttuğum tutanağın geçerli olmadığını söyledi. Polis karakolunda tutanağın tutulması gerektiğini söyledi. Ve ben daha bu şekilde hasarın parasını alanı görmedim dedi. Kasko olsaydı kasko yaptırıp hasarı bir şekilde karşı taraftan alırdı ama sizin mahkemeye vermeniz gerekiyor dedi.

Mahkemeye vermeden hasarı alabilir miyim? Başına böyle bir olay gelmiş olan var mı?

Mahkeme bile olsa verecem ders olması için ama kısa yoldan halletmek istiyorum.

Yukarıda anlatmistim, mahkemede abim almisti hasar tutarini.
Imkaniniz var ise mahkemeye gitmeden isi cozun yoksa onunuzde koca 2 sene sizi bekliyor olabilir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...