İçeriğe Yönlendir

Superb Vs Mondeo

Cenk Çetinkaya

Recommended Posts

Cenk Çetinkaya

Herkese merhaba.2006 Mondeo aracımı sattım.Şimdi ise modelli bir araç alacağım.Bu iki araç arasında kaldım.Aslında gerçek bir Mondeo kullanıcısıyım,eski aracımıda çok seviyordum fakat kmsi arttığı için  artık yenileme zamanı geldiğini düşündüm.Allaha şükür herhangi bir problem çıkarmadı.

Şimdi bu iki seçenekten hangisini tavsiye edersiniz?Arada kaldığım modeller 2015 Mondeo 1.5 Titanium ve 2015 Superb 1.6 TDI Elegance

Skodanın yakıttaki ekonomikliği ve donanım fazlalılığı çok hoşuma gidiyor.Mondeo da ise yakıt kafamı kurcalayan nokta.Skoda alırsam sürüş zevki  yol tutuş açısından Mondeonun verdiği hazzı vermeyeceğini düşünüyorum.Bütçe 90000 tl civarı.

Görüş ve tavsiyeleriniz bekliyorum.Başka araç tavsiyesi de alabilirim.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Superb. TDI ünite dizelde rakipsiz. Ayrıca Mondeo'nun yol tutuşu Passat tan superb den kat be kat iyi değildir sadece çok iyi yol tutuyormuş hissi verir bu da güven aşılar diğer tüm fordlar gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cenk Çetinkaya

2016 da sanırım kasa değişti.2015 bir önceki kasa oluyor.Gerçekten bayağı kararsız kaldık.Mondeo test sürüşüne katıldım araç gerçekten çok farklı ama işte yakıt düşündürüyor.Verilerde 8.1 gösteriyor fakat o reel kullanımda 10 u rahat görür diye düşünüyorum.Hele ki performanslı kullanımda...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hacim, sadece bu sebeble Süperb,  yol tutuşa gelince mondeo iyidir, kat be kat değil, his hiç değil, gerçekten...passat yada süperb daha iyi değildir, çok daha kötüde değillerdir, bunuda belirteyim.

Not: jetta ne yahu  :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cenk Çetinkaya

Çağlar Bey,D segment düşünüyorum.Teşekkür ederim.

Bir kişide Mondeo demedi şu an gerçekten şaşırdım:) ,bu kadar kişi söylüyorsa altı boş değildir elbette.Araçların fiyatları zaten benzer,Superb'yi bir tık daha ucuza alabilirim sanırım.

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer
(düzenlendi)

Superb mondiden bir tık daha önde diye düşünüyorum ikisinede binme imkanım oldu superb daha konforlu bence.

tarihinde Sertaç Karginer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Dizel superb tercih nedenidir. Iki aracin da keni aralarinda mukayesesinde arti eksileri olacaktir ancak sozkonusu yakit ekonomisi ise hem kullanim esnasi hem de elden cikarirken dizel be piyasasi olan bir arac olarak suberb one geciyor.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Skoda son 3 yıldır modelleriyle üst seviyeye çıktı. 2015 SuperB TDI hele birde DSG şanzımansa tadından yenmez...

Yorum bağlantısı
Erdal Delebe

Mondeo yeni kasa power shift abimde var, yakıt konusu yıpratıcı. Super B yakıtta sevindirir. Konfor, piyasa, tip, teknoloji tamamen sizin zevkinize kalmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Yakında Superb ilk izlenimlerini alacak gibiyiz. Bazı şeyler denenmeden bilinmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Benim vag grubunda en beğendiğim araçların başında superb gelir. Diğerlerini ekonomik nedenlerle beğenmiyorum :D

Prestij paketli bir superb üstelik dizel :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Eski kasa olduğu ortaya çıktı. Bu durumda 122HP passat derim.  Octavia'da olabilir.

Bu arada çevremde gördüğüm trafikteki tüm superb'ler çok pis ve küstahça araç kullanıyor. Dolayısı ile olumsuz bir sürücü profili var bende.

Benim vag grubunda en beğendiğim araçların başında superb gelir. Diğerlerini ekonomik nedenlerle beğenmiyorum :D
Prestij paketli bir superb üstelik dizel :good1:

SKODA ve prestij.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Skoda genel anlamda müşteri odaklı çalışan bir firma . Aracı aldınız atıyorum servis ve size sunulan hizmette önemli , Mondeo bambaşka bir dünya ama süperB alırdım ben dizel ve otomatik alacaksam . 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ikisde dizel olsa çok farketmez derimde benzinli arabanın mantığı pek yok şu fiyatlarda günde 5 km binsem dahi almam 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Superb okunuşu ve söylemesi zor Mondeo daha kolay bu yüzden Mondeo derim.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Sanırım otomatik vites yüzünden mondeo yu 1.5 istiyorusunuz.Açıkcası biri benzinli diğeri dizel.Yakıt karşılaştırması yapmak mantıksız.Ancak superB eski kasa mondeo yeni kasa olacak.Herkes superB desede eski kasa superB yeni kasa mondeonun yanına yaklaşamaz bunu açıkca söyliyim.Ne yol tutuşta ne konforda nede görsellikte.Sadece arka diz mesafesi ve bagaj konsuunda öne geçebilir.

Yeni kasa superb derseniz o ayrı ozaman dizel olmasından ötürü superB derim ama yakıt sizin için ön planda değilse mondeo her türlü ezer geçer.

Mondeo 1.6 dizel otomatik olmayışı en büyük handikap onun dışında bagajı 550 litreye çıkartılabiliyor.Değerlendirme yapan arkadaşların çoğu mondeo hakkında pek bişey bilmiyor anlaşılan :)

Ford forumunda bukadar skoda meraklısı olmasıda garip.Sanırım yeni kasa mondeo yada superb hiç kullanmadıklarından dolayı olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...