İçeriğe Yönlendir

Superb Vs Mondeo

Cenk Çetinkaya

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan

Ben bir önceki kasa superb'e bindim. Araba sadece geniş başka da bir özelliği yok ruhsuz ve sıkıcı bir araba. Yenisini bilemiyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Eski kasa olduğu ortaya çıktı. Bu durumda 122HP passat derim. Octavia'da olabilir.

Bu arada çevremde gördüğüm trafikteki tüm superb'ler çok pis ve küstahça araç kullanıyor. Dolayısı ile olumsuz bir sürücü profili var bende.

SKODA ve prestij.

Göreceli.

Superb okunuşu ve söylemesi zor Mondeo daha kolay bu yüzden Mondeo derim.

Süpörb.
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Superb beğenilen bir araç tavsiye ederim ekonomi ve hacim konusunda. ama ne olursa olsun ben şahsen mondeo alırdım tamamen tercih meselesi mondi dururken cık derim .tabi devir ekonomi devri onuda düşünmek lazım.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Bence Mondeo, eski Superb'den çok daha güzel bir araba. Alternatif yeni Suberb'in benzinlileri olabilir, Mondeo'dan az yakacaktır, daha güncel.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Ben Mondeo derim, ayrıca bütün focus fiesta ve Mondeo iyi yol tutar bu dünya çapında yapılan testlerlede kanıtlanmıştır.

Yorum bağlantısı
Cenk Çetinkaya

Herkese yanıtları icin teşekkür ederim.Araba otomatik olacak.Yıllık yapilan km 10-15 bin civarında.

Aile 3 kisilik aile arabası şeklinde olacak.

Mondeonun 1.6 dizel otomatigi olsa zaten hic düşünmezdim.

7 yıldır MK3 2.0 Otomatik kullanıyorum. Arac Lpgli ve performanslı kullanımda Lpgde 50 60 kurusu gördüm. En iyi ihtimal sehir ici 40 kurusa düştü. O yüzden bu yeni arabada yakıta onem vermeyi düşünüyorum.Bunu fanatiklik açısından soylemiyorum fakat Mondeo donanım harici Süperbden cok daha üstün bence.Superb alırsam sadece yakıt ve ekstra donanim icin alacağım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

SuperB A6 tadında. Mondeo ise işte... Sadece mondeo...

Ben kesinlikle SuperB derim.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Birisi dizel diğeri benzinli.

Birisi VW nin üvey evladı diğeri fordun türkiyedeki binek segmentte satılan en kaliteli arabası. 

2.0 olsa superb derdim ancak ben olsam bu ikisi arasında tercihimi mondeo dan yana kullanırdım.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Niye Ford forumunda başka markalara kapalıyız veya tavsiye edemeyeceğiz bende onu anlamıyorum. Her ikisinin de avantajını dezavantajını göreceğiz göstereceğiz tabiki. Vag grubu demek ki o kadar kişinin takibinde ki VW grubuna da ait bir bölüm var forumda. Yoksa diğer markalar ve çözümleri altında paylaşılırdı VW grubu da.

Her iki araca binmiş biri olarak ikisi de basık geldi bana. Öncelik günümüzde artık yakıt tüketimi ön plana geçtiği için Superb öne çıkıyor. Ayrıca genişlik ve konfor Superb de 1 tık üstün geldi bana.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Niye Ford forumunda başka markalara kapalıyız veya tavsiye edemeyeceğiz bende onu anlamıyorum. Her ikisinin de avantajını dezavantajını göreceğiz göstereceğiz tabiki. Vag grubu demek ki o kadar kişinin takibinde ki VW grubuna da ait bir bölüm var forumda. Yoksa diğer markalar ve çözümleri altında paylaşılırdı VW grubu da.

Her iki araca binmiş biri olarak ikisi de basık geldi bana. Öncelik günümüzde artık yakıt tüketimi ön plana geçtiği için Superb öne çıkıyor. Ayrıca genişlik ve konfor Superb de 1 tık üstün geldi bana.

Metin bey,

Ford forumunda Dacia marka bir araç kullanarak Skoda SuperB'yi önerdim. Olmaz mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Bende superb dedim .ama mondi benim tercihim dedim olmamışmı bu formda bırakın üyeleri yöneticilerde bile şuan ford aracı olmayan hatta hiç ford aracı olmayan bile var .bizde eğrisi doğrusu açık her marka burada konuşulur eleştirilir övülür.tercih tüketicinin be yaaa  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Metin bey,

Ford forumunda Dacia marka bir araç kullanarak Skoda SuperB'yi önerdim. Olmaz mı?

Ustadim ayni seyden bahsediyoruz. Ne demek istedigimi tam anlatamamisim. Hyundai forumda bile Mercedesi gomuyorlar. Baska araclarin varligi ya rahatsiz edici oluyor veya hos karsilanmiyor. Bende Opel marka arac kullanarak Superb diyorum.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Herkese yanıtları icin teşekkür ederim.Araba otomatik olacak.Yıllık yapilan km 10-15 bin civarında.

7 yıldır MK3 2.0 Otomatik kullanıyorum. Arac Lpgli ve performanslı kullanımda Lpgde 50 60 kurusu gördüm. En iyi ihtimal sehir ici 40 kurusa düştü. O yüzden bu yeni arabada yakıta onem vermeyi düşünüyorum.Bunu fanatiklik açısından soylemiyorum fakat Mondeo donanım harici Süperbden cok daha üstün bence.Superb alırsam sadece yakıt ve ekstra donanim icin alacağım.

3 kişisiniz ,yılda 15k km yapıyorsanız ve ekonomik olsun derseniz bence fransızlara bakın. Yakıt olarak çok daha uygun seçenekler bulursunuz. hem de ilk alım ve bakım maliyeti düşük olur.

Citroen DS5 , Peugeot 3008 , Renault Capture, Megane v.s.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

lpg de performanslı kullanımda 60 kuruş demek 100 km de yaklaşık 30 litre demek. bu değer gerçek mi ?

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Bir Mondeo kullanıcısı olarak Superb sizi tatmin etmeyecektir. Segment olarak aynı olsa da sürüş, tasarım ve tarz olarak ikisi farklı araçlar. Hele ki yeni kasa Mondeo eski kasa Superb ile mukayese etmemek gerekir.

Ben tercihimi dizel Mondeo'dan yana kullandım, böyle bir aracı düşük vergi diliminde ve 5.6lt karışık yakıt ortalaması ile kullanıyorum. Otomatik de olsun diyoruz ama 1.6 dizel zaten bu tip büyük  kasalara bol bol yeten bir motor değil. Otomatik şanzıman ile durum daha olumsuz olacaktır. Şahsen dizelde birgün 2.0 alırsam o zaman otomatik olsun isterim.

Yıllık 10-15 bin km demişsiniz, 1.5Ecoboost düşünülebilir bence. En iyisi birebir inceleyip karar vermek.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Yiğidi öldürürüz, ama hakkını yemeyiz...

Öldürdükten sonra geriye ne kaldı Kerem [emoji12] [emoji16] [emoji533]
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Motor dizel şanzıman çift kavrama olsaydi ikisindede mondeo derdim kesinlikle. Ama dizel vs dsg olduğu icin suberb diyorum bende. Yakıt sıkmaz derseniz göz kapalı mondeo :) Birde ikinci elde değer kaybetme durumu var piyasayı hiç bilmiyorum ama eskiden mondeo çok değer kaybediyor diyorlardı.

Yorum bağlantısı

Bahs edilen kasa superb sahibiyim

Ve mondeoununda test sürüsünü yaptım mondeoda koltukların Manuel olması c elize gibi açılan bagaji beni araçtan soğuttu kullanması ciddi keyifli ama yakıt tüketimi 11 lt civariydi ikinci eli devamlı şüpheli mondeonun

Superb kullanması mondeo kadar keyifli değil yeni mondeonun yol tutusunu bilmiyorum ama bir yıl kadar mondeo mk4 kullandım satıp makyajsız kasa superb aldım mk4 mükemmel yol tutuyor superb den çok iyi ama superb gerçekten fiyat performans anlamında d segmetinde en mantıklı seçenek olduğu için superb sattıktan sonra 2013 1.6 tdi dsg superb aldım araçtan çok memnunum özelikle dsg kendine hayran bırakıyor yakıt b segmenti dizeler gibi motor çok başarılı 105 hp kağıt üzerinde güçsüz gorunsede dsg sayesinde tatmin ediyor kronik bir sorunu yok dış görünüş göreceli ama ben superb beğeniyorum

Sonuç olarak ben iki araç arasında kalsam superb alırdım

Yakıt tüketimi

İkinci El

Mondeonun Manuel koltukları

Bagaj

Ama benzinli araç sorun olmayacaksa yeni kasa 1.4 tsi dsg superb bakın derim yeni kasa superb çok başarılı 1.4 tsi 1.5 ecobustan daha başarılı bir motor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...