İçeriğe Yönlendir

Superb Vs Mondeo

Cenk Çetinkaya

Recommended Posts

Cenk Çetinkaya

Degerli üstadlar cok teşekkür ederim herkese.Sanzıman kesinlikle otomatik olacak,Mondeonun 1.6 dizel otomatigi olmus olsa hic arada kalma yasamayacaktım.

Baska marka ve tavsiye veren arkadaslara cevaben,simdilik başka marka düşünmüyorum.Bugun Ankarada bir Bayiide 112000 tl fiyat verdi 0 Mondeo 1.5 Titanium icin.Simdi de oldu olcak biraz daha verip 0 mi alsak diyoruz.

Ben Ecoboostla Tsi arasinda pek fark oldugunu düşünmüyorum.İkiside uzun yıllar ust uste odul almış motorlar. Tsi biraz daha az yakıt yuketiyor diye biliyorum.

Ben Ecoboostla Tsi arasinda pek fark oldugunu düşünmüyorum.İkiside uzun yıllar ust uste odul almış motorlar. Tsi biraz daha az yakıt yuketiyor diye biliyorum.

Şimdi yeni bir öneri geldi Volvo S60 Dizel Otomatik Advance 2015 model diye.İnceledim ve 90 95 bin bandinda bu araba alinabiliyor.Fakat araba cok bos duruyor donanım olarak koltuk ısıtma bile yok sanırım.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

dıştan heybetli olsa bile volvo'nun bagajı küçük ve arka koltuk diz mesafesi çok dar diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

Benzinli 125lik veya bütçeye göre 150lik act superb de alternatif olabilir, ben 6 aydır 125lik benzinli superb kullanıyorum rodaj dönemi de dahil uzun süreli ortalamam 7.4 bu altı bin kmnin sadece bin kmsi uzun yol, baz model birkaç opsiyonla tatminkar oluyor sıfır düşünürseniz veya ikinci elde de opsiyonlu modeller bulmak mümkün, 150likler zaten style paket ve gayet yeterli donanım seviyesi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Şaka makinası

fiyatıda şaka gibi :)

Not:  Mondeo alıncaksa kesinlikle en full olanı alınacak, dizel olacaksa kesinklikle 2.0 olacak, bunun dışında üzer sizi, en azından beni öyle, 1.6 dizel olanını (bir eski kasa) sını kullanıyorum ara ara, boş line hemde, yorumum  :i-ih:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

fiyatıda şaka gibi :)

valla fiyatı bence gayet uygun diğer araçların fiyatlarına bakınca  ;)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

valla fiyatı bence gayet uygun diğer araçların fiyatlarına bakınca  ;)

baktım, haklıymışsın vallahi, bu süperb, süperb RS olmalıymış resmen, hemide 4x4

bu arada kardeşim araba alacak, dönüp dolaşıp optimum fiyata en dolu ve güzel ne alırız araştırmasında ne çıktı bil bakalım?

Leon FR tsi-dsg  :D özelliklede adaptif cruz, şerit takip-dsg ve yolda giderken öndeki araç durunca kendiliğinden durma, yürüyünce yürüme olayı, saniye bazında öndeki araçla mesafeyi ayarlama gibi güzel şeyleride arayınca bu araç çıktı önümüze... aleti bırak kendisi gidiyor valla, Tesla gibi mübarek  :D renk olarakta senin renk en güzeli bu arada...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

baktım, haklıymışsın vallahi, bu süperb, süperb RS olmalıymış resmen, hemide 4x4

bu arada kardeşim araba alacak, dönüp dolaşıp optimum fiyata en dolu ve güzel ne alırız araştırmasında ne çıktı bil bakalım?

Leon FR tsi-dsg  :D özelliklede adaptif cruz, şerit takip-dsg ve yolda giderken öndeki araç durunca kendiliğinden durma, yürüyünce yürüme olayı, saniye bazında öndeki araçla mesafeyi ayarlama gibi güzel şeyleride arayınca bu araç çıktı önümüze... aleti bırak kendisi gidiyor valla, Tesla gibi mübarek  :D renk olarakta senin renk en güzeli bu arada...

C sınıfında Leon FR son gelen zamlara rağmen hala en mantıklı F/P aracı doğruyu bulmuşsunuz abi  :)  :)

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

İlla otomatik istiyorsanız focus 1,5 dizel otomatikte düşünebılırsınız. 3 kişi için yeterli bence.

Yada mondeo tarzı dusunuyorsanız illa, 1,6 dizel otomatik Audi A3 yeni kasa sizi etkiler diye düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

C sınıfında Leon FR son gelen zamlara rağmen hala en mantıklı F/P aracı doğruyu bulmuşsunuz abi  :)  :)

senin araç makyajlı 2017 leon değil dimi? sordumda fiyatı bile belli değil dedi İzmir bayisi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

İlla otomatik istiyorsanız focus 1,5 dizel otomatikte düşünebılırsınız. 3 kişi için yeterli bence.

Yada mondeo tarzı dusunuyorsanız illa, 1,6 dizel otomatik Audi A3 yeni kasa sizi etkiler diye düşünüyorum.

yeni A3 HB tavsiye ederim 1.0 motorlu  (bütçe varsa 1.4 150HP)

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

senin araç makyajlı 2017 leon değil dimi? sordumda fiyatı bile belli değil dedi İzmir bayisi...

Degil abi makyajlilar şubat yada mart gibi gelecek ama kac liraya gelecek Allah bili4
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Şimdi yeni bir öneri geldi Volvo S60 Dizel Otomatik Advance 2015 model diye.İnceledim ve 90 95 bin bandinda bu araba alinabiliyor.Fakat araba cok bos duruyor donanım olarak koltuk ısıtma bile yok sanırım.

s60 advanced modeli çok doludur ve donanim olarak her iki araçta da olmayan city safety otomatik fren gibi özellikleri ve elektrikli hafizali hakiki deri koltuklari ve adaptif bixenon far gibi ozellikleri standart sunar. Ancak bahsettiğiniz fiyata temiz ve km si yuksek olmayan advanced bulamazsiniz, bunun için 110bin tl bandina çıkmanız gerekir. Prestij ve güvenlik olarak s60 her iki araçtan da öndedir, neticede premium D segmenti olarak geçer. Euroncap puanlari benzer de olsa bir çarpışma testi benchmarki olan small overlap testinde Volvo şaşi üstünlüğünü ve güvenlik konusundaki entelektuel sermayesinin onu nerelere tasigini bariz farkla ortaya koyar.

Mondeo ile eski kasa superb kiyaslamasinda superb daha konforlu diyenleri Mondeonun koltugunu oturup 2 tur atmaya davet ediyorum. Gercekten de ikisini de kullanip da bu tezi savunmaya imkan yok. Mondeo 2 tik daha ustun konfor ve yalitim olarak. Mondeo yeni kasasinda bariz sekilde konfora ve yalitim oynadi, bu yuzden en buyuk ozelligi olan surus dinamiklerinden bile taviz verdi ve elektrik destekli direksiyona gecti ki bu yol tutus dinamikleri baglaminda elestirilen tek noktasi. Genel değerlendirme olarak da Mondeo o araçtan bariz üstün , tek zayıf yani saçma sapan motor sanziman secenekleri. Gercekci konuşmak gerek, nerede olursaniz olun o 1.5 benzinli motor ve beceriksiz konvansiyonel sanziman ikilisi yuzunden 10 lt/100 km ortalamasının altina biraz olsun inmeniz için insan ustu çaba sarfetmeniz gerekecek, ve motorun tadina varmak istediginiz andan itibaren de rahatlikla o degerin epey ustune cikmaya hazir olun.

Ben olsam bunlarin arasinda(?) Passat ya da s60 tercih ederdim. Eger bu ikisinden birisini alirsaniz bir daha arkanızı dönüp diger ikisi ile ilgili "keske" demeyeceginizden emin olun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Her iki araç arasında Mondeo görsellik konusunda çok ön planda, manuel tercih edecek olsaydınız bu rakamlara titanium donanım yeni kasa rahatlıkla alabilirdiniz. Otomatik konusunda yakıt tüketimi önemliyse Skoda, değilse Mondeo derim.

Aynı paraya alınan iki araç, bir kaç sene sonra kasa farkını da hesap edersek hemen hemen aynı paralara alıcı bulacaktır. D segment, dizel otomatik artık para demek, prestij süperb ya da dolu bir Passat için 150 gibi rakamlar söz konusu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cenk Çetinkaya

D segmentinden C'ye gecmek istemiyorum  açıkçası .Kafamda artık  SuperB daha ağır  basmaya başladı .Çünkü  mondeonun yakiti  gerçekten  baş  agritacak gibi duruyor . Yarın  bir SuperB ye bakacağız  2013 Model Prestige 1.6 Tdi.Arac 49000 km de ve 85000 tl gibi bir rakam söz  konusu değişen  vs yok.2013 Superb ile de 2015 Superb arasında  gördüğüm kadarıyla kasa farkı  yok.

Ama tabi icimden yine Mondeo almak geliyor.Ford bu kadar büyük ,yılların  firması . 1.6 Dizel otomatik yapamayacak kadar aciz mi?

Yorum bağlantısı
Cenk Çetinkaya

Superbnin son kasası cok guzel,fakat benim alacağım kasa cok hosuma gitmiyor açıkçası.Cok sıradan.Ama açığı donanım ve yakıtla kapatıyor.3 5 güne zaten alınır araba,hangisi hayırlısıyla o olsun diyorum artık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Hoşunuza gitmeyen kasayı almayın.

Benim önerim eğer 90 bin lira harcayacak iseniz:

1- jetta düşük versiyon 1.2TSI DSG

2- Leon ST 1.6DSG

3- bulursanız audi 1.0 DSG TSI  (sportback)

4- ford ailesinden focus

5- yeni honda civic

6- suzuki vitara 1.4S 4x4

seat servisleri VW dir. skoda servisleri ise VW değildir ayrıdır. Bunu dikkate de alın.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi
(düzenlendi)

Tsi ile ecoboost arasinda bariz yakit tüketimi farki var ce ne yazikki bu ecoboost aleyhine.

Yerinizde olsam o kadar para vermişken yüzüne baktığımda içimi ısıtsın isterim alacağım araba. otomatik sartiniz yoksa 1.6 dizel Mondeo neden olmasin ki ?

Degerini korur diyenler için, 2005 yilindan beri birçok farkli Mondeo kullandım ve değerini koruyan tek Mondeo 1.6 dizel oldu, diğerleri külliyen zarardı. 1.6 dizel değerini koruyacaktır. Tek handikapi D segmenti musterisinin onceliginin otomatik sanziman olmasi.

tarihinde Serhat Çerçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cenk Çetinkaya

Cok tesekkur ederim hepinize.Daha öncede yazmıştı.Arac kesinlikle D segment ve otomatik olacak.Yakıt secenegi ikinci planda.Baska bir model veya sanzıman asla aramıyorum.Saygı ve sevgilerimle...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Bu yeni kasa olanlarını bilmem ama 1.9 TDI motorlu 2009 yılına kadar olan SuperB Elegance donanımlı araçlar cidden ömürlük gibi... Müthiş kullanışlı, donanımlı ve taş gibiler, kolay bozulmuyolar. Bu yüzden de adam akıllı km deyken pek satan yok.

Bu arada genel olarak SuperB, her açıdan Passat ile çok benzer karakterde. Kayda değer en belirgin fark kabin içi detaylarda Passat biraz daha iyi.

SuperB i Jetta ile kıyaslamak hiç mantıklı değil, arasında dağlar var. SuperB araba ise Jetta arabacık... 

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu
(düzenlendi)

Cenk bey Superbler 2013ün Temmuz ayından itibaren dsg ve makyajlı kasa ile geldiler. İlk partiler 2013 oldukları için 2014 ve üzeri Superb tercih etmenizi öneririm. Ayrıca 2014lerde 3 kollu direksiyon standart oldu.

tarihinde Olcay Eyüboğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...