İçeriğe Yönlendir

Superb Vs Mondeo

Cenk Çetinkaya

Recommended Posts

Çağlar Bayur

90bini 4x4 cx3 e harcardım.. Tek kötü tarafı soranlara arabayı anlatırken tebessümü tutabilmek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

mondeoda 1.6 tdci otomatik var mı? YOK

mondeoda 1.5 ecoboost az yaktıran pws var mı? YOK

cevap: superB

ne zaman ki yeni mondeo 1.6 dizel powershiftle gelir, ne zaman 1.5 powershift olur o zaman kıyaslama yaparız. Ford, yeni mondeo ile marka fanatikliği yapılamayacak duruma geldi. focus'a abanıyorlar mondeoyu boşluyorlar.

SuperB'de ister benzinli düz, ister dizel düz, ister benzinli otomatik, dizel otomatik her seçenek var. Arkası geniş bagaj geniş, çamaşır makinesi giriyor. Daha ne? yeşil püskülü görmezseniz iyi.

Yeni kasa da tasarımıyla logosunu unutturuyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

SuperB'de ister benzinli düz, ister dizel düz, ister benzinli otomatik, dizel otomatik her seçenek var. Arkası geniş bagaj geniş, çamaşır makinesi giriyor. Daha ne? yeşil püskülü görmezseniz iyi.

bagajda makina deyince o iş bende  :D  süper be de kim oluyor :sandalye:

GPk8n2.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla
(düzenlendi)

sözüm StationWagon'dan dışarı :)

1968_caprice_station_wagon_1.jpg

tarihinde Erdem Çağla tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Superb yerine jetta tavsiye etme nedir yahu göz var gözlük var biri d sınıfı e sınıfına göz kırparken c sınıfı hemde benzinli jetta nedir

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

jetta,vitara,focus heleki civic süperb'nin S si etmez hadi focusla jetta neysede vitara civic nedir Allah aşkına..

Süperb arabanın kralıdır 140-160 la giderken lastik uçtu gitti(konusuda var forumda) araba kendini 1 cm bile bozmadı. Yakıt tüketimi,2.el,görünüm,geniş iç mekanvsvsvs süperb nin avantajı bana göre daha fazladır süperbnin yol tutuşu gayet iyi yani bunun daha ilerisi nasıldır 250 ile virajamı girecez

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Superb yerine jetta tavsiye etme nedir yahu göz var gözlük var biri d sınıfı e sınıfına göz kırparken c sınıfı hemde benzinli jetta nedir

güzellik.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Batı hayranlığı [emoji56]

honda da olur.

aaa-taxi_3.jpg

Araç teknik açıdan, fiyat açısından, fiyat performans açısından, yol tutuş bakımından her bakımdan üstün olabilir.

Ancak;

güzel değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

honda da olur.

aaa-taxi_3.jpg

Araç teknik açıdan, fiyat açısından, fiyat performans açısından, yol tutuş bakımından her bakımdan üstün olabilir.

Ancak;

güzel değil.

kim ne derse desin uzak doğu araçları ile alman araçları hala denk değil hala fark hemen anlaşılıyor isterse c sınıfı araç olsun isterse d sınıfı araç olsun fark az çok belli oluyor mesela en basit fark kalite hissi.. kaldıki süperb mondeo gibi alternatifler varken civic almak at varken eşşeğe Yada katıra binmek gibi birşey olur
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

güzellikte görecelidir, diğer şeyler olmadan güzel olsa ne yazar, sarışınlar ... olur derler hani.... :)

ayrıca ben güzele güzel demem, benim olmayınca  :D  :p arabada sarıymış hani  :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cenk Çetinkaya

Arkadaşlar 2016 Superb 1.6 tdi ile 2014 1

6 tdi arasinda motor acisindan fark var mı?Varsa nasıl bir fark var.Oldu olacak yeni kasa alalım gibi bir durum oluştu.Araclari karsilastirirken yeni superb 15 beygir daha fazlalasmis ve yakıt tüketimi yaklaşık 1 litre azalmış.4.6 civari gösteriyor yenilerde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Arkadaşlar 2016 Superb 1.6 tdi ile 2014 1

6 tdi arasinda motor acisindan fark var mı?Varsa nasıl bir fark var.Oldu olacak yeni kasa alalım gibi bir durum oluştu.Araclari karsilastirirken yeni superb 15 beygir daha fazlalasmis ve yakıt tüketimi yaklaşık 1 litre azalmış.4.6 civari gösteriyor yenilerde.

fark yok. biraz oynamalar var.  sıfırlarda SCR/adblue gelebilir.

alabiliyorsanız yenisini alın.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Autobild de vardı, kelli felli üniversite tasarım profları( Alman)  otomobil tasarımı subjektif değil diyorlardı, güzel güzeldir diyorlar. Bazı kriterlere göre değerlendiriyorlar, mesela reno captur un tasarımı çok iyi demişler. Bir çoğumuza çirkin gelir.  3-4 yıl önceki Autoshow yayınlandı. 

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Acaba hangisi güzel

a40ec52fcd1ebe30035c09b07b55cbcc.jpg

737f0c5be3d0483f63f21eb5a75578cc.jpg

[emoji57] [emoji57] [emoji57]

tarihinde Mustafa_Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir

honda da olur.

aaa-taxi_3.jpg

Ancak;

güzel değil.

Ne işimiz var elin gavurunda alamanında japonunda fazla uzaklara gitmeye gerek yok hemen dibimizde yavru Kıbrısımda bir Türk öncülüğünde yerli araba üretiliyor hem de elektrikli.

https://neu.edu.tr/kktcnin-ilk-yerli-arabasi-gunsel-tanitildi-2/?lang=tr

Yorum bağlantısı

Mondeo güzel kabul ediyoruz artıları var süperb ye göre daha sert bu yüzden yolu tutuyor dalga geçer gibi günümüzde en çok aranan seçenek olan dizel otomatiği vermiyor. Resmen almayın diyorlar neyi tartışıyoruz. Mercedes c180 den inip süperb ye binince derin bir oh çekiyorum ikiside d segmenti. Bence hiç düşünmeden gidip süperb alın. O suzuki,jetta,vitaralarada takılmayın süperb candır bunu bir mercedes c180 facelift kullanıcısı olarak söylüyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Mondeo güzel kabul ediyoruz artıları var süperb ye göre daha sert bu yüzden yolu tutuyor dalga geçer gibi günümüzde en çok aranan seçenek olan dizel otomatiği vermiyor. Resmen almayın diyorlar neyi tartışıyoruz. Mercedes c180 den inip süperb ye binince derin bir oh çekiyorum ikiside d segmenti. Bence hiç düşünmeden gidip süperb alın. O suzuki,jetta,vitaralarada takılmayın süperb candır bunu bir mercedes c180 facelift kullanıcısı olarak söylüyorum.

c180 mersomuydu, hiç o havayı alamadımda,  süperb e binince oh çekmen gayet normal tabii  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

c180 mersomuydu, hiç o havayı alamadımda, süperb e binince oh çekmen gayet normal tabii :)

8f8f267f386d2ef8fe6e0a6e8e94c1ae.png

Babadan mercedesci olduğumuz için küçük yaştan beri bir çok modele binme şansım oldu mercedes ustalarının dükkanlarından pek çıkmam 1.8 cgi turbo 7 gtronic şanzuman arkadan itişle donanımı ve direksiyon hisleriyle tam bir mercedes tabiki bir fiesta olamaz :tongue: 21 yaşındaki delikanlının binebileceği bir mercedes yaşı başı aldıktan sonra e ve s var tabiki bunlarda bir fiesta değil :tongue: [emoji3]

(Süperb ile yıldızı konfor olarak karşılaştırınca oh be diyorum dedim yol kabiliyeti ile değil).

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Babadan mercedesci olduğumuz için küçük yaştan beri bir çok modele binme şansım oldu mercedes ustalarının dükkanlarından pek çıkmam 1.8 cgi turbo 7 gtronic şanzuman arkadan itişle donanımı ve direksiyon hisleriyle tam bir mercedes tabiki bir fiesta olamaz :tongue: 21 yaşındaki delikanlının binebileceği bir mercedes yaşı başı aldıktan sonra e ve s var tabiki bunlarda bir fiesta değil : :tongue:[emoji3]

(Süperb ile yıldızı konfor olarak karşılaştırınca oh be diyorum dedim yol kabiliyeti ile değil).

cgi oto şanzıman turbo vs., önemi yok benim için, mersocuysan bunun ruhunuda bilirsin, Mersoyu Merso yapanda budur, ekonomik kaygılarla üretilen bu araçlar bana göre bu ruhu taşımıyor, bir E250 ile kıyaslarsan ne çıkacağını bilirsin değilmi, evet bazı özellikler var, evet güzel araba benim için merso değil, şahsen Merso alacaksam ya tam alırım yada almam, merso yazıyor diye alt modellere binmem, bunu biraz açayım yanlış anlamalar olmasın, kötü demiyorum bak, örneğin: c180 alabilirimiyim, 2016 sınımı? evet anında alacak gücüm var çok şükür ama bunu ödeyipte aldığım araç beni tatmin etmeyecekse esas modelinede gücüm yetmiyorsa sırf o marka aracım olsun diye alt serisini almam, benim için Mercedes markasını temsil etmiyor, o ruh yok bana göre, üstü içinde kendimi zorlamam, gider o paraya başka markanın en üstünü alırım alt seri mersodan daha iyi arabam olur. Ya tam olacak yada olmayacak benim için yani, azıyla yetinmem, olayım bu benim...bu arada 40 yaşını geçtik, insanı tatmin edecek şeyler çok daha üst seviyede olmaya başlıyor bu yaşta...

dediğin gibi 21 yaşında bir genç için uçak gibi c180, benim yaşıma geldiğinde zaten yüzüne bakmazsın büyük ihtimal... gerçi genç olsamda bakmazımya, tabii o zamanda alt seri diye birşey yoktu, saf merso vardı...

Beni yanlış anlama sakın   :flowers: benim için merso bu değil onu anlatmak istiyorum,yoksa alana saygım var, araban canavar gibi, benim felsefe bu anlayacağın...

Fiesta ya gelince, o ayrı, über alet bunlar  :D  tokatlar duman eder...  :tongue:

Süperb e gelince, yol kabiliyeti evet haklısın, az daha iyi, onun dışında c180 mi süperb mi dersem süperbi her türlü tercih ederdim, nedenmi sebeb basit, senin araba ufak, kalite olarak daha iyi değil, kötüde değil, gerçekte süperbten daha üstünde değil, onun dışında tercihler ve zevkler, konusu var, bu göreceli, arabadan yada markadan beklentiler, bunlar çok şeyi değiştiriyor... senin araba genç işi diyelim (c180le başlar e 250 lerle devam edersin inşallah) ve tabiki bu işler ekonomiye bakan işler....

Haa şunuda diyim E200 falan diyorumda, şuan satılan e200 lerde eskileri gibi değil, daha darda geldi bana,  her markada olduğu gibi yavaş yavaş süs artıyor kalite düşüyor, bu kaybıda süsle elektronik desteklerle kapatmaya çalışıyorlar, genel olarak her markada bir düşüş var sanki, araba zevkimizide bozdular, zaten fiyatlarda uçtu gitti, bundan sonra motorsiklet alacağım valla :) Merso bile eski Merso değil ne yazıkki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...