İçeriğe Yönlendir

Superb Vs Mondeo

Cenk Çetinkaya

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

cgi oto şanzıman turbo vs., önemi yok benim için, mersocuysan bunun ruhunuda bilirsin, Mersoyu Merso yapanda budur, ekonomik kaygılarla üretilen bu araçlar bana göre bu ruhu taşımıyor, bir E250 ile kıyaslarsan ne çıkacağını bilirsin değilmi, evet bazı özellikler var, evet güzel araba benim için merso değil, şahsen Merso alacaksam ya tam alırım yada almam, merso yazıyor diye alt modellere binmem, bunu biraz açayım yanlış anlamalar olmasın, kötü demiyorum bak, örneğin: c180 alabilirimiyim, 2016 sınımı? evet anında alacak gücüm var çok şükür ama bunu ödeyipte aldığım araç beni tatmin etmeyecekse esas modelinede gücüm yetmiyorsa sırf o marka aracım olsun diye alt serisini almam, benim için Mercedes markasını temsil etmiyor, o ruh yok bana göre, üstü içinde kendimi zorlamam, gider o paraya başka markanın en üstünü alırım alt seri mersodan daha iyi arabam olur. Ya tam olacak yada olmayacak benim için yani, azıyla yetinmem, olayım bu benim...bu arada 40 yaşını geçtik, insanı tatmin edecek şeyler çok daha üst seviyede olmaya başlıyor bu yaşta...

dediğin gibi 21 yaşında bir genç için uçak gibi c180, benim yaşıma geldiğinde zaten yüzüne bakmazsın büyük ihtimal... gerçi genç olsamda bakmazımya, tabii o zamanda alt seri diye birşey yoktu, saf merso vardı...

Beni yanlış anlama sakın   :flowers: benim için merso bu değil onu anlatmak istiyorum,yoksa alana saygım var, araban canavar gibi, benim felsefe bu anlayacağın...

Fiesta ya gelince, o ayrı, über alet bunlar  :D  tokatlar duman eder...  :tongue:

Süperb e gelince, yol kabiliyeti evet haklısın, az daha iyi, onun dışında c180 mi süperb mi dersem süperbi her türlü tercih ederdim, nedenmi sebeb basit, senin araba ufak, kalite olarak daha iyi değil, kötüde değil, gerçekte süperbten daha üstünde değil, onun dışında tercihler ve zevkler, konusu var, bu göreceli, arabadan yada markadan beklentiler, bunlar çok şeyi değiştiriyor... senin araba genç işi diyelim (c180le başlar e 250 lerle devam edersin inşallah) ve tabiki bu işler ekonomiye bakan işler....

Haa şunuda diyim E200 falan diyorumda, şuan satılan e200 lerde eskileri gibi değil, daha darda geldi bana,  her markada olduğu gibi yavaş yavaş süs artıyor kalite düşüyor, bu kaybıda süsle elektronik desteklerle kapatmaya çalışıyorlar, genel olarak her markada bir düşüş var sanki, araba zevkimizide bozdular, zaten fiyatlarda uçtu gitti, bundan sonra motorsiklet alacağım valla :) Merso bile eski Merso değil ne yazıkki...

Abi destan yazmışsın şimdi okuyamam valla bir özetler misin benlik bişey var mı. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Abi destan yazmışsın şimdi okuyamam valla bir özetler misin benlik bişey var mı. :)

kardeş, merso E den başlar, benim için Merso ya tam Merso olacak yada hiç olmayacak, örneğin, Mondeo alamıyorsam sırf Ford um olsun taştan olsun diyip Fiesta almam diye örnekte verebiliriz  :D   al sana özet ve koltuklarım hala taş gibi senlik kısmı bu  :p

Not: alınma gücenme olmasın aman diyim  :flowers:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

kardeş, merso E den başlar, benim için Merso ya tam Merso olacak yada hiç olmayacak, örneğin, Mondeo alamıyorsam sırf Ford um olsun taştan olsun diyip Fiesta almam diye örnekte verebiliriz  :D   al sana özet ve koltuklarım hala taş gibi senlik kısmı bu  :p

E seriye 1.6dizel Renault motorları geldi. Artık S serisinden başlar Ali bey :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Koltuk diye diye gitti fışyon Erol Taş gibi ayırdın onları.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ali abi aha bu sefer olmuş diye okudum yazını ama bu da gol değilmiş :D

Neyse bir daha ki araç kıyaslamasa konusuna hayırlısıyla :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abi aha bu sefer olmuş diye okudum yazını ama bu da gol değilmiş :D

Neyse bir daha ki araç kıyaslamasa konusuna hayırlısıyla :p

gol olmasına gerek yokki, c180 e karşı SüperB e döndü konu, elbette SüperB  :D

al sana frikikten gol  :p

Merso yu Merso yapan şey nedir düşün bakayım, o yoksa önde yıldız olsada boşa kardeş...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Çaktırmadan fiesta yı acayip övmüşsün. Helal olsun. Mersolar eski merso olmadığı için fiestaya biniyorum gibi birsey anladim ben. Yani eski mersolarla fiesta aynı ayarda oluyor sanırım :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

E seriye 1.6dizel Renault motorları geldi. Artık S serisinden başlar Ali bey :)

renoğ renoğ dedin ahanda aldık dci 90 hp dastırı huzura erdik  eco mod da tıs tıs gidiyoruz, ranger la tepemden atlıyorlar arkadaşlar  :D   hani nerede şu meşhur 160 hp. dci motorunuz kaaardeşim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Çaktırmadan fiesta yı acayip övmüşsün. Helal olsun. Mersolar eski merso olmadığı için fiestaya biniyorum gibi birsey anladim ben. Yani eski mersolarla fiesta aynı ayarda oluyor sanırım :p

:D yanlış anlamışsın, arkadaş Fiestaya atlama yapmışta :rolleyes:  Fiesta ilk maaşımı almaya başladığımda yani ekonomik olarak tam özgür olduğumda aldığım arabaydı, o zamanlar boş polo daha pahalıyıdı ve hala hikaye idi  opek yine tırttı be bozuktu direksiyonu bozulan corsalar vardı, fiat  falan zaten düşünmedim bile  :tongue: 

fiesta daha cazip geldi ama acemilik işte Ford un  huyunu tam öğrenememiştim, makyajsız Ford alınmazı çözmüştümde, yeni model hemen alınmaz 6 ay bekleniri bilmiyordum, zira 6 ay sonra 1.6 ghia lar geldi duman olduk   :D az kaldı geri verip  4000 tl. zarara değişiyordum bayi zor ikna etti beni :)

Fiesta elbette überrr, mersoda neymiş  :p aynı ayarmı ayıp oluyor ama  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

cgi oto şanzıman turbo vs., önemi yok benim için, mersocuysan bunun ruhunuda bilirsin, Mersoyu Merso yapanda budur, ekonomik kaygılarla üretilen bu araçlar bana göre bu ruhu taşımıyor, bir E250 ile kıyaslarsan ne çıkacağını bilirsin değilmi, evet bazı özellikler var, evet güzel araba benim için merso değil, şahsen Merso alacaksam ya tam alırım yada almam, merso yazıyor diye alt modellere binmem, bunu biraz açayım yanlış anlamalar olmasın, kötü demiyorum bak, örneğin: c180 alabilirimiyim, 2016 sınımı? evet anında alacak gücüm var çok şükür ama bunu ödeyipte aldığım araç beni tatmin etmeyecekse esas modelinede gücüm yetmiyorsa sırf o marka aracım olsun diye alt serisini almam, benim için Mercedes markasını temsil etmiyor, o ruh yok bana göre, üstü içinde kendimi zorlamam, gider o paraya başka markanın en üstünü alırım alt seri mersodan daha iyi arabam olur. Ya tam olacak yada olmayacak benim için yani, azıyla yetinmem, olayım bu benim...bu arada 40 yaşını geçtik, insanı tatmin edecek şeyler çok daha üst seviyede olmaya başlıyor bu yaşta...

dediğin gibi 21 yaşında bir genç için uçak gibi c180, benim yaşıma geldiğinde zaten yüzüne bakmazsın büyük ihtimal... gerçi genç olsamda bakmazımya, tabii o zamanda alt seri diye birşey yoktu, saf merso vardı...

Beni yanlış anlama sakın :flowers: benim için merso bu değil onu anlatmak istiyorum,yoksa alana saygım var, araban canavar gibi, benim felsefe bu anlayacağın...

Fiesta ya gelince, o ayrı, über alet bunlar :D tokatlar duman eder... :tongue:

Süperb e gelince, yol kabiliyeti evet haklısın, az daha iyi, onun dışında c180 mi süperb mi dersem süperbi her türlü tercih ederdim, nedenmi sebeb basit, senin araba ufak, kalite olarak daha iyi değil, kötüde değil, gerçekte süperbten daha üstünde değil, onun dışında tercihler ve zevkler, konusu var, bu göreceli, arabadan yada markadan beklentiler, bunlar çok şeyi değiştiriyor... senin araba genç işi diyelim (c180le başlar e 250 lerle devam edersin inşallah) ve tabiki bu işler ekonomiye bakan işler....

Haa şunuda diyim E200 falan diyorumda, şuan satılan e200 lerde eskileri gibi değil, daha darda geldi bana, her markada olduğu gibi yavaş yavaş süs artıyor kalite düşüyor, bu kaybıda süsle elektronik desteklerle kapatmaya çalışıyorlar, genel olarak her markada bir düşüş var sanki, araba zevkimizide bozdular, zaten fiyatlarda uçtu gitti, bundan sonra motorsiklet alacağım valla :) Merso bile eski Merso değil ne yazıkki...

fiestam varken modifiye konularında sürekli denk geliyorduk abi seninle iyi kötü biliyorum kimseyi kırmayacağını :flowers: dediğin gibi araçtan ne beklediğine bağlı ama bence a ve cla yı çıktıktan sonra belli bir yaşa kadar c bir üst e sonra sonra uzak bir ihtimal ama (benim için uzak) s kasa ben c'nin çok iyi bir araç olduğunu savunmuyorum e,s değil dediğiniz gibi ama parasına göre tam bir genç arabası gerçekten çok araçtan sağlam ve donanımlı ne a ve cla nede son çıkan reno motor. süperbden başka şey e serisinden başka şey s serisinden bambaşka şeyler bekleniyor bana süperb verseniz yapamam bir e almayada gücüm yeter ama oda çok abes kaçar aslında aynı şeyden bahsediyoruz. Herkes yaşına ve kişiliğine göre araç seviyor. C serisi bir aile aracı değil direksiyona ilk oturduğunuzda anlıyosunuz hatta direksiyona oturmadan aracın basıklığından çamurlukların iyice açılmasından anlaşılıyor doğrusunu isterseniz yeni mercedesleri bende hiç beğenmiyorum. Beni yanlış anlamanızı istemem aydınlattığınız için teşekkür ederim :flowers:

gol olmasına gerek yokki, c180 e karşı SüperB e döndü konu, elbette SüperB :D

al sana frikikten gol :p

Merso yu Merso yapan şey nedir düşün bakayım, o yoksa önde yıldız olsada boşa kardeş...

Abi beni yanlış anladın sanırım ben c180 den süperb ye geçince rahat ediyorum dedim kıyaslama yaptım evette yanlış anladınız herhalde.
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

:D yanlış anlamışsın, arkadaş Fiestaya atlama yapmışta :rolleyes: Fiesta ilk maaşımı almaya başladığımda yani ekonomik olarak tam özgür olduğumda aldığım arabaydı, o zamanlar boş polo daha pahalıyıdı ve hala hikaye idi opek yine tırttı be bozuktu direksiyonu bozulan corsalar vardı, fiat falan zaten düşünmedim bile :tongue:

fiesta daha cazip geldi ama acemilik işte Ford un huyunu tam öğrenememiştim, makyajsız Ford alınmazı çözmüştümde, yeni model hemen alınmaz 6 ay bekleniri bilmiyordum, zira 6 ay sonra 1.6 ghia lar geldi duman olduk :D az kaldı geri verip 4000 tl. zarara değişiyordum bayi zor ikna etti beni :)

Fiesta elbette überrr, mersoda neymiş :p aynı ayarmı ayıp oluyor ama :D

Fiestaya atlama yaptım evet ilk aracım fiestaydı konuları forumda halen var hatırlarsınız belki st şeritleri olan beyaz bir fiesta opel opc jantı vardı fiesta benim için çok farklı bir arabadır o yüzden atlama yaptım bende ilk özgür olduğumda bu aracı aldım sizin gibi. aracı atlayıpta övmem bu yüzdendir :flowers: tarihinde İsmail Buğur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Fiestaya atlama yaptım evet ilk aracım fiestaydı konuları forumda halen var hatırlarsınız belki st şeritleri olan beyaz bir fiesta opel opc jantı vardı fiesta benim için çok farklı bir arabadır o yüzden atlama yaptım bende ilk özgür olduğumda bu aracı aldım sizin gibi. aracı atlayıpta övmem bu yüzdendir :flowers:

Eee  fiesta dan sonra Merso ya geçiş doğal olmuş desene, anca kurtarır zaten  :D  :good1:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Eee fiesta dan sonra Merso ya geçiş doğal olmuş desene, anca kurtarır zaten :D:good1:

Fiestadan sonra arada bir adet 2010 focus titanyum x var 1.6 tdci. [emoji106]

Şuan beklemedeyim 1-2 sene daha kullanıp range rover sport düşünüyorum [emoji6]

tarihinde İsmail Buğur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Fiestadan sonra arada bir adet 2010 focus titanyum x var 1.6 tdci. [emoji106]

zaman kaybetmişsin desene  :D  :tongue:  neyse çok gençsin, sorun yok zaman çok  :) bizim yaş kemale erdi, direk atlama yapmak şart, zira zaman yok  :D

Yorum bağlantısı

zaman kaybetmişsin desene :D:tongue: neyse çok gençsin, sorun yok zaman çok :) bizim yaş kemale erdi, direk atlama yapmak şart, zira zaman yok :D

Allahım daha iyilerini nasip etsin kısmet meselesi 13 yaşında sanayiye girip çalışmaya başlayınca erken oldu bazı şeyler [emoji3] bazı şeylerden feragat ettim rabbim kısmet etti:flowers:
Yorum bağlantısı

zaman kaybetmişsin desene :D:tongue: neyse çok gençsin, sorun yok zaman çok :) bizim yaş kemale erdi, direk atlama yapmak şart, zira zaman yok :D

Abi konu dağıldı sanırım sizin gibi gençleri seven abilerimle kış günü sıcak çayla birlikte bu konuları abi kardeş gibi uzun uzun tartışmak konuşmak isterim :flowers: inşallah istediğiniz araca direk atlama yaparsınız hatta daha uzun atlar daha üst üst modellere geçersiniz saygılarımla iyi geceler.

Not: konuşurken hatam olduysa özür dilerim kardeşiniz olarak (kardeş kelimesini samimiyetinize güvenerek kullanıyorum) sadece fikrimi belirttim okuduğunuz için teşekkürler [emoji56]

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Abi konu dağıldı sanırım sizin gibi gençleri seven abilerimle kış günü sıcak çayla birlikte bu konuları abi kardeş gibi uzun uzun tartışmak konuşmak isterim :flowers: inşallah istediğiniz araca direk atlama yaparsınız hatta daha uzun atlar daha üst üst modellere geçersiniz saygılarımla iyi geceler.

Not: konuşurken hatam olduysa özür dilerim kardeşiniz olarak (kardeş kelimesini samimiyetinize güvenerek kullanıyorum) sadece fikrimi belirttim okuduğunuz için teşekkürler [emoji56]

Hiç olurmu kardeşim  :) özürlük ne durum var, altı üstü araba işte, nedir yani... sıcak çay mı, öncesi işi mangala bağlamak şart    :D inşallah biran önce hepimiz üst modellere geçerizde rahat ederiz : :)

sen onu bırak, benim motorsiklet hayalim var, dur bakalım bu yaz neler olacak  :rolleyes:

Yorum bağlantısı

Ne fiestaymış arkadaş. 2 yıl şirkette (2007 galiba)kullandım dikkatimi çekmemişti. Tekrar bakayım desem kazada pert oldu. Birdaha gelirse daha dikkatli bakayım. Şu intercoolersiz arka frenleri kampanalı alet değil miydi ya fiesta?  :D :d 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

hani nerede şu meşhur 160 hp. dci motorunuz kaaardeşim :)

İşte o bi marka var ya E serisinde kullanan, onda :D

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

W203 ten Sonra c klasse ın kalitesi düştü şimdiki mersoların hepsi aynı hepsi klonlanmış gibi C,E ve S klasse bile....

Benim için gerçek Merso budur maybach ın üretilmesine sebep olan araçtır..:)

W140[emoji7]

f90f69ff6e323918756b1a275a5af833.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

W203 ten Sonra c klasse ın kalitesi düştü şimdiki mersoların hepsi aynı hepsi klonlanmış gibi C,E ve S klasse bile....

Benim için gerçek Merso budur maybach ın üretilmesine sebep olan araçtır.. :)

W140[emoji7]

Rusların mafyalarının, Japonların yakuzalarının, Türklerin ise makam aracıdır. Ben de çok severim :)

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Rusların mafyalarının, Japonların yakuzalarının, Türklerin ise makam aracıdır. Ben de çok severim :)

bütün dünyanın saygısını kazanmış baba aracıdır:)

Hayalimdir ..:)

Zırhlı galiba bu lastikler fena

B3/B5 NATO zırhlı olması lazım
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ne fiestaymış arkadaş. 2 yıl şirkette (2007 galiba)kullandım dikkatimi çekmemişti. Tekrar bakayım desem kazada pert oldu. Birdaha gelirse daha dikkatli bakayım. Şu intercoolersiz arka frenleri kampanalı alet değil miydi ya fiesta?  :D :d 

kampana diskten çok daha güçlüdür yalnız kardiiiş  :D  hem fiesta diyen kim, övdümmü ben, Fiesta lafı arkadaşın esprisi üzerine çıktı, haa Ford derken bir daha düşün, ne fiat nede reno ile kıyaslanmaz bile, onlar önce araba yapmayı öğrensin  :p

İşte o bi marka var ya E serisinde kullanan, onda :D

boşa demiyoruz mersoda bozdu e bile tırt çıktı  :D

Yorum bağlantısı
Cenk Çetinkaya
(düzenlendi)

Zaman ayırıp cevap yazan herkese çok teşekkürler.Araçta prensipte anlaştık.Superb 1.6 TDI Elegance DSG şanzımanlı bir araba.İnşallah şu çok meşhur DSG şanzıman sorunlarını yaşamayız.Tekrar Teşekkürler.

tarihinde Cenk Çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...