İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Bu Parça Ne İşe Yarar?

Dinç Gökmen

Recommended Posts

Dinç Gökmen

Bv0yrG.jpg

Arkadaşlar bugün bagajı temizlerken bagaj sol yan halısını söktüm ve karşıma bu parça çıktı merak edip söktüm kornaya benziyor anlamadım ne olduğunu. Bileniniz var mı?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Alarm :) benimkide bagajın solunda içerde. Zart zurt diye çalıyor. Şoför kapısını anahtarla kitleyip, kumandayla açınca çalmaya başlıyor

Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Orjinal alarmı sanırım. Benimkine sonradan takma alarm var orjinali iptal etmişler. Ancak alarm ötmüyor

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Orjinal alarmı sanırım. Benimkine sonradan takma alarm var orjinali iptal etmişler. Ancak alarm ötmüyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Her türlü anahtar sonradan yaptır ılır. Aksesuar alarmda zamanla bağlantıda veya Elektroniğinde garip davranışlar gözlemlenebilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Valla kapı kilit olayı apayrı bir sorun. Benim bazen çalışınca yada gidetken kendi kendine kilitleniyor gibi tık tık ses yapıyor ama kilitlemiyor. Bazen kumandadan kitlenmiyor, sonradan takma kumandalı. Orjinal ana anahtar yok, yedek düğmesiz anahtarı var. Benimde yaptirmam lazım sustalı falan türü ama bakalım. Ama o parça alarma ait. Vik vik diye ötmüyor bende, zart zort diye kabaca ötüyor. Hırsız açmaya çalışsa rezil olurum adama

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sonradan takılmışlarda genelde orjinal merkezi kilit modülünde arıza olduğu için bu değişim yapılıyor

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ersin Alan
On 03.12.2016 at 19:44, Derviş Dursun yazdı:

Alarm :) benimkide bagajın solunda içerde. Zart zurt diye çalıyor. Şoför kapısını anahtarla kitleyip, kumandayla açınca çalmaya başlıyor

Anahtarla kilitleyince Alarm devreye giriyor mu

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

ben şoför kapısını anahtarla kitleyip, kumandayla açtığımda direk çalmaya başlıyor. Ama kumanda sonradan yapılma. Orjinal anahtarı değil. Mantık olarak kendi sistemiyle kitliyor, kumanda sonradan olduğu için farklı sistemle açıldığından şüpheli giriş diye algılayıp çalmaya başlıyor. Ama kumandayla kitleyip anahtarla yada yine kumandayla açsam sıkıntı olmuyor
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Ersin Alan yazdı:

Çift kilitleyince girer.. 

Anahtarla çift kilitlemenin de bir prosüdürü var.. O uygulanmalı.. 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Çift kilitleyince girer.. 
Anahtarla çift kilitlemenin de bir prosüdürü var.. O uygulanmalı.. 

anahtarla nasıl abi? Onu da iki kere mi çeviriyoruz?
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yanılmıyorsam, kilitleme yönüne iki defa çevriliyordu anahtar.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
Yanılmıyorsam, kilitleme yönüne iki defa çevriliyordu anahtar.. 

sağol abi, deneyip paylaşırım
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...