İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Kalorifer Paneli Çalışmıyor

Volkan Metli

Recommended Posts

Volkan Metli
(düzenlendi)

Merhaba yine ben ve yine bir sorun :)

şimdi kış olduğu için sorun yok ama benim arabanın kaloriferi (klima değil) sadece full sıcak üflüyor. arabanın için cehennem gibi. sıcak-soğuk kumandası çalışmıyor. ben de dün söktüm baktım. panelin arkasındaki kumanda boşa dönüyor. ayar yapmıyor. bu parçanın değişmesi gerek. bu parçanın ismi nedir nerede bulunur fiyatı nerelerdedir?

ilk önce muslukdan süphelenmiştim ama kumanda etmiyor ordaki zımbırtı. önce onu halledip sonra musluğa bakacam. musluk basit zaten 50 tl bişi.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Kara

Ayar düğmesi ayarlı bir dirence bağlıdır. O da kartta bulunan mosfet transistörü kontrol eder. Eğer pek anlamıyorsanız kartı söküp bir elektronikçiye gidin ayarlı direnci ve mosfeti kontrol etsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

benimki de arızalı , elektirikçi tamiri olmaz demişti. bende yazları musluğu iptal edip direk bağlatıyorum. kışları musluklu kullanıyorum. işin kötü tarafı şu an içeri sıcak üflediğinden klima da çalışmıyor. soğuk sıcak düğmesi boşa dönüyor. bunların tamiri oluyor mu? ben daha önce çıkma sordum . komple paneli atıyor 250 TL istemişti. 

Yorum bağlantısı
Burak Kara

Tamirini elektrikçi anlamaz, sanmıyorum. Dediğim gibi kartı bilgisayar tamircisi gibi kart tamiri üzerine çalışan bir yere götürmeniz gerekli. Benim de arızalıydı, üzerindeki mosfet yanık çıktı. Zaten o yandıysa bakınca görülüyor.

Yorum bağlantısı
Volkan Metli

Benim de kart arizaliydi mosfet mi ne yanmış konya da bi elektronikci 10 dakikada yaptı teslim etti

Yorum bağlantısı
Sabri Erol

hazır konu açıkken bende danışsam ben kaloriferi açınca hep soğuk esiyor bunun kaputun altında bi ayarı gibi birşey var mı? çünkü daha önce ustaya götürdüğümde kaputu açtı 2 saniyede bir şeye dokundu tak düzelmişti. aynı şey yazında sıcak yapınca yine kaput altında birşey yaptı soğuğa geçmişti. şimdi soğukta kaldı. bilgisi olan paylaşabilirmi ?

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Durmuş Dinçel
(düzenlendi)
On 18.12.2016 at 17:10, Sabri Erol yazdı:

hazır konu açıkken bende danışsam ben kaloriferi açınca hep soğuk esiyor bunun kaputun altında bi ayarı gibi birşey var mı? çünkü daha önce ustaya götürdüğümde kaputu açtı 2 saniyede bir şeye dokundu tak düzelmişti. aynı şey yazında sıcak yapınca yine kaput altında birşey yaptı soğuğa geçmişti. şimdi soğukta kaldı. bilgisi olan paylaşabilirmi ?

Muhtemelen orada elle açılıp kapanabilen bir musluk var onu kapatıp kalorifer peteğine sıcak su girişini kesmiştir.

tarihinde Durmuş Dinçel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...