İçeriğe Yönlendir

Laptop Ekran Açılmıyor.

Mustafa Gökmen

Recommended Posts

Mustafa Gökmen

Toshiba satellıte L655 model laptopum kullanım esnasında dondu,kapatıp tekrar açtım laptop açılıyor fakat ekran açılmıyor.Forumlarda laptopun hava deliklerinin kapatılıp ısınması sağlanırsa düzeleceği yazıyor bu yöntem doğrumudur.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Şarjı ve bataryayı çıkarıp 5dk. bekleyin tekrar açmayı deneyin.

Çogunlukla işe yarıyor.

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Ekran kartı sorunu gibi görünüyor. O yöntem kısmen başarılı olabilir ve son çözüm olarak değerlendirilebilir. Ekran kartının kopan bağlantısını ısıtarak tekrar kurabilirsiniz. Benzer durumda bende çözüm olmamıştı. Ekran kartının çipinin olduğu bölgeyi ısı tabancası veya saç kurutma makinesi ile ısıtma da denenebilir. Bu işlemler tamircinin abi bu olmaz, olursa da komple anakart değiştirmeniz gerekir o da xxx TL dedikten sonra yapılmalı  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Laptop soğumuş halde dediklerinizi denedim fakat yine açılmadı.Fan sesi geliyor,ön ışıklar yanıyor görüntü yok.

Kendi ısısı ile ısınmasını sağlamak başka parçalara zarar verebilir mi.

Eski bir laptop tamir masrafı çok olacaksa yenisini alırım.teşekkürler

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

aynı şey benim başıma geldi lcd ekran inverter yanmış . Hdmi ile tv ye görüntü alabiliyorum ama ekranda aydınlatma yok gözükmüyor hiçbirşey. Bir yerde bende okumuştum tüm hava delikleri kapatılıp kendi ısısınla kapanmasını beklemek gerekiyormuş denemedim ama başarılı olabilir

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Evet ilk başta harici ekranda görüntü alınıp alınamadığı kontrol edilmeli. Diğerlerine sonra bakılmalı.

Yorum bağlantısı
Engin Akşen

İlk önce hdmı ile bir ekrana bağlayıp görüntünün gelip gelmediğini kontrol edin. Görüntü geliyorsa sorun lcd ekranla alakalı. eğer gelmiyorsa ekran kartı gümlemiştir...

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Ekran kartında hata olduğuna emin olmadan ısındırma işlemi yapmayın, esasında laptopun hava deliklerini kapatarak çalıştırmayın, evet bu yöntem ekran kartını kısa süreliğine ( birkaç gün, yada birkaç hafta ) hayata döndürebilir ama, diğer bütün sisteme zarar verecektir, servise götürmenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

tam güncelleme yüklenirken mi kapattınız acaba. tekrar açın bekleyin, belki bir süre sonra yüklemeleri tamamladığında kendiliğinden açılır. (bende de öyle olmuştu, bir süre sonra ekran geldi ve sonrasında bir sorun yaşamadım)

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Bilgisayar açıkken ekran dondu, kapatıp açtım ekrana görüntü gelmedi.Şimdi tekrar denedim sonuç aynı, ekran açılmıyor.tv ye baplayıp deniyeceğim.sonucu paylaşırım.teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Hdmi kablo ile tv ye bağlayıp tv deki bütün hdmi1 ,hdmi2 ,hdmi slide sırayla hepsini seçtim laptop görüntüsünü tv den alamadım.Bu işlemler yapılırken laptoptan çalışma sesi geliyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Sahin

Bunun birkaç sebebi olabilir; Led ekranın soketinde problem olabilir,  Ekran kartında soğuk lehim oluşmuş olabilir ( lehimlerin bir sebeple deforme olması ), yazılımsal problemler olabilir,

Yapılacak en doğru şey öncelikle hdmi gibi bir arayüzle başka bir monitöre aktarımı denemek, eğer aktarıyorsa demekki ekranda bir sorun var ekran kartında değil.

Eğer görüntü aktarmıyorsa ekran kartında soğuk lehim olabilir. Riskli bir yöntem olmasına rağmen FIRINLAMA işe yarayabilir, ama denemenizi tavsiye etmem.

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Bilgisayar servisine gösterip arızasını öğreneceğim.

Çok sağolun.

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Bilgisayar servisine gösterip arızasını öğreneceğim.

Çok sağolun.

pc yi çalıştırıp ekranına el feneri tutup bakabilir misiniz? 

Herhangi bir görüntü görünüyor mu ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

El feneri olayını deneyeceğim.Fırınlamada deneyebilirim gözden çıkardım laptopu.teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Laptopu tekrar açıp el feneri tuttum görüntü ışık vs görünmüyor.kapalı laptop ekranı gibi kapkara.

Yorum bağlantısı
Mustafa Sahin

Peki harici bir ekrana aktarım denendi mi ? eğer sadece lcd ölse harici bir ekrana (tvye mesela) aktarım yapıldığında görüntü gelmesi lazım. Görüntü tv ye geliyorsa iş kolay, lcd soketi arızasıdır lcd komple ölmez.

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Tv ye görüntü aktarmayı denedim fakat olmadı.Ekran kartı sanırım arızalandı.

Sani bey, anakartın arızalı olup olmadığı nasıl anlaşılır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Laptopun hava deliklerini koli bantı ile bantladım ,hardiskini söküp, klavyesini komple streçle sarıp çalıştırdım.Yüksek ısıdan kapandı. Soğumasını bekleyip tekrar çalıştırdım ve ekran geldi.Ne kadar süre gider deneyip göreceğiz artık.

Çok teşekkürler sağolun.

Yorum bağlantısı
Mustafa Sahin

Soğuk lehim olayı işte. Lehimler aşırı sıcaktan eriyip devre elemanlarının bacaklarını devreden ayırıyor. Geçici bir çözüm bulmuşsunuz, er yada geç gene ekran gidecek. Tek çözüm fırınlama, ilk mesajımda dediğim gibi.

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Laptopun hava deliklerini koli bantı ile bantladım ,hardiskini söküp, klavyesini komple streçle sarıp çalıştırdım.Yüksek ısıdan kapandı. Soğumasını bekleyip tekrar çalıştırdım ve ekran geldi.Ne kadar süre gider deneyip göreceğiz artık.

Çok teşekkürler sağolun.

Bunu bende yaptım, 10 gün gitti, ama bilgisayar genel anlamda yavaşlamıştı, bu uygulama bilgisayarın fazla ısınmaması gereken parçalarına da zarar verdiği için, sağlıklı değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...