İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Silecek Arızası Ve Motor Kitlenmesi

Yaser Tunç

Recommended Posts

Yaser Tunç

Merhaba, başımıza dert gelmeyince yolumuz buralara düşmüyor maalesef.

Aracım Mondeo 2008 2.0 dizel otomatik.

Aracıma yeni akü taktıktan sonra sileceklerin ilk kademeleri çalışmaz oldu. Sadece son kademede çok hızlı çalışıyor ve çalışmayan alt kademeye alınca camın ortalık yerinde duruyor.

Diğer mevzuda yoğun trafikte ve sıcak havada dur-kalk yapıp ilerlerken 30dk ve sonrasında motor aniden çekişten düşüyor ve 1000 devir/dk üstüne çıkmıyor. Kontak kapattıktan sonra da bir daha marş basmıyor. Motoru en az yarım saat dinlendirdikten sonra çıt diye bir ses geliyor ve herşey normale dönüyor.

Bu nedenlerden ötürü 3 defa servise gittim, detay vermeden hallettik dediler, toplamda 1000 TL para bayıldım ama nafile, aynı dertler Sebebi ne olabilir? Yardım lütfen..

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Yaser Tunç

Cevaplayabilecek kimse yok mu?

Yorum bağlantısı
Yaser Tunç

Buralara kar yağmış çok ıssız...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

her iki arıza da rutin olmayan duyulmamış tipte. ancak tesisat veya bi gem modülü arızasının ortak yansıması olabilir?

Yorum bağlantısı
Yaser Tunç

İşin daha tuhaf tarafı silecek son hızda çalışırken, ışıklarda durduğumda silecek te olduğu yerde donup kalıyor. Bu meletin frenle ne alakası var anlayamadım :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yaser Bey,

İlginç bir sorunmuş bekleyelim biraz da gören olsun cevap çıkar belki.

Bu arada tapatalk imzanızı kapatırmısınız lütfen? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yaser Tunç

Ford tamiri konusunda kendine feci güvenen bir usta bulmam lazım. Malum yetkili servislere harcadığım para çok fazla ve gerçekten artık bunalım vaziyetindeyim. Istanbul Anadolu yakasında ikamet ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ford tamiri konusunda kendine feci güvenen bir usta bulmam lazım. Malum yetkili servislere harcadığım para çok fazla ve gerçekten artık bunalım vaziyetindeyim. Istanbul Anadolu yakasında ikamet ediyorum.

Avrupa yakası Maslak'ta No Name mevcut. Çözemeyekleri bi durum olacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Furkan Kibar

Fren lambası yanınca oluyor olabilir yani gem modülü arızası gibi olma ihtimali var ama oda arıza verir ne arızalar var araçta

Yorum bağlantısı
Yaser Tunç

Arıza kodu varmı varsa ne arızaları var araçta

Arıza ışığı yanmıyor, 3 bilinmeyenli denklem gibi mübarek
Yorum bağlantısı
Furkan Kibar

Arıza ışığı yanmıyor, 3 bilinmeyenli denklem gibi mübarek

Cihaza bağlanmadı mı araç veya test menüsünden bakmadınızmı
Yorum bağlantısı
Cem Işık

MAslak Oto Sanayi, No Name servis.. Bi baksın, yorumlasınlar. Güvendiğimiz bir servistir.. Çayı da ayrıca güzeldir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Kibar
(düzenlendi)

Ford servisine gidilip ıds cihazına bağlanıp arızalara bakıp arızaları söylerseniz sorun ortaya çıkar bende Çağlar abiye katılıyorum ve gem modülü arızası diyorum

tarihinde Furkan Kibar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yaser Tunç

Maslak 'taki servisin yolu göründü anladığım kadarıyla :) Forumda iletişim bilgilerini buldum. Çok teşekkür ediyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlk defa böyle bir arıza duydum... 

Gem modülü veya beyin arızasına benziyor... 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Silecek motoru yavaş modlar elektronik sürücü ile, son kademe sürücüyü iptal edip direk voltaj gönderen röle ile olur. Silecek sürücü modülü sigortası, veya modülün kendisi. Bir diğer şık silecek kolu arızası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Yaser Tunç
Silecek motoru yavaş modlar elektronik sürücü ile, son kademe sürücüyü iptal edip direk voltaj gönderen röle ile olur. Silecek sürücü modülü sigortası, veya modülün kendisi. Bir diğer şık silecek kolu arızası.

Çok teşekkürler hocam, hala servise götüremedim arabayı :)
Yorum bağlantısı
Kürşat Gönüllü

Yani Akünüzü tekrar kontrol ettirmeyi de unutmayın.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...