İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası Ve Araç Kaskosu İçin Firmaların Teklifleri (Taze)

Emre Köksal

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Ömer Navruz yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Az önce, sigorta acentesinden Trafik sigortası için, "12 Nisan’da getirilen tavan prim uygulaması sebebiyle taksit yapılamıyor."

bilgisini aldım. Daha önce böyle bir saçmalık duyan oldu mu. Bu arada 3 tane acenteden aynı bilgiyi aldım.

Yanlış bilgi.. 

Taksit yapılabiliyor.. Yapanlar var.. 

Ben yapıyorum. 

Ender durumlarda taksit olmayabilir.  

Yorum bağlantısı
Bayram Çayan
3 saat önce, Ömer Navruz yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Az önce, sigorta acentesinden Trafik sigortası için, "12 Nisan’da getirilen tavan prim uygulaması sebebiyle taksit yapılamıyor."

bilgisini aldım. Daha önce böyle bir saçmalık duyan oldu mu. Bu arada 3 tane acenteden aynı bilgiyi aldım.

3 ay önce trafik sigortası yaptırdığımda bende aynı durum ile karşılaştım. Taksit yapmadılar. 

Yorum bağlantısı
Ömer Navruz
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yanlış bilgi.. 

Taksit yapılabiliyor.. Yapanlar var.. 

Ben yapıyorum. 

Ender durumlarda taksit olmayabilir.  

Ender durum derken?

Belli bir tutarın üzerini yapıyorlar, bu tutarın altında kalıyorsa, yapmıyorlar anlamında mı?

Aslen sigorta şirketleri işin inceliğini bulmuş.

Diyorlar ki; "sigorta bedeliniz  500 TL taksit yok, ama, ilave teminatlarla birlikte 750 TL 3 taksit yaparım."   

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
34 dakika önce, Bayram Çayan yazdı:

3 ay önce trafik sigortası yaptırdığımda bende aynı durum ile karşılaştım. Taksit yapmadılar. 

Evet.. Nisan başında sigorta şirketleri çok daha sert girmişlerdi konuya.. Taksit yapmıyorlardı.. 

Artık duruma göre yapıyorlar veya yapmıyorlar.. 

13 dakika önce, Ömer Navruz yazdı:

Ender durum derken?

Belli bir tutarın üzerini yapıyorlar, bu tutarın altında kalıyorsa, yapmıyorlar anlamında mı?

Aslen sigorta şirketleri işin inceliğini bulmuş.

Diyorlar ki; "sigorta bedeliniz  500 TL taksit yok, ama, ilave teminatlarla birlikte 750 TL 3 taksit yaparım."   

Aracı yeni almışsanız ve indiriminiz yoksa veya hasarsızlık indiriminiz bozuksa, indiriminiz az ise ve büyükşehirdeyseniz. Yaşınız genç ise.. 

Gibi durumlar olumsuz olarak değerlendirilmekte ve taksit yapılmamaktadır.. 

Ancak 

Yol yardımı,  imm, anahtar kaybı, mini onarım vb. ek teminat ilaveleri ile poliçe yapılabilir veya taksitli yapılabilir hale gelebilmektedir. 

Yorum bağlantısı
Ömer Navruz
6 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet.. Nisan başında sigorta şirketleri çok daha sert girmişlerdi konuya.. Taksit yapmıyorlardı.. 

Artık duruma göre yapıyorlar veya yapmıyorlar.. 

Aracı yeni almışsanız ve indiriminiz yoksa veya hasarsızlık indiriminiz bozuksa, indiriminiz az ise ve büyükşehirdeyseniz. Yaşınız genç ise.. 

Gibi durumlar olumsuz olarak değerlendirilmekte ve taksit yapılmamaktadır.. 

Ancak 

Yol yardımı,  imm, anahtar kaybı, mini onarım vb. ek teminat ilaveleri ile poliçe yapılabilir veya taksitli yapılabilir hale gelebilmektedir. 

Evet aynen dediğiniz gibi, ilave teminatlarla, rakamı yükseltip, taksit yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
11 dakika önce, Ömer Navruz yazdı:

Evet aynen dediğiniz gibi, ilave teminatlarla, rakamı yükseltip, taksit yapıyorlar.

Duruma göre. yükseltmeden de yapabilir.. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Son üçü generali olmak üzere 4 senedir kaskolu biniyorum. Yine sigorta ve kasko ( sigortadan 1 ay sonra) yenileme tarihleri geldi.

Sigorta teklifleri fazla geldi gözüme ama artık böyle sanırım. ( Önceki sene 220, geçen sene 350 den yapmıştım).

Kasko da 705 liraydı imm en yüksege çekilmişti, bu sene ne olacak bakalım.

cfb66bfcc92e57f7859d4f8d7c716799.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Biraz geç olacak amam yine yazalım, geçen sene 558 TL olan sigortam bu sene Emmi sigorta(allianz) tarafından 455 TL ye yenilendi. 

Basamak 7 aynı aracı 5. kez sigortalıyoruz. Mehmet Abiye her konu da yardımları için teşekkür ediyorum, sağolsun :) 

Bu arada kart bilgilerini bende verdim :fiuw:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Mehmet Abiye her konu da yardımları için teşekkür ediyorum, sağolsun :) 

Bu arada kart bilgilerini bende verdim :fiuw:

Rica ederim kardeşim.. :) Güle güle kullan. 

Kart bilgileri işi bitince imha edilmiştir. sıkıntı yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Rica ederim kardeşim.. [emoji4] Güle güle kullan. 
Kart bilgileri işi bitince imha edilmiştir. sıkıntı yok [emoji4]

Estağfurullah Abi, sıkıntı yok. O işin latifesi. Seneye Servet Abiden çekeriz o zaman benimki silindiyse [emoji2]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Rica ederim kardeşim.. [emoji4] Güle güle kullan. 
Kart bilgileri işi bitince imha edilmiştir. sıkıntı yok [emoji4]

Bana öyle bi bilgi gelmedi. En son altın tüccarının kaskoyu çekmişsin benim hesaptan
Estağfurullah Abi, sıkıntı yok. O işin latifesi. Seneye Servet Abiden çekeriz o zaman benimki silindiyse [emoji2]
İşin yokmu senin
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

İşin yokmu senin

Henüz cipim yok abi :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
17 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kart bilgileri işi bitince imha edilmiştir. sıkıntı yok :)

Bende diyorum her sene aynı kartın numarasını niye istiyor? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
On 11.10.2017 at 13:34, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Son üçü generali olmak üzere 4 senedir kaskolu biniyorum. Yine sigorta ve kasko ( sigortadan 1 ay sonra) yenileme tarihleri geldi.

Sigorta teklifleri fazla geldi gözüme ama artık böyle sanırım. ( Önceki sene 220, geçen sene 350 den yapmıştım).

Kasko da 705 liraydı imm en yüksege çekilmişti, bu sene ne olacak bakalım.

466 dan yaptırdım yine generali ye.
Kasko için başka firma ile anlaşabilirim bu sene, 1 hafta ikame araç az geliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

466 dan yaptırdım yine generali ye.
Kasko için başka firma ile anlaşabilirim bu sene, 1 hafta ikame araç az geliyor.

Gererali ikame araç süresini uzatamıyor mu ?

Ben 3+3, 7+7, 15+15 şeklinde değiştirebiliyorum.. Onarım süresi boyunca şeklinde ikame araç veren şirketler de var. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Gererali ikame araç süresini uzatamıyor mu ?
Ben 3+3, 7+7, 15+15 şeklinde değiştirebiliyorum.. Onarım süresi boyunca şeklinde ikame araç veren şirketler de var. 
Anlaşmalı servisde sınırsız, yetkili serviste 1 hafta. Soracağım aradıklarında.

Şuan yapımda araç, nasıl bir fiyat çıkacak göreceğiz, geçen sene 705 di kasko
Yorum bağlantısı
Mustafa Keskin

Üzerime ilk kez araç alacağım. Trafik sigortası ve kasko tahminen ne çıkar? 2013 Opel Corsa 1.2 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Gerekli bilgiler olmadan verilen fiyatlar gerçeği yansıtmaz. Ruhsat ve kimlik bilgileriyle sisteme girilip teklif almak lazım .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Mustafa Keskin yazdı:

Üzerime ilk kez araç alacağım. Trafik sigortası ve kasko tahminen ne çıkar? 2013 Opel Corsa 1.2 

Kaskoya cevap veremeyiz. Kasko için çok fazla detaya ihtiyaç var. 

Mevcut ve geçici olan yasalarla rakamları devlet belirlediği için 800-1000 liralara trafik sigortanı bu yıl içinde yaptırabilirsin. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Keskin

Arkadaşlar,

Forumdan tanıdık arkadaşımız var mıdır trafik sigortası yapabilecek. Çoğu firma 917 TL teklif verirken Eureko Sigorta 865 TL fiyat verdi. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arkadaşlar,

Forumdan tanıdık arkadaşımız var mıdır trafik sigortası yapabilecek. Çoğu firma 917 TL teklif verirken Eureko Sigorta 865 TL fiyat verdi. 

Ben bakarım ama. En ucuz iddiam yok benim. :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...