İçeriğe Yönlendir

Hard Disk Motoru

Emre Demir

Recommended Posts

Emre Demir

Elimde bir adet motor var direk dc akım ile çalışmıyor , elinde motoru çalıştıracak sürücü olan var mı ?

Yorum bağlantısı
Emre Demir

Emre motoru göreyim

King resim temsili eve geçince aslını yollarım GP2Dl6.jpg

Disk kurtarmamı yapacaksın ?

Yok hocam motoru çalıştırır isem manyetik karıştırıcı yapmayı planlıyorum hız kontrollü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Benim bildiğim hardisklerde fırçasız dc motor olur. Bunlar için ayrıca bir sürücü gerekli. Normal dc motorların fırça kısmındaki görevi elektronik bir denetleyii yerine getirir. Lakin bunda 4 giriş var acaba step motor mu diyecem de oda değil . yok yok kesin fırçasız dc bu

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servo motor bu 4 kutuplu. Sürücü bulunur ama hall efect sensör vs uğraştırır. Hazır hdd alıp kartını kullan, sabit devir döner

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

aurdino ile olur hem de mucitlik başlar iyi olur. motorla kalmaz robota doğru kayar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
(düzenlendi)

0lN0RW.jpg

orjinali bu esc devresi ile çalıştırıyorlar hız kontrolü ile birlikte

tarihinde Emre Demir 48 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Harddisk motoru ,manyetik karıştırıcı için fazla hızlı olur. Size maksimum 1500-2000 rpm lik bir motor lazım. Hız arttıkça mıknatıs balığı tutamaz ve suyu sıçratır. Drone motorlarına bakın. Hem ucuz hemde kontroletmesi, çalıştırması kolay olur.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

aurdino ile olur hem de mucitlik başlar iyi olur. motorla kalmaz robota doğru kayar.

arduino efsane bir olay gercekten. Ben de az cok teknoloji ve yazilima ilgisi olani arduinoya yönlendiriyorum. Okulda günes enerjisini takip eden günes paneli yaptik (kücük boyutta). Simdi aklimda günes enerjili bir otomatik cim bicme makinasi yapmak var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...