İçeriğe Yönlendir

--Yeni Yeni-A118C X40 Ambarella A7 Işlemcili Kapasitörlü Araç Kamerası

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan
(düzenlendi)

Satın aldığım yer : http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_580603.html

İndirim kodu : . Bekliyoruz henüz yok.

Detaylar inceleme + Montaj videosu Yakında : ( Örnek çekimler Gelecek..)

Diğer A118c den önemli olan farkları :

[*]**Efsane Ambarrella A7 işlemci ile geliyor.
 [*]**Daha net çekimler 1296P 2K netlik  2560 x 1080 ( 30fps )
 [*]**1080P de 45 Fps desteği ( Daha akıcı çekimler )
 [*]**Bataryasız Battery Type: Safe Capacitor 
 [*]**Gps bilgisini direkt videoya işleyecek mi ? :fiuw:  test edilecek.

İlk incelemede sınıfta kaldı, enerji kesildiğinde kamerayı kapatacak zamanı bulamıyor ve son dosyayı bozuyor. Bu ciddi bir problem. 

Gearbest ile yazışıyorum şimdi, üretici firma yeni bir firmware yada çözüm bulamaz ise insanlara tavsiye etmeyi düşünmüyorum. Ambarella hep kapasitör cephesinde sınıfta kalıyor. Şu an için ancak gecikmeli kapanma tesisatı ile kullanılır bu kamera :)

41qj2A.jpgJqkZrJ.jpgOV9vn4.jpgzaljv7.jpgGP2mQr.jpgyNo68k.jpg
tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Abi dolar hep senin bu kameralar yüzünden yükseliyor :biggrin:  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Abi bir ara A119 ile arasındaki farklardan da bahseder misiniz? :)

Tmm valla daha çalıştırmadım bile, akşama bakıcam  :yes:

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Bence Olgu Bey' in siteye girişi engellenmeli, masraf çıkarıp zarara sokuyor bizleri, yönetim el atsın şu olaya lütfen!...  :D  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

İlk incelemede sınıfta kaldı, enerji kesildiğinde kamerayı kapatacak zamanı bulamıyor ve son dosyayı bozuyor. Bu ciddi bir problem. 

Gearbest ile yazışıyorum şimdi, üretici firma yeni bir firmware yada çözüm bulamaz ise insanlara tavsiye etmeyi düşünmüyorum. Ambarella hep kapasitör cephesinde sınıfta kalıyor. Şu an için ancak gecikmeli kapanma tesisatı ile kullanılır bu kamera :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kapasitör problemi normal. Kapasiteleri düşürülmüş arıza yapmasın diye. Sonuç ortada gördüğüm. Ufak bi işlem ile sorun kalkıyor

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Kapasitör problemi normal. Kapasiteleri düşürülmüş arıza yapmasın diye. Sonuç ortada gördüğüm. Ufak bi işlem ile sorun kalkıyor

Fotoyu görür görmez Servet abi görürse yazar dedim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Abi napçaz peki ?

Olay bu : tarzanca ingilizce hahahaha :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Birinci hata şu,

Kapasitör dolması için yaklaşık 3 dakika lazım kontak modunda dolum zamanı yetmiyor. Kontağı açıp bekle ve yine dene sorun olmayacak

İkinci hata araç alt yapısına uygun hızlı dolan kondansatör kullanılmaması. Buda üretici hatası. Aslında sistem tasarımı yapılırken kondansatör içerisinde yaklaşık 3 volt muhafaza edilse sorun kalmaz yine. Oysaki devre tamamen boşaltıyor

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Birinci hata şu,

Kapasitör dolması için yaklaşık 3 dakika lazım kontak modunda dolum zamanı yetmiyor. Kontağı açıp bekle ve yine dene sorun olmayacak

İkinci hata araç alt yapısına uygun hızlı dolan kondansatör kullanılmaması. Buda üretici hatası. Aslında sistem tasarımı yapılırken kondansatör içerisinde yaklaşık 3 volt muhafaza edilse sorun kalmaz yine. Oysaki devre tamamen boşaltıyor

Tmm ama evde mesela 10 dk enerji verdim hatta 30 dk kayıt yaptım, enerjiyi kestiğimde son kaydı gene bozmuş. Kapanırken batırıyor cihaz. Videonun en sonunda ( yukarıda eklediğim ) bir araba resmi çıktı ya işte sadece o kaydı bozmamış.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

B40 ta bu sorun yoktu, En az 3 dakkalık zaman rölesi şart demekki.. orumdan bazı arkadaşlarımız bunu yapmıştı... 

En son Furkan yaptı diye hatırlıyorum.. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Timer da işe yaramaz emmi. Eğer o anda kayıt varsa yine bozulacak. Enerji kesildiği andan itibaren 20 saniye lazım en az

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

parmakla on off yapsak?

B40 ta bu sorun yoktu, En az 3 dakkalık zaman rölesi şart demekki.. orumdan bazı arkadaşlarımız bunu yapmıştı... 

En son Furkan yaptı diye hatırlıyorum.. 

sorun zaten güç kesildiği an kapanması.. kendini kapatacak zamanı bulmaıyor. röle 30 dak da kesse aynı sonuçolacak?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

parmakla on off yapsak?

sorun zaten güç kesildiği an kapanması.. kendini kapatacak zamanı bulmaıyor. röle 30 dak da kesse aynı sonuçolacak?

Güç geç kesilecek.

Kontağı kapadıktan 3 dakika sonra kesilecek.

Bu sayede gerekli kayıt kaydedilecek.

Otoparktaki boş kayıt kaydedilememiş olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

güç gitiği an zaten sorun ... ne içtin ben de isitiyoeum

Güç geç kesilecek.
Kontağı kapadıktan 3 dakika sonra kesilecek.
Bu sayede gerekli kayıt kaydedilecek.
Otoparktaki boş kayıt kaydedilememiş olacak.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

bi diyot bi kapasitör dıştan ilave hat üzerine kesmez mi?

Kondansatör kapasitesi artacak, tek çözüm şimdilik
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yolda kenara çekip gittim. Otoparkta kim ne yapsın arabaya

önnüdeki kangyu görmeyen bir kurye gelip çarpabilir mesela?_

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Devre 4.2 volt ile çalışıyor. Eski driver direk 5 volt veriyordu kondansatörlere

0.8 volt epey etkili aslında

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Kondansatör kapasitesi artacak, tek çözüm şimdilik

doğru.. sens bacağı dışarda değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...