İçeriğe Yönlendir

Focus III - Sıfır Araçda Boya Akması Var ?

Can Oygur

Recommended Posts

Can Oygur

Herkese merhabalar , 2 hafta önce Ankara Kartaş bayiden sıfır Focus Trendx araç aldım.Yaklaşık 15 dakka önce araca binerken tavanla kapının kapandığı yer de fitilin olduğu kısımda boya akması olduğunu fark ettim. 20 cm kadar devam ediyor bunu şu ana kadar hiç görmemiş olmam da ayrı bi sıkıntı.Şimdi değerli arkadaşlarım saygıdeğer abiler ne yapmam lazım canım sıkıldı biraz bi problem olur mu ? Bayiye mi gideyim sabah yoksa Ford direkt hattını mı arayım. Yada hiç mi kafaya takmayım . Bi fotoğraf çektim linkini ekliyorum sabah da fotoğraf eklerim.Cevaplarınızı bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı ve geçmiş olsun.

Öncelikle boya ölçümü yapılacak. Tavanda kapıda hasar var mı, ona bakılacak. Bir de resimi görelim, öyle konuışalım sonrasında.

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

öncelikle aracınız hayırlı olsun.

bence de bir boya ölçümü yaptırmanızda fayda var. sonradan bir işlem yapılmadıysa bayiyi biraz sıkıştırıp bakım indirimi falan alıp içinizi rahatlatırsınız. inşallah bir sıkıntı olmaz ama boya çıkarsa mahkemeye kadar uğraşmanız gerekir bence.

Yorum bağlantısı
Can Oygur

Herkese merhabalar , 2 hafta önce Ankara Kartaş bayiden sıfır Focus Trendx araç aldım.Yaklaşık 15 dakka önce araca binerken tavanla kapının kapandığı yer de fitilin olduğu kısımda boya akması olduğunu fark ettim. 20 cm kadar devam ediyor bunu şu ana kadar hiç görmemiş olmam da ayrı bi sıkıntı.Şimdi değerli arkadaşlarım saygıdeğer abiler ne yapmam lazım canım sıkıldı biraz bi problem olur mu ? Bayiye mi gideyim sabah yoksa Ford direkt hattını mı arayım. Yada hiç mi kafaya takmayım . Bi fotoğraf çektim linkini ekliyorum sabah da fotoğraf eklerim.Cevaplarınızı bekliyorum.

Şimdilik bunu ekliyorum sabah da eklerim

http://i.hizliresim.com/d8ZMZX.jpg

Hayırlı ve geçmiş olsun.

Öncelikle boya ölçümü yapılacak. Tavanda kapıda hasar var mı, ona bakılacak. Bir de resimi görelim, öyle konuışalım sonrasında.

http://i.hizliresim.com/d8ZMZX.jpg

Cevabınız için teşekkürler ne diyosunuz bu duruma ?

öncelikle aracınız hayırlı olsun.

bence de bir boya ölçümü yaptırmanızda fayda var. sonradan bir işlem yapılmadıysa bayiyi biraz sıkıştırıp bakım indirimi falan alıp içinizi rahatlatırsınız. inşallah bir sıkıntı olmaz ama boya çıkarsa mahkemeye kadar uğraşmanız gerekir bence.

Ufak indirimler veya hediye çekleri içimi rahatlatacağını düşünmüyorum ama cevabınız için teşekkür ederim . Yarın yaptıracağım boya ölçümünü.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

akmış.. son dönemde ne var ise focusun boyaları iç açıcı olmaktan uzaklaştı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Oygur

akmış.. son dönemde ne var ise focusun boyaları iç açıcı olmaktan uzaklaştı

Ne yazık ki bu görüntü benim de içimi açmadı maalesef ...

Ikinci defa boyanmis sanirim. Kontrol şart.

Bi bilginiz var mı bu ikinci defa boyanmış olayından ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kusurlu parca sunamayacaklarina gore size, tekrardan boyanmasi kadar dogal bi sey yok. Ancak bunu size bildirmeleri gerekir. Yine de benimki afaki konusma. En dogrusunu servis soyleyecek.

Yorum bağlantısı
Can Oygur

Kusurlu parca sunamayacaklarina gore size, tekrardan boyanmasi kadar dogal bi sey yok. Ancak bunu size bildirmeleri gerekir. Yine de benimki afaki konusma. En dogrusunu servis soyleyecek.

Peki teşekkür ederim .

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fabrikasyon çift kat boya ayrı şeydir burada akma var 1.2.3. defası bilinmez

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Can Oygur

Geçmiş olsun. Sıfır araç alırken expertiz şart demek ki.

Teşekkür ederim sağolun baya dikkatli bakmıştım ama demek ki dakikalarca incelemek gerekiyor .

fabrikasyon çift kat boya ayrı şeydir burada akma var 1.2.3. defası bilinmez

Beni iyice telaşlandırıyorsunuz ama bilgi bilgidir sağolun .

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

akma ile çift kat boya ayrı şeyler. telaş yok tam tersine anlamında idi aksine.

Yorum bağlantısı
Can Oygur

akma ile çift kat boya ayrı şeyler. telaş yok tam tersine anlamında idi aksine.

Peki abi ben yanlış anladım o zaman yine de insan sıfır araçta böyle şeyler görmek istemiyor . İki arkadaşımda aynı araçtan benle aynı zamanda aldılar sabah onların araçlarına da bakacağım .

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ben de istemezdim . bunun 2 elde ekspertizinde köprüden aşağı atlamak ister insan :D tavanda hele o görünüm hiç hoş olmamış. bunun kalite kontrolden geçememsi lazımdı fabrikada oldu ise

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Peki abi ben yanlış anladım o zaman yine de insan sıfır araçta böyle şeyler görmek istemiyor . İki arkadaşımda aynı araçtan benle aynı zamanda aldılar sabah onların araçlarına da bakacağım .

vardır elbet onlarında gözle görünmeyen bi yerlerinde kusurlar. öncelikle bu akıntının sebebini araştırıp bulmak gerek. sonuca göre olası yol haritasının çizersiniz. bizlerde ona göre öneride bulunur ve örneklerle yardımcı olmaya çalışırız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Oygur
(düzenlendi)

vardır elbet onlarında gözle görünmeyen bi yerlerinde kusurlar. öncelikle bu akıntının sebebini araştırıp bulmak gerek. sonuca göre olası yol haritasının çizersiniz. bizlerde ona göre öneride bulunur ve örneklerle yardımcı olmaya çalışırız.

Yarın ilk olarak sanayiye esnaf arkadaşların yanına giderek öneride bulundukları boya kaportacıları gezeceğim,nedir ne değildir bi öğreneceğim sizlere de bildireceğim abi zaten ama ilk olarak başına gelen veya bilgili olan varsa öğreneyim diyerek foruma yazdım.Biraz da endişeliyim mazur gör. tarihinde Can Oygur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

ben de istemezdim . bunun 2 elde ekspertizinde köprüden aşağı atlamak ister insan :D tavanda hele o görünüm hiç hoş olmamış. bunun kalite kontrolden geçememsi lazımdı fabrikada oldu ise

O kadar dedim dilimde tüy bitti fordların boyaları doğuştan sorunludur [emoji4]
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Yarın ilk olarak sanayiye esnaf arkadaşların yanına giderek öneride bulundukları boya kaportacıları gezeceğim,nedir ne değildir bi öğreneceğim sizlere de bildireceğim abi zaten ama ilk olarak başına gelen veya bilgili olan varsa öğreneyim diyerek foruma yazdım.Biraz da endişeliyim mazur gör.

sanayiden sonra da mutlaka serviste ölçüm yaptırın ve sonuçları karşılaştırın. bakalım servis ne diyecek, nasıl bir çözüm üretecek ve sonrasında otosan efendi size ne önerecek. sonucu merakla takip ediyoruz.

ekleme; konu ile alakalı servis kaydı açtırmayı unutmayın. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O kadar dedim dilimde tüy bitti fordların boyaları doğuştan sorunludur [emoji4]

focus3 ler ile başlayan bir zamanlama var. 2006 focusun boya kalitesi 2016 dan iyi idi.

Yorum bağlantısı
Can Oygur

sanayiden sonra da mutlaka serviste ölçüm yaptırın ve sonuçları karşılaştırın. bakalım servis ne diyecek, nasıl bir çözüm üretecek ve sonrasında otosan efendi size ne önerecek. sonucu merakla takip ediyoruz.ekleme; konu ile alakalı servis kaydı açtırmayı unutmayın.

Aynen öyle yapacağım inşallah yarın öğlen size neler olduğunu yazarım .

focus3 ler ile başlayan bir zamanlama var. 2006 focusun boya kalitesi 2016 dan iyi idi.

Kesinlikle katılıyorum .

Yorum bağlantısı
Metin Çilo
(düzenlendi)

Can kardeşim senin durumun aynısı arkadaşın başına geldi .  2 ay öne Balıkesir ak otodan sıfır c max aldı. aracı teslim alırken görmemiş . Bulunduğu ildeki servise gitti. Servis 2 bin TL hediye çeki verelim ilk bakımlar ücretsiz olsun konuyu kapatalım demişler arakadaş hayır demiş. En son ford genel merkez aramış şöyle yapalım böyle yapalım. Arkadaş demişsizden 100binTL ye araç alıyorum siz saçma sapan teklifler veriyorsunuz artık ben sizinle telefondan görüşmem bana yapacağınız bütün teklifleri yazılı olarak yapın demiş . Ford araç değişimine kara verdi. Bilgin olsun.

Önce git servise durumu tesbit ettir. Sanayiyi felan karıştırma.

Servis durumu imkar ederse ve sorun çıkarırsa noter huzurunda boya ölçümü yaptır.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mete Yaban

bazen araç tırdan indirilirken yada yolda iken taş vb olaylar gelebiliyor serviste gerekirse boya felan yapılabiliyor benimde bir tanıdığımın basına geldi değişim yapmıştılar. canınızı sıkmayın inşallah hallonur

Yorum bağlantısı
Can Oygur

Can kardeşim senin durumun aynısı arkadaşın başına geldi .  2 ay öne Balıkesir ak otodan sıfır c max aldı. aracı teslim alırken görmemiş . Bulunduğu ildeki servise gitti. Servis 2 bin TL hediye çeki verelim ilk bakımlar ücretsiz olsun konuyu kapatalım demişler arakadaş hayır demiş. En son ford genel merkez aramış şöyle yapalım böyle yapalım. Arkadaş demişsizden 100binTL ye araç alıyorum siz saçma sapan teklifler veriyorsunuz artık ben sizinle telefondan görüşmem bana yapacağınız bütün teklifleri yazılı olarak yapın demiş . Ford araç değişimine kara verdi. Bilgin olsun.

Önce git servise durumu tesbit ettir. Sanayiyi felan karıştırma.

Servis durumu imkar ederse ve sorun çıkarırsa noter huzurunda boya ölçümü yaptır.

Abi ilgilenenip cevap yazdığın için çok çok teşekkür ederim.Sabah direk aldığımız bayiye gitme kararı aldım zaten.Gidince ne olur nasıl olur ona bakacağım durumu tespit ettireceğim eğer yan çizerlerse sert bir tavır takınır hakkımı ararım, boş vaktim çok uğraşırım.Arabanın değişimi dışında herhangi bi öneriyi kabul etmem.Tekrardan yazdığın için teşekkürler .

bazen araç tırdan indirilirken yada yolda iken taş vb olaylar gelebiliyor serviste gerekirse boya felan yapılabiliyor benimde bir tanıdığımın basına geldi değişim yapmıştılar. canınızı sıkmayın inşallah hallonur

İnşallah Metin abicim güzel haberler ile dönerim foruma inşallah .

Yorum bağlantısı
Can Oygur

Abi ilgilenenip cevap yazdığın için çok çok teşekkür ederim.Sabah direk aldığımız bayiye gitme kararı aldım zaten.Gidince ne olur nasıl olur ona bakacağım durumu tespit ettireceğim eğer yan çizerlerse sert bir tavır takınır hakkımı ararım, boş vaktim çok uğraşırım.Arabanın değişimi dışında herhangi bi öneriyi kabul etmem.Tekrardan yazdığın için teşekkürler .

İnşallah Mete abicim güzel haberler ile dönerim foruma inşallah .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...