İçeriğe Yönlendir

Focus III - Sıfır Araçda Boya Akması Var ?

Can Oygur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

bayinin isteği isteksizliği burada önemsiz. istekli olmaması içn de sebep yok zaten. Bayi ile ilgisi olamayan bir konu

Yorum bağlantısı
Can Oygur
(düzenlendi)

bayinin isteği isteksizliği burada önemsiz. istekli olmaması içn de sebep yok zaten. Bayi ile ilgisi olamayan bir konu

Olur mu abi öyle hiç bu adamlar bu araçları kendileri teslim alırken dikkat etselerdi bana böyle bi araç satmamış olacaklardı ki bunu da geçtim bu işlemlerde aracı direkt olarak bunlar ben kendim otosanla doğal olarak iletişime geçemiyor işlemlerimi kendim yapamıyorum.Sattıkları arabanın eşşek gibi arkasında duracaklar.Sağol iki gündür yazıyorsun yardımcı oluyorsun ama bu konu da sana katılmıyorum. tarihinde Can Oygur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şu andan itibren yani garanti konusundaki kararda bayinin işlevi yok.

personel isterse araç başında ağlasın ister parti versin o bakımdan sonuca etkileri yok. satış öncesi kontrolde de atlanmış olması sebebi ile de bir cezaları yok otosandan.

satış öncesi fark edilse fena olmazdı satışa konmadan çözüm aranırdı. satış sonrası bayinin fonkisyonu yok kısaca.

Yorum bağlantısı
Can Oygur

Ha bu arada yazmayı unutmuşum belki faydası olur daha sıcak bakarlar, uğraşırlar ve daha makul bi talep olur diye aracı değiştirirken farkını verip Titanium alabileceğimi de söyledim.

şu andan itibren yani garanti konusundaki kararda bayinin işlevi yok.

personel isterse araç başında ağlasın ister parti versin o bakımdan sonuca etkileri yok. satış öncesi kontrolde de atlanmış olması sebebi ile de bir cezaları yok otosandan.

satış öncesi fark edilse fena olmazdı satışa konmadan çözüm aranırdı. satış sonrası bayinin fonkisyonu yok kısaca.

Abi haklısın tamamen benim dikkatsizliğim o teslim evrağanı imzalamadan iyice inceledim nerelere nelere baktım ama daha da fazla bakmak gerekiyormuş.

Ve arkadaşlar siz siz olun akşam araç teslim almayın ben akşam teslim aldım belki de bu yüzden görmedim.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Akşam teslim sen mi istedin bayii mi öyle denk getirdi ? Bayii denk getirdiyse haberleri olabilir diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Can Oygur

Akşam teslim sen mi istedin bayii mi öyle denk getirdi ? Bayii denk getirdiyse haberleri olabilir diye düşünüyorum

Ruhsat vs. İşleri bitti 16.30 - 17.00 arası gelin teslim alın dediler.

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Ruhsat vs. İşleri bitti 16.30 - 17.00 arası gelin teslim alın dediler.

genelde bürokratik işlemler ve aracın teslime hazır hale getirilebilmesi o saatlere ancak yetişiyor. kasıtlı olacağını sanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Araba teslimattan önce yıkanıyor paklaniyor , yıkayıp kurulayan adam orasını görüp servistekilere söylemiş ihtimali var çünkü bariz sırıtıyor oradaki boya kederi

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Araba teslimattan önce yıkanıyor paklaniyor , yıkayıp kurulayan adam orasını görüp servistekilere söylemiş ihtimali var çünkü bariz sırıtıyor oradaki boya kederi

demişse bile, "sana ne üleynnn, sen git işine bak" da denmiş olabilir.  ;)

Yorum bağlantısı
Mete Yaban

sizi yıpratmalarına izin vermeyin arabayı satarken bu kadar incelemiyorlar video'yu izledim adam santim santim gidiyor be yaa. ama sorunlu yeri nedense es geçiyorlar  resmini almadılarmı keşke bir üst model demeseydiniz sonucu beklemek daha mantıklı olacaktı ama sonuç otosandan çıkacak merakla fordun müşteri memnunetine ne kadar önem verdiğini bu sayede öğrenmiş olacağız

Yorum bağlantısı
Can Oygur

Videoyu gizli mi çektiniz. Izlerken başım döndü

yok gizli çekmedim ama çektiğimi de çok belli etmedim zaten otosan a ileteceğim videoyu.Ölçümü yapan usta biliyordu videoya aldığımı :)

sizi yıpratmalarına izin vermeyin arabayı satarken bu kadar incelemiyorlar video'yu izledim adam santim santim gidiyor be yaa. ama sorunlu yeri nedense es geçiyorlar  resmini almadılarmı keşke bir üst model demeseydiniz sonucu beklemek daha mantıklı olacaktı ama sonuç otosandan çıkacak merakla fordun müşteri memnunetine ne kadar önem verdiğini bu sayede öğrenmiş olacağız

Bir üst model tercihimi zaten sadece satış danışmanı bayan arkadaşa söyledim.Ben onları yıpratacağım abi inşallah.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Geçmiş olsun benim başıma gelseydi o arabayı onların kapısına bırakır ya yenisi gelecek yada bundan sonraki dönemde avukatımla konuşursunuz derdim . Ne kadar adice birşey ya insanı sevdiği araçtan soğutuyorlar. kalitesiz insanlar.

Yorum bağlantısı
Can Oygur

Geçmiş olsun benim başıma gelseydi o arabayı onların kapısına bırakır ya yenisi gelecek yada bundan sonraki dönemde avukatımla konuşursunuz derdim . Ne kadar adice birşey ya insanı sevdiği araçtan soğutuyorlar. kalitesiz insanlar.

Araç hiç bir işlem yapılmadan orada kalıyor orada da başına ne geleceği belli değil o yüzden bırakmadık.Yoksa bende bırakmayı düşünerek gitmiştim.Daha Otosandan aranmadım haberdar edeceğim aradıklarında herkesi.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Eray DURUKAN

sıfır aldın ve faturalı şayet şirket adına değilse tüketici hakları ile Çözüme gidilebilir

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

sonuç belli oldumu köksal

Abi geçen konuştum arkadaş ile, aracı geri alıp yenisini vereceklermiş.
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Otosan dendigine gore boya akan sifir arac abd markasi olandan galiba.

Ford'da normal böyle şeyler [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Ford'da normal böyle şeyler [emoji4]

Hicbir zaman ilgilenmedim, cunku boyle seylerin normal olabilecegi asikardi... [emoji39]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi geçen konuştum arkadaş ile, aracı geri alıp yenisini vereceklermiş.

Nee... Ford mu.. Ciddi misin.. 

Bu sorundan dolayı arabayı geri mi alıyor.. Bence kesin komple hatalıdır boya.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Eskiyi ne yapacaklar acaba almak için sormuyorum merak ediyorum ondan

Çağlar abinin dediği gibi ıslak zımpara(wet sanding), 2000-3000 lik zımpara sonrası kalın-ince pasta ile orjinalinden ayırt edilmez(boya ölçerle bakacak kadar takıntılı müşteri gelme ihtimali çok düşük).

Nee... Ford mu.. Ciddi misin.. 

Bu sorundan dolayı arabayı geri mi alıyor.. Bence kesin komple hatalıdır boya.. 

Hayır abim ford değil jaguar arabayı değiştiriyor. Benim örnek başka bir araçtı(2.sayfada fotosu var).

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ford hiç değilse boya kullanır fabrikada bol bol. Vw ölçümleri fordun yarı kalınlığı dır mikron da

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ford hiç değilse boya kullanır fabrikada bol bol. Vw ölçümleri fordun yarı kalınlığı dır mikron da

Hıhı bol bulmuş. Akıtmış. [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...