İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Black Devil'e Adım Adım Modifiye

Akın Geniş

Recommended Posts

Akın Geniş

Öncelikle bütün forum üyelerine selamlar :)

Buradan 1.4 fiesta aracıma yaptığım ve yapacağım modifiyeleri sizinle paylaşacağım.

Aracım

vX8lDD.jpg

Öncelikle aracıma yaptığım ilk şey gündüz farlarını ve sisleri kırmızı yapmak.

1VD3ob.jpg

LZgX6z.jpg

r68aDz.jpg

İkinci olarak kranklar aşındığı için motoru rektefiyeye soktum 175 binde merak edenler için.

Pn6AVb.jpg

Üçüncü aşamada gündüz ledi taktım araca.

ZMQaq0.jpg

VPXG7q.jpgg2VDBR.jpg

Pn6AgN.jpg

Dördüncü olarak bugün sport egzoz taktım. Videosunu yakında yüklemeyi düşünüyorum.

Yaptıklarım şu anlık bu kadar.

Yapılacak listesi:

-Jantlar siyaha boyanacak. ( Bugün görüştüm ancak mart civarlarında gelmemi verniğinin güneş olmadığı için kurumayacağını dolayısıyla garantisini veremediğini söyledi.)

-Aracın yanlarına sticker yapılacak. ( Çizimi hala devam ediyor en güzel olanı bulmak için farklı modeller deniyorum. Merak eden olursa yorumda paylaşırım. )

-Araç altı kırmızı led yapılacak.

-Torpido ve direksyon altına kapı ile birlikte yanan ışık takılacak.

-Kapı içindeki plastik döşemeler boyanacak. ( Muhtemelen yapmam yazı bulacak kuruması için bol güneş lazım olacak ve 1-2 günümü alacak ne kadar küçük bir iş gözüksede. )

-Spor helezyon yayları takılacak.

Şimdilik bu kadar. Sizin de tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:nazar: siyah jant hem de siyah arabaya çok boğucu geliyor bana. evk meselesi. ön farları neden arka stoba benzettiniz?

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

kırmızı Gunduz fari ve sis ler yakismamis

seyyar gazino gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akın Geniş

Siyah jant için şöyle söyleyeyim önce jant aradım şuan takılı olanlar 14". Piyasada bu aracın bijon aralığına uygun pek bir model yok 16" aradım daha spor bir görünüş sağlasın diye ancak hiçbir yerde aradığım jant türünden bulamadım. Zaten bu modellerde genelde replika oluyor o yüzden kendi jantında kalmayı tercih ettim. Başka jant bulamayınca rengini siyah yapmak istedim. Ön far ve sislere gelince uzun yola çok çıkıyorum. Aracı ilk aldığımda orjinal lambaları vardı. Uzun yolda hem siyah olduğu için hemde küçük olduğu için aracı görmüyorlar. Onlarca defa sıkıştırılıp ezildim yolda. 2-3 kere büyük kaza atlattım. Bende dikkat çekmeye karar verdim. O yüzden farları böyle yaptım. Ki çok faydasını gördüm, taktığımdan beri 1 kere bile başıma gelmedi. Sis ve lambaları gündüz yakıyorum. Gece olunca zaten bir sorunum olmuyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Kırmızı farlar olmamış.

Bence jantlar orjinal haliyle daha güzel.

Araç altı kırmızı led :i-ih:

Tampon plastiklerini boyayabilirsiniz.

Güzel bir pasta cila yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sis lambalari sadece kotu hava sartlarinda kullanilmali. Lutfen buna dikkat ediniz. Forum olarak siddetle karsiyiz.

Kirmizi olayina ben de katılıyorum. Maalesef yakismamis. Fark edilmek istiyorsaniz mercekli bi xenon yaptirin. Gormeyen kalmaz sizi.

Arac alti led en son Şahin lerde vardi. Bence uzak durun.

Jantlari siyaha boyarsaniz kara janttan farki kalmaz ki?

Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Bence gündüz farı harika olmuş.Ben yapacak olsam farın alt kısmına sürdürmezdim ve arka tarafta bir ovallik verirdim.Güzel bu ya yapayım bundan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

:nazar: siyah jant hem de siyah arabaya çok boğucu geliyor bana. evk meselesi. ön farları neden arka stoba benzettiniz?

Stop [emoji16] [emoji16]
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracın ön kısmında kırmızı ışık hem çok tehlikeli hem de yasaktır.. 

Karşıdan gören aracın gittiğini zanneder, yani aracın arkasını gördüğünü zanneder... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Aracın ön kısmında kırmızı ışık hem çok tehlikeli hem de yasaktır..

Karşıdan gören aracın gittiğini zanneder, yani aracın arkasını gördüğünü zanneder...

[emoji122] [emoji122] [emoji122] [emoji122] [emoji122] [emoji106]

Mehmet beye katılıyorum...

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Öncelikle aracını güle güle kullan.

Önerilerim

1. Park ledine bişey demiyorum ama sisler araç altı led ve gündüz ledi hem çok basit hem de gereksiz olmuş.

2. Eksoz zevk meselesidir ama önerim hava filtresi kullanmandır hem baş ağrıtmaz hem de performans verir.

3. Fark edilmek istiyorsan daha orjinal projeler üstünde çalışmalısın. Bi xenon öneririm kendi arabamıza yaptıktan sonra bizimkiler çok söylendiler sonra alıştılar 2 sene kullandıktan sonra temizlik için çıkarttım 2 ay orjinal farları kullandılar bi xenonu arar oldular kör olduk önümüzü göremiyoruz diyorlardı. Far tasarımına gündüz ledi çıkma parçalar uydurulursa aracına daha güzel hava katar.

4. Aracın siyah siyah arabaya boya uydurmak zordur. Jantları siyah yaparsan hiç bir anlamı kalmaz arabanın. Detayları kaybolur ghia jantı gider. 108x4 jant çok var sadece iyisini bulman lazım.

5. Spor yaya gelirsek türkiyede imkanı yok bulamazsın. Çok araştırdım sordum sipariş verin alıcam dedim kimse ilgilenmedi. Gittim yurt dışından vogtland aldım.

Yorum bağlantısı
Akın Geniş

Öncelikle aracını güle güle kullan.

Önerilerim

1. Park ledine bişey demiyorum ama sisler araç altı led ve gündüz ledi hem çok basit hem de gereksiz olmuş.

2. Eksoz zevk meselesidir ama önerim hava filtresi kullanmandır hem baş ağrıtmaz hem de performans verir.

3. Fark edilmek istiyorsan daha orjinal projeler üstünde çalışmalısın. Bi xenon öneririm kendi arabamıza yaptıktan sonra bizimkiler çok söylendiler sonra alıştılar 2 sene kullandıktan sonra temizlik için çıkarttım 2 ay orjinal farları kullandılar bi xenonu arar oldular kör olduk önümüzü göremiyoruz diyorlardı. Far tasarımına gündüz ledi çıkma parçalar uydurulursa aracına daha güzel hava katar.

4. Aracın siyah siyah arabaya boya uydurmak zordur. Jantları siyah yaparsan hiç bir anlamı kalmaz arabanın. Detayları kaybolur ghia jantı gider. 108x4 jant çok var sadece iyisini bulman lazım.

5. Spor yaya gelirsek türkiyede imkanı yok bulamazsın. Çok araştırdım sordum sipariş verin alıcam dedim kimse ilgilenmedi. Gittim yurt dışından vogtland aldım.

Planlarımda biraz değişiklik yapacağım. Sislerdeki filmi sökeceğim. Hava filtresini 10 bin bakımında değiştirmeyi düşünüyorum.  Bi xenon için mercekli far gerekiyor. Malum mu araç için mercekli far üretilmiyor. Junyan diye bir marka var ancak kimse sorduysam tavsiye etmiyor yok merceği kötü yok sürekli far ayarı kaçıyor üstündeki lambalar kötü gibisinden. O yüzden xenon ve led far düşünmüyorum. Şu anda philips x-treme vision %130 var memnunum. Jantları boyamaktan vazgeçtim, eğer ki tekrar boyamayı düşünürsem dipart şeklindeki boyalardan koyu gri olarak yaparım. Yaylardan da vazgeçtim. Çıkma gündüz farı derken nasıl birşey demek istediniz?

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Murat_Durmaz
Kucuk bir modifiye : 

selam. hoparlörü gördüm de teype takılı olan cihaz nedir . ayrıca orjinal teype hoparlör almayı düşünüyorum. kapıları değiştircem. önerin olur mu?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Murat onler yanlis degilsem 13cm capinda. Bende önlerde alpine mid tiz takımı arkada power serisi jbl anfi ve jbl bass var teyp pioneer sanırım 10 senedir kullanıyorum. Yapacaksan sistem bunu yap herşey dahil 1500 civarına çıkar. Gümbür gümbür dinlersin. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...