İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Motor Sistem Arızası

Sinan Kaya

Recommended Posts

Sinan Kaya

merhabalar 

gecensene egr arızasından dolayı iptal işlemi yapmıştım.yaklaşık bir sene bu şekilde kullandım daha sonra dpf icin iyi olmadıgını ögrenince ve dolu uyarısı vermeye başlayınca cıkma aldim taktım garip bir durum bi anormallik olmadı arac cekişi ve performansı icin ama ters bi şey vardı halla egr hatası veriyordu bu şekilde Türkiye ye izine bile geldim.Şükür sıkıntısız

Yakın zaman da ebayde temiz bi tane denk geldi ucuza alıyım kurtuluyum dedim sagolsun gönderen akıllı saglam paketleme yapmadıgı için üst soket tarafı kırılmış ama calışmasına alakalı olacak bi durum teşkil edecegini de sanmıyorum baya ugraşlar sonucu adam kendi hatası oldugunu kabul etti gönder geri dedi ama parca temiz ucuz da aldım göndermekde istemiyorum takıyım sıkıntı çıkmazsa kalsın dedim ama ama işte bütün sıkıntı ondan sonra cıktı

Arıza kodu gitmedi egr hatası vermeye devam ama gariptirki araba bi fişek gibi bi oluyo yerinden kalkmıyo adam parcayı almadan para iadesi  yaptı ama parca yine sıkıtı şimdi de zamanın olmadıgı bu şekilde kullanıyorum ama şimdi de Motor sistem arızası vermeye başladı.

Araştırmalarım sonucu egr den cıkan da var kızdırma bujısınden de cıkanda maf dan da bu hafta fırsat bulursam tekrar körleme yapacım sorun devam ederse sırayla kızdırma bujisinden  başlayacagım ama ucuz parca ama sıkıntısı cok kırılma riski oldugu gibi oldugu yer de cok kücük bir yer

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sinan Kaya

kimseden ses cıkmamış ama illaki birine lazım olacak diyerek yazıyorum.

maf sensörü de arızalanınca motor sistem arızası veriyor.Maf ı degiştirmdim arıza gitti ama sıkıştırınca tekrar geliyor yeni agr siparişi verdim bekliyorum

onu da degiştirince bakalım ne olacak

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Arıza uyarısı emisyon ile ilgili tüm parçalardan yanabilir. Hata kodu okunmalı

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

motor sistem arızası verdigi zaman arıza vermiyor enteresan olanı da 

23 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Arıza uyarısı emisyon ile ilgili tüm parçalardan yanabilir. Hata kodu okunmalı

Yorum bağlantısı
Mehmet Sezgin

motor sistem arızası yazıp hata kodu vermeyen arızalarda genelde gösterge panelinden çıkma ihtimali yüksek

motor sistem arızası yazdığı zaman gösterge paneli üzerine elinizle hafifçe birkaç kez vurun eğer yazı kaybolursa göstergede lehim çatlağı ihtimali olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya
On 12.02.2017 at 12:09, mehmet sezgin yazdı:

motor sistem arızası yazıp hata kodu vermeyen arızalarda genelde gösterge panelinden çıkma ihtimali yüksek

motor sistem arızası yazdığı zaman gösterge paneli üzerine elinizle hafifçe birkaç kez vurun eğer yazı kaybolursa göstergede lehim çatlağı ihtimali olabilir

Mehmet bey dediginiz olayı biliyorum o zaman sadece motor sistem vermiyor baya bi ışıklarda yanma oluyor bildigim.

Bu tamamı ile faklı beyinden gelen bi durum

iki gün önce yeni egr geldi fakit kaybetmeden taktım ama bu aralar şansmıdır artık nedir elm327 kablom bozuldu hatayı silemedim arkadaşın dükkana gittim orda denedik  bi anormallik oldu orda da yine egr hatası vermeye devam ediyordu ama arıza lambası söndü gidişi falan gayet iyiydi o gün akşam hanım alış verişe gitti vardıgın telefon actı motor sistem arızası yandı diye hic alışkın da degil benim başıma cok geldi ama onda ilk kez oldu dönüşte gaza sonuna kadar basıp gelmesini söyledim özellikle korkma sakın motor bagırsın dedim ama otobanda dörtlüleri yakıp gelmiş 60 km nin üzerine cıkmamış akşam geldi ama bende iyice İllallah ettim satsam ne alacagım aldıgım bundan iyi mi olacak gece düşünmekten uyuyamadım dayanamadım gece denem sürüşüne cıktım saat 3 de ortalama 2-3 km de motor sistem arızası gitti ama araba halla nazlanıyor ortalama 140 gördüm bi yerde saga cekip turboya baktım devrede degil tahmin ettigim gibi bazen yapıyordu ama kontak kapa ac düzeliyordu bi kaç kez denedim olmadı artık yarın bakarım dedim bu gün sabah da ilk işim o oldu.

Arabayı kaldırıp altına yaptım valfe basınc gelmiyor.Artık hortumdan süpelendim çünki valf saglam hortumun üzerinde cok küçük bi delik daha önce den aldıgım hortum vardı onu takıp deneme sürüşüne cıktım.Cok şükür 190 gördüm eski nazlı havasından eser kalmadı bir kez daha aşık oldum mavi boncuguma

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya
4 saat önce, mehmet sezgin yazdı:

hadi geçmiş olsun

cok sagolun 

4 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Hortum mu çıkmış?

cok küçük kılcal delik meydana gelmiş tam basınc vermiyormuş

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sinan Kaya

egr sorunlu cıktı satıcı yenisini gönderdi ama eskisi kadar degil ama bunda da sorun cıktı egr yi degiştirirken kızıdrma buji kontrolunde iki tanesi gidik cıktı onlar degişti egr sorunlu biliyorum.Ama artık motor sistem uyarısı vermiyor.

Galiba yavas yavas sonuca gidiyoruz bakalım başka ne cıkacak.Fırsat bulursam bu aralar enjektör testi de yapacagım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...