İçeriğe Yönlendir

Xiaomi Yi Arac Kamerası Problemi

Efe Özer

Recommended Posts

Efe Özer
(düzenlendi)

Arkadaslar merhaba.

Elimde 2 tane gearbestten aldıgım arac kamerası var.Ikısındede vıdeodakı sorun var.

Kameranın sarjını kesınce pıl cubugu 5 saniyede tek tek dusup kamera bozuluyor.Gearbeste yazdım yazılım guncellemesı yapın dedıler.Hıc mantıgıma yatmadı cunku bu kamera 6 ay calıstı sorunsuz ondan sonramı yazılım sıkıntı cıkardı.Bende kameranın bırını soktum.Icındekı pıl sısmıs hatta hafıf kasayı bombelestırmıs.

Sızce ne yapmam gerekıyor bunun ıcın ıade yada degısım ıstemelı mıyım?Suan kameranın pılını soktum.Ustundekı acma kapama dumesını kullanarak her seferınde acıp kapıyorum.

Tesekkurler.

d8ZVgn.jpg

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bence pili sökün ve bir daha pilli kullanmayın. Allah korusun biraz daha şişseydi patlayabilirdi bile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Yeni pil alın ve değiştirin. Açıp kapamak çözüm değil ellle. Olası bir kaza durumunda aniden gücü kesilirse son kayıt bozulur. Yada istem dışı kaza anında kontak kapatırız.

Pili türkiyeden temin edip olmadı serin bir yere koyun, enerji için kablo çekin bir daha pil bozulmaz. Yada araya powerbank konabilir. Yada araç sigortasından devamlı enerji alacağı bir hat üzerinden besleyin. Araç kontak kapadığınızda elle kamerayı kapatın. Son çözüm en mantıklısı gibi geldi :)

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Bence pili sökün ve bir daha pilli kullanmayın. Allah korusun biraz daha şişseydi patlayabilirdi bile.

Hersey olabılır.Abı bu kamera sarjını kesınce 6-7 sanıye sonra kendını kapatıyor normalde.Ama pıl bozuk olunca,kamera kapanacak zamanı bulamadan enerjı kesılıyor kamera duzgun kapanamadıgı ıcın ekran gıdıyo gelıyo.Kaydettıgı vıdeoyuda bozuyor.Pıl ıllakı bozulurda 6 ay nedır ya ıkıncı aldıgım kamera 6 ay bıle dayanmadı oda bozuldu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Garanti süresi geçmediyse, Pilin resmini gönderin, garantiden yeni pil göndersinler...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Yeni pil alın ve değiştirin. Açıp kapamak çözüm değil ellle. Olası bir kaza durumunda aniden gücü kesilirse son kayıt bozulur. Yada istem dışı kaza anında kontak kapatırız.

Pili türkiyeden temin edip olmadı serin bir yere koyun, enerji için kablo çekin bir daha pil bozulmaz. Yada araya powerbank konabilir. Yada araç sigortasından devamlı enerji alacağı bir hat üzerinden besleyin. Araç kontak kapadığınızda elle kamerayı kapatın. Son çözüm en mantıklısı gibi geldi :)

Abi sureklı enerjı vermek ıstemıyorum.Guvenemem,ben hep aractan cıkarken cakmaklıktan adaptoru cıkartıyordum.Kamerada kendı kapanıyordu.Bıde sureklı enerjı versek her seferınde kameranın uzerınden ac kapa yapmak gerekecek.Ben bu urunun pılını nasıl bulacagımı bıle bılmıyorum.Sorunun bızden kaynaklanmadıgı acık.Bunun degısımını yada ıadesını almazlar mı sence?

Yada pıl gondersınler?

Ne yapmam lazım bılmıyorum cıdden.Kapasıtorluye flan cevırılemez mı bu cıhaz?

Son dedıgın pılı cıhaz dısına serın bıyere koyup kabloyla cıhazın ıcıne baglamak mantıklı ama 65 dolar para verdım neden bunla ugrasıyım?Bunu ureten fırma bu sorunları neden dusunmemıs?Hem para hem rezıl muhabbetı.

Tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Abi sureklı enerjı vermek ıstemıyorum.Guvenemem,ben hep aractan cıkarken cakmaklıktan adaptoru cıkartıyordum.Kamerada kendı kapanıyordu.Bıde sureklı enerjı versek her seferınde kameranın uzerınden ac kapa yapmak gerekecek.Ben bu urunun pılını nasıl bulacagımı bıle bılmıyorum.Sorunun bızden kaynaklanmadıgı acık.Bunun degısımını yada ıadesını almazlar mı sence?

Yada pıl gondersınler?

Ne yapmam lazım bılmıyorum cıdden.Kapasıtorluye flan cevırılemez mı bu cıhaz?

Son dedıgın pılı cıhaz dısına serın bıyere koyup kabloyla cıhazın ıcıne baglamak mantıklı ama 65 dolar para verdım neden bunla ugrasıyım?Bunu ureten fırma bu sorunları neden dusunmemıs?Hem para hem rezıl muhabbetı.

Tesekkurler.

Ben çözüm sunuyorum sadece :) en güzel hat çek enerjiyi sürekli alsın araya aç kapa anahtar koy oldu bitti.

Artık hep kapasitörlü kameraları öneriyorum pil mlsf sıkıntı yaratıyor. Siz gene para iadesi için bastırın / ticket atın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Pil yerine kapasitör montaj edilemez mi?

Cok ıyı olur, Servet abı gelse olaya bır el atsa diye bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Pil yerine kapasitör montaj edilemez mi?

Yazılım önemli, kapasitör çok güçlüde olsa 2/3 saniye enerji verir. O süre içinde kamera hemen kendini kapatmalı. Eğer yazılım kendini anında kapatmıyorsa olmaz.

Gt680w kamerasına zamanında bu işlemi yaptılar yurtdışı forumda :

https://dashcamtalk.com/forum/threads/gt680w-super-capacitor-stealth-mod.5292/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Ben çözüm sunuyorum sadece :) en güzel hat çek enerjiyi sürekli alsın araya aç kapa anahtar koy oldu bitti.

Artık hep kapasitörlü kameraları öneriyorum pil mlsf sıkıntı yaratıyor. Siz gene para iadesi için bastırın / ticket atın.

Abi ben demek istedıgını anlamadım.

Hat cek derken nereye cekecez?Cakmaklıktan yada sıgorta kutusundan kameraya sureklı elektırık versek sorun cozulmez, kamerayı ustunden sureklı ac kapa yapmak gerekecek.Cunku ıcınde suan pıl yok.Icınde pıl olmadan araya anahtar koyup ac kapa yapamayız.Son vıdeo bozulur.Kamerayıda 7/24 calıstıramayacagımıza gore.

Yeni pil alsak yıne kameranın ıcınde sısecek.Kamerayı delıp kabloyu uzatıp pılı kamera dısına almak lazım.Bu da hıc estetık ve guvenılır olmaz bence.

En guzelı kapasıtore cevırmek nasıl olcak bılmıyom ama baska yol gozukmuyor gıbı.

Tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kapasitör olur mantık olarak, ben harici batarya bağladım elimde var diye. Pili dışarıda duruyor. Pili şarj değilde ısınan kamera nedeniyle bozuluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Abi ben demek istedıgını anlamadım.

Hat cek derken nereye cekecez?Cakmaklıktan yada sıgorta kutusundan kameraya sureklı elektırık versek sorun cozulmez, kamerayı ustunden sureklı ac kapa yapmak gerekecek.Cunku ıcınde suan pıl yok.Icınde pıl olmadan araya anahtar koyup ac kapa yapamayız.Son vıdeo bozulur.Kamerayıda 7/24 calıstıramayacagımıza gore.

Yeni pil alsak yıne kameranın ıcınde sısecek.Kamerayı delıp kabloyu uzatıp pılı kamera dısına almak lazım.Bu da hıc estetık ve guvenılır olmaz bence.

En guzelı kapasıtore cevırmek nasıl olcak bılmıyom ama baska yol gozukmuyor gıbı.

Tesekkurler.

Tmm son video bozulsun önemli olan ihtiyaç anında enerji gitmesin, son video bozulmasın.

Yada anahtar aç kapa yapma akü koruma devresi al eğer akü voltajı azalırsa otomatik keser enerjiyi :

http://www.hepsiburada.com/blacksys-arac-kamerasi-guc-koruma-kablosu-p-OTDLRDCVOLT

Yada al sana 12 tane batarya 3 / 4 sene işini görür 17 $ kargo free :

https://www.aliexpress.com/item/3-7V-240mAh-Li-Po-Batteries-For-Hubsan-X4-H107L-H107C-U816A-V252-RC-Quad-Copter/32660303025.html?spm=2114.01010208.3.135.s31rcl&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_6_10065_10068_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10033_10059_10032_10099_10078_10079_10077_426_10103_10073_10102_10096_10052_10050_10051,searchweb201603_2&btsid=46c17d76-deeb-4de1-a7a3-f08adb4b432a

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

pilburada sitesine bakabilirsiniz uygun pil muhtemelen orada vardır.

Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Verdiğiniz linkdeki pillerde 2 kablo var orjınal pılı 3 kablolu ayrıca sokettıde farklı.Gearbeste yazdım.Bana gerı gonderın tamır edelım dıyorlar 45 gunu gectıgı ıcın ıade alamıyorlarmıs.Nasıl gerı gonderecez bır bılgınız var mı?

o0r8g7.jpg

Tesekkurler ılgınız ıcın :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Üç kablo olan tiplerde pil üzerinde akım sınırlama kartı var demektir. Hazır pil alınacak, kart yeni pile nakledilecek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Üç kablo olan tiplerde pil üzerinde akım sınırlama kartı var demektir. Hazır pil alınacak, kart yeni pile nakledilecek

Abi bende ilk defa 3 kablo böyle pil görüyorum, peki kartı kullanmadan + / - versek ne olur ki ?

Ben olsam öyle yapardım :) soketi yan keski ile keser ve aldığım pile artı eksi verirdim tmm kartı martı sökmezdim :) varsın 2 kablo dvm etsin. Sakınca olurmu ?

Verdiğiniz linkdeki pillerde 2 kablo var orjınal pılı 3 kablolu ayrıca sokettıde farklı.Gearbeste yazdım.Bana gerı gonderın tamır edelım dıyorlar 45 gunu gectıgı ıcın ıade alamıyorlarmıs.Nasıl gerı gonderecez bır bılgınız var mı?

o0r8g7.jpg

Tesekkurler ılgınız ıcın :)

Abi ne tamiri ne göndermesi sana pil yollasınlar tmm öyle söyle. Geri iade kargo ücreti 20 $ tutuyor bana bunu ödeyin yada ahanda adresim şu pilden yollayın bana de.

Yorum bağlantısı

Garanti süresi geçmediyse, Pilin resmini gönderin, garantiden yeni pil göndersinler...

mehmet abi bu ürünlerin bir garantisi varmı ki  :shok:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

mehmet abi bu ürünlerin bir garantisi varmı ki  :shok:

Ürün Xiaomi, bence satıcıyla görüşün. İncelemedim ama denemeye değer.. 

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Gearbest sitesi 1 sene garanti veriyor, eskiden Paypal varken elimiz daha kuvvetliydi şimdi arada sallayabiliyorlar. Koz maça ile devam milletimiz saolsun  :nea:

Yorum bağlantısı

Gearbest sitesi 1 sene garanti veriyor, eskiden Paypal varken elimiz daha kuvvetliydi şimdi arada sallayabiliyorlar. Koz maça ile devam milletimiz saolsun  :nea:

a.mkov cortu çekti artık hiç açılmıyor  :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Olgu, pil üzerindeki kart akımı saniyede 20-30.000 kere yolluyor sisteme. Buda pil ömrü için önemli. İptal edilebilir ama pil kapasitesi yükseltilir ise

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

a.mkov cortu çekti artık hiç açılmıyor  :D

Ticket aç.

Olgu, pil üzerindeki kart akımı saniyede 20-30.000 kere yolluyor sisteme. Buda pil ömrü için önemli. İptal edilebilir ama pil kapasitesi yükseltilir ise

Anladım, iptal etmemek sağlıklı ama diyelim benim tavsiye ettiğim pillerden aldı ve 2 uçtan enerji verip çalıştırdı. Kameraya bir zararı olmaz demi ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...